Keresés

Részletes keresés

Solyom3 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 255

Helló!

Nemrégiben rátaláltam erre a játékra. Játszik még vele valaki vagy már teljesen kihalt a topik?

peca_boy Creative Commons License 2010.08.19 0 0 254
Üdv!
Van, aki játszik még vele? Most jött ki a 3.4 béta patch sok újdonsággal... Ha lenne szíves valaki elküldeni vagy feltenni netre, annak nagyon örülnék. Vagy legalább a grafikai modot.
pecaboy Creative Commons License 2007.07.09 0 0 253
Köszi a tippeket!
Előzmény: Némedi László __ (251)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.07.09 0 0 252
ezek a páncélvonatok is sajnos túlerősek... ...őket tarsd bekerítve, és reménykedj, hogy nem az a vasútvonal a legfontosabb supply vonalad...
Előzmény: pecaboy (250)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.07.09 0 0 251

Amit írsz az a scenario tervezésének a problémája. A szerző elérhetőségét, ha tudod, akkor küldj neki emailt a problémákról, általában nem lesz belőle harag :))

 

A páncélosok védekezésben való túlerőssége valóban gond. Jó pár turnig kell bekerítve tartani őket, majd páncélosokkal együtt egy mindenoldalról való támadással lehet elpusztítani őket. Mondani persze könnyű, nem mindig egyszerű megcsinálni... most nincs időm a tesztelő csapatban lenni, így nem tudom mikor nyúlnak a kiértékelő modellhez, akkor remélem hozzányúlnak ehhez, mert erről mindenki tud.

 

AI gyakorlásra jó, az ember az igazi ellenfél, mert ő tud pszichológiai hadviselést is folytatni... ...velem bármikor próbálkozhatsz :)))

Előzmény: pecaboy (249)
pecaboy Creative Commons License 2007.07.07 0 0 250
Még egy példa a gyalogság gyengeségére: két hadseregemmel támadok egy német nehéz vasúti üteget, ami kb. 20-30 800 millis ágyúból áll. Csapataim kb. felükre olvadnak, mire egy hónapos harc során sikerül megsemmisítenem.
Előzmény: pecaboy (249)
pecaboy Creative Commons License 2007.07.07 0 0 249
Sziasztok, Generálok! :)

Remélem, játszik még valaki TOAW-ot.

Kellene egy kis segítség. TOAW III, Fire in the East scenario. (A teljes keleti hadjáratot feldolgozza, szóval szuper, de azért elég sok bugot vettem benne észre.) Vannak olyan "supply" egységek mindkét oldalon, amelyek párszáz teherautóból állnak, néha pár tucat légvédelmi ágyúból is. Az ikonjuk teherautó. Viszont nincs semmilyen HQ vagy supply képességük, ki is próbáltam, nem töltik gyorsabban az egységeket. Kérdés, hogy akkor mire jók?? A Briefing erről semmit nem ír.

Más. Nem irreális, ha egy szovjet hadsereg avagy német hadtest méretű egységben csak pár száz szakasz van? Ez sztem pár ezer embert jelenthet, ami elég kevés. Tudom, hogy így valamelyest egyszerűsítik a játékot, de akkor elvész a felszerelés vs gyalogság arány, azaz pl. a tankok, ágyúk tízszer erősebbek lesznek a kelleténél. Szívok is rendesen, mert hiába kerítek be egy német páncéloshadtestet (1% supply, 33% readiness, azaz hóttvörös, de többszáz hk. van benne) egy teljes frontommal "légmentesen", mert ha nincs elég tankom, az életbe sem adják meg magukat. Mondjuk félmillió szovjet katonának és kb. száz tanknak illene legyőznie egy-két héten belül egy teljesen bekerített, harmicezres, totál kimerült, háromszáz harckocsis német alakulatot, még ha elit is.

Mellesleg most, '42. márciusában Varsó, Königsberg és Budapest határában vagyok, Bukarestet és Várnát már elfoglaltam, a német erők durván háromnegyedét meg bekerítettem. Idióta AI :)))

Üdv,
P.
Némedi László __ Creative Commons License 2007.03.10 0 0 248
(khmm, Malinovszkij, Tolbuhin csak novemberben lép be, a történelem szerint :))))
Előzmény: Don Polonia (247)
Don Polonia Creative Commons License 2007.03.10 0 0 247
Oké Tolbuhin marsall akkor leszek a védőkkel. te kezdesz. email: draxx_hukukachotmailpontcom.

Kezdődjék a csata!
Előzmény: Némedi László __ (246)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.03.10 0 0 246

most nézem, hogy Trey Marshall megint betette a Hungarian Campaign-t a ToawIII-ba, szóval játszhatjuk.

 

Nekem mindegy melyik oldal

Előzmény: Némedi László __ (245)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.03.10 0 0 245
most töltöm le az utolsó patchet, te is hozd fel az utolsó verzióra...
Előzmény: Némedi László __ (244)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.03.10 0 0 244

hát nem hiszem, hogy van olyan... ...de ha van, akkor OK, vagy add meg a nevét, vagy küldd át

 

mailem, ha nem ezt használtuk régen

 

nemedi (point) laszlo kukac chello ponthu

 

Előzmény: Don Polonia (243)
Don Polonia Creative Commons License 2007.03.10 0 0 243
oké. akkor megvan a játék neked is? melyik scenario legyen? nekem tetszene egy 44-45 magyarországi hadjárat bármelyik oldalról.

Polonia
Előzmény: Némedi László __ (242)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.03.09 0 0 242

még nem próbáltam a toaw3-at, de benne lennék egy csatában.

nem tudom mennyit tudok vállalni, de talán megy a napi egy (meglátjuk).

 

(kéne scenario, és nekem 1-2 nap, hogy megnézzem mit tud a toaw3)

(javaslom még, hogy csináljunk After Action Report-ot :)) tehát mindenki írja, mit miért csinál...)

Előzmény: Don Polonia (241)
Don Polonia Creative Commons License 2007.03.09 0 0 241
Helló!

Nemrég beszereztem a toaw3-at és ellenfelet keresek pbem játékra. napi egy lépést tudok vállalni. Van valakinek kedve egy csatához?

Üdv,

Polonia
Némedi László __ Creative Commons License 2006.07.30 0 0 240

Csak az kapható, amit belinkeltem.

 

Viszont ez nem csak 2vh játék. Van benne scenario készítő (és nem is nehéz), és ez alapján több száz scenario készült (és szabadon elérhető). Ezek az amerikai polgárháborútól, az iraki háborúig terjednek. Egy magyar srác csinált is például egy arab-izraeli háborús scenario-t (valamelyiket, most nem jut eszembe melyiket). Nézd meg a www.tdg.nu (nu!!), ott található.

Az eredeti CD-n is van modern háború csak most nincs kedvem a listát megnézni.

 

Itt a scenario depot:

http://www.the-strategist.net/RD/scenarii/browse_scenario.php

 

 

Előzmény: Tiburtius (239)
Tiburtius Creative Commons License 2006.07.30 0 0 239

Köszönöm, de a TOAW: Modern Battles-t nem találtam ott. De észrevettem, hogy a CoW a megfelelő game. Valahogy nem akaródzik II.vh-s terepen harcolni. Azt inkább FPS-ben... De egy zaftos arab-izraeli csatatér...vagy netán a Falkland-háború... no, én ezekkel játszanék szívesen. Emlékszem, utóljára ilyen körökre osztott stratégia, amivel játszottam, a régi ZX Spektrumra volt írva Arnhem címmel...

 

Ui.: A TOAW:CoW kapható még?

Előzmény: Némedi László __ (238)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.07.29 0 0 238

http://www.matrixgames.com/games/game.asp?gid=317

 

itt olvasgass, a lentebbi hozzászólásomban közölt linken meg megrendelheted (letöltéssel).

 

ha rámész a www.strategyzoneonline.com -ra akkor találsz fórumokat róla (angolul persze).

 

Ha végig nézed ezt a fórumot, láthatsz egy csatám leírását.

Üdv

Előzmény: Tiburtius (237)
Tiburtius Creative Commons License 2006.07.29 0 0 237

Uff!

Még soha nem játszottam ezzel a játékkal, de a héten kezembe került az általam oly nagyon kedvelt régi 576Kbyte magazin, s abban a The Operational Art Of War:Modern Battles-ba beleolvasgattam. Megtetszett. Kapható még ez a game? S futna XP alatt is? Demo-ja? Segítsetek, hogy én is megszerethessem ezt a fajta stratégiát...

Tinca Creative Commons License 2006.07.04 0 0 236
Ok, köszi a segítséget :-)
Előzmény: Némedi László __ (235)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.07.03 0 0 235
Előzmény: Némedi László __ (234)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.07.03 0 0 234

körülnézek (bár a shop részben ott kéne lennie), és majd küldöm a linket

 

Előzmény: Tinca (233)
Tinca Creative Commons License 2006.07.03 0 0 233
Mármint csak azt találtam.
Előzmény: Tinca (232)
Tinca Creative Commons License 2006.07.03 0 0 232
Az nem csak patch?
Előzmény: Némedi László __ (231)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.07.02 0 0 231
azt hiszem letölthető a matrixgames weboldaláról
Előzmény: Tinca (230)
Tinca Creative Commons License 2006.07.02 0 0 230
És hollehet ezt beszerezni?
Némedi László __ Creative Commons License 2006.06.25 0 0 229

nincs magyar leírás (gépi fordító nem valami jók, de alapot megadhatják).

 

üdv a fedélzeten! :)

Előzmény: Vajk (228)
Vajk Creative Commons License 2006.06.25 0 0 228
Sziasztok:)


Tök jó, higy megtaláltam ezt a topicot, én most pillantottam bele a játékba és már most lenyűgöz:)

Biztos lesznek kérdéseim is a profikhoz, az első, hogy van-e magyarul help vagy manual valahol?Eléggé nemnagyon van kedvem lefordtígatni a cimbimnek, ezért kérdezem.. Ha meg nincs, kénytelen leszek nekiállni, amit nagyonszeretnék elkerülni, főleg ilyen időben:)
Ja, nekünk a TOAW 3 van meg...
pecaboy Creative Commons License 2006.06.10 0 0 227

Nem, de megvan: csak 1024x768 feletti felbontásban látható, a jobb alsó sarok környékén. Mivel nagyon mütyürök lesznek a számok nagy felbontásban, én mindig 1024x768-ban játszok, nem kellemes, hogy nincs ez a lehetőség... De nem vészes, több is veszett már Mohácsnál :))

 

Az új grafika pedig sokkal átláthatóbb lett, mint a COW-os!

Előzmény: Némedi László __ (226)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.06.10 0 0 226
ez ellen én is tiltakoztam, mert elég hülyén oldották meg, azt hiszem rá kell vinned az egeret egy ellenséges egységre, és akkor kiírja.
Előzmény: pecaboy (225)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!