Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

gibbonpitti Creative Commons License 13 órája 0 0 16606

de ő azt írta h megforr a víz a kályhában ha a relét kiveszi ami a belső ventit izgatja....erre írtad h lehet benne 2 szelep....a kis kör a fűtési kör a nagy nyílván a motor.

én t5-ben még sosem láttam,de ez nem jelenti h nem lehet bár más sem látott még......

de alvázszám alapján meg tudom nézni......

a gyári állófűtéssel szerelt vw-k amikben webasto van 80%-ában nincs leválasztó szelep,amiben van azt sem tudtuk megfejteni h mitől van...van skandináv amiben nincs és van spanyol forgalombahelyezés amiben meg van.katyvasz.....de én még touran,golf,passat amiben láttam ilyet.

Előzmény: 409 (16604)
409 Creative Commons License 13 órája 0 0 16605

Nem a kályha cikkszámáról van szó, hanem az adatcímkén lévő (vezetőülés tartóbakjának az elején egy matrica, illetve ugyanez a szervizfüzet első oldalára ragasztva) felszereltség kódokról (PR kódok).

Előzmény: sisakp (16603)
409 Creative Commons License 13 órája 0 0 16604

A motort választja le a fűtéskörről, ahogy az összes többi is, állófűtés üzemmódban. Így csak az utasteret fűti, a motort nem. Persze, hogy nem akadályozza a kályha áramlását, az szamárság lenne.

Előzmény: gibbonpitti (16602)
sisakp Creative Commons License 23 órája 0 0 16603

Ez a kódja:

Előzmény: 409 (16600)
gibbonpitti Creative Commons License 26 órája 0 0 16602

Hát heti egy t5 biztos van fűtés miatt a kezeim között,ezekben még sosem láttam de más sem még.

És mit választ le honnan ez  a két szelep? Mert a lentebb említett tipusokban a kis és nagy kört választja le,de sosem gátolja a víz keringését a kályhában.

Passat,golf,touran...ezekben szokott lenni,de csak a standheizung-hoz és ott is opciónálisan.

Előzmény: 409 (16600)
gibbonpitti Creative Commons License 26 órája 0 0 16601

kis kábelezéssel meg egy bimetál hókapcsolóval ez simán megoldható.

Előzmény: sisakp (16599)
409 Creative Commons License 1 napja 0 0 16600

"hát eredendően a t5-ben nincs mágnesszelep...több vw-ben van,de a t5-ben nix :)"

Ha 7VE PR kód van az adattábláján akkor van benne 2db.

Előzmény: gibbonpitti (16594)
sisakp Creative Commons License 1 napja 0 0 16599

Volt esze, lehet szabályozni a ventilátort. :) Álló fűtésként szeretném használni termosztáttal, éjjel. Ez már működök is csak még a ventilátort szerettem volna energia takarékosabbá tenni. Igaz nem mértem de úgy gondolom elég sokat felvesz a venti  2-es fokozaton. Viszont ha csak akkor forogna ha elég meleg a víz akkor spórolék az akksival...

Előzmény: gibbonpitti (16598)
gibbonpitti Creative Commons License 1 napja 0 0 16598

hát akkor ha volt esze annak aki bekötötte akkor elég 0 állásba raknod a venti kapcsolót.ha meg nem gondolkozott hanem csak drótozott akkor sajnos vagy az 1-es vagy a 2-es tempót tápolta meg....

Előzmény: sisakp (16597)
sisakp Creative Commons License 1 napja 0 0 16597

manuál

Előzmény: gibbonpitti (16596)
gibbonpitti Creative Commons License 1 napja 0 0 16596

egyik t5 gyári kályha sem tudja kezelni a keringetőt...sem a zuhaiser sem a standheizung.

digit vagy manual klímás az autó?

Előzmény: sisakp (16595)
sisakp Creative Commons License 1 napja 0 0 16595

Állófűtés indítással indul a fűtő ventilátor is. Az csak egy tipp volt, hogy van egy szelep. Azért gondoltam mert a meleg víz nagyon hamar odaért a kiegyenlítő tartályhoz és a fűtő radiátorhoz. Sajnos azt most nem tudom megnézni, hogy a keringető motor honnan kapja a feszt de biztos igazad van. T5-ös állófűtés kapcsolási rajzom nincs, az alap kapcsolásokban a relé csak a ventilátort kapcsolja. Akkor közvetlenül a ventilátor vezérlésnél kell megszakítanom? Egyáltalán szerinted érdemes foglalkozni a fűtő ventilátor külön kapcsolásával? 

Köszi!

Előzmény: gibbonpitti (16594)
gibbonpitti Creative Commons License 1 napja 0 0 16594

hát eredendően a t5-ben nincs mágnesszelep...több vw-ben van,de a t5-ben nix :)

ez már vmi utólagos dolog....csak éppen értelmetlen.

nem az van h amikor elindítod az állófűtést,akkor egyből indul a belső ventilátor is?  mert ha így van,akkor az a relé kapcsolja sanszosan a keringetőt is....

Előzmény: sisakp (16593)
sisakp Creative Commons License 1 napja 0 0 16593

Szia!

Közben megindult. Arra jöttem rá, hogy a relé ami feszültséget ad a fűtés ventilátornak gyújtás nélkül is állófűtés üzemmódban, az még valami szelepet is kapcsol mert ha nincs meghúzva a relé akkor forr, ha megvan, akkor nem.

Akkut szerettem volna spórolni és csak akkor járatni a fűtőventilátort ha már meleg a víz...

Előzmény: Wadember01 (16592)
Wadember01 Creative Commons License 5 napja 0 0 16592

Hali! Nézd meg a szivattyú kábele biztosan a kályha paneljára megy-e, mert ha jól emlékszem a T5-esetében noha a kályha mellett van a szivattyú, mégsem a kályha panelja indítja hanem az autó! Ne nagyon rotyogtasd a kályhát mert az ECU nem fogja meghálálni!

Előzmény: sisakp (16589)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.03.14 0 0 16591

ha ebben a ventilátor motorja megfeszül akkor annak oka van....vagy szorult vmitől amit beszívott vagy vizet kapott.....

Előzmény: volvo850 (16590)
volvo850 Creative Commons License 2019.03.14 0 0 16590

Sziasztok!!!

Van egy Webasto Thermo Top C diesel kályhám elromlott .Szétszedtem és a ventilátor adta meg magát .Itt a fórumon úgy emlékszem sikerült valakinek szétszednie és más motorral helyettesítenie .Esetleg tud valaki ebben segíteni???

sisakp Creative Commons License 2019.03.14 0 0 16589

Sziasztok! VW T5 transporterem Webasto TTC fűtése az utóbbi időben állófűtésként általában nem működik. Kiegészítő fűtésként (amikor a motor jár) továbbra is jól megy.

Távirányítóval indítva beindul, elkezd fűteni,  buggyan párat, mintha megforrana a víz, és leáll. 

Gondoltam, biztos tönkre ment az elektromos keringető. Rendeltem, kicseréltem, teszteltem a szivattyút a diag. programmal (szépen forog) de nem lett jobb. Mi lehet még a probléma? Előre is köszönöm a válaszokat! 

gibbonpitti Creative Commons License 2019.03.04 0 0 16588

csak újat vegyél levegősből.....és csak eber vagy webasto legyen amiből választasz.

Előzmény: Ata samurai (16587)
Ata samurai Creative Commons License 2019.03.01 0 0 16587

Sziasztok! Most akarok venni levegős állófűtést zárt furgonba, nemzetközi fuvarozáshoz. Ehhez kérem a tanácsotokat. Próbáltam pár száz hozzászólást visszaolvasni, amiből nekem az derül ki, hogy a pl. a planar felejtős. Ti mit ajánlanátok és esetleg hol lehet jó áron venni? Mennyi kb a beszerelés ára? Köszi. 

gibbonpitti Creative Commons License 2019.02.27 0 0 16586

nekem minden van polcon,árat pedig csak próbapadi diag után mondok.

Előzmény: Barna.se (16583)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.02.27 0 0 16585

ez a téli gázolaj lesz......rakhatsz bele dobot,fogja halkítani.

Előzmény: LRROV2 (16584)
LRROV2 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 16584

Nekem is kicsit hangos a kályha hodegebb időben induláskor. Olyan mint ha nem  megfelelő levegővel égne, de nem füstöl. Amikor begyújtást kövezően lángőr ellenőrzés megvan, és teljes teljesítményre vált a kályha, a zajos kipufogó hang kezd elmaradni, és a normál duruzsoló hanggal müxik. Lehet hogy hosszú a kip.csövem? Vettem egy teljesen újat és az egészet ( kb.80cm ) felhasználtam dob nélkül. Gibbonpitti mit javasolsz? tegyem be a dobot is ? Egyébként minden paramétere normális a kályhának, a kijavított vezeték keresztmetszet óta nem is esik be a fesz, semmi baj vele. 

Barna.se Creative Commons License 2019.02.27 0 0 16583
Nagyon köszönöm a hozzászólásodat ! Ha jól értem akkor a tàvgyógyàszat nem megoldás ! A parametizalni szót ebben az esetben nem értem pontosan de akkor valamilyen módon be kellene állítani a kályhát ? Akkor a tisztítás nem megoldás ? (Füstöt nem látok ) . Én Svédország élek de , ha kiszerelem mennyi idő a javítása és mibe kerülne ?
Előzmény: gibbonpitti (16582)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.02.26 0 0 16582

így elsőre nehéz bármit mondani,hallani kellene élőben,de mint mondottam ezekben a venti elég ritkán döglik be....

induláskori "fura" hang szinte mindig abból szokott eredni h rosszul van parametizálva a kályha szoftvere és lekormolja az égésteret,párologtatópárnát.emiatt aztán idővel kimúl az izzítógyertya is sajnos.

Előzmény: Barna.se (16581)
Barna.se Creative Commons License 2019.02.26 0 0 16581
Igen felfűti az autót szerintem működik rendesen de a hangja szörnyű ! Füstöt sem vettem észre .
Előzmény: gibbonpitti (16580)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.02.26 0 0 16580

amúgy fűt rendesen?  szerintem nem ventilátor baj lesz az,webastoknál nemigen jellemző hacsak nem lett pl megúsztava  a kályha.

Előzmény: Barna.se (16578)
boli77 Creative Commons License 2019.02.26 0 0 16579
Szép estét mindenkinek!

Lehet nem a legjobb helyen vagyok de megpróbálom. Tudom ,meg hallgatni is fogom de akkor is.
Egyik ismerősöm csinált a műhelyébe Barkasz benzin kályhából fűtést . Nagyon jó megy neki és gondoltam én is,hogy szerzek egyet . Sajnos nem találtam működő képest. 😥😥😥. Kérdeztem sok ember de sajnos nagyon keresett cucok. Buszba való Sirocco sincs ami levegős. Viszont kaptam egy régi WV transporter benzin kályhát. Ami már nekem elég is lenne de sajnos kicsit hiányos. Csak a kályha rajta a égéshez szükséges venti van és a benzin pumpa .. Az a ventilátor ami a hőt tolja ki megoldom de a lényeg nincs valami vezérlés vagy jó ötlet nagyon jól jönne
Ebben kérném a tisztelt tagok okos és jó megoldást. De ha valaki tud egyben bármelyiket is legyenszíves írjon ide vagy emailben. Előre is köszönöm szépen.
Józsi.
Előzmény: Barna.se (16578)
Barna.se Creative Commons License 2019.02.26 0 0 16578
Sziasztok! Van egy távirányítós diesel webasto kàlyhám a 308 -as Peugeot ban 2012es . Indításkor furcsa zajt ad , gondolom a kályha ventilátor zúg pár perc múlva mérséklődik . Érdeklődnék ventilátort lehet külön cserélni , javítani vagy csak új kompletten sok tízezerért ? Az autóban 45 ezer van .
A válaszokat előre is köszönöm!
gibbonpitti Creative Commons License 2019.02.19 -2 0 16577

attól h te rossz embernél költesz el akármennyit az a te gondod :)

a kályha tetején van a stekker....a legjobb ha ott a nagyobb szürkét huzod szét.az a biztos és ahhoz jobban is hozzáférsz.

Előzmény: -TJ- (16576)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!