Azon gondolkodom, hogy valami haszna mégiscsak lehetne, ha Mo-nak már csak egy Meggyes jutott. Schröderrel való kapcsolatában ugyanis megmutathatná, hogy mi a fenétöl jó az, hogy ott egy szocdem párt van, Mo-on meg egy "újcégtáblás" cocdem párt (apropó, nincs ez a párt már mások által bejegyezve?)
Schröder ugyanis kissé megszivatta a KKEurópai országokat eddig: szépen leépitette öket, cserébe kiépitette a nagy államok hegemóniáját. Németo. ráadásul egyeduralkodóvá tette magát, a franciákat fiókba dugta, a briteket meg lekenyerezte a saját érdekeiért. Eredmény: a nizzai csúcson a kis államok semmi érdemleges kérdésben nem tudnak érdemben beleszólni.
Stoiber beigérte gyözelme esetén a KKEurópai nyitást. Ez most elúszott, de persze kérdés, hogy a meglevö struktúrákban mit lehetne variálni.
Na ebben a kérdésben léphetne fel Meggyes Schrödernél és megtudhatná, hogy ha már ök is vörösek, lesz ebböl KKEurópának (Magyarországnak) valami haszna? Arra már gondolni se merek, hogy Meggyes új Német-Ausztria-KKEurópa tengely gondolatát vetné fel. Pedig Mo optimális fejlödése ebben a struktúrában van.
Miért olyan nagy szó, hogy Schüssel találkozott PéterKémmel, hiszen Schüssel olyan niemand(?)-dal is szóbaáll, mint Orbán? ;-)
http://gondola.hu/cikk.php?szal=14186
http://gondola.hu/cikk.php?szal=14186 2002. szeptember 28., 13:15
Orbán - Schüssel találkozó Bécsben
Wolfgang Schüssel osztrák kancellár és Orbán Viktor volt kormányfő Bécsben négyszemközti megbeszélést folytatott a bécsi kancellári hivatalban, s ennek során megállapította, hogy az osztrák-magyar kapcsolatok töretlenek és a két ország változatlanul stratégiai szövetségesnek tekinti egymást.
Mindkét politikus hangsúlyozta elkötelezettségét az Európai Unió bővítése és Magyarország mielőbbi csatlakozása mellett, valamint a Bajorország és Baden-Württemberg német tartományokat, továbbá Ausztriát és Magyarországot tömörítő, úgynevezett kis Duna menti együttműködés folytatása mellett.
Orbán Viktor és Wolfgang Schüssel az EU bővítésével kapcsolatban felmerülő minden lényeges kérdésben egyetértett és derűlátását hangsúlyozta. Egyetértés volt a két politikus között abban is, hogy addig azonban még sok a teendő elsősorban Magyarország versenyképességének növelése terén, s ezen belül a kis- és középvállalkozások és a gazdák helyzetének javításában, mert ez az a két réteg, amely a leghamarabb és közvetlenül szembesül majd az egységes európai piac éles versenyével és kihívásaival.
A két politikus tájékoztatta egymást országaik belpolitikai helyzetéről, és Orbán Viktor a Fidesz vezető politikusaként sok sikert kívánt Wolfgang Schüsselnek, az Osztrák Néppárt elnökének a küszöbön álló választásokhoz. (MTI nyomán)
Olybá tűnik, ha komoly kérdésekről van szó, akkor Orbán (aki mezei képviselő) számít partnernek.
Ahhoz képest, hogy elképzelésed szerint én csak magammal vitatkozok, elég hosszan szoktál beleszólni.
Egy biztos, sokat irsz, de mindig ugyanazt. Ez se hagzik rosszul:
"én ugyanis sehol nem a "nemzeti kurzus"ról (bármi is legyen az) beszéltem, hanem a nacionalizmusról"
Már 1 hete arról szövegelek, hogy kevered a fogalmakat. A (nép)nemzeti-kurzus önmagában nem nacionalizmus. Javaslom tájékozódj az EU országok kereszténydemokrata, meg néppártjainál, hogy mi az a polgári, nemzeti vonal. Mindenesetre már az elején leszögezhetted volna, hogy nem tudod, mi az a nemzeti kurzus. Talán akkor néhány alternativát: urbánus-liberális kurzus, szocialista, szociáldemokrata kurzus, stb. Én nem hiszem, hogy ezek igy önmagában bármelyik nacionalista, vagy internacionalista lenne.
Alapelveik szerint könnyen megismerhetöek. Pl. a haza, család, hit fogalmak egyértelmüen a nép-nemzeti kurzusra jellmezöek, az emlitett másik kurzusok ilyen fogalmakat nem tudnak hihetöen kiejteni a szájukon.
"honnan veszed, hogy az mszp számára elfogadhatatlan a gazdák erősítése ?
Ha alátámasztod a kérdésben megfogalmazott előfeltételezést, csak akkor tudok rá reagálni."
- erröl is mióta dumálok, de úgy látszik nem olvasod. Gyakorlati oldalról elég megnézned a Német-Szanyi kettös eddigi életmüvét a Tszcs-s haverok helyzetbe hozására.
De aktuális példánál maradva: volt ugye Orbán ominózus kérelme az mszp fele a 2003-as kvt prioritásait illetöen (kapcsolva az alkotmánymódositással). Kovácsék még csak alku tárgyának se tekintették ezt a kérést! Ennyire törödnek a gazdák érdekeivel.
"hogy a fészkes fenébe engedhette a mezőgazdasági tárcának még a közelébe is azt a kisgazdapártnak nevezett bolhacirkuszt és engedte utána még 4 évig ott garázdálkodni ?!!!!"
- tudod, izgalom ellen mindig jó realitásokban gondolkodni. ha ismernéd azt a szót (is), hogy koaliciós kényszer, akkor már nem kérdeznél ilyeket. Azonkivül visszakérdezek:
- Ha az mszp-nek számitott az ország belbiztonsága, akkor hogy a f. f.-be engehette a belügyi tárca élére ezt a bünözéspártoló pártból jövö Kunczét?
- Ha az mszp-nek fontos a hazai ipar fejlödése, akkor hogy a f.f.-be adhatta a gazdasági tárcát a hazai iparra st@ró szadeszos Csillag kezébe?
- Ha az mszp-nek fontos az ország jó hirneve, akkor hogyan állithat az ország élére korrupcióban, foltos kommunista múltban lenullázódott embereket?
Vannak azért hiányosságok, pl. komolyan utána kellett nézni, hogy az elmúlt 70 évből hányban volt jobboldali kormánya Svédországnak, az a 11 nem sok és most sem hosszabbodott:-)))))
Persze, ezt hívják az "alternatívák illúziója" c. csapdának a szociálpszichológiai szakirodalomban, kikerülésének egyik módja 1. a nem-választás,a másik 2. más alternatíva(vák) felvázolása.
Most döntéselméletileg teljesen korrekt a levezetés az első esetre.
Szerintem addig örülj amíg Mikulásnak - az Okosnak - a történelmi hiányosságaid is szemet nem szúrnak. :-)
Az Ö éles szemét nem kerüli el a lényeg :-DDD
Na jó nem szívesen hozom elő, de a külpolitikában oly járatos - mondhatnám szakmai - BRUHAHA :) Pethor szentül állította, hogy Orbán nem találkozott személyesen Bushhal, csak nemzetközi csúcson.
Ezt a nyilvánvaló valótlanságot megcáfolták (a külpolitkában járatlan dilettánsok).
Szóval Pethor vagy egy külpolitikai analfabéta minden ellenkező vágya ellenére, vagy nem az, de akkor HAZUDOTT.
Döntsétek el nektek melyik a jobb.
Amúgy ha ilyen felkészült a cuclib "szakmai" gárdája, akkor Isten irgalmazzon Magyarországnak.
Unottan vonogatom a vállam, ahogy figyelem Pethor erőlködését. Ennél azért jobbhoz vagyok itt szokva, ez elég szánalmas, de megértem, hogy frusztrált, mert nincs az a Fabulon mennyiség amivel a hetek óta tartó égési sorozatát kezelni lehetne.
(Noha korábban mégis mást ígértem, mégis tartok egy rövid elemzést a kialakult krízisről-helyzetről, mert nem örülök a keletkezett pániknak :)
Úgy látom nem világos, hogy ha X felkínál egy választási lehetőséget
A és
B megoldással, akkor van egy olyan
C megoldás, hogy a válaszadót (Y-t) egészen eccerűen nem érdekli sem az X által felajánlott
A
sem a
B megoldás.
Mégpedig azért, mert nem kíván X megoldásaival foglalkozni. Ez is egy döntés.
Olyan jó látni, amint rózsaszínű arcocskád eltorzul a dühtől.
Az eddigi gyakorlatot követve immáron harmadszor ajánlok nem-szereted alternatívát:
vagy visszaírsz erre a beírásra-vagy máshova mész,nem mondom meg,hova.
Kedves ez a törleszkedés, ahogy egymás ölében távoztok. :)
A világért se rondítanék az idillbe. Remélem szép lesz az "alom". :)
Szívesen elmagyaráznám, hogy Darrow miért hülye, de mivel korábbi feltevésem (mely szerint valóban az) mostanra bizonyossá vált, nem teszem.
Egy hülyének nem próbálja megmagyarázni az ember, hogy miért hülye, csak ha maga is az. :)
Amúgy pedig tudom, hogy erősséged a logika, ezért szívesen rámutatok a tényre, hogy külpolitikai témában bemutatott önégető ámokfutásod, fejedre olvasott hazugságaid és önmegszégyenítő teljesítményed szomorú meglétén fikarcnyit sem segít, ha Lipótról érkezett erősítésed harmatgyenge próbálkozásait kvázi-homokos hangulatban ajnározod.
EZ a való világ. :)
(Na jó nem alázlak tovább - mert uncsi vagy - , kivételesen elvonulhatsz és elviheted magaddal a langyi-kompániát is.)