Nem azt kifogásolom, hogy meg lett említve, hanem ahogyan meg lett említve. Mondhatták volna pl. azt: Nem emeljük a kötelező óraszámot. Slussz. A többi (előző kormány emlegetése, hogy az tervbe vette az emelést, stb.) kampányrizsa.
Meg még egy helyen: hogy tervbe vette a kötelező óraszám 22-re való növelését, így növelve a tanárok terheit (egy rossz pont az előző kormánynak). De a mostani kormány nem növeli a kötelező óraszámot (egy jó pont a mostani kormánynak).
Stop. Ha en meg tanar lennek, nagyon szamon tartanam, mennyi a kotelezo oraszamom. Es nagyon elcsodalkoznek, ha Nyirparasznyarol mindent megtudhatnek, de azt elhallgatnak elolem, hogy az oraszamemeles elmarad...
Arra a kérdésre keresem a választ, hogy ovodákról és iskolákról beszélünk kampánymérgezést illetően? Ezek az ovisok, meg iskolások már szavazhatnak? Vagy otthon fejbelövik a szüleiket, ha nem arra szavaznak, akikre Őket meggyőzték?
Meg még egy helyen: hogy tervbe vette a kötelező óraszám 22-re való növelését, így növelve a tanárok terheit (egy rossz pont az előző kormánynak). De a mostani kormány nem növeli a kötelező óraszámot (egy jó pont a mostani kormánynak).
elfogult vagy egyoldalúan irányított, netalán kényszerítő erővel ható beszélgetés alakulna ki a tantestület tagjai és a diákok között. Ez jó. Sajtótájékoztatót tart valami, igazából konkrétum nélkül. (X iskolában Y gyerek magatartásból megbukott, mert emeszpés... Ugye?)
Egy beszélgetés lehet egyoldalú, de egy Párt által kiosztott brossúra még egyoldalúbb (ha az egyoldalúságnak vannak fokozatai), hiszen ezzel már vitatkozni sem lehet. Ez egy parancs. Politikai. Felhívás a helyes magatartásra.
Ennek a helyes formája egy körlevél a minisztériumból: ismerteti az új Népbiztosokat, a jövő heti Jelszavakat.
>> nagyjabol annyi derul ki, hogy az elozo kormany maskepp csinalta a dolgat (ez termeszetes), a mostani valtoztat itt es itt (ez is termeszetes). Ezekrol a valtozasokrol tajekoztatnak.
Na, ezt hívják kampánynak.
Nem. Az indulo miniszteriumtol elfogadhato, hogy tajekoztat a valtozasokrol. Egyszer. Lehetoleg szigoruan szakmai kerdeseknel maradva, mindenfele politizalast, az ellenfel fikazasat, partlogot elhagyva. Ez utobbit nem tettek meg.
eddig nem volt a másik oldal fikázása, és saját magunk dicsőítése, most meg van.
Eloszor is egyetlen dologban marasztaltak el ebben a kiadvanyban az elozo kormanyt, teljes joggal. Ott sem fikaztak, hanem ismertettek egy allasfoglalast. Ez nem is artott, mert azt az amokfutast, amit az elozo valasztasok alkalmaval egyes pedagogusok rendeztek, ep erkolcsi erzekkel biro, barmelyik oldalon allo (!!) ember nem helyeselheti!
Masodszor, hogy pont jobboldalrol, pont egy ilyen orszaggyulesi valasztas utan mereszeljen elhangozni olyan kijelentes, hogy "eddig nem volt a másik oldal fikázása, és saját magunk dicsőítése, most meg van", hat ne is haragudj, de ezt olyan szinten tartom elfogadhatatlannak, hogy inkabb nem is minositem... :-(((((((
(Ami nem jelenti azt, hogy egyetertenek mondjuk a baloldal eseteben a masik oldal fikazasaval -- a kritikajaval igen, de nem kozpenzen --, vagy a sajat oldal kozpenzen torteno dicsoitesevel.)
Levélben fordul az iskolák igazgatóihoz és az intézményfenntartókhoz Magyar Bálint, az oktatási tárca vezetője, amelyben arra hívja fel a figyelmet, hogy joguk és kötelességük fellépni az iskolákba esetleg újra beszivárgó politikai kampány ellen. Az oktatási miniszter Takács Alberttel, az állampolgári jogok országgyűlési biztosának általános helyettesével tartott pénteki budapesti sajtótájékoztatón közölte: az áprilisi országgyűlési választások során az iskolákban a politikai kampány soha nem látott erővel és intenzitással folyt, osztotta meg az osztályokat, a baráti közösségeket, olykor a tanári károkat.
A miniszter leveléből többek között kiemelte: elfogadhatatlan lenne, ha az iskolákban politikai kérdések szóba kerülésekor elfogult vagy egyoldalúan irányított, netalán kényszerítő erővel ható beszélgetés alakulna ki a tantestület tagjai és a diákok között.
>> nagyjabol annyi derul ki, hogy az elozo kormany maskepp csinalta a dolgat (ez termeszetes), a mostani valtoztat itt es itt (ez is termeszetes). Ezekrol a valtozasokrol tajekoztatnak.
Na, ezt hívják kampánynak.
>> Ez hasznos, bar eleddig nem megszokott.
Ebből meg az derül ki, hogy eddig nem volt a másik oldal fikázása, és saját magunk dicsőítése, most meg van.
Hivatalos információkat (csak azokat, fényképek nélkül!) korábban minisztériumi körlevélként juttattak el az iskolákba.
Még szerencse, hogy a mostani kormány megvédi az iskolákat a politikai kampánytól.
Te sem vetted észre, hogy több helyen is előfordul az előző kormány negatív színben való feltűntetése és emellett a mostani dicsérete.
Egy, azaz egy helyen emlitik az elozo kormanyt, mert elmarasztalta az emberi jogok mittudomenmilyen biztosanak helyettese. Ez egyszeru tenykozles, bar nem lett volna eppenseggel kihagyhatatlan egy kozpenzen keszulo kiadvanybol.
Egyebekben nagyjabol annyi derul ki, hogy az elozo kormany maskepp csinalta a dolgat (ez termeszetes), a mostani valtoztat itt es itt (ez is termeszetes). Ezekrol a valtozasokrol tajekoztatnak. Ez hasznos, bar eleddig nem megszokott.
Nem a szoveggel van baj, hanem a logoval. De azzal tenyleg.
Mégis, milyen pénzből fedeznek szerinted egy kormányülést? És mi az, hogy a kampányt egy kormányülés nyitja? Nem a demagógia tobzódása? Esetleg nem emlékszel, micsoda botrányt csaptak az elvtársak az előző kormány kihelyezett ülései miatt?:)))
Aztán, nem emléxel az országjáróra? Arról mit összehordtak, hogy öntömjénezés, noha abban sem a kormány, sem a fidesz nem szerepelt. Most ehhez képest ez a tájékoztató vigyorgó államtitkárokkal és 100%-okkal, nem éppen olcsó kivitelben.
Ezt a belehajszolást gondold át mégegyszer: csak nem az hajszolja bele az mszp-t a gazdaság tönkreverésébe, hogy önkormányzati választások is lesznek? Persze ha nem lennének választások, akkor nem merülne fel ilyen probléma, vonja le mindenki a megfelelő következtetést... :DDD
akiket kénytelen vagyok szeretni, mert minden jobb mint a fidesz Orbán Viktorral Azt hiszem ez a ballib 4 éves permanens kampányának szintézise. A princípium, ami köré 4 év szorgos munkájával épült többtízezer oldal álhír, fikázás, félremagyarázás, többezer óra műsoridőben meggyőzés... Az elvakító gyűlölet/utálat felébresztése. Nemes, nagyon nemes.
"De bosszant, hogy mindenáron beleköttök valamibe"..na látod, annak idején meg minket bosszantott a ti kötekedésetek, olyan kötekedőek vagyunk, mint ti voltatok anno....:-))
"Egyébként meg a kormányt önmagán kívül senki nem hajszolta bele ebbe. Nyerni akartak, bármi áron, még azon az áron is, hogy a gazdaság látja kárát. "
Mi van a választási csalás már nem is jó érv? :-)))
A városligeti buli kampánnyitó volt, mintha a másik oldal nem tenne ilyet - igaz, itt nem gyüjtöttek 100 forintosokat. Ha tudni akarod milyen pénzből, kérdezd meg tőlük. Én nem vagyok főpénztárnok.
Amennyiben elvekről van szó, nem volt helyes azt a nyüves emlémát odatenni. De bosszant, hogy mindenáron beleköttök valamibe. A füzet hasznossága nyilvánvaló, és hogy minden pedagógus kapott, inkább azt jelzi, hogy számontartják őket és számítanak rájuk.
Igen. Ezért hiba. Nem azért mert bele lehet kötni. A belekötés természetes, lehet hogy sokan elfelejtették pár hónap alatt, de a baloldal is belekötött minen hülyeségbe. Jó lenne ha most kormánypártiként is emlékeznének erre, és nem váltanának értékrendet. Tudod, amit szabad Jupiternek...
Végigballagtam rajta mert a topikindítás eléggé felháborított, mert senki se kampányozzon a sulikban. Az a kis politika már ki is maradhatott volna ebből a kiadványból is.
Tulajdonképpen vannak benne hasznos dolgok az oktatásügy jelen állapotjáról, és ha igaz amit írtok akkor a pedagógoszok kapták kézhez. Eddig rendben is van. Ha lehagyták volna a szószt róla, akkor a topik se lenne. Hülyeségnek tartom, hogy ide is politikát kell keverni és nem szakmai nyomtatványként osztogatták.
De hát a szocik lendületben vannak, most már ők is mindenre ráhúzzák a szószt, feleslegesen. Hiba, mert bele lehet kötni, hiba, mert nem akarok kampányt látni a sulikban.