Keresés

Részletes keresés

cavinton Creative Commons License 2002.10.06 0 0 25
Koszonom. A jelenlegi 64M-as kartyamnal szerencsere meg nem volt problemam.
mr_ricsi Creative Commons License 2002.10.04 0 0 24
A 128-as memóriájában több textúra fér el. Jó esetben mind belefér, ami a következő pályáig kell, és nem lesz szükség az AGP-n keresztül textúracserére a game közben. (Ha túl sok textúrának kell mozognia az AGP-n keresztül, az akadozást okoz, és élvezhetetlenné teszi a játékot.

Az, hogy mennyi textúrára van szükség, függ a játéktól, és a használt felbontástól. (Nagyobb felbontásban több kell)

A nagyobb memória kezelése viszont tovább tart, igy pár százalékkal lassabb az ilyen kártya. (mondjuk: 110fps helyett csak 109 :-))
De nem azért, mert a 64M-ás kártyákra gyorsabb memóriát tesznek a gyártók. (Mint ahogy azt valamelyik okoska terjeszti szerte a neten.)

Előzmény: cavinton (23)
cavinton Creative Commons License 2002.10.03 0 0 23
Mi a kulonbseg a GeForce4 Ti 4200 / 128 MB es a GeForce4 Ti 4200 / 64 MB kozott. Tudom a RAM merete. Es akkor most tobbet tud valamivel a 128-as? Mivel?

Cavinton

ipril Creative Commons License 2002.10.02 0 0 22
Ricsi,
úgy gondoltam a játékot, hogy nem a legújabbakkal szeretnék játszani!
a felbontás tényleg nem az az ideális
de a munkahelyünkön 4Mb-os VGA van, és simán bírja a 1024x768 ot
I
Előzmény: mr_ricsi (21)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.10.02 0 0 21
ipril:
Azt írtad, hogy a gépet Netezésre, játékra és tanulásra szeretnéd használni. Ezek közül a játéknak a legnagyobb a gépigénye. A játékgép tulajdonképpen egy modem hozzáadásával a másik két feladatra is tökéletesen alkalmas lesz.

"21''-os és hát valami brutális, hogy milyen kényelmes egy ekkora monitor!"
Ezzel egyetértek, de egy a nagyképernyős monitort -gondolom- nem 800x600-ban tervezel használni?

Előzmény: ipril (19)
Barthez Creative Commons License 2002.10.02 0 0 20
Szeretnék venni egy vga kártyát, mivel új gépet vettünk alkatrészenként, de a régi gép 2mb-s vga kártáyját építettük be. Most már látom, hogy ez semmire nem elég. Kb 25 ezer forintom van rá.
Mit érdemes venni? Geforce 3 Ti64 vagy keressek mást?
ipril Creative Commons License 2002.10.01 0 0 19
Ricsi,
ne elsősorban játszásra kell
nem nagyfelbontású monitor kell nekem, hanem nagy átmérőjű
aki már dolgozott ilyennel tudja miről beszélek!
Nálunk a cégnél ilyen van azaz 21"-os és hát valami brutális, hogy milyen kényelmes egy ekkora monitor!
I
Előzmény: mr_ricsi (15)
szabinlondon Creative Commons License 2002.09.27 0 0 18
Azonnal veszek egyet, ha megmutatod melyik tipus felel meg az altalam leirt felteteleknek:
1. Jatekra lehessen hasznalni;
2. 17" monitorral legyen.
Előzmény: indextc2 (17)
indextc2 Creative Commons License 2002.09.27 0 0 17
Turmixgépet vegyél
Előzmény: szabinlondon (-)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.09.27 0 0 16
jetwasher
"A GF2MX400 valoban kevesnek tunik. De inkabb ez, es egy cool alaplap mint egy gagyi alaplap es egy jo videokartya"

A Chipben találtam egy tesztet, amikor 5 videokártyát és 5 procit mindenféle kombinációban lemértek.
Innen veszem az adatokat:
(3Dmark2001, 1600x1200/32bit)
TB1000+GF2TI: 2287
XP1900+GF2TI: 2358
TB1000+GF3TI: 3692

Legyél szíves megnevezni azt a cool alaplapot és cool procit, amelynek segítségével a GF2TI hozza a GF3TI+TB1000 teljesítményét! Csak mert szerintem még a dupla P4-3Ghz is kevés volna hozzá...

Aztán ugyaninnen még néhány adat:
(GF2TI, RtCWolfenstein demo, 1600x1200, fps-ben mérve)
Dur800: 28,7
TB1000: 28,8
TB1300: 29,3
XP1700: 29,9
XP1900: 29,8

Tehát a prociteljesítmény kb. 2.5x-esére nőtt, de a játék szempontjából gyakorlatilag nem változott semmi.
Akkor mi is fontosabb a videokártyánál, ha játszani akarsz?

Előzmény: jetwasher (12)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.09.27 0 0 15
ipril:
"és ha 19"-os lesz a monitor, akkor feltétlenül 64 mb kell?"
19"-os monitoron már 1600x1200-as felbontással is tudsz játszani, ami majd' 2,5x több képpontot jelent az 1024x768-hoz viszonyítva.
Ez azt jelenti, hogy az MX400-at felejtsd el. Nem 64M, hanem inkább 128M kell a videókártyára, és prociból is kb. az XP2000.
(Játszhatsz alacsonyabb felbontásban is, de akkor + minek kell a nagyfelbontású monitor?)

Előzmény: ipril (13)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.09.26 0 0 14
"Ja, es szerinted az XP2000+ elavultnak fog szamitani fel even belul???"
Nem fél éven belül, hanem fél év MÚLVA!

Jövő a hónapban jön az új XP, 333-as FSB-val és/vagy 512KB cache-el, és a jelenlegi már el is avult. :-)
De fél év múlva már az Opteron is piacon lesz (talán), és az XP veszi át a Duron helyét.

A D5tb nem gagyi, mert tuningra is elég jó, és nem is túl drága, + nem is túl hangos. (Csak szerelni nagyon nehéz.)

"De inkabb ez, es egy cool alaplap mint egy gagyi alaplap es egy jo videokartya."
Játékokban videókártya sokkal inkább befolyásolja a frame/sec-et, mint a proci. Prociból van egy minimum teljesítmény igény, ami felett nem nő szinte semmit a játszhatóság, ha erősebb procit használsz.

"Bar a te logikad szerint a proci es az alaplap elobb "avul el" mint a videokartya."
Nem! Az én logikám szerint egy közepes proci hosszabb távon is elegendő lesz a játékra, legfeljebb a VGA-t kell cserélgetni mellőle.

Előzmény: jetwasher (12)
ipril Creative Commons License 2002.09.26 0 0 13
"A GF2MX400 valoban kevesnek tunik"
mihez kevés?
és ha 19"-os lesz a monitor, akkor feltétlenül 64 mb kell?
milyen jobbat tudtok ajánlani?
ha 19"es a mincsi, akkor minek a TV-s kártya?
melyik TV tud 100Hz-en dolgozni:))))
Előzmény: jetwasher (12)
jetwasher Creative Commons License 2002.09.25 0 0 12
Hat, ne haragudj, de amiket mondasz.... Az elottedszolonak sokkal hasznalhatobbaknak tunnek a tanacsai. Ja, es szerinted az XP2000+ elavultnak fog szamitani fel even belul??? Jo, tudom, van mar 2200+ is... Es ha nem akar tuningolni, akkor eleg a leggagyibb cooler is, minden megsporolt penzt jobb videokartyara koltson inkabb. A GF2MX400 valoban kevesnek tunik. De inkabb ez, es egy cool alaplap mint egy gagyi alaplap es egy jo videokartya. Bar a te logikad szerint a proci es az alaplap elobb "avul el" mint a videokartya.
Előzmény: mr_ricsi (9)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.09.25 0 0 11
Táp:
Ha úgyis márkásat veszel, akkor elég a 300W-os is.

P4 1.8: Valószínűleg csak a cache a különbség, de a dobozos kivitel miatt is lehát drágább. Az 512cache-eset érdemesebb választani, ha nem túl drága.
(Az órajel alapján mindkettő 400MHz-es, ez később még fontos lesz.)

P4T533-C: ebbe az 1066-os memória is rakható, de 400-as FSB-s procinál nincs sok értelme. (Sem az alaplapnak, sem a memóriának)

RDRam: ehhez a procihoz elég az RD800 is.
A második RAM ECC hibajavítást is tartalmaz. Az alaplap könyvecskéjében meg kell nézni, hogy támogatja-e. De feleslegesnek tartom, hacsak nem szervert építessz.

Ha a procidat tuningolni is akarod, akkor viszont érdemes az 1066RAM+P4T533-at megvenni, egyébként nem.

GForce: A VIVO-nak nem csak Video kimenete van, hanem bemenete is, azaz videót rögzíteni is lehet vele. (Azért nagy minőséget ne várj.)

Előzmény: Pene (10)
Pene Creative Commons License 2002.09.25 0 0 10
szinten nem akarok uj temat nyitni. a valasz surgos lenne, ha lehet holnapig valaszoljatok plz:)

koszike!

Erzekelheto-e a kulonbseg az 1066 Mhz-s es 800 Mhz-s Rambus ramok kozott? Erdemes-e 1066-osat venni? Amejik alaplap hasznalni tudja az RD ramokat, az tudja a 800-as es 1066 Mhz-s ramokat egyarant hasznalni? Egyaltalan kihasznalja majd a gepem az 1066-os memoriat?
Mi a kulonbseg az alabbi 2 memo kozott?:

Kingston 128 MB RD / PC1066 / 1066 MHz
Kingston 128 MB RD / PC1066 / 1066 MHz / ECC - dragabb

Asztan...
Gef 4 Ti 4200 vennek, 128 Mb-osat...
Mi a kulonbseg az alabbi 2 kozott?

GeForce4 Ti 4200 / 128 MB TV-OUT
GeForce4 Ti 4200 / 128 MB VIVO - dragabb

Vannak DDR rammal es mas rammal szerelt fajtak?
Mennyivel gyorsabb a DDR-es?
Egy masik forumon mondtak, hogy lehet jobban megeri 64 megasat venni es tuningolni, mert azokon jobb minosegu a memoria... igaz-e?

van meg kerdes:)

2 fele alaplapot neztem ki...

ASUS P4T-E (S478/RAMBUS)
ASUS P4T533-C (S478/RAMBUS) - dragabb

van valami kulonbseg koztuk? valami amit nem irnak, de jo rola tudni?

Proci:

INTEL P4-1,8GHz S478
INTEL P4-1,8GHz/512K S478 DOBOZOS - dragabb

Itt annyi a kulonbseg, hogy az 1ikben 512k, a masikban meg 256k a cache?

Mijen hazat ajanlotok?:))

Codegen megfelelo nem?

Tap? Mi kell 1 P4 1.6 - 2.0, 2 CD, 2 vinyo ellatasahoz? 400-as, 300-as?

koszonom!

Pene

mr_ricsi Creative Commons License 2002.09.25 0 0 9
A gép legfontosabb alkatrészei a monitor és a memória. A monitor azért, mert az elromlott szemedet egyenlőre nem tudják újra cserélni, a memória pedig azért, mert ha később bővítesz, akkor a két eltérő márkájú, típusú, korú memória nem biztosan tud együttműködni, ami az alattomos hibák 80%-át okozza. (Jóval többet, mint az olcsó alaplapok. :) Tehát most azonnal vegyél legalább 256M-át.

A továbbiakban csak AMD-s rendszerről beszélek:
A DDR nem minden esetben nyújt nagyobb teljesítményt, pl. játékoknál alig pár %-os a gyorsulás.
DDR2100-as RAMnál gyorsabbat csak akkor érdemes venni, ha tuningolni akarsz. A neves alaplapra is csak ekkor van szükséged. Egyébként egy nem bóvli alaplap is elég (Pl: ECS). És a jövőre ne gondolj, fél év múlva már úgyis lesz valami újdonság, ami miatt már csak elavult procit tudsz majd beletenni.
Szerintem a Duronnal se foglalkozz, az XP1600 viszont bőven elég. (A TB jobban is melegszik, alacsonyabb a teljesítménye és drágább is [azonos órajelen]-> felejtsük el)

Cooler: Titan D5TB-nek az új változata.

VGA: 17"-os monitorhoz 64M-ásat vegyél. Viszont ha komolyan akarsz játszani, akkor a GF2MX400 kicsit kevésnek tűnik.
TVOut? Hát, akarod TV-n nézni a videókat, vagy sem?

Előzmény: ipril (7)
szabinlondon Creative Commons License 2002.09.24 0 0 8
Hali.
Wincsi: 7200-as fordulatu lemezrol ertelemszeruen gyorsabban olvashato be az adat mint 5400-asrol. Seagate Barracuda legyen, gyors, csendes, megbizhato.
Alaplap: Nem sok jot hallottam Abit alaplapokrol eddig, de mielott leszolna valaki: sajat tapasztalatom nincs vele. Semmikeppen sem jarhatsz viszont rosszul Asus-al.
Ha olcsobbat akarsz, legyen MSI. De azt ne feledd, hogy az alaplap-monitor-wincsi a harom legfontosabb alkatresze a gepnek, nem a proci es a video kartya. Egy gagyi alaplap NAGYON sokat ronthat az egesz rendszer stabilitasan es sebessegen is. Szoval elsosorban erre kolts. Procibol eleg a Duron-de az alaplapot mindenkepp a jovore gondolva vedd meg, legalabb XP 2200+ -ig tudja fogadni a procikat.
Memoria: Igen, nagy a kulonbseg. Ertelemszeruen DDR 2700, legalabb 128 mega, de ezt ha jatszani is akarsz akkor hamarosan boviteni kell.
Video kartya... ez csak penz kerdese, 32 ram minimum, de inkabb 64. 128 meg nincs kihasznalva csak jol hangzik. Tipust inkabb nem javasolok, ebbol mindig vita van...
Előzmény: ipril (7)
ipril Creative Commons License 2002.09.24 0 0 7
mire akarom használni?
sokfélére: szörfölni egyelőre Modemesen
Játszani, tanulni.
nem hiszem, hogy fogok filmet vágni, meg szerkeszteni.
...
Előzmény: mr_ricsi (6)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.09.24 0 0 6
A leírtakat még kiegészíthetnéd azzal, hogy mire szeretnéd használni a kész gépet, és mennyi ideig nem akarsz rá pénzt költeni.
Előzmény: ipril (5)
ipril Creative Commons License 2002.09.24 0 0 5
Szevasztok
Gondoltam indítok egy új fórumot, de fölösleges, kissé sokrétű szerintem a számítástechnika, hogy mindenből külön fórum legyen
Mivel nekem is ez lenne a kérdésem, hogy milyen gépet vegyek!
Remélem sokan tudtok majd segíteni nekem
lehetne, hogy minden egyes perifériát egyesével külön fórumba megírok, de együtt az igazi
Tehát a fő kérdésem, hogy minél kevesebb pénzért akarok minél jobb gépet,persze ez nem párhuzamos egymással, szóval inkább a gép legyen jó, d fölöslees cuccokat nem akarok.
A gép:
Proci: AMD Athlon XP 1600+, érdemes már iylen procit venni, vagy elég egy Duron/Thunderbird?
Mindenképpen AMD-t akarok, nekem nem ér annyit az Intel, nem fog nagyot esni az ára?
Alaplap: na itt aztán semmit nem tudok, ajánlottak valami ABIT KX/7 333, mert ez tök jó, de mire jó? azért ennél vannak olcsóbb alaplapok is!
RAM: 128 MB DDR Ram, jobb sokkal a DDR az SD nél? ezt tuti hamarosan meg 2x-ezném! vagy elég az SD?
Winchester: 30GB vagy 40 GB, ennél is számít hogy 5400 vagy 7200-as? mennyiben?
VGA: GeForce2 MX400, sokat számít a 32-64 MB különbség? TV-out, sokan használjátok?

Köszi
I

sycul Creative Commons License 2002.09.13 0 0 4
Hali! Én ár lassan egy éve követem a hardver fejlesztéseket. Manapság írtó nagy a választék, ezért tényleg nehéz eldönteni, hogy mit érdemes venni.

Ha sok pénzed van, akkor érdemes mindenből a csúcsot meszerezni. De csak ha nagyon sok pénzed van. Egy csúcs grafikus kártya 100ezer Ft fölött van, legyen az ATi (Radeon 9700 -amit még nem dobtak piacra) vagy Nvidia GF4 4600. Én ha Nvidiat vennék, akkor semmiképpen nem választanám az MX-eket, hanem a GF4 4200 mellett döntenék. ATi-ból a 9000 Pro a legjobb az ár/teljesítmény kaegóriában. Veri a GF4 MX-eket és még a GF4 4200-at is. Ára 30ezer körül van. A GF4 4200 40e és 50e között van.

Proci: ha Intel, akkor én P4-et vennék. Celeront semmiképpen, mert jóval butább. az L2 cache a nyitja mindennek és a Celeronnak sanos kicsi a P4hez képest. AMD-ben nincs tapasztalatom.

Alaplap. Nekem nagyon tetszenek a SiS chipsetes alaplapok. Semmiképpen nem vennék Intel RAMBUS-os alaplapot. SiS 648 vagy VIA (P4X400).

Hangkártya szinte minden alaplapon van, csak akkor érdemes befektetni rá, ha a számítógépet zenére használod.

Mi van még? Monitor. Szinte mindegy. Nem tapasztaltam, hogy a különböző márkák vagy NONAME monitorok között nagy lenne a különbség. Pedig jónéhány évig rendszergazdáskodtam.

Hát ennyi. Üdv: Syc.

szabinlondon Creative Commons License 2002.09.12 0 0 3
Felreertesek elkerulese vegett: nem adom el a gepet, elcserelem egy digitalis kamerara. Igy tehat a bovites nem johet szoba, az alapokrol kezdem ismet... Ami elsosorban erdekelne: 1.Milyen videokartyat vegyek??? 2.Mi a velemenyetek a 2Ghz koruli Intel Celeron procikrol? Jobbak mint a hasonlo aru AMD-k??? 3.Rendszerint fejhallgatot hasznalok jatekoknal, van-e ertelme dragabb hangkartyat venni fejhallgatohoz, vagy csak penzkidobas??? Koszonom a valaszokat!
xkacsa Creative Commons License 2002.09.12 0 0 2
Hát ha van a srácnak ennyi kidobni való pénze, hát vegyen újat!!! 350e Ft-ból olyan gépet éíthet ami csúcs! És persze 1 év alatt akkorát esik az ára, hogy majd kaparja magát.

Egyébként szerintem is csak videokártya (+ moncsi) cserére szorul.

Mennyiért adod el a géped??? :)))

mr_ricsi Creative Commons License 2002.09.12 0 0 1
Én sem értem! Ha eddig a TNT2 M64 is elég volt, akkor egy új videókártya + egy új monitor bőven csodát fog tenni.
Előzmény: murray (0)
murray Creative Commons License 2002.09.12 0 0 0
szerintem cseréld el a videokártyádat és kész!
egy 1 gigás P3 nehogymár ne vigye a gámák 90%át!
szabinlondon Creative Commons License 2002.09.12 0 0 topiknyitó
Milyen gepet vegyek??? Regi gepem (PIII/1G, 512 Ram, 20G 5400/min HDD TNT 2 M64 video)komplett lecserelese mellett dontottem. Elsosorban jatekra akarom az uj gepet hasznalni. Varom a tanacsokat. Kb. 350.000-et szanok a leendo gepre. Kikotes: monitor 17" legyen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!