Örülök, hogy van ez a fórum... a hozzászólások alapján az én tapasztalatom, hogy 3 cégtől kértem ajánlatot riasztóra. Az előzőben említett cégek mind bennevoltak és nálam is az objekt-őr nevű cég nyert. Nagyon korrektek voltak én ugyan nem értek hozzá, de szakmailag is kifogástalan tiszta és normális munkát hagytak maguk után. Mindegyikük akivel találkoztam látszott, hogy értik a dolgukat. A rendszer könnyen kezelhető, több módban kapcsolható, még a feleségem meg a gyerekek tanuljuk, de volt, hogy elrontottuk azonnal hívtak és reagáltak. Aki biztos jót akar az őket keresse fel... (tapasztalat Budapestről)
A képek alapján neked hasonló riasztód van mint nekünk. Az Objekt-Őr szereli ezt a Texecom típust.
Én az eddigi segítőkészségük és profizmusuk alapján javaslom, hogy keresd fel őket. Az oldalukon is fent van (most nézem...) a Texecom jelzés. www.objekt-or.hu ahogy nézem Tokajban is van távfelügyeletük, így lehet, hogy érdemes abban is segítséget kérned. Itt jegyezném meg, hogy régebben írtam erre a fórumra, azóta szerencsére befejeztük a házépítést, de a vélemenyem azóta nem csak hogy fenntartom, hanem külön kiemelem. Talán a burkolón kívül a legprofibb és legkorektebb csapat volt!!!!!, pedig nagyon sok szaki megfordult nálunk így egy házépítés alatt... öregedtem is vagy 5 évet 1 alatt... De remélem tudtam segíteni, üdv, Péter
Sziasztok Fórumlakók! Felbátorodva a velem történteken megosztanám veletek a tapasztalataimat. Mi most költöztünk fel vidékről egy pestkörnyéki településre. Mivel nem szerettem volna megvárni ameddig nem csak hallomásból hanem tapasztalatból is mesélnék a betörésről elkezdtem kutakodni a neten. Összességében 4 céget találtam akik szimpatikusak voltak így felkerestem őket. Meg kell erősítsem az előttem szólókat abban, hogy az objektőr volt az aki egyből reagált, látszott hogy nem ma kezdték. A 4 cégből kettő ki sem jött - telefonon kérdezgetett, hogy miről adjon ajánlatot!? A harmadik (nagynak mondható) cégtől eljött egy értékesítő aki minden sz@rt rám akart sózni. Az objektőr volt ahol tényleg látszott, hogy szakemberek dolgoznak, bár az nem tetszett, hogy nem ugyanaz telepített, mint aki kint volt felmérni, de ez vègülis mindegy... Végtelenül korrekt banda, megkötöttem velük a kiszállós távfelügyeletet, egyszer -jó ügyfélhez hűen- csak kipróbáltam miért fizetek havi 5-6 ezer forintot. Ha valaki azthiszi viccelek próbálja ki őket. 4 perc alatt volt kint a szolgálat. Én azthittem ez nem ilyen flott... de tévedtem. A szerelők rendesek voltak, tisztán dolgoztak, mindent az igényeink szerint állítottak be, még a költözésből megmaradt karnist is segítettek felfúrni.
Összefoglalva, bárki bármit mond, nézzetek körbe a piacon, de én annyit tudok itt több előttem szólóhoz hozzáfűzni, hogy az objekt-őrt keresse meg ha valaki normális szolgáltatást akar és tényleg jó rendszert. (TAPASZTALAT)
Mondtam nekik, hogy olvastam a neten őket és mondtàk, hogy megköszönik ha őszintén leírom a véleményem. Hajrá Objekt-Őr csapat! Csak így tovább.
Igen! Egyetértek "halmossy" hozzászólóval. Nagyon fontos, hogy legyen gyakori életjel a GPRS kütyütől. Én továbbra is azt tudom csak mondani, hogy aki normális korrekt távfelügyeletet esetleg riasztót akar az keresse meg az OBJEKT-ŐR Budai irodáját...
(Nálam az tetszik még, hogy az Objekt-Őr az 5 perces figyelésen kívül olyan kártyát használ, ami Roamingol a szolgáltatók között, így nagyon magas a rendelkezésre állásuk szerződésben is. Arról nem is beszélve, hogy muszáj is nekik mert Bankokat is védenek...)
Én megígértem nekik, hogy az a hozzáállás, szakértelem!! és mentalitás ugyanakkor családias kis cég hangulat miatt ahol tudom AJÁNLOM ŐKET!!, mert már ezerszer megköszöntem nekik, de nem tudom elégszer hogy elfogták a "váratlan látogatónkat" aki kitudja mit csinált volna...
Amikor én még felnőttem vidéken, (nemmost volt sajnos :-) )még nyitvahagytuk a kapukat és senkinek esze ágában sem volt bejönni rossz szándékkal... idáig jutott ez a világ. :(
Ez a korábban emlegetett életjel küldés eléggé meghatározó a biztonság szempontjából. Sajnos nekem is volt rossz tapasztalatom. GSM átjelzős rendszernél az Őrmester feltehetően spórolni akart az adatforgalommal és a tájékoztatásom nélkül áttért az óránkénti életjel küldésre, holott a szerződésben 5 perces küldés szerepelt. Persze ezt a szerződést nem találták. Szerencsére az én példányom megvan. 43e Ft elmaradt bevételt akartak behajtani. Nem voltam hajlandó kifizetni, hiszen évekig szívták a véremet, sunyi módon átvertek.
Egy satalarm os rendszert szeretnek kiepiteni. Eddig 2eol bekotest hasznaltam a mozgaserzekelokhoz visxont nincs eleg zonam. Tudna valaki segiteni hogyan tudnek egy zonara ket mozgaserzekelot kotni? Milyen ellenallasokat kell hasznalnom, tudna valaki egy rajzzal segiteni? :)
Én már túlvagyok ezen a riasztó-járőrösdi, kit-hogyan-mivel kérdésen. Mi egy családi házban lakunk Budapesten, a XXII. kerületben. Mivel az építkezést is már védeni kellett, mert ott is "meglátogattak" minket, ezért sajnos gyorsan kellett lépnünk. Nekem is van már tapasztalatom kissebb és nagyobb cégekkel egyaránt. Én a "nagyobb" cégeket abszolút nem javaslom, mert csak "X"-edik leszel egy sokezres létszámú ügyfélkörben, ahol csak a profit számít nekik... Én az egyik szomszédomnál lévő céget választottam végül. Végtelenül gyorsak és korrektek voltak és egyszer a csendes riasztással nyakon is csíptünk egy "látógatót", mert a szakember infrasorompót is javasolt a kertünkbe. Nem szokásom reklámozni, de ha valaki egy kissebb, de MEGBÍZHATÓ céget szeretne választani, az keresse meg az OBJEKT-ŐR Kft.-t. www.objekt-or.hu
Ja és még annyi, hogy több céggel is van kapcsolatuk ezért gyorsan kiérnek a vonulósok... nálunk 5-8 perc szokott lenni, ha nem mondom le, amikor a kutya berohan a lakásba...
Társaságunk nagyon szívesen segít az Ön kérésében. Kérjük engedje meg, hogy kollégánk egy teljesen térítésmentes biztonságtechnikai tanácsadás keretein belül javaslatot tegyen a riasztórendszer kialakítására, és a hozzá kapcsolódó távfelügyeleti szolgáltatásra. A G4S Biztonsági Szolgáltatás Zrt. -vel kötött távfelügyeleti szolgáltatásra vonatkozó szerződés garantálja, hogy költözés esetén az ország egész területén (a címváltozás bejelentését követően) érvényben marad a szerződés.
Sziasztok, 18.kerületi családi házhoz szeretnék én is távfelügyeletes riasztót, a lényeg, hogy kijöjjenek ellenőrizni és biztosítva is legyek, ha mégis betörtek. Az ár nagyon meghatározó nálam is :( Tudtok ajánlani vmit? A másik kérdés, hogy szerintetek van olyan cég, akikkel ha leszerződök hűségidőre, azt személyhez és nem ingatlanhoz kötik? Lehet fél év múlva költözünk el. Köszi a válaszokat
Annál a cégnél nem érdemes maradni. Amúgy meg keresgélni kell a neten, hogy hol vannak tulajok, akik a tapasztalataikról írnak, vagy lehet kérdezni a gyakorin, prohardveren meg más nagyobb fórumokon. Ezeken általában szoktak hasznos válaszok is lenni, ha komolyabb témákban kérdez az ember.
A nehézség az, hogy minden céget nem próbálhat ki az ember, mert a kiépítés költségét mindenhol elkérik gondolom, ezért marad az, hogy a neten kell körülnézni, hogy mások mit írtak róluk.
Nekünk az elöszobában a bejárati ajtonál van,a sziréna meg a lépcsöházan.Sajnos nem laknak a házban, mi is csak nyáron.Járnak a lakásban,az biztos! A távfelügyelettel meg csináltunk néhány probát.........Észre sem vették, nekünk kellett öket felhivni;(jelszo, stb),akkor észlelte a hibát.Hát kidobott pénz.1 biztonsági szakember tanácsára az ajtora öszpontositunk,mert csak ott lehet bemenni. & még mindig nem tudom,melyik a jo riaszto,amit nem lehet szabotálni.Minden cég a sajátját dicséri.
Valoban igy kéne müködnie,söt,ezt is igérik,h mihelyt lemegy a rendszerröl,ök abban a percben ezt észlelik & hivnak.Mi ezt többször ki is probáltuk; nem hogy hivtak volna,hanem észre sem vették.Tehát kidobott pénz ez a távfelügyelet.5700 havonta a semmire.
Normális távfelügyeletnél az is riasztási esemény, ha nem jön periodikusan jel az eszköztől. Ilyenkor vagy elhárítják a hibát, vagy megnézik a helyszínen, hogy miért nem jön jel, nem blokkolják-e.
A (piacon is kaphato) GSM blokkolo ellen hogy védekezhetek? Hiába fizetem a nem kevés havidijat a TÁVFELÜGYELETNEK, észre sem veszik, ha a blokkoloval szabotálják a rendszert.Tehát,nem riaszt! Milyen riasztot kéne beszereltetnem,ami megvédi az otthonomat?
Lehet, hogy nem ide kellene feltennem a kérdést, de nem találok alkalmasabb fórumot.
Tanulom a riasztószerelést és fel akartam tenni a gépemre a paradox espload programját, csak úgy nézegetni, tanulgatni. Itthon hivatalos, megvásárolt windows 7 van 64 bites. Erre fel sem megy.
Kérdésem: Ki, hogyan használja? Virtualbox, vagy másik rendszer?
És akkor a jövőre tekintve melyik az az oprendszer, amelyikkel nincs probléma és amivel lehet dolgozni a jövőben? Riasztóközpontok, gprs, gsm, úgy általánosságban melyik oprendszerrel futnak ezen eszközök programjai?
Mint Biztonsági Távfelügyeletet eláttó cég képviselője,azt javasolnám,hogy egyeztessen időpontot az Ön számára megfelelő céggel egy helyszíni felmérésre,mert abban az esetben fognak önnek konkrét ajánlatot adni,ha látják az épületet.
Az ár nagyban függ attól,hogy hány darab,és milyen jellegű érzékelőt szeretne!
Értem ezalatt a mozgás,nyitás,törés érzékelőket,továbbá,az is releváns hogy mekkora alapterületű az épület,mennyire kell bekábelezni.
Nem akarom elkeseríteni,de egy megbízhatóan működő,hatósági engedélyekkel rendelkező cég,ezt a munkát 30 000 Ft-ért biztosan nem fogja vállalni!
Továbbá felhívnám szives figyelmét,hogy csupán a hangjelzés önmagában kevés lehet,hiszen a szomszédok,a járókelők,nem fognak beavatkozni egy esetleges betörési kisérletbe!
Amennyiben megér önnek havi nettó 2200 Ft-ot a háza védelme,úgy érdemes távfelügyeleti szolgáltatást is igényelni!
Szeretnék valami nagyon laikusat kérdezni. Egy régi típusú házat szeretnénk riasztóvédelemmel ellátni, de a financiális lehetőségeink végesek. Szeretnénk tudni( csak nagyságrendileg), hogy egyáltalán érdemes-e ebben gondolkodnunk vagy sem. A házban két bejárat és 5 ablak van, mint behatolási lehetőség. Azt gondoljuk, hangriasztás elegendő lenne.
De egyelőre fogalmunk sincs, milyen nagyságrendbet képzeljünk el...30 000, 50 000 vagy 100 000-es nagyságrendben gondolkondjunk?
Sajnos amikor először olvastam a kérdésedet be regisztráltam, de a rendszer nem engedte, hogy válaszoljak, aztán megfeletkeztem róla...
Ha még nem késő ..
Kicsit otthon vagyok a témában, mert elég régóta ezzel foglalkozom. Valóban a rádiós távfelügyelet a legbiztonságosabb pl. a dircon.hukorrekt ingyenes árajánlattal fogad, de hűségnyilatkozattal ingyenes bekötés is lehetséges. A GSM és GPRS blokkolható a sajnos bárki számára elérhető GSM blokkolókkal. Valójában a GSM hálózatok nem biztonságtechnikai alkalmazásokra lettek létrehozva és így nincs garancia a biztonságos jelátvitelre.
Az eszközök tekintetében is kapsz ingyen tanácsot vagy akár árajánlatot is a fenti helyen. Csak olyan terméket szabad megvenni, aminek van szerviz háttere és garancia van rá. Rengeteg olcsó rosszminőségű termék van forgalomban, ezért van az a sok téves riasztás és ha elromlik senki nem vállalja a javítását sem.
Fontos, hogy hivatalos engedéllyel szerelő cég legyen a telepítő, mert ez is egy szakma, sok ezer féle érzékelővel és a villanyszerelő ezekből általában csak egyet-kettőt ismer és mindenhova azt szereli, még akkor is ha az arra a feladatra alkalmatlan, továbbá ha hivatalos cég akkor vállal felelősséget is a munkája után.
Remélem nem későn jelentkeztem és tudtam segíteni...