Keresés

Részletes keresés

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2023.08.17 -2 0 691

letöltöttjeim, YouTube -ről:

 

Ezüst eső-360p.mp4

Omega   Gyöngyhajú lány - Zeneszöveggel --360p.mp4

Omega - Babylon-240p.mp4

Omega - Léna (dalszöveggel - lyric video)-360p.mp4

Omega _ Fekete Pillangó (dalszöveggel)-360p.mp4

 

, bocsánat, de belinkelgetni nincs időm . 

ROCK AND TROLLER Creative Commons License 2023.07.27 -1 0 690
ROCK AND TROLLER Creative Commons License 2023.07.01 0 0 689

Én mostanában is sokat hallgatom őket. Eredeti bakelitről.

stevebi Creative Commons License 2021.12.17 0 0 688
stevebi Creative Commons License 2021.12.07 0 0 687
Kevin Creative Commons License 2021.12.07 -1 1 686

https://youtu.be/12sry33uUJA

Mecky utolsó dala

 

stevebi Creative Commons License 2021.12.07 0 0 685
stevebi Creative Commons License 2021.12.06 0 0 684
cirrocumulus Creative Commons License 2020.12.13 0 0 683

Van itt egy érdekes interjú, ebben szó van arról is, hogy a Testamentum miért nem lett dupla...
Illetve, hogy mégis lesz majd egy dupla változata is........

A Testamentumról az M5 TV-ben

 


Előzmény: Törölt nick (680)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.07 0 0 682

Sajnos ez nem lett volna annyira egyszerű:( Ha elolvasod Havas könyvét Benkőről, akkor látni fogod, hogy Pressert eléggé útálta a csapat, Ciki meg soha a büdös életben nem lépett volna többet fel Misivel. Ezen sajnos már nem kell filózzanak:(

Előzmény: HG. (676)
stevebi Creative Commons License 2020.12.07 0 0 681
Előzmény: HG. (676)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.02 0 0 680

Látom végül csak 1 cd lett. Nyáron Kóbor még dupla CD-ről beszélt. De jó, hogy még így is megjelent a körülményeket figyelembe véve☹️☹️☹️

Előzmény: huncut világ (679)
huncut világ Creative Commons License 2020.12.02 -1 1 679

Meghallgattam az Omega új Testamentum albumát.

 

Nagyon jó. Szimfonikus progrock (progmetal).

 

Csak az nagy kár, hogy nem jött ki LP vinilen (bakelit).

jogértelmező Creative Commons License 2020.12.01 0 0 678
HG. Creative Commons License 2020.11.21 0 0 676

Idén bíztam abban, hogy a klasszikus ötös jövőre még egyszer újra színpadra fog állni.

Ez a remény nov 18-án szertefoszlott.

Aztán a mai napig bíztam abban, hogy tartanak egy búcsú koncertet jövőre, ahol Presser lesz a billentyűnél, Mihály Tamás a basszon.

Ma ez is szertefoszlott.

Már csak abban bízom, hogy a két halálos beteg öreg még beszélt a vége felé egymással, hogy ne haragba távozzanak el... (De tartok tőle, hogy nem így volt)

Nem szabad 70 felett haragosnak lenni, mert nem lesz már idő kibékülni...

 

Boci Boci Tarzan Creative Commons License 2020.11.21 0 0 674

Ugyanilyen nehéz volt elhinni azt is, hogy az LGT nincs többé. Sajnos öregszünk, egyre hullanak el az ikonjaink.

Előzmény: Szájmaszkos Pasi70 (673)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.21 0 0 672

Nyugodjatok békében! 🕯️ 🙏

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.21 0 0 671

Ez nem lehet igaz😡😡😡

Előzmény: Mr Reacher (669)
martinaxe7 Creative Commons License 2020.11.21 0 0 670

:((

Mr Reacher Creative Commons License 2020.11.21 -1 0 669
Boci Boci Tarzan Creative Commons License 2020.11.18 0 0 668

Kedves barátaim, megint lezárult egy korszak. Újabb olyan személy ment el, aki a mi kulturális közegünkben meghatározó volt.

martinaxe7 Creative Commons License 2020.11.18 0 0 667
stevebi Creative Commons License 2019.02.23 0 0 666

Nagyszabású szabadtéri program a woodstocki fesztivál 50. évfordulóján

 

"az Omega együttes elkötelezte magát a rendezvényünk mellett, így augusztus 17-én Omega koncert lesz Őriszentpéteren. Nemcsak bírjuk a zenekar ígéretét, menedzsmentjük tovább gondolta a dolgot és az egykori woodstocki fellépők közül keresi a kapcsolatot a legendás Creedence Cleawater Revivál együttes még aktív tagjaival, hogy tető alá hozzanak egy Omega – CCR koncertet. Úgy néz ki, hogy a dolog működőképes. A két legendás gárda augusztus 17-én lépne fel, mivel azonban a rendezvény nagy technikai beépítést igényel, célszerűbb két napban gondolkodni. Így augusztus 16-ra is fellépőket keresünk. Olyanokat, akik ezt a szintet elérik – folytatta a főszervező."

stevebi Creative Commons License 2018.12.02 0 0 665
Youwine Creative Commons License 2018.02.13 0 0 664

Bocs ha volt már, az Omega lemez lassan 40 éve megvan, és imádom, de ez nekem teljesen új infó:

 

https://www.youtube.com/watch?v=COh2Hv2XB-k

 

Egy 1975-ös francia film zenéjének részlete ez.

 

TonyBrasco Creative Commons License 2018.01.10 0 0 663
Carina_S Creative Commons License 2017.01.24 0 0 662

Egyébként szerintem az Omega ezekkel a régi jó számokkal, mint a Gyöngyhajú lány, vagy a Napot hoztam, csillagot, vagy mint a Petróleum lámpa, vagy a Nem tudom a neved, ezekkel most is a régi népszerűségének örvend, mert ezek halhatatlan zenei számaik még most is... !!! ;-)

Carina_S Creative Commons License 2017.01.24 0 0 661

Köszi az infókat! :)

 

Hosszas keresés után -- azóta... -- én is leltem róla azóta egypár érdekességet --> , részben egy "Ripost"-os cikkben, részben pedig egy "Blikk"-es cikkben, nevezetesen, hogy a 2016.04.13.-i Blikk-es írás szerint, Szöllőssi Kati a cikkírás időpontjához képest 5 évvel azelőtt (vagyis az idei, [2017-es] évhez képest már 6 évvel ezelőtt) csatlakozott az Omega együtteshez akkor, amikor az Omega együttesből az addigi régi basszusgitáros férfi tag (Mihály Tamás) kilépett. (Szöllőssi Katiról egyébként a Blikk-es cikk megemlíti, hogy már korábban is benne volt az Omega együttesben, csak most, hogy Mihály Tamás kilépett az Omega együttesből, így Sz. Kati előrébb lépett az együttesben elfoglalt helyét illetően. Egyébként egy ideje az együttes egyik régi tagjával, Debreczeni Ferenccel áll pár éve romantikus kapcsolatban a Blikk-es cikk szerint.)

 

((Mihály Tamás kilépésének okaként azt említik meg, hogy súrlódásai támadtak az együttessel azóta, hogy a részben egyházi zenét is felvállaló Omega nem minden fellépésén akart részt venni, márpedig az Omegának csakis olyan tagok kellenek, akik az együttes minden, és mindenféle zenei stílusú fellépését felvállalják és aktívan részt is vesznek benne, vagyis akik teljes mértékben azonosulni tudnak az Omega együttessel.))

 

 

 

 

Hát, ennek a gitáros-váltásnak is vannak előnyei is, és persze hátrányai is.

 

Hátránya, hogy a zenei stílusnézeti affér miatt az Omega kénytelen volt megválni egy több évtizedes oszlopos tagjától, Mihály Tamástól, aki már nagyon régóta öregbítette az együttes jó hírnevét.

 

Előnye viszont, hogy így most Szöllőssi Kati egy olyan, több évtizede legendás hírnevű együttesben kamatoztathatja zenei (basszusgitárosi) tudását, mint az Omega együttes, amelyben ő is még nagyobb ismertséget és hírnevet szerezhet saját magának, és amelyhez képest a korábbi együttesekről, amikben Sz. Kati korábban játszott, vagy most hallok először, vagy eddig csak kevéssé ismertem, mert kevésbé ismertek, mint az Omega együttes. Röviden ha itt is jól játszik Kati sokáig, akkor egy ilyen nagynevű együttesben a több, és nagyobb nézettségű fellépések révén ő is igaz nagynevű, valódi híres zenei sztárrá válhat.

 

Legalábbis én így látom... .. .

Előzmény: Dzsibzon (660)
Dzsibzon Creative Commons License 2017.01.24 0 1 660

A zenei életben egy közismert nő, a Szöllőssy Kata.

 

Korábban játszott a Supersonic, az Átmeneti kabát, a Biorobot, a Sid, a The Balkan Fanatik együttesekben, jelenleg Londonban él és ott a Junkstar együttesben gitározik. Kinti művészneve: Katy Zee

 

Pár hete is itthon volt s újra fellépett a Biorobot koncertjén:

 

http://akvariumklub.hu/programok/2016-12-29/biorobot

 

Egyébként egy 40 éves Nő .. de egyáltalán nem látszik rajta a kor.

 

Ez volt a régi blogja:

 

http://katyonbass.blogspot.hu/

Carina_S Creative Commons License 2017.01.24 0 0 659

Egy kérdést tennék fel az Omega együttes 2014-06.16.-i nagy koncertjéről, amelyet a Scorpions együttessel közösen adtak a hősök terén. ((Az Omega és a Scorpions együttesek bő négy évtizede állnak egymással jó barátságban, ezért szervezték meg közösen ezt a koncertet... !!)

 

Mind az Omega, mind a Scorpions taglistáját nézegetve azt láttam, hogy csupa férfi tagja van mindkettőnek. De a 2014-es, Hősök terén megtartott Omega-Scorpions közös nagy koncerten ott van egy fiatal, nagyon ügyes gitáros nő is, aki elektromos gitáron játszik, aki a "Gyönygyhajú lány", és a "Napot hoztam, csillagot" című számokban is gitározik, méghozzá páratlanul ügyesen és jól.

 

A Kérdés:>> Ki a gitáros nő, hogy hívják, mi a neve, és melyik együttesnek a tagja? (Az Omegához, vagy a Scorpionshoz áll közelebb, ha egyiknek sem tagja? Vagy tagja valamelyiknek, de még csaknem teljesen új tag? Magyar, vagy német?)

 

 

A gitáros nő képei a koncertfelvételekről:>>

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!