Keresés

Részletes keresés

AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.09.14 0 0 35
Mi Uhrin Benedeken családilag és külön-külön hatalmasakat röhögtünk, Anettkától viszont a gyomrom forog, hálistennek nincs is nálunk Bp tv csatorna, de egyszer a napkeltében bemutatkoztak a bemondónőik: Csala Zsuzsa, Sáfár Anikó, Anettka és még vagy 3 nímand, no meg volt szerencsém látni az össztűzben, ahol Seszták Ágnessel folytattak felejthetetlen riposztozást, de hogy nekem ezt a nőt nap mint nap néznem kelljen, ha bekapcsolom a tévét, arra még gondolni is iszonyat.

(Fásy egy hatalmas primitív bunkó állat kiöltöztetve.)

Előzmény: Ormossy (33)
Gerenda Creative Commons License 2002.09.14 0 0 34
Én még nem jártam így. Igaz, általában automatikusan továbbkapcsolok, ha belpollutikai személy felbukkan a képernyőn.

Például a múlt héten megállapítottam, hogy a legjobb reggeli hírműsor a "Maya a méhecske" a nemmondommeg adón:-)

G

Előzmény: freeLev (32)
Ormossy Creative Commons License 2002.09.14 0 0 33
Igen jártam így.
Pl: Uhrin Benedek. Amikor először láttam meg véletlenül, azt hittem valami paródia. De nem tudtam otthagyni a tv.-t, mert vártam, hogy egyszer csak valaki megmagyarázza. Vagy pl. Anettka. Azt is teljesen véletlenül láttam, de nem akartam elhinni, hogy ilyen létezik.
Előzmény: freeLev (32)
freeLev Creative Commons License 2002.09.14 0 0 32
Ti jártatok már úgy, hogy az undor, felháborodás, döbbenet stb hatására lebénulnak kezeitek, nem tudtok a távirányító után nyúlni, a szemhéjaitok fennakadnak, kénytelenek vagytok végignézni a műsort?
És utánna jön a szörnyűség: a görcsbeszorult gyomortól egész éjszaka álmatlanul forgolódtok, és még az asszonyhoz is képtelenek vagytok ilyenkor "segítségért" fordulni!
Hát nekem csak ez jutott hirtelen eszembe Fásyról...
szarvasmarha Creative Commons License 2002.09.13 0 0 31
Ha jól tudom Juszték is csak azért kapnak ennyi műsoidőt mert a Soros Alapítvány szponzorálja őket.(?)
Legalábbis ezt láttam kiírva valamelyikben.
Egy biztos nem csak pénz de hátszél is kell ahhoz hogy valaki műsort csinálhasson.
Előzmény: Ormossy (28)
kintornac Creative Commons License 2002.09.13 0 0 30
off
"csajom a való világot meg a big brothert nézi !"
Du. összefutottam egy zárójelben vörösketteses csajjal, aki izgatottan újságolta, hogy az elmúlt éjjel történés volt és ma éjjel leadják! De nem árulom el, furdalja csak a csajodat...!:)
Előzmény: Törölt nick (25)
szarvasmarha Creative Commons License 2002.09.13 0 0 29
Azt végülis nem tudom hogy ki fizeti,de az tuti hogy ezt a marhát mint Atv riportert biztosan nem alkalmazzák.
Előzmény: kintornac (27)
Ormossy Creative Commons License 2002.09.13 0 0 28
OK.
De ez azt jelenti, hogy ha valakinek pénze van, akkor azt csinál a képernyőn, amit akar? Nekünk meg ezt kell nézni? Nincs valami alapszabály, hogy ezt már nem lehet...? Én nem értek hozzá, de ha most lenne pénzem, és vennék műsoridőt, akkor pl. egy órán át fityeszt (bocsánat? fityiszt) mutogathatnék a nézőknek?
Előzmény: szarvasmarha (26)
kintornac Creative Commons License 2002.09.13 0 0 27
Én egyéb tárgyalási módszerről is hallottam, de azt nem írom be ide!
Előzmény: szarvasmarha (26)
szarvasmarha Creative Commons License 2002.09.13 0 0 26
"Tényleg elképzelni sem tudom, hogy miért engednek képernyőre egy ilyen rettenetes stílusú embert."

Miért,miért,mert valszeg megveszi a műsoridőt.

Előzmény: Ormossy (21)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.09.13 0 0 24
Tényleg nem értem, hogy egy ilyen alapjában véve jelentéktelen ember hogy a - fűtty - lehet műsorvezető, és hogyan nyilatkozhatnak nekik, meg nézhetik, meg egyáltalán. Fásy nekem Anettkánál is nagyobb talány, egyáltalán még magamat sem értem mi a fenének irogatok ebbe a topicba emiatt az izé miatt.

Mert még azt az öreg bátyót - mi is a neve? Uhrin Benedek? megértem, mert végül is ő annyira amatőr és nevetséges, hogy az már szinte szép, nem véletlen, hogy még a Szigeten is fellépett, mert volt kin röhögni, de ezt a Fásyt... no ha én lennék az ATV igazgatója, rögtön kiraknám mint a macskát sz@rni, az biztos.

Előzmény: kintornac (22)
joy Creative Commons License 2002.09.13 0 0 23
Mééé?
Pont szájmagasságban van...
Előzmény: kintornac (22)
kintornac Creative Commons License 2002.09.13 0 0 22
Na meg a nők! Édes, amint kihúzza magát egy 180 cm magas szépségkirálynő mellett, hogy legalább a válláig érjen. Ezzel (is) kompenzál!
Előzmény: AliceCsodaországban (17)
Ormossy Creative Commons License 2002.09.13 0 0 21
Komolyan válaszolok.
Utálom.
Pedig egy kicsit balos vagyok.
Tényleg elképzelni sem tudom, hogy miért engednek képernyőre egy ilyen rettenetes stílusú embert. Azt meg pláne nem értem, hogy aránylag értelmes emberek miért ülnek vele a kamera elé. Miért égetik magukat?
A csontig nyalásban viszont a Kerényivel egy szinten vannak. (Csak Kerényi a másik oldalra.)Nincs mit egymás szemére vetniük. A különbség az, hogy Kerényi művelt, értelmes ember.
Előzmény: delej (-)
forumromanum Creative Commons License 2002.09.13 0 0 20
Tényleg hihetetlen. Az Emberközelben c. műsorából láttam egy felet amikor eppen az árvízkárt szenvedett települések polgármestereit interjúvolta szolíd beszédhibájával, rendkívül ostoba kérdésekkel.
Minden képzeletet felülmúl mulatója. Akik abban előjönnek azokat egy magára valamit adó késdobálóban megszólalni sem engednék , nemhogy énekelni.
Az a focista lehet aki azért van a csapatban mert övé a labda meg a kapuk, de lehet, h. a pálya is. Rémlik valami a nevével jelzett szépségversenyek körüli botrányokról. Nem egyszerú figura, dehát Mo.-n vagyunk, itt minden van.
bean Creative Commons License 2002.09.13 0 0 19
"Fásy Ádám egy bunkó hülye karrierista, izléstelen, eszetlen, unalmas, seggnyaló pojáca."

Ez mind igaz. A kérdés csak az, hogy ezt a ripotalanyai nem veszik észre? Miért ül le vele mégis szinte mindegyik szoci? Ennyi erővel Anettkával is cseverészhetnének.

Előzmény: kintornac (13)
SanyaX Creative Commons License 2002.09.13 0 0 18
Nagyon kevés milliomos mondja, hogy köszönöm, a következő milliót nem kérem. Nagyob pénz, nagyobb lehetőségek, nagyobb vágyak, nagyobb pénzszükséglet!
Előzmény: joy (15)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.09.13 0 0 17
Jesszus joy, gondolod, hogy az számít? Hiszen pl. Schmidtnek is van sok pénze, meg Orbánnak is, meg még Anettkának is, meg Friderikusznak, most soroljam tovább? Valahogy a pénz egy idő után nem elég, mellé hatalom, dicsőség mittudomén mi kell!
Sose tudom ezt megérteni, mert én még a sok pénzig sem jutottam el soha....
Előzmény: joy (15)
SanyaX Creative Commons License 2002.09.13 0 0 16
Bár nem Kerényiről van szó, szerintem tök jó volt mindegyik írása. Egy nagyon jó gondolkodó. Ezért is vették vele szemben elő a szokott szoclib taktikát: Ha komoly ellenfeled van, akkor ne vitázz vele, hanem semmisítsd meg!

joy Creative Commons License 2002.09.13 0 0 15
Nem igaz!

Karrierista biztos nem!
Pénze, mint a pelyva!

Előzmény: kintornac (13)
wizes Creative Commons License 2002.09.13 0 0 14
Fásy 1 szilánk a televízelés egén!
Néha xar is gyün! sokk!
wizes.
kintornac Creative Commons License 2002.09.13 0 0 13
"Fásy Ádám egy bunkó hülye karrierista, izléstelen, eszetlen, unalmas, seggnyaló pojáca."

Alice, a számból vetted ki a szót! /Miért turkálsz a számban?:)/

Előzmény: AliceCsodaországban (10)
parabel Creative Commons License 2002.09.13 0 0 12
Én mindig sírok a röhögéstől, ha ezt a palit látom...

Szerencsére ritkán bírom nézni, akkor is csak percekre. De az frenetikus.

Előzmény: delej (-)
joy Creative Commons License 2002.09.13 0 0 11
Esztet én is szintúgy kérdhetem!

Két éve még minden Fmpp-s, csurkapistás hozzá szalatt, ha nem csak a kukem1-2-buna tévén akartaxerepelni!

Annyi köze van a macumihoz, mint a péntekistásokknak!
:o)

De a kulthoz sincs több!
Tényleg tévérém, mint a másik, aki szintén "pénze van..."!

Előzmény: HITMAN (1)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.09.13 0 0 10
Fárad már a szemem, képtelen vagyok átolvasni Kerényi szösszenetét, de nem is kell, megvan a magam véleménye is.

Tehát: Fásy Ádám egy bunkó hülye karrierista, izléstelen, eszetlen, unalmas, seggnyaló pojáca.

Tojok rá, hogy balos vagy jobbos emberekkel csinál interjút. Egyszer láttam a napketében, az nekem elég volt. Aki meg élvezettel képes nézni Fásy beszélgetéseit meg a "Fásy mulató"-t, az meg is érdemli, de azzal én úgysem vagyok képes eszmét cserélni.

No ennyit első nekifutásra, értelmetlen lenne, hogy még több negatív jelzőt összeszedjek, szedjék össze az utánam következők - ha egyáltalán érdemes róla akár beszélni is!

wizes Creative Commons License 2002.09.13 0 0 8
Már megennyt?
Azé kerűl ilyen sokkkba a gyóccer!!!!
wizes.
Előzmény: pindiy (7)
pindiy Creative Commons License 2002.09.13 0 0 7
"Magyarországon a választási eredményeknek megfelelő médiaegyensúly törvényes megteremtése elodázhatatlan politikai feladat."

Ettől a marhaságtól eltekintve a héten ez a Kerényi nem is olyan hüje vagy másik gyógyszerre állították át::))).

Előzmény: Kola (6)
Kola Creative Commons License 2002.09.13 0 0 6
Médiaegyensúly 17. - Fásy Ádám

(Kerényi Imre)

(Lectori salutem. Szinetár Miklós pompás Magyar Televízióját a kapzsiság tette tönkre. AKapzsiság a hét főbűn egyike. Avaritia. Szinetár tanár úr leosztotta a szubvenciót a főosztályoknak. A gyártásvezetők a házon belül gyártották a műsorokat. Volt a házban minden. Rendezői, operatőri, szerkesztői gárda és technika. Volt program. Szinetár Magyar Televíziója hirdette ugyan a pártállam ideológiáját, de sokat tett a magyarságért. A magyar kultúráért. Emelte és nevelte a nézőkben a méltóságot. A tudást. Az állampolgári érzületet. Szinetár televíziója fmanszírozható volt a szubvencióból. Mindig elég volt a pénz. Aztán jött a rendszerváltozás. És az interregnum zavaros viszonyai közepette jöttek a kapzsiság vitézei. A gyártásvezetők. Ezek mindig is jobban kerestek, mint a műsorkészítő szolgák. Jó részük a belügyből is kapott fizetést, de nem ez a lényeg. A pénzközeli ember a főníciai idők óta többet juttat magának, mint másnak. A pénztől távolabb eső pária örüljön, hogy él. De a kapzsi vitézeknek a szoci módi kevés volt. A belügyi pótlék is éppen megszűnt. Kitalálták hát a külső gyártást. Benti technikával és benti
emberekkel. Rablóprivatizáció. Tőkebefektetés nélkül. A brancsbeliek vadkapitalizmusa. Növekedett az árrés, gyűlt a zsozsó. De a kapzsiság kíméletlen. Nem ismer felső határokat. Ha útjában áll a művész, kilöki. Ha drága az értéktermelés, a kapzsi vitéz nem lacafacázik. Nem termel értéket. És kész. A kapzsi
vitéz azzal dolgozik, aki ingyen áll rendelkezésre. Ilyen például a politikus. Aki önmagát akarja eladni. Az önreklámozó üzletember. Az egyéb megbízásért pedálozó "független" értelmiségi. Meg a sok statiszta. Aki fizet, hogy bekerüljön a tévébe. De még így is elfogy a tévépénz. Hát a kapzsi vitézek ütik az aktuális hatalom fejét. Hogy még adjon. S az ad. A kapzsi vifézek földbirkokokat vásárolnak. Vagy száztíz lovat. Kapzsiság. Avaritia. A másik oldalon állanak a műsorvezetők. Ezek egy másik főbűn bajnokai. Bizonyos mennyiségű siker után megszállja őket a Gág. Superbia. Személyiségük szerkezete átalakul. Önmagukat istenként élik meg. Csak a kapzsiság vitézei zavarják őket. A gyártásvezetők. Hát maguk is gyártanak. Műsorvezető producerek lesznek. Avaritia + Superbia = médiaterror. Hogy ez stabil legyen, az Avaritia és a Superbia médiavitézei a hatalmon lévő politikusok társaságát keresik. Mely biztosíthatja bevételeiket. Az Avaritia és a Superbia politikusai a médiahatalom birtokosainak társaságát keresik. Akik biztosítani tudják eladhatóságukat. Avaritia és Superbia + politikai Avaritia és politikai Superbia = stabil
médiaterror. Íme a Szent Szövetség. A diktatúra. A gondolatrendőrség. A tájékozódás és a szabad véleménnyilvánítás jogának lábbal tiprása.)

Medgyessy Péter méltóságáért is harcol a nemzeti oldal A magyar miniszterelnökök a tévériportok után "köszönik a lehetőséget". Ez a szófordulat minden felelős magyar miniszterelnök szégyene. Ennek forditottja az igaz. A magyar miniszterelnök intézményét tisztelni kell. Minden embert tisztelni kell. Ha már ilyenkor köszönet mondatik, köszönjék meg a lehetőséget a médiaguruk, hisz jobban megy soruk, mint a magyar miniszterelnököknek. Medgyessy miniszterelnök úr lázadjon fel. A princepsz vegyen ki fél nap szabadságot. Nézze meg bármely gagyitévé műsorát. Egyfolytában. A reklámokat is. Hat órát szánjon a szembesülésre a princepsz. Aztán ítélje még; ilyen lovat akar-e. A ballib Andrassew úr zokog a hasábokon Mások is. Minden felelősség a politikusoké. A magyar média lezüllött. Nálunk Anettka a Szent Johanna. Hazánkban a médiabizalom megszűnt. Az úgynevezett tényfeltáró újságírás a rendszerváltozás óta téved, csúsztat, illetőleg hazudik. Amit ma leírnak, másnap már nem igaz. De árad a Rágalomária. A vélt virtuális valóság. Tárgya a
zsozsó és a hatalom: Kontrollálatlan információk alapján vád van. Bőségesen. Bírói ítélet nincs. Közeledik az idő. A médiabizalom megrendülése után eljön a politikusok, a politikai partok és a parlament iránti bizalomvesztés ideje. Az anarchia ideje. Kell a kutyának. Uraim, baj van. Ha Tasnádi úr emberei elevenen megnyúznának valakit, televízióink urai az Avaritia és a Superbia bajnokai élő adásban közvetítenék az eseményt. És "független" szakértőink analizálnák az esélyeket. Tétre, helyre, befutóra. Miközben a bukszus mögött ' Moga bácsi és barátai sompolyognának derűsen zsebükben a forró pénzzel. Az alábbi modell bemutatja, miként lesz hazánkban Szinetár Miklós televíziójából Fásy Ádám televíziója. S hogy ebben mennyire vétkes a szoclib médiapolitika. S hogy minden médiaháború a köztelevízióról szól, mert ott lehet a legnagyobbat kaszálni. Úgy, hogy a kaszálók a
szubvenció folyamatos emelésére kényszerítik a politikusokat. Akiket a kaszálók juttatnak hatalomra.A szavazópolgár ül a nagyvárosban a képernyő előtt és nézi a képernyőn Fásy Ádámot. Fásy Ádám korábban a vendéglátóiparban tevékenykedett. Felszolgált talán. Déli ember. Pillantása sötéten csillog. Felesége szép, szőke
és buzgó. Ketten egy céget alkotnak. A tandem működik. Ördög tudja, ki hogyan részesül a megszerzett javakból. E sorok írójának véleménye szerint a megszerzett javakból senki sehogyan sem részesül. Csak "barterban". De az az összes érintett félnek előnyös. Fásy Ádám kereskedőzseni. Vesz egy lovat. Vétel előtt leszólja. Majdnem ingyen veszi meg. Az eladó boldog, mert megszabadult a "kehes"
lótól. De a ló nem kehes. Fásy Ádám megcsutakolja. Feltáplálja a pacit. Hatalmas felárral adja el. Nem akárkinek. Csak aki mást is ad neki a versenylóért". Fásy Ádám a rendszerváltozás éveiben Salgótarjánban harcolt. Ott vívta Beszterce ostromát. A Beszterce egy ottani étterem. neve. Haverka időben szólt Fásy Ádámnak. Ádámka,
szabad a csók, spontán a privatizáció. Fásy Ádám magáévá tette a Besztercét. Akkor még szakadt autókon járt. A szervizekben nem:fizetett. A pénzügyi zsenik a pénzt kiadni nem szeretik. Az inkasszó viszont kedvükre van. Haverkát Salgótarjánban remélhetőleg lemeszelik a polgári körök az őszi választásokon. Úgy
tűnik, a helyi tévé még nem teljesen,Fásy Ádámé. Van remény. Fásy Ádám aztán hazatért délre. Étterem. Csőd. Panzió. Siker. Másik étterem. Ez ment, mert ott volt a gyulai Várszínház. Másik szálloda. Rendben alakultak a dolgok Békés megyében.
Fásy Ádám életében ekkor bekövetkezett a csoda. Ádám bátyám - pávát látván .- lábát rántván - száját tátván - pávává vált. Fásy Ádám bátyánk megvásárolta a Miss
Universe világlicencet. Leánykereskedő lett. A szépség "koldusa" tompán fénylá tekintettel dicsérte a lányok.szépségét. A bőr finomságát. S azt, hogy ezek a szépek nem kehesek. S hogy nézhetőek. És eladta őket. Nemzetközi fórumokon. És megalapította a Miss Universe Hungary intézményét. És a hozzá tartozó magazint. Szépeink ma is ott zsonganak a tulaj körül. Aki bizonyára nem bántja őket. A szőke üzlettárs ezt nyilván nem engedné. Mindkettőjüknek elegendő a szépekkel való kereskedés. Fásy Ádám tehát producer lett. Színházakat bérelt. Bagóért. Ott műsorokat gyártott. Fásy Ádám ott állott a műsorok közepén. Ádám bátyánk széttárta farktollait. Mint egy nagy magyar páva. Mint egy jótékony zseniális. Amint baj történt, a szépek vadul ridáztak. E műsoro-at Fásy Ádám eladta a közszolgálati televíziónak. Mely megvette Fásy Ádámot. Időközben Hankiss tanár úr - mint tévéelnök - jogilag kodifikálta a producerek szabadrablását. Szegény Hankiss tanár úr azt hitte, a sajtószabadságért harcol. Pedig a .kapzsiság vitézeinek ágyazott meg. Hankiss tanár úr nem tudta, hogy ő csak egy bányászati aknamélyítá. Egy spontán árok-
ásó. Nem tudta, hogy éppen Magyarországot hasítja kettőbe. Kun Bélára és Szent Istvánra, Hankiss tanár úr árkaiban keltek életre á .médiasztárok és az általuk gyártott gagyi. Fásy Ádám és a többi producerek soha senkinek nem fizetnek. Csak a kebelbélieknek. Azoknak viszont munkavégzés nélkül is fizetnek. A potenciális politikai potentátok mesés pénzeket kapnak. Az üzlet működik. Az új miniszterek viszonozzák a szívességet. A közszolgálatiban: Mert ott a legnagyobb a vízcsap keresztmetszete. Fásy Ádámot időközben valaki kihajította az MTV-ből. De, mint a macska, tálpára esett. Bevetette magát a Magyar ATV-be. Megalapította a Fásy mulatót. A szupergagyit. Ebben kontraszelektált énekesek rázzák magukat, miközben a szépek odaadóan ridáznak. Fásy Ádám nem túl művelt ember. Az alany és állítmány egyeztetése számára nem könnyű feladat. Beszéde akadozó. Időnként hörög. Máskor szuszog. Az ilyen riporter fölemeli a nézőt. Olyan, mint én - könnyebbül meg a szavazópolgár. Vagy ezt regisztrálja: szebb vagyok, jobb vagyok, mint ő. Fásy Ádám hatvan perc időtartamban hetven beszélgetőműsort készített a Magyar ATV-n. Többnyire az MSZP parlamenti képviselőjelöltjeivel. Néha egy-egy SZDSZ kakukktojásás is akadt. Riportalanyait Fásy Ádám imádja. Lángész lakik, uram, önben! Fásy Ádám szerény ember. A válaszra - önben, uram, nemkülönben - nem tart igényt. A riportalany azt mond,amit akar. Legvonzóbb arcát mutathatj föl. Ahány Fásy-riport, annyi megnyert parlamenti mandátum. Ha az ellentábor emberei televízióhoz jutnak; villogó fogsorú vallatótisztek vicsorognak rájuk. Ezt hívják hazánkban kiegyenlített és pártatlan médiának. Fásy Ádám újabb hetven beszélgetőmúsorában az önkormányzati választások MSZP-s polgármesterjelöltjeit vonultatja fel. Ahány beszélgetés; annyi poÍgármesteri szék. Az ellenfélnek semmi sem jár. Hogy lehet mégis a mi birtokunkban a politikai hatalom 49 százaléka? Ez
a mi erőnk. A nád ereje. A széllel szemben is. E veszedelmes erő miatt kapcsolnák ötödik sebességre barátaink a médiaterrort: Fásy Ádám mulatóműsorának ulolsó adását már az m1-es televízió sugározta. A kontraszelektáltak és a szépek ott vonaglottak a hajdúszoboszlói fürdőben. A kör bezárult. Ördögi kör. A szellemi diktatúra varázsköre. Jó pénzért. Mit szól ehhez Kis János?Hegyi Gyula? Vitányi Iván? Hankiss Elemér? Heller tanárnő, ha éppen nem görcsös? Tamás Gáspár Miklós? Pozsgay Imre? Szabad György? Sólyom László? Ördögh Szilvesz-
ter? Paul Lendvai? Fejtő Ferenc? Habsburg Ottó? És Soros György? .
Magyarországon a választási eredményeknek megfelelő médiaegyensúly törvényes megteremtése elodázhatatlan politikai feladat.

Ilja Iljics Creative Commons License 2002.09.13 0 0 5
Zsák a foltját...
Előzmény: echelon (4)
echelon Creative Commons License 2002.09.13 0 0 4
A mai MN-ben Kerényi éppen Fásy-ról ír a sorozatában.

o

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!