Keresés

Részletes keresés

petrovus-spqr Creative Commons License 2005.08.08 0 0 38
azt tudtátok, hogy készült egy új Alkonyzóna sorozat 2002-03-ban is?
Throle Creative Commons License 2005.08.01 0 0 37
csatlakozom petrovhoz....ugyanezt tudom mondani én is.....:(:(:(:(:( pedig anniyra szerettem ezta sorozatot....
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.01 0 0 36
:-)
A mozifilmen kívül van egy féltve őrzött kazettám, amin van egy Outer Limits (a robotos, Leonard Nimoy-al), és egy TZ Bruce Willis-el, a TV3 utolsó hétvégéjén vettem fel, nem is emlékeztem, hogy megvan...
Előzmény: petrovus-spqr (35)
petrovus-spqr Creative Commons License 2005.08.01 0 0 35

az jó, mert nincs rtl2-m és nem is tudok németül...

 

Neked vannak tv/dvd-ripeid?

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.01 0 0 34
A német rtl2-n mennek szerdánként új részek, nem is rosszak
Előzmény: petrovus-spqr (33)
petrovus-spqr Creative Commons License 2005.08.01 0 0 33
vannak itt még ragongók?
kwega Creative Commons License 2003.02.19 0 0 32
Engem a szines részek érdekelnek. A 80-as évek beli és a 2002-es újak egyaránt. Ha valaki tud lelőhelyet, ídeírhatná a forrást.
Sikerült párat beszerezni, de elég kevés. A 80-as évekből csak 2 van PC-n pedig jó lenne még...
Előzmény: Törölt nick (31)
Classic Girl Creative Commons License 2003.01.28 0 0 29
Hello

Ez pl. az egyik ok amiert orulok hogy az USA-ba koltoztem. Tomenytelen mennyisegu Twilight Zone van, mindenfele korbol. A fekete-fehertol a 2002-es sorozatig. Es Outer Limits is. :)))) Imadom. Bar a fekete-fehereket mar eleg nehez elviselni mert megszoktam a modern filmeket, de azert nagyon szeretem azokat is. :) Minden nap van tobb. :)))))))

Daneel76 Creative Commons License 2003.01.27 0 0 28
Ja, tényleg. A Donkey-ról én is töltök le rendszeresen.%-P
Megyek is megnézem, milyen a termés:-)

Egyébként nem Mo-on élek, úgyhogy az HBO-t nem tudom nézni:-((

Előzmény: kwega (27)
kwega Creative Commons License 2003.01.25 0 0 27
Az eredeti a FF, kb. 40 éves. Az újabb a mozifilm változat egyik története, az szines és mostanában is megy az HBO-n.

Az eredetit leszedtem és valóban nagyon jó, annak ellenére, hogy FF. Egyébként a DC++ -t, és az eDonkey2000-et használom a filmek leszedésére.

Előzmény: Daneel76 (26)
Daneel76 Creative Commons License 2003.01.19 0 0 26
Honnan lehet leszedni epizódokat?
Egyébként én nem ff-ben láttam, tehát lehet, hogy mégis a mozifilmet adták 15 éve, csak epizódokra bontva? Lehet ez? Talán én emlékszem rosszul, vagy csak egyszerűen el kellett mennem lefeküdni (11 éves voltam akkor:)) és ezért nem láttam a többi történetet.
Előzmény: kwega (25)
kwega Creative Commons License 2003.01.17 0 0 25
Húúúúú.
A DC-n leszedhetem kismillió helyről, de eddig nem foglalkoztam vele, mert FF (Nightmare at 20000 feet). Akkor most gyorsan leszedem és megnézem. Hiába, mindig tanul az ember. Ha lejött és láttam, nyilatkozom. :))

Egyébként a 2002-es új epizódokból ezek vannak meg, nagyon jó minőségben a PC-n:
3-4, 14-15, 18-19, 20-21. De még egyiket se láttam, nem volt időm. Most hétvégén megnézek párat és elmondom, milyen volt.

Daneel76 Creative Commons License 2003.01.17 0 0 24
Nagyon köszi az infót. Megpróbálom vhonnan letölteni. Már találtam egy Homályzóna gyűjteményt, de abban nem volt benne. Elég jók egyébként, nagyon jellegzetesek.
Előzmény: alric (23)
alric Creative Commons License 2003.01.17 0 0 23
Nem tevedtel, csak az eredeti, 1960-as sorozatot lattad.Az az egyik leghiresebb Alkonyzona resz,a cime Nightmare at 20,000 Feet, Richard Matheson azonos cimu novellajanak feldolgozasa.
A tortenetet kesobb a mozifilmben ujra feldolgoztak, szoval kwega sem tevedett nagyot.
Előzmény: Daneel76 (22)
Daneel76 Creative Commons License 2003.01.17 0 0 22
Bocs a tévedésért. Mindenesetre én biztosan abban a sorozatban láttam ezt a részt. Egyébként mindegy, mert a kérdésem/kérésem még mindig áll. Kitől való a novella és mi a címe?
Előzmény: kwega (21)
kwega Creative Commons License 2003.01.17 0 0 21
A Super Channel vetítette szombatonként, 3 epizódot, nem pedig a Sky Channel.
Az említett rész pedig nem a sorozatból való, hanem a mozifilmből, amit egyébként az HBO is vetített pár napja.
Előzmény: Daneel76 (20)
Daneel76 Creative Commons License 2003.01.16 0 0 20
Én akkor láttam a sorozatból epizódokat, amikor bejöttek Mo-ra a műholdas csatornák. Asszem a Sky Channel vetítette. Ez kb. 15 éve volt. Sokat láttam, de az fogott meg legjobban, amikor egy pasi repülőn utazik (vihar és ami még kell) ÉS LÁTJA, HOGY VALAKI ÜL A SZÁRNYON. Senki nem hisz neki persze. Nekem azóta is parám van, ha repülőn ülök, mindig megnézem a szárnyakat, főleg, ha este utazom.
Nem tudja valaki, hogy ez kinek a novellájából készült?
Előzmény: KisRóka (5)
TANAKA Creative Commons License 2003.01.15 0 0 19
Füst,Szellemkutya- csak hogy néhány kiváló Forest Whitaker-alakítást említsek. Rémlik?
Ezen kívül még rengeteg más, akció/krimi témájú filmben is játszott; de hiába osztottak rá akár csak másodlagos szerepeket, mindig sikerült kitűnnie remek karakterformálásaival.
kwega Creative Commons License 2003.01.14 0 0 18
Bizony ő az! Bár én nem emlékszem egyetlen filmjére se.
Forest Whittaker melyik filmben játszott, amit nálunk is vetítettek?
Előzmény: TANAKA (17)
TANAKA Creative Commons License 2003.01.13 0 0 17
kwega again:
A Te kedvenced (bár nem emlékszem, hogy valaha láttam volna) szintén jónak tűnik... mint ahogyan az "ördögös" fotó is tetszik:)

Ja, és kicsivel előbb, a nagy képről véletlenül nem Forest Whittaker stíröl minket nagy bamba szemeivel? Ha tényleg Ő lenne az, szerintem hihetetlenül meg tudná dobni a sorozatot (nagyon bírom F.W. filmjeit)...

TANAKA Creative Commons License 2003.01.13 0 0 16
kwega:
Köszi szépen az infót! Legszívesebben rögvest kölcsönkérném Tőled a "Cold Reading"-et, annyira megörültem,de sajnos a videóm nincs a top-on mostanában... (elnézhető neki, hisz' nem mai csirke (NEC 1987- ből))
Szóval még egyszer köszönöm, és remélem, hogy valamelyik tévé a közeljövőben megismétli ezt a nagyszerű sorozatot (a korábban említett új szériáról nem is beszélve)!
kwega Creative Commons License 2003.01.12 0 0 15
kwega Creative Commons License 2003.01.12 0 0 14
"Cold Reading" az epizód címe. A TV3 nálunk Rögtönzés címen adta le. Végülis a történetet annyira jól leírtad, hogy nincs mit hozzáfűzni. Az egyik legjobb epizód, meg is van kazettán.

Az én egyik nagy kedvencem: "I of Newton" (A mentő kérdés) A matektanár(?) valami egyenletet nem tud felírni, s az ördögnek ajánlja a lelkét némi segítségért. Erre az ördög meg is jelenik. Szegény tanár alig tudja kimagyarázni magát :))
Itt egy kép:

Előzmény: TANAKA (13)
TANAKA Creative Commons License 2003.01.03 0 0 13
Üdv!

Úgy tűnik rátaláltam a legjobb helyre, hogy kideríthessek valamit, ami már régóta fúrja az oldalamat:

Anno én is rendszeresen néztem a Super Channel-en a Twillight Zone-t,s volt egy epizód, amit nem nagyon értettem (akkoriban még sekélyes volt angoltudásom): a helyszín egy stúdió volt, ahol éppen egy rádiós hangjátékot vettek fel; azt hiszem, valami olyasmi lehetett a cselekmény, hogy a felolvasott jelenetek "megelevenedtek"- sajnos már nem emlékszem pontosan, de mintha egy trópusi környezetben játszódott volna a műsor, s a stúdió lassan-lassan megtelt volna dzungelbéli állatokkal...
Ha valaki eme (bevallom, elég hiányos) emlékfoszlányok alapján felismerni véli az ominózus részt, kérem írjon! Cím, szerző, a tényleges sztori- minden érdekelne...

Köszi!

kwega Creative Commons License 2002.12.26 0 0 12
kwega Creative Commons License 2002.12.12 0 0 11
A 2002-es új sorozatot már több TV csatorna is műsorára tűzte, így várható volt, hogy a netre is előbb-utóbb felkerül. Én a DC++ progival már 2 epizódot beszereztem (eredeti angol nyelven), s vadászom a többit is. Még megnézni nem volt időm csak belekukkantottam, de elég ígéretesnek tűnik.
A jól megtermett színesbőrű narrátor viszont kifejezetten jó választás volt a készítőktől. Ha jól tudom, az eredeti epizódokban is volt egy fószer, az újabbakban csak a hangját lehetett hallani, a mostaniban pedig megint megjelenik...
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.27 0 0 10
Off: pedig van valami a felvetésben: "hipp-hopp, jön Vuk" ;-)))

On: okoztál némi meglepetést. Nem tudtam róla, hogy valaha is adásba került magyar adón a Twilight Zone... :-(

Előzmény: KisRóka (5)
kwega Creative Commons License 2002.10.26 0 0 9
Közben megtaláltam a helyet, mely szerint az amerikai UPN tv csatornán 2002 szeptemberétől mennek az epizódok. Vajon nálunk is látható lesz?


Az ismertető oldal

kwega Creative Commons License 2002.10.26 0 0 8
alric: hol hallottál a 3. Alkonyzónáról? Jó lenne 1 URL.

Én a 80-as évek végén szerettem meg az Alkonyzónát, a Super Channel éjszakánként leadott 3 epizódot. Mindig nagyon vártam a kezdést, néhányat fel is vettem. Aztán hosszú csend után a TV3 kezdte vetíteni. Amit leadtak, mind meg is van videokazin. 2 epizódot nem vetítettek valami baki miatt. Aztán átkerült az anyag az RTL Klubhoz, pár rész lement, aztán vége.

Az eredeti fekete-fehér történeteket a 60-as évekből kiadták DVD-n, bárki megveheti. Az újabbat ami a TV3-on is ment és már szines, nem adta ki senki, a TV társaságok pedig semmi szín alatt nem csinálnak róla másolatot magánszemélynek még pénzért se (tapasztalatból mondom)

A netról egyébként sikerült 1 FF epizódot és 2 újabb részt lekapnom (Odyssey of Flight 33, Cold Equations, To See The Invisible Man) elég jó minőségben (valszeg VHS copy lehet).

Larel Anorien Creative Commons License 2002.09.23 0 0 7
Szoktam nézni kisebb koromban, néha kicsit féltem közben.:) De tetszett.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!