Keresés

Részletes keresés

Venyerin Creative Commons License 2002.09.20 0 0 84
Nem érzem hülyeségnek.
Részleteznéd, hogy mi bajod vele?
Előzmény: frett (83)
frett Creative Commons License 2002.09.19 0 0 83
"A Széchenyi tervvel kapcsolatban az MTA szakértője úgy fogalmazott: minden kormánynak joga van eldönteni, milyen eszközökkel irányítja a gazdaságpolitikát. Aki nyer a választáson, felhatalmazást kap arra, hogy a hangsúlyokat meghatározza.
Ennek semmi köze az EU-hoz és a nemzeti érdekek érvényesítéséhez. "

Az utolsó mondat úgí f@szság, ahogy van. Gondolom, ezt et is tudod. Ha nem, akkor bocs.

Előzmény: Droopy (81)
kutato Creative Commons License 2002.09.19 0 0 82
"OTTHONT MAGYARORSZÁGBÓL! ÖSSZEFOGÁS"
aláirói közé tartozik, - ez mindnt elárul róla.
Különben is cáfolni lehet minden sorát, csusztat, nem objektiv, hiteltelen számomra a beidézett beszéd
Előzmény: Droopy (81)
Droopy Creative Commons License 2002.09.18 0 0 81
Dezséri Kálmán, az MTA Világgazdasági Kutatóintézet tudományos főmunkatársa szerint az Orbán Viktor által említett feltételek egyike sem kapcsolódik az EU-tagsághoz.
A földkérdésről éppen az Orbán-kormány állapodott meg az EU-val. Azt az utólagos kérését, hogy a külföldiek földvásárlásának tilalmát hosszabbítsák meg három évvel, átvette a Medgyessy-kormány is. "Ennek kicsi a valószínűsége, hogy sikerülhet – mondta Dezséri Kálmán. – Az Orbán-kormánynak kellett volna ügyesebben tárgyalni, ahogy ezt a lengyelek tették. Ezt Orbán Viktorék rontották el, s már kevés az esélye, hogy ezt ki lehet javítani.”

Dezséri Kálmán nívótlannak nevezte Orbán Viktornak a bérszínvonal emelésére vonatkozó követelését, amely – mint mondta – "különösen furcsa, ha a parlament európai integrációs bizottsága volt vezetőjének szájából hangzik el”. Hangsúlyozta: a béremelést a gazdaság teljesítménye határozza meg, "nem a voluntarista politikai akarat”. A bérek növekedése egy folyamat eredménye lehet, amely a csatlakozás után bekövetkezik, ahogy Spanyolországban és Portugáliában is történt.

A Széchenyi tervvel kapcsolatban az MTA szakértője úgy fogalmazott: minden kormánynak joga van eldönteni, milyen eszközökkel irányítja a gazdaságpolitikát. Aki nyer a választáson, felhatalmazást kap arra, hogy a hangsúlyokat meghatározza.
Ennek semmi köze az EU-hoz és a nemzeti érdekek érvényesítéséhez.

Azt hiszem vegigertem a 3 pontodon :)

Droopy

Előzmény: kutato (63)
Bulibubus Creative Commons License 2002.09.18 0 0 80
Miért drágulna a rizs Venyerin?

Most is az olaszt zabáljuk leginkább (EU 0% kvóta bevezetése óta...)

Mitől drágulna?

Mert ma az egyéb non EU-st vagy 40% vám terheli...

Szerinted ma mennyi egy kiló ára itthon?

Nem akarok kötekedni.... csak kérdeném, hogy tudsz valami konkrétat az ügyben?

Előzmény: Venyerin (74)
Venyerin Creative Commons License 2002.09.18 0 0 79
Ezt mire alapozod?
Előzmény: Törölt nick (77)
Abakumov Creative Commons License 2002.09.18 0 0 78
Azok is. Jövőre pölö bruttó három százalékkal...:)))
Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.18 0 0 77
Az EU csatlakozással az élelmiszerárak egyértelműen emelkedni fognak.De a bérek nem.
Előzmény: Venyerin (74)
Venyerin Creative Commons License 2002.09.18 0 0 76
Ezzel kelsz és ezzel fekszel?
Nem, nem hallottam róla semmit. De tuti, hogy lesz. Szeretnék túllenni rajta. Szeretem, ha látszik, mi mennyibe kerül.
Előzmény: krampampilu (75)
krampampilu Creative Commons License 2002.09.18 0 0 75
Csak nem valami gázáremelésről hallottál?
Előzmény: Venyerin (74)
Venyerin Creative Commons License 2002.09.18 0 0 74
Az élelmiszer árak már nem lényegesen alacsonyabbak nálunk, mint az EU-ban.
A rezsi más tészta, az drágulni fog, nem is keveset. Kérdés, hogy egyébként nem drágulna-e?
Előzmény: Törölt nick (73)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.18 0 0 73
Senki nem beszél az EU-ba való csatlakozás esetén a bérek alakulásáról.
A jelenlegi szinten az átlagbér kb 280-300 eurónak felel meg.
Az élelmiszerárak emelkedésével a minimálbéren élők és a nyugdíjasok vajon mit lesznek képesek vásárolni, nem is beszélnék a rezsiköltségekkel.
Erről nem igazán hallunk semmit.
Nem lényegtelen kérdés.
Venyerin Creative Commons License 2002.09.18 0 0 72
Nem fogsz sokat röhögni szerintem, de nem sajnálom tőled, hidd el.
Előzmény: krampampilu (71)
krampampilu Creative Commons License 2002.09.18 0 0 71
Ya... Azon röhögök magamban mostanában, hogy a ciklusuk alatt ami autópályát át fognak adni, azt mind a Vegyépszer építi, az Orbánék megrendelésére.

Qrva lyól fog kinézni szalagátvágáskor egymás mellett a Csillag meg a Nagy Elek! :))))

Előzmény: waxxablaze (70)
waxxablaze Creative Commons License 2002.09.18 0 0 70
na majd novemberben dicsőségesen átadják a szocik, nefélj
Előzmény: krampampilu (40)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.18 0 0 69
Kösz, hogy idézted, de ezt a cikket úgy ahogy van nem értem:
"Erősen progresszív béremelést eredményezhet" ... most akkor béremelést, vagy csökkenést?

A cikket nem olvastam, csak amit beidéztél, így aztán lehet, hogy az arra is kitér, hogy igaz, hogy a kormány 3% -os bérnövekedést AJÁNL - (mást nem is tehet) de a bérek az adócsökkentések miatt jelentősen nőni fognak a versenyszférában is. (akár akarja a vállalat tuljadonosi köre akár nem)

Előzmény: livefast (65)
kovacs zoli Creative Commons License 2002.09.18 0 0 68
Azért tett említést, mert a jelenlegi pénzügyi vezetés 3%-os emelést javasolt a magánszférának jövőre.
Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.18 0 0 67
A magánszektor és az állami szektor bérezése között nagyon kicsi összefüggés van.
A magán szféra az alkamazottainak a bérét versenyhelyzete alapján tudja módosítani.
Az egy más kérdés, hogy ha az állami szféra alkalmazottainak bére egy idő után jelentősen magasabb mint a privát szférában dolgozóké (de hol vagyunk még ettől), akkor a munkaerő "jobbik" fele esetleg átáramolhat, és ebben az esetben a magánvállalkozás kénytelen bérkorrekciót végrehajtani. De mégegyszer mondom, hol vagyunk még ettől.

Másik része a dolognak, hogy az állami szférában történő radikális bérkorrekció max a fogyasztást fogja élénkíteni, ami egyáltalán nem rossz a kis és közép vállalkozások számára. (de ez már off)

Amit én nem értettem, hogy OV egyáltalán miért tesz említést a magánszférában dolgozók béréről?
(Mi köze az államnak ehhez? Ez nem államszocializmus, amiben most élünk, ha nem tévedek)

Előzmény: kutato (63)
Venyerin Creative Commons License 2002.09.18 0 0 66
Azt nem igazán értem, hogy miért kéne azt a 2%-ot kompenzálni. Az mindenkinek a saját számlájára megy, nem a közösbe.
Előzmény: livefast (65)
livefast Creative Commons License 2002.09.18 0 0 65
"Meg az, hogy a jelenlegi kormány azt kívánja a vállalati világot képviselőktől, hogy ne emeljék az alkalmazottaik fizetését 3%-nál jobban."

www.ado.hu
Magyar Hírlap
2002-09-13
FÉLMILLIÓ MUNKAVÁLLALÓ BÉRE CSÖKKENHET JÖVŐRE

Erősen progresszív béremelést eredményezhet, hogy a pénzügyi kormányzat mindössze 3 százalékos bruttó béremelést ajánl a versenyszféra dolgozóinak.
Az elemzők szerint ugyanis a 3 százalékos emelés ebben az adózási sávban csupán arra elegendő, hogy kompenzálja a magánnyugdíj-pénztárba befizetendő járulék 2 százalékos emelését, valamint azt, hogy megszűnik az ilyen befizetésre eddig rendelkezésre álló adókedvezmény lehetősége.

Előzmény: Törölt nick (61)
Venyerin Creative Commons License 2002.09.18 0 0 64
Pont mint a 400% az egészségügyben, vagy még annyira se?
Előzmény: kutato (62)
kutato Creative Commons License 2002.09.18 0 0 63
a magán szektor és az állami szektor bérei között összefüggés van -mindenki bérét emelni kell, természetesen..Mit nem lehet ezen érteni
Előzmény: Törölt nick (61)
kutato Creative Commons License 2002.09.18 0 0 62
nem értem, mit nem értesz - olvasd el mégegyszer. Én egyetértek az irottakkal.

(Igy is cselekedtek volna, 4 év alatt a jövedelem 2x-re növekdett volna...)

Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.17 0 0 61
"Hiszen nem az állami szektorban dolgozók, hanem a magánszektorban dolgozók azok az emberek, akik ha belépünk az Európai Unióba, pillanatok alatt munkalehetőséghez fognak jutni nyugaton. Tehát ha azt akarjuk, hogy a legjobb szakembereink ne menjenek el a csatlakozást követően, akkor bizony az ő bérük emeléséről gondoskodni kell."

Te Kutato!

Ezt én akárhányszor elolvasom, egyre nagyobb marhaságnak érzem.
Úgy érti OV, hogy a privátszférában dolgozók keresetéről a kormánynak kellene gondoskodni?
Meg az, hogy a jelenlegi kormány azt kívánja a vállalati világot képviselőktől, hogy ne emeljék az alkalmazottaik fizetését 3%-nál jobban.

Nem szenved ez az ember rendszer- és szereptévesztésben?

Előzmény: kutato (48)
Bulibubus Creative Commons License 2002.09.17 0 0 60
Egyetértve mondandóddal... korrigálnék Távol-Kelet helyett Afrika...

Ill. érdekes módon OV számára tendenciózusan csak és kizárólag a haveri kör cégei fájnak...

Akkor nem fájt, mikor Joszipnak és Kajának eladták? Vagy akkor kevésbbé voltak magyarok?:-)))

Sz.terv is egy barom nagy csúsztatás, hosz fehéren feketén kiderűlt, hogy nagyobb vót a füstje, mint a lángja - azaz a reklám mellett eltörpült a valódi hatása... De legalább gazdagodott rajt néhány amerókai offshore...

De mindegy - OV aranyköpései úgyis visszaköszönnek majd jónéhány topicban, ill. OV-nak meg kellene írni, hogy köri elfoglaltságain kívűl mélyedjen el errefelé is néha, hátha megtalálja cáfolatát azoknak a dolgoknak, amiket állít... Habár valszeg ő is nagyon jól tudja, hogy hazudik, csak hát politikusból van a lelekem:-))) (1500 szavazat hehehehe)

szép napot

Előzmény: GOV (59)
GOV Creative Commons License 2002.09.17 0 0 59
Az EU csatlakozás megvétózása szerintem pedig politikai bűn. SzVSz a valóság pont fordítva van, mit ahogy azt OV állítja, vagy gondolja. Akkor lehet ellenállni egy gazadaságilag fejlett régióhoz való csatlakozásnak, ha gazdaágilag legalább olyan fejlettek, vagy éppen fejlettebbek vagyunk. Az EU az USA hegemóniájának ellensúlyozására jött létre, a célja, hogy egy hasonló méretű ipari, kereskedelmi, piaci bázissal rendelkezzen, ergo - vélhetően az USA ellenlábasa lesz. Ha mi nem vagyunk kellően fejlettek, akkor két ilyen nagyhatalom bizony a tönk szélére juttathat, sőt mi több, akkor valódi cselédekké válunk (lsd.: Távol-Kelet). Ha csatlakozunk valamelyik félhez, akkor adott az esély, hogy a gazdaságilag erős szervezet részeként felszínen maradhatunk. Ami a lényeg: kit érdekel, hogy milyen színü az a tőke, amelyik a fizetést adja, a lényeg, hogy van.
Másik, az EU csatlakozással az EU piacot is vesz (bár kicsikét) velünk, ami azonban mit sem ér, ha nincs vásárló ereje. Tehát, a fizetések színvonala nem csökkenhet, sőt némi emelkedés is elvárható.
A nemzeti kúltúra megvédésekor emkegetett magyar vállalatok erősítésekor OV során szinte csak a Vegyépszer és tsa-i jutnak eszünkbe, miközben az egyik legnagyobb magyar cég (MOL) szinte ellehetettlenült. Itt nem érdekes az, hogy magyar és ráadásul terjeszkedni próbál?

A magyarságunkat őrizzük meg hagyományainkban, nyelvünkben, szívünkben, és ne higgyük, hogy magyarnak cselédjeként jobb, mint mondjuk egy német cselédjeként.

waxxablaze Creative Commons License 2002.09.17 0 0 58
kedves badcard
életemben 3szor láttam Orbánt beszélni élőben, ebből az első alkalom 90-ben volt...12 év kellett a következő 2 alkalomig.
ennyire vagyok aktiv.
viszont ott voltam, hallottam mit mondott
tehát ne hazudozzon nekem össze vissza a magyar hirlap, nem vagyok süket.
Előzmény: badcard (26)
Venyerin Creative Commons License 2002.09.17 0 0 57
Szerinted topiconként egyszer nem elég beidézni?
Előzmény: kutato (52)
picur Creative Commons License 2002.09.17 0 0 56
Tegyuk hozza, hogy mindez Orban Viktor szerint... :)
Előzmény: kutato (50)
Bulibubus Creative Commons License 2002.09.17 0 0 55
Kedves kutató, most már csak az hiányzik, hogy szótagolva és csupa nagybetűvel is leadd a teljes beszédet...

A "nép" hozzászólásai nincsenek benne?

Pedig a téma szemontjából ez is mérhetetlenűl érdekelne itten minden kartácsat...

Vagy ha mondjuk minden egyes mondatot külön topic címként indítanál... garantáltan még többen olvasnák...:-)))

szép napot

Előzmény: kutato (54)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!