Keresés

Részletes keresés

karrimor Creative Commons License 2020.08.24 0 1 85928

Én lassan 64 éve élek itt,teljesen egyetértek a leírtakkal!

Előzmény: Törölt nick (85927)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.24 0 3 85927

Nna igen, végülis tényleg nem gáz a közlekedés, ha jókor (értsd: 9-10 óra után és 15-16 óra előtt) indulsz el. Most a köcsög vírushelyzet miatt lehet kicsit szerényebb a dolog, de előtte hidd el, NAGYON durva volt a helyzet előtte. Nap-mint-nap tapasztaltam.

Lassan 50 éve lakom én is itt, az én magánvéleményem az, hogy engem (már) tökre nem érdekel hogy ki költözik ide és ki megy el. Leszarom nagyívből. Mostmár mindegy. Évekkel-évtizedekkel kellett volna létszámstopot bevezetni, vagy legalábbis keményen megszűrni, ki jöhet ide és mit építhet - akkor még maradhatott volna a csendes, élhető, szerethető városka. De ugye nem ez volt a cél a városházán. Ott a bevétel volt az elsődleges szempont - és semmi más. Lehetne sorolni erre a bizonyítékokat napestig.

Az új(abb) beköltözökkel szerintem a legtöbbünknek az a problémája, hogy idejönnek nagy dirrel-durral, és azt hiszik hogy ők fingják a passzátszelet, alkalmazkodjon hozzájuk mindenki. Persze - teszem hozzá gyorsan - tisztelet a kivételnek!

Nem tudom, ez már az újabb generáció hozadéka-e vagy így korcsosult el a társadalom, de azelőtt ha valaki új helyre érkezett, csendben maradt, szépen figyelte a környezetét, és próbált beilleszkedni. Manapság ennek a beilleszkedésnek/beilleszkedni akarásnak szinte nyoma sincs. Ennek fényében nem csoda ha néha "olyan" a fogadtatás...

Előzmény: bigwinnie (85926)
bigwinnie Creative Commons License 2020.08.23 0 0 85926

FB csoportban is érdeklődtem közben, az kicsit aktívabb. De érdekes dolog ez...egy része az embereknek azt írja, nem gáz a közlekedés, ha jókor indul el az ember. Más részük amit ti is irtok...nehogy autóba ülj, lehetetlen a közlekedés. Na meg a kedvencem a total elutasító "őslakosok" (már elnézést a kifejezesert) akil total nem látják szívesen az odakoltozo bunkó pestieket. De amúgy ez teljesen általános, és jellemző mindenhol. A kozelekedessel kapcsolatosan is... Fót, Dunakeszi, Budakalász. Szóval nem könnyű így a választás.

Törölt nick Creative Commons License 2020.08.23 0 0 85925

Úgy érted elég jó sok türelem kell hozzá, mire reggelente kikecmeregsz a városból, este meg hazaérsz...

A múltkor reggel 3/4 7-kor indultunk a város északi végéből, és 7.40-kor még a Lukoil kútnál araszoltunk. Esténként meg a házgyárnál a sor vége befele keszire. Szóval szerintem max vonattal lehet hamar elhagyni vagy bejutni a városba. Már ha épp nincs felsővezeték-szakadás, vagy egyéb kékést okozó tényező. Akkor ott is lehet várni pár órát. De mosnjuk ez országosan jellemző a MÁV-ra, szóval nem meglepő.

Előzmény: cavinton (85924)
cavinton Creative Commons License 2020.08.23 0 0 85924

Szia!

 

Egyéni ízlés hová költözöl Dunakeszin. Meg persze pénz kérdése is.

 

Közlekedés Budapestre? Mivel, honnan, hová, mikor. De általában elég jó minden közlekedés.

Előzmény: bigwinnie (85923)
bigwinnie Creative Commons License 2020.08.22 0 0 85923

Sziasztok. Bp belvárosból kertes házba költöznénk, és Dunakeszi is a kiszemelt célpontok közt van. Érdeklődni szeretnék ill. segítséget, tanácsokat kérni, hogy merre felé érdemes nézelődni, melyek a nyugis, csendes részek a városban, ami közlekedés szempontjából is jó helyen van. Reggelente befelé Pestre mire lehet számítani, kb. mennyi idő? Minden hasznos infót szívesen fogadok. Köszönöm előre is!

Győző 2 Creative Commons License 2020.08.21 0 0 85922

Én, november 8- tó voltam kórházban február végéig, ben már lehetett valami féle járványról hallani- de konkrétról nem! Még  nővérek is egymás között csak súgdolozni tudtak róla.  S aztán az emberekre zúdították ezt a valamit. S ha megfigyeltétek július közepén a fő-fő orvos asszony és az emberi erőforrás miniszter úr 24-órán belül homlok egyenest nyilatkoztak. Ennyit a hiteles tájékoztatásról!!

Győző 2 Creative Commons License 2020.08.21 0 0 85921

A

puckandúr Creative Commons License 2020.08.14 0 0 85920

Nos ez biztosan azért van, mert mindenki fél a járványtól. Persze csak virtuálisan. Mert fotelből jófejnek lenni könnyű mutatvány. Erre ugyanígy jó a fékbusz. Ott lehet száz csoportot létrehozni városonként. Ha meg valamelyikbe pltkilag nem fér be egy vélemény, gyorsan törölni, de felhasználóval együtt. Hát ezt a furcsa világot éljük.

 

Aztán nagyon gyorsan eljön az a helyzet, hogy mindenféle kommunikáció, elismert esetek és aktív esetszámok, meg a kezdeti sémák másolása helyett kényszerű intézkedések jönnek.

 

Majd ha az esetszámokkal már nem lehet a médiában szédíteni és bumm van, egyszer végre felkerül a szkeptikusoknak is az orra fölé a szájkosár. De az nem következik be, hogy ők is elismerjék vétkességüket.

 

Szóval fel fog ez a topik pörögni újra, csak ki kell várni. Amikor megint hómofisz lesz, meg tömeges parti, mert nem mi nem tojtunk az óvintézkedésekre, csak behurcolták más felelőtlen pógárok a gócot, vagy mit...

 

(Neked van ilyen vírusod? Elbírod? Viszed is? Akkó vidd! A-COVID-d ) és nem is vicc.

Előzmény: mzdude (85919)
mzdude Creative Commons License 2020.04.27 0 0 85919

Ezt kérdezd meg a munkáltatóktól.

Előzmény: Kengyelfutó-gyalogkakukk (85917)
Kengyelfutó-gyalogkakukk Creative Commons License 2020.04.26 0 0 85918

Látom, a szükségszerű otthonlét sem hozza meg az emberek "beszélgetési" kedvét.

Mondjuk a Facebook is pont ugyan ez. Mindenki csak kukkolja a másikat,és a legtöbbször blőd hülyeségeket osztogat meg.

 

Kengyelfutó-gyalogkakukk Creative Commons License 2020.04.23 0 0 85917

Igen. Például csak egy ötlet, illetve találgatás részemről, hogy akiknek most megy az otthonról való távmunka, azoknak "békeidőben" miért nem megy? Miért kell minden nap bemenni Pestre az irodáikba, majd délután onnan hazajönni, ezzel állandó dugót képezni Dunakeszi főbb útvonalain?

Előzmény: MTELA (85916)
MTELA Creative Commons License 2020.04.23 0 0 85916

igen igen . teljesen egyetértek.

pedig néha biztosan lenne mit megbeszélni itt.

egy csomo dologra most lehetőséget ad, hogy az emberek kicsit talán jobban ráérnek otthonról agyalni rajt hogyan lehetne ezt-azt jobban csinálni.

Előzmény: Kengyelfutó-gyalogkakukk (85915)
Kengyelfutó-gyalogkakukk Creative Commons License 2020.04.22 0 0 85915

Egykoron jó kis csapat volt itt.

Előzmény: MTELA (85914)
MTELA Creative Commons License 2020.04.21 0 0 85914

Naná hogy működik, csak a karanténba van téve:-) 

Előzmény: atszusztvuyet (85912)
Kengyelfutó-gyalogkakukk Creative Commons License 2020.04.05 0 0 85913

Na Te is jó régen jártál erre! :D 

Előzmény: atszusztvuyet (85912)
atszusztvuyet Creative Commons License 2020.04.04 0 0 85912

Atyaisten, ez a cucc meg mukodik? Vannak meg mogyeratyorok is?

Dunakeszis Ember Creative Commons License 2020.02.04 0 0 85911

Nincs mit.

Előzmény: szőrmók (85909)
Dunakeszis Ember Creative Commons License 2020.02.04 0 0 85910

Rendben,minden jót kívánok!

Előzmény: szőrmók (85908)
szőrmók Creative Commons License 2020.02.04 0 0 85909

A jókivánságot :köszönöm.

Előzmény: szőrmók (85908)
szőrmók Creative Commons License 2020.02.04 0 0 85908

Én sem  politikai hovatartozásom alapján irtam le az általam tapasztaltakat.Dicsérhetem is őket,jó tapasztalatom van a rheumatológiával,az ideggyógyászattal,és a gyógytornászokkal.Szerencsére a többi osztályon még nem vagyok visszajáró vendég.

Előzmény: Dunakeszis Ember (85907)
Dunakeszis Ember Creative Commons License 2020.02.04 0 0 85907

Üdvözlöm!

Mi ugyanúgy időpont foglalás nélkül mentünk szemészetre,ahol 2óra múlva fogadtak.

13-an voltak előttünk.

Vissza kellett menni és hasonló volt a szituáció.

Ez tavaly történt november-december magasságában. 

Nem vagyok semmilyen párt híve,ha esetleg számít,és Önnek pedig mihamarabbi gyógyulást és jó egészséget kívánok!

 

Előzmény: szőrmók (85906)
szőrmók Creative Commons License 2020.02.03 0 0 85906

Egy mai ttörténet az SZTK ról,ami ma történt velem.Vasárnap megfájdult a bal szemem ,előlről mintha homok lenne benne,hátulról meg mintha időnként szöget vernének bele.El kell menni a szemészetre.Ma de. fél10.Betegfelvétel.Van-e időpontom? Hogy lenne,van helyette fájdalom.Délelőtt csak előjegyzettek vannak nem tud adni időpontot ,jöjjekvissza fél egy től van du rendelés.Na jó sikerült negyed kettőre odaérnem,Ma már nem tudunk önnek időpontot adni ,kb negyvenen vannak ön előtt.Na de van nekem ez az erős fájdalom,mit csináljak?Menjek fel ,próbálkozzak!Hogy kinél arra nem kaptam magyarázatot.Jelezném ,hogy a 130 kilommal én bármilyen ajtón be tudok menni,de nem hiszem,hogy ez lenne a megoldás.Nem hiszem,hogy a nővér levadászása lenne a megfelelő megoldás.Azok akik ott ülnek a sorukra várva mit éreznének?Tudom,hogy felmenőim halálát kivánják.Úgy érzem,ez a betegirányitó feladata lenne.Nem akták vagyunk amit szépen sorba lehet rendezni.Kérdeztem,hogyha kézben hoznám a szemgolyómat akkor is a következő napi rendelést javasolnák? Erre nem kaptam választ.Úgy érzem ez az intézmény lassan a működésképtelenség határára került.Más : kb 2 éve felhagytam az urológia látogatásával,és elmentem egy magánrendelésre.Hogy mért?Ez az orvos alkalmatlan emberileg a hivatására.A Horty rendszerben az ilyeneket hívták Jutassi őrmesternek( esetleg Jutassy).Az empátia na az ami hiányzik belőle,a hangnem amiben beszélt velem mint beteggel ,az megengedhetetlen volt.Kevesen mult ,hogy szájon ne vágjam.Pedig a 65+ évemmel túl vagyok a fiatalos héven.Szakmai kvalitásait nem kétlem de emberileg nem való orvosnak.Megyek maszek szemészhez.Üdv: Mindenkinek.

MTELA Creative Commons License 2019.12.31 0 0 85905

Kacagtató: 

 Dunakeszin élünk :-) EREDETI csoport. Klón csoportokhoz nincs közünk

 

na ezért ilyen Dunakeszi. ott is széthúz ahol nem kéne neki:-) merthogy a napi szinten a város tele van jó példákkal a száthúzásból, de hogy a virtuálisban is? ennek mi értelme?

 

Tiszta Brian élete:-)

 

BUÉK nektek Földlakók!!

 

MTELA Creative Commons License 2019.12.19 0 0 85904

Sziasztok,

kéne szolni a varosgarazdalkodoknak, hogy a fő uton a temetőnél az emlékparkban lévő 2 db zászló kritikán aluli állapotba került az időjárás miatt. 

esetleg így télre be kéne szedni őket, hogy majd tvasszal ha jön a jó idő újra fel lehessen húzni!

 

Tuttupino Creative Commons License 2019.10.24 0 0 85902

Mikor lesz a Hunyadi út - Mátyás király út - Tábor út kereszteződésének régi forgalmi rendje visszaállítva? ...mert ígéret volt rá.

 

mzdude Creative Commons License 2019.10.14 0 0 85901

Nem zárható ki teljes bizonyossággal, hogy volt némi igazságtartalma a dolognak.

Előzmény: kkf2 (85900)
kkf2 Creative Commons License 2019.10.14 0 0 85900

sziasztok!

van itt esetleg olyan, aki a Tóvárosban a Széchenyi utca 74. valamelyik épületében lakik?

a kérdésem az volna, hogy mivel múltkorjában belefutottunk egy ingatlanosba, aki - jól érezhetően nem akart nekünk egy ottani lakást eladni - azt magyarázta, hogy legalábbis a hátsó épület biztosan süllyed, de az elsőnél is állandó probléma a vízelvezetés esőzések esetén.

mivel megint láttam ott egy lakást, ami érdekes lehet, jó volna tudnom az igazságot.

 

köszönöm.

karrimor Creative Commons License 2019.09.26 0 0 85893

Biztonság hete a Katonadombon.

MTELA Creative Commons License 2019.09.03 0 0 85898

ez konkrétan az előző választás elött is téma volt. mindenki tudta, és erősen felhivta rá a figyelmet pár értelmes ember, hogy sajnos ilyen növekedést nem bír el az infrastruktúra. Azonban, azokkal az igéretekkel amelyek kecsegtető alternatívának gondoltak az emberek ismét megtörtént ami várható volt.

Ne is ringassatok már lila reményeket. ismét meg fog történni.

Akkor lesz ennek vége, amikor a fizikai korlátok bezárulnak. azaz amikor a kék busz már Vácig jár és Vác lesz Budapest 43. kerülete.

Sajnos ez még a mi életünkben be is következik.

Az itteni körforgalmak helyzete a legcsodálatosabb az egész világon. Még Irakban is jobb a helyzet pedig ott a szabályok sem léteznek.

Az meg külön álom, hogy a körforgalom mellé jobbra kanyarodásnál menekülősávot építsenek. vagy a főúttal kikerültessék a körforgalmat ezzel felgyorsítva az áthaladást.

Ilyen irányu lobbi sincs ...

Előzmény: kukucs33 (85897)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!