Keresés

Részletes keresés

kpl Creative Commons License 2006.06.14 0 0 191
Most látom csak, hogy az UHU-ban lévő blackbox nem reagál a tekerőre. Mit kellene csinálnom hogy váltsa az asztalokat?
Előzmény: kpl (185)
brother.panda Creative Commons License 2006.06.14 0 0 190
Megjelent a fluxbox 1.0 rc!
kpl Creative Commons License 2006.03.02 0 0 189
:-) blackboxot - mandrake-on, wenózon is!!, meg most már az uhuban is :-)
Előzmény: Törölt nick (188)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.01 0 0 188
IceWM - lassan már öt éve ezt használom, és még mindig tetszik. ;-)
Apostrophe Creative Commons License 2005.12.22 0 0 187
A kde is tud ilyet, csak alapertelmezeskent ki van kapcsolva.
Előzmény: norbika (186)
norbika Creative Commons License 2005.12.21 0 0 186
WindowMaker is, bár én már régóta váltogatok így, ha nem esik kézre a billentyűzet...
Előzmény: kpl (185)
kpl Creative Commons License 2005.12.20 0 0 185
Más ablakkezelők mit csinálnak, ha egy szabad területen tekeritek az egértekerőt?
Blackbox váltja az asztalokat. Ez nagyon tetszik, kár hogy csak most jöttem rá :-((
k_p_l Creative Commons License 2005.11.11 0 0 184
de

:-)
Előzmény: kpl (183)
kpl Creative Commons License 2005.05.30 0 0 183
senki nem használ ilyesmit?
kpl Creative Commons License 2005.03.31 0 0 182
hogyan kéne rábeszélnem a blackbox-ot, hogy emlékezzen az egyes boxok utolsó pozícióira? Merthogy folyton rendrakással kezdődik a délután: mozilla-browser jobbra fel, mail-részleg ballra le, rp-pppoe ballra fent, tuxcmd 4-es asztal teljesképernyő, xmms 3-as asztal közép, OOo/könyvelés kettes asztal közép stb, stb.

Ezt kéne tudni bejelentkezés után monjuk rögtön. De hogyan ??
Garrotter Creative Commons License 2005.03.25 0 0 181
Szia! Nálam így müködik és ez van a xinitrc-ben: gkrellm2 -w -wm (ill. az ablakot csak fölé tudom rakni) G.
Előzmény: mon__ (180)
mon__ Creative Commons License 2005.03.22 0 0 180
Fluxbox -ot használok. Azt szeretném elérni, hogy a képernyő szélén helyezkedjen el a system monitor meg taskbar, de úgy hogyha maximalizálok egy ablakot akkor annak a mérete pontosan akkor legyen mint annak a négyzetnek, amit a system monitor meg a taskbar körülhatárol.
// Persze ha át akarok helyezni egy ablakot, akkor akár a monitor vagy a taskbar alá is be tudjam tenni...
plz. help
kpl Creative Commons License 2005.03.09 0 0 179
Blackbox 0.70.0:
http://blackboxwm.sourceforge.net/BlackboxNews
gilicze Creative Commons License 2005.02.21 0 0 178

Gnumeric fajt.  Azt  idaig csak felora munka utani fagyasra+adatvesztesre tudtam hasznalni. 

 

OOo lesz. Lassu. Talan abiword is.  Nyilvan egyszeru fd0 mountolas is kell majd.

 

ff nyilvanvalo, WE-re gondoltam, xfce-fm -je se rossz, bar nem ertettem meg a kuka hasznalatat.

 

win kulso nem kell, asztali ikonok azert kellenek, mert nem ert elegge szamitogepekhez az anyuka, es szerintem megijedne, ha latna egy normalis / ls-t. Illetve haza se talalna rendesen.

 

Tehat rox-filer es idesk.

 

Mindjart utananezek a deb csomagoknak.

 

 

Koszi a segitseget.

 

 

Es ha mar itt vagyok, UHU-hoz milyen wm jar, illetve hol lehet megnezni, milyen csomagok vannak egy UHU-ban?  Egyaltalan milyen csomagrendszere van? inkabb deb vagy inkabb rpm?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Zahy (177)
Zahy Creative Commons License 2005.02.21 0 0 177
xfce tökéletes választás, de biz az asztal már zűrös. Szokták erre a célra _mellé_ adni a rox-filert illetve az idesk nevű ketyerét, sztem előbbi szebb, de én inkább leszoktam a dologról ;-) (Pl. a Freesbie-nevű FreeBSD-s LiveCD-n XFCE4 +rox van, azon meg lehet nézni, hogyan megy.)
Milyen explorer-t akarsz: IE, van WE? Előbbi firefox, utóbbi szerintem viszonylag korrekten kiváltható pl. a GNOME részét képező Nautilus-szal. (Vagy akár az xfce4 saját xfce4-fm -jével.)
(Sztem teljesen wines külsőt nehéz lesz hoznod.)
Office ami ekkora gépen is elfogadható: Abiword + Gnumeric
Előzmény: gilicze (176)
gilicze Creative Commons License 2005.02.21 0 0 176

Hello!

 

Olyan wm-et keresek, ami tud drag&drop-ot, es egy P1-P2 gepen is lehet hasznalni tablazat, szoveg-szerkesztesre es internetezesre.

 

Magyarul KDE&Enlightment kiesett, ezek messze maguk mogott hagyjak M$-t bootlassusagban.

 

Viszont anyukanak kell, aki nem szamitogepzseni. Szeret ikont asztalra huzni, es kattintgati mindenhova, arra varva, hogy szepen minden elindul.

 

xfce-re gondoltam, de ott nem talaltam olyan kukat, amibe ki lehetett volna dobni a dolgokat.

 

Keves valasztas legyen a menuben, es legyen jo Explorere.

 

 

idaig xfce a nyero, ez most piackutatas.

 

 

kpl Creative Commons License 2005.01.08 0 0 175
köszi !!
Előzmény: dj (174)
dj Creative Commons License 2005.01.08 0 0 174
startx icewm -- :1
Előzmény: kpl (173)
kpl Creative Commons License 2005.01.08 0 0 173
Kipróbáltam. Teljesen jó.
Kis szépséghiba, hogy kiskorú az IceWm-et szereti, így viszont a kde indul a startx hatására.
Mit írjak hogy icewm induljon? Az eddigi próbálkozások nem jöttek be a man meg elég keveset mond, de nem adom azért fel :-)
Azt esetleg el lehetne érni, hogy a normál bejelentkezéskor használatos kdm megjelenjen?
(Felhasználó saját könyvtárában kellene lenni esetleg egy indítóadatokat tartalmazó fájlnak?)
Előzmény: dj (171)
kpl Creative Commons License 2005.01.03 0 0 172
A 3. pont volt nem ismerős, kipróbálom, köszi!

off
buék !!!
on
Előzmény: dj (171)
dj Creative Commons License 2005.01.02 0 0 171
Általában minden DM alatt megy:
1. <Ctrl>+<Alt>+<F1 - F6>
2. Bejelentkezés másik felhasználóval
3. startx -- :1 vagy ami még nincs indítva
A grafikus felületek között váltogatni <Ctrl>+<Alt>+<F7-F10> gondolom négynél többet úgysem akarsz indítani.
OFF BUÉK! ON
Előzmény: kpl (170)
kpl Creative Commons License 2004.12.30 0 0 170
Ti mit csináltok, ha blackboxból "Felhasználóváltás" a feladat?

Pl. kiskorú tuxracerezni meg rajzolni akar, viszont nekem van egy csomó megnyitott doksim meg ilyesmim amiket nem akarok ujra az elejéről kezdeni. (xp-ben ez egy gombról elérhető, és a KDE is megoldja "új munkafolyamat" név alatt.)

Egy terminálból el tudom indítani a kde-t meg icewm-et, de ezzel a felhasználó még én maradok, és így nem éhető el a kiskorú könyvtára és saját beállításai.
gir Creative Commons License 2004.04.11 0 0 169
keress ra arra hogy XFE, asszem sourceforge-on van
Előzmény: H_G (162)
brother.panda Creative Commons License 2004.04.10 0 0 168
Tegnap leltem ezt a python programot, igen jó menüket csinált fluxboxhoz, xfcehez. Egy próbát megér! http://sourceforge.net/projects/menumaker/
Aewyn Creative Commons License 2004.02.17 0 0 167
Ha egyébként használnál KDE-t, próbáld ki a 3.2-est. Villámgyorsan indul a 3.14-eshez képest.

Utána persze többségében gtk-s programokat indítok. Demokrácia rulz :)

Előzmény: 5vi (165)
best sunday dress Creative Commons License 2004.02.17 0 0 166
konqerort futtatni lehet ;-) bár én krusadert használok, az is egy lassú dög. igenis rendben van az mc. kis extension szerkesztés, és nyitja az openoffice-os file-okat is, mg3-at, ogg-ot, képekre a gimpet, gqview-t stb. tud könyvtárakat összehasonlítani, van bookmarkja (hotlist), editora, mi kell még? ja pl. tud scp/ftp-zni!
Előzmény: H_G (162)
5vi Creative Commons License 2004.02.17 0 0 165
Sziasztok!

Fluxboxot használok, itt olvastam a trükköt, hogy először csak alap flux+idesk , utána egy ikonra tettem egy szkriptet ami idít egyéb csicsás dolgokat
(gkrellm,superkaramba ....)
Kérdésem: lehet e igy pl vt8-on KDE-t indítani?
Próbáltam gdm-et varázsolni, de igy be kell lépni, a dolog nem automatikus
Azt szeretném, hogy a flux hamar indul,csinálom amit akarok vt7-en ,közben a háttérben töltődjön vt8-ra KDE, amire később át tudok lépni ctrl-alt-f9-el.

köszi....

kpl Creative Commons License 2004.02.06 0 0 164
ha a total commander futna az tök jó lenne.
Előzmény: H_G (162)
RogerWilco Creative Commons License 2004.02.06 0 0 163
Jó az a rox, még frissül is - 2.1.1/gtk2 ketyeg itt.
Előzmény: H_G (161)
H_G Creative Commons License 2004.02.06 0 0 162
Látom, mindenki elégedett az mc-vel! (Mert Nautilust vagy Konquerort futtatni egy karcsú ablakkezelőben, az már mégiscsak stílustalan lenne, vagy nem?)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!