Keresés

Részletes keresés

bankoz Creative Commons License 2023.11.16 0 0 984

Igen, fűtött térben van teljesen.

 

A megoldás végül az lett, hogy a meglévő téglafal lesz 12.5-ös ytong válaszfal elemekkel megtoldva a tetőtér gipszkarton mennyezetéig, s ott kap az ytong ajánlásának megfelelő rugalmas csatlakozást. 

Előzmény: sylvanus67 (981)
Palási Creative Commons License 2023.09.22 0 0 983

A kérdéseldöntéséhez több rajz kellene.  Alaprajz, metszetek stb.

 

Ja és nem a szinezés a lényeg !!

Előzmény: bankoz (980)
bankoz Creative Commons License 2023.09.21 0 0 982

Ott, de:

  1. a lépcsőház hátsó fala a külső fal, ami még egy darabig nem lesz szigetelt
  2. két oldalról (lehet háromról) fal fogja körbevenni, azaz felette lenne egy 40cm-es légrés egy oldalról, illetve a lépcsőház teteje sem párazárt -> 100%, hogy penész megjelenne a külső falon a 40cm-es résben

 

Előzmény: sylvanus67 (981)
sylvanus67 Creative Commons License 2023.09.21 0 0 981

az a lépcsőház nem fűtött térben lesz? én legalább is úgy látom

Előzmény: bankoz (980)
bankoz Creative Commons License 2023.09.20 0 0 980

Szia!

 

Elnézést, ha nem voltam egyértelmű, a teljes tetőtér be lesz építve.

 

Csináltam egy rajzot, ami talán segít. A szigetelés a padló - külső székoszlop - szarufa - fogópár - szarufa - külső székoszlop - padló vonalban lesz kialakítva a Rigips egyik ajánlása szerint. A gondom az, hogy ebbe a szigetelendő térben, most benne van egy alul-fölül nyitott kocka, a lépcsőház, aminek az egyik fala mellett egy fürdőszoba lenne:

 

 

Amire nincs igazán jó ötletem, hogy ezt hogy oldjam meg. Ha nem bontom le a lépcsőházat, akkor lesz egy 40 centis rés a lépcsőház teteje és a gipszkarton mennyezet között, az egyik külső falnál, ahol garantáltan penészesedés lesz a hideg külső fal és a szellőzés hiánya miatt. Leszedhetem a lépcsőház tetejét, hogy ne legyen rés a lépcsőház teteje és a jövőbeni mennyezet között, de ekkor meg kell magasítanom a lépcsőház falait és bekötni a jövőbeni mennyezethez valahogyan. Vagy le is bonthatom a lépcsőházat, s akkor biztosan nem kell aggódni a lépcsőház kapcsán, de ez elég nagy munka, illetve a fürdő jobb oldali falát újra fel kell akkor húznom.

 

 

Előzmény: trebront (979)
trebront Creative Commons License 2023.09.19 0 0 979

nem igazán látom át a kérdésedet, de párazárás a hőszigetelés belső=fűtött oldalára kell ott, ahol a hőszigetelés külső hideggel találkozik (szinte mindenhol ez van, ugye).

neked a teljes lépcsőházi felépítményed a fűtött belső térben lesz (nem találkozik a külső hideggel), bár lehet h csak nem olvastam el elég figyelmesen amit írtál..

ha már beépíted, én a teljes alapterülete beépíteném. költségben alig nő, de sokkal nagyobb a hasznos tér.

Előzmény: bankoz (978)
bankoz Creative Commons License 2023.09.19 0 0 978

Sziasztok!

 

Tetőterünket építenénk be, de a lépcsőfeljáró nem várt gondokat okoz sajnos párazárás szempontjából...

 

Egyszerű nyeregtetős házunk van, a tetőt két-két sor székoszlop támasztja alá. A lépcsőfeljáró a téglalap alakú tetőtér rövidebb oldalán található, az egyik székoszlop sorhoz közel. A lépcső anno körbe lett falazva a tetőtérben ~2.2m magasan, a falazott rész tetejét gerendákra rögzített lambéria takarja.

 

A szigetelést/párazárást a fogópároknál és a székoszlopoknál készíteném el, de nem igazán van ötletem, hogy hogyan tudnám ehhez kapcsolni a lépcsőt körbevevő falat vagy hogy kapcsoljam-e egyáltalán. A lépcsőház bal oldalán egy fürdő lenne, így célszerű lenne, ha annak a jobb oldali fala már a lécsőház most meglévő bal oldali fala lenne. A lépcsőház teteje és fogópárokra majd rögzítendő gipszkarton mennyezet között egyébként kb. 40 centi a távolság.

 

Gondoltam sok megoldásra, de valahogy egyik sem tűnik ideálisnak:

  1. elbonthatnám a falazást és helyettesíthetném korláttal: ekkor mehetne simán a fogópároknál a párazárás, de nagyon sok munkával járna a bontás, és így eggyel több gipszkarton falat kéne felhúzni a fürdőhöz
  2. ha meghagyom a falat, akkor párazárás szempontjából két lehetőség látok
  • megcsinálom a párazárást a fogópárok alatt egyben az egész tetőtérben, s a lépcsőházat is külön párazárom felülről (elég macerás lenne a fogópárokat pára zárni a lécsőházból a lépcső aljánál 6m a magasságkülönbség)
  • a lépcsőháznál leengedem a párazárást a lépcsőház tetejére a fogópárok vonalából, majd vissza fel (ez talán egyszerűbb, de nem sokkal)

Van Nektek esetleg valami jobb ötletetek, vagy van akinek hasonló "lépcsőház" kialakítással készült el a tetőtere?

 

 

 

Sárgamacska Creative Commons License 2023.01.22 0 0 977

 Rossz nézni is azt  a barkácsolást. Főleg a másodikat.

Előzmény: CZM1983 (976)
CZM1983 Creative Commons License 2023.01.21 0 0 976

Sziasztok!

 

Tetőtéri belső térdfal szigeteléssel kapcsolatosan szeretnék véleményt-véleményeket kérni,illetve hosszú távon a lakóknak mi a tapasztalatuk.Gondolok itt penészedik vagy sem stb...A képen is látható megoldáson gondolkodok.Az előtét fal mögött még el lenne vezetve egy elmenő,és visszatérő fűtéscső is.

Nekem sajnos nincs tapasztalatom,de az a félelmem,hogy megfelelő párazárás mellett is a tégla,és a szigetelés között párásodni-nedvesedni fog a fal.Az épitő jellegű válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

 

Zöldár Creative Commons License 2021.07.14 0 0 975

 

 

 Ok. az arányosításig nem jutottam. Tegyük fel, hogy 30 és 60 nm -es lakás épülne. Akkor  ennek arányában lenne a hozzájárulás.

 Az is igaz, hogy csak értékesítés esetén lenne reális.

 Úgy mint nálunk egy légópince esete.   A légo már nem kötelező, így  a pont felette lévő üzlet tulaj ajánlatot tett vételre. Neki praktikus lett volna, mert csak a födémet kellett volna áttörni a lépcsőnek.

 A társasház addig tökölt míg végül az ajánlattévő mondta dugják fel !

 Nagyjából az akkor házban lévő ár harmadát - negyedét kínálta volna nm - enként. Azse volt jó a közgyűlésnek.... értékbecslést kértek borsos árért.

 Aztán semmi.

 Azt a pincét senki nem fogja megvenni, bonyolult a lejárás .

Előzmény: -laller- (972)
Nelli Orosz Creative Commons License 2021.07.13 0 0 974

Ez rendben is van de ott egy önnálló lakás lesz kialakítva ami 56nm.és  nem értékarányos a 13millaval amit felajanlottak érte és akkor nem beszéltem még akkor a másik lakásról ami 31nm.-el lesz nagyobb ami szintén jelentősen növeli a lakás értékét.

Előzmény: -laller- (972)
Nelli Orosz Creative Commons License 2021.07.13 0 0 973

Én is kb. Így gondoltam. Köszi  szépen.

Előzmény: Zöldár (970)
-laller- Creative Commons License 2021.07.13 0 0 972

Nem lakásonként hanem tulajdoni hányadonként. Egy 30m2-es tetőtéri lakásra/tulajdonrészre eső telekrész a töredéke egy adott esetben 70-100m2-es lakásénak. Ezeket kell pontosan ksizámolni, de mint említettem, mindez csak potenciális vagyon. Elmondhatják, hogy 40 milliót ér a tetőterük, ha a kutya nem veszi meg. 

Előzmény: Zöldár (970)
Zöldár Creative Commons License 2021.07.13 0 0 971

  A kémény bélelés részlet kérdés. 

 

Általában oldal vagy főfalakban futnak a járatok. Soha nem a helyiségek közepén. Azokat a lakó zavarása nélkül bélelni lehet !!

Előzmény: Nelli Orosz (969)
Zöldár Creative Commons License 2021.07.13 0 0 970

  Egyáltalán nem fair az ajánlat.

 Jelentős értéknövekedés lesz.

 A környéken nagyjából   90 millió egy ekkora telek, amire a 9 lakás ráfér.

 

 Tehát lakásonként csak a telekhányad  10 milla.  Plusz a meglévő közművek. Az is lakásonként 2 milla.

 

 Tehát minimum  25 milla amit az építkezőnek fizetni kell. Ehhez jön még az építési kár fedezet az is min 10 millió. Ez azért kell, mert az építkezés közben károk keletkezhetnek

 Tehát fizet a tetőtérbeépítő a társaháznak min. 25 millát.

 Aztán abból felújíthatják a ház egyéb részeit.

 

 Vagy szétosztják a régi tulajok.   Nincs 3 milla /per lakás.

Előzmény: Nelli Orosz (964)
Nelli Orosz Creative Commons License 2021.07.13 0 0 969

De még ott van akkor a kérdés hogy pl. én a lakásomban bélelni szeretném a kéményt azt hogy lehet megvalósítani ha ők beépítik a tetőtetet?

Előzmény: -laller- (967)
Nelli Orosz Creative Commons License 2021.07.13 0 0 968

A nagyobbik eladó lesz, annak lesz külön bejárata. A kisebbik bővítés lesz.

Előzmény: -laller- (967)
-laller- Creative Commons License 2021.07.13 0 0 967

Jah bocs, azt hittem, fordítva. Szerintem amennyiben valóban 13 millióba kerül a tetőcsere, úgy tán mindenkinek megéri. A társasháznak sose lesz ennyi elkölthető pénze, és bár jóval többet ér majd a kialakított tetőtér, önmagában, ha nincs rá vevő, csak poros raktárnak jó, nem realizálódik az értéke. Kérdés még, hogy önálló ingatlanként bejegyezhető-e amúgy a beépített tetőtér, alkalmas-e erre az ingatlan kialakítása, vagy csak a felső lakások bővítése lehetséges. Utóbbi esetén szerintem hajrá.

Előzmény: Nelli Orosz (966)
Nelli Orosz Creative Commons License 2021.07.13 0 0 966

Nem mi akarjuk megvenni hanem tőlünk. Akkor azt mondod hogy a tetőért cserébe kapnak két lakást az fair? A tetőcsere 13 milla lenne.

Előzmény: -laller- (965)
-laller- Creative Commons License 2021.07.13 0 0 965

A Bécsi úton lehet egy 800.000 forintos m2-árral számolni, abból lejön mondjuk egy 300.000 forintos beépítési költség. Gondolom hasznos területről beszélünk, tízmilliókat érő ingatlanrészt vesztek meg most hasra ütök, hatmillióért. Szerintem több mint fair ajánlat. 

Előzmény: Nelli Orosz (964)
Nelli Orosz Creative Commons License 2021.07.13 0 0 964

Sziasztok. Már írtam egyszer ebbe a topicba tetőtérvásárlas ügyben. Szeretném a segítségeteket kérni újra. Adva van egy Bécsi úti társasház, kétszintes kilenc lakással. A felső emeleti tulajdonosok meg szeretnék vásárolni a tetőteret lakáskialakítás céljából. A tető cserére szorul, a társasháznak nincs megtakarítása, felajánlottak a tetőcserét a tetőtér beépítésének fejében.Szerintetek ez mennyire fair ajánlat ? A beépitett tetőtéri lakások :egyik 56nm másik 31nm lesz.

kormi07 Creative Commons License 2021.02.05 0 0 963

Üdv:-)

Köszönöm a bőséges hozzászólást, reagálnék néhány felvetett dologra.

 

Nem semmi képek, ha sk. készültek

Igen sk készültek, papíron kezdtem, aztán váltottam kecsupra vagy hogy hívják azt a programot, életemben először rajzoltam vele, kéretik ennek megfelelően kezelni őket, tervező sem vagyok többek között, már nem is leszek szvsz:-)

 

miért szerették az ilyen szinteltolásokat a 80-as években. A mi utcánkban is van egy hasonló épület, iszonyat nagy batár

 

Ezt most ne firtassuk, ilyen azt kész. Nincs 100m2 a nettó lakóterület, van alatta 50m2 garázs, meg ~25m2 pince, 1300-1500m3 körül lehet/lesz az éves gázfogyi hmv-vel, az viselhető szerintem.

 

meg kellene nézni a HÉSZ előírásait. Ki kell számolni az épületmagasságot és ha nem fér bele, akkor el is lehet  felejteni a egész projektet. Erősen kétesélyes...

 

Ez rendben van, ha nem lehet emelni, akkor is csinálnánk valamit,amit engednek.

 

meglévő tetőformán belüli beépítés: - a km tégla pillér emelhető,

Ha marad a magasság, akkor nem tudom emelni a pillért, mert azon(is) van a tető:-)), emelt oromfalnál 4m-re jönne ki a gerinc magassága, annak már kéne alá rendes téglából széles fal is,ergo bontani kell - statikus megmondja, oké

 

4,8-as áthidalót nem szerencsés középen alátámasztani. Ha szakszerűen volt vasalva, akkor elvileg kéttámaszú tartóként működik, amiből három támaszú lesz, ha középen piszkálod, amit nem fog szeretni. Kb ki kell bontani, és alá egy olyat építeni, ami a nem egy, hanem 2-3 részre fel van osztva

 

Nemtudom ~37-38 évvel ezelőtt hogy vasaltak szakszerűen, szvsz építész/statikus kiszámolta, hogy hány szál, és milyen vastag betonacél kell az aljába, berakták/öntötték oszt kész, erről konkrét infók nem maradtak fenn, én is láttam csak éppen 5-6 éves voltam kábé, család elmondása szerint gusztustalanul erősre van vasalva, én meg elhiszem nekik, már aki él még.(statikai tervek nincsenek).

 Kibontás - hát nincs az az Isten, hogy én ahhoz hozzányúljak, megmondom őszintén.

 

födém teherhordási irányát ugye nem ismerjük

Ha itt a födémgerendák irányára gondolsz, akkor azok a 4,8-as áthidalóra vannak támasztva(4,4m-es E7-es akkori megfelelője).

 

székoszlopok helyenkénti megszüntetése kérdéses, én nem javaslom. Természetesen a statikusnak ezt is látni kellene

Akárhogyan is építünk, minimum 1-et ki kell venni, vagy kivágom a helyét a biliárdasztalból, és ráhúzom:-D

 

nem tudom hol a házikó

Alföld, Nagykőrös. A legközelebbi domb 30 km:-)

 

teraszt én átgondolnám, tető is jó lenne fölé, de olyan költsége lesz az egésznek, hogy nyomós ok kellene, hogy értelmet nyerjen.

Tető nem kell, max valami kitekerhető árnyékolás. Költségek nyilván nem mehetnek az égig, nyomós ok igazán nincsen, fröccsöt inni eggyel lejjebb is lehet..

 

falazott szerkezet lesz, akkor alapozás kell alá

ezt most nem teljesen értem. Betonlemezes megoldást kihagynám, saccra egy 10 centi vastag, ekkora területű vb lemez 3 tonna, azt végképp nem tenném fel oda - vagy ha csak tartóoszlopot akarsz falazni, az más(bár az helyett is inkább raknék vasból valamit). A jelenlegi terasz vasbeton, 12cm vastag, 40x40-es téglapillérek tartják, azok alatt van alap, másik oldala be van kötve a falba.

 

Vég nélkül nincs értelme hőszigetelni, mert nem fog megtérülni. Ha jól tippelem, a B30-ra elég a 15 cm kőzetgyapot, hogy a fal tudja a 0,22-t.

Azt vágom. Most 10cm (4+6) van rajta, az oromfalon meg semmi sincs. Ház nincs leszínezve, csak glettelve, még lehet módosítani a vastagságon. Ferde síkokra meg min 20, inkább 30 centit javasolnak mindenhol, persze ők eladni akarnak, minél többet:-)

 

ki kell találni, hogy a biliárd asztal. hogy jut fel a helyére. :-)

Daruskocsi felrakja a felső teraszra*, onnan meg kézi hidraulikával behúzom a kétszárnyas erkélyajtón keresztül:-DD, vagy szétszedem lent, fent meg összerakom. esetleg módosítom sakk készletre, az könnyebb

 

*máris megvan a nyomós ok a megvalósításra

 

Köszi mégegyszer.

 

 

 

Előzmény: -carcass- (962)
-carcass- Creative Commons License 2021.02.05 0 0 962

Üdv.

Nem semmi képek, ha sk. készültek, akkor jót szórakozhattál - már nem a tető fotózása közben. :-)

Soha nem értettem, hogy miért szerették az ilyen szinteltolásokat a 80-as években. A mi utcánkban is van egy hasonló épület, iszonyat nagy batár, szerintem horror fűtési költséggel, síkpala fedéssel..

Legelső lépésben meg kellene nézni a HÉSZ előírásait. Ki kell számolni az épületmagasságot és ha nem fér bele, akkor el is lehet  felejteni a egész projektet. Erősen kétesélyes...

Ha nem, akkor marad  meglévő tetőformán belüli beépítés:

- a km tégla pillér emelhető, de nem vég nélkül. Merevíti a falat, de elég nagy a homlokzati felület, jó ha statikus is látja.

- a 4,8-as áthidalót nem szerencsés középen alátámasztani. Ha szakszerűen volt vasalva, akkor elvileg kéttámaszú tartóként működik, amiből három támaszú lesz, ha középen piszkálod, amit nem fog szeretni. Kb ki kell bontani, és alá egy olyat építeni, ami a nem egy, hanem 2-3 részre fel van osztva. Persze statikus ehhez is kellene, a födém teherhordási irányát ugye nem ismerjük,bár a kép alapján sejthető.

- a tető anyaga nem tűnik gáznak, nem ázik be, a képek alapján nem szuvasodik. De nem mai fenyőáruból van, kb kezeletlen, ha cserép megy rá, plusz az összes járulékos szerkezet, akkor ahhoz jó eséllyel meg kell erősíteni. Derékszelemen székoszlopon van toldva, bár nem látszik, de az nem szereti, elvileg ott támasznyomaték működik. :-) A székoszlopok helyenkénti megszüntetése kérdéses, én nem javaslom.

Természetesen a statikusnak ezt is látni kellene.

- a Lindab lemezről jó eséllyel a HÉSZ is rendelkezik és - bár nem tudom hol a házikó - villámvédelmi szempontból is kérdéses lehet.

- ezt a teraszt én átgondolnám, tető is jó lenne fölé, de olyan költsége lesz az egésznek, hogy nyomós ok kellene, hogy értelmet nyerjen. Ha fából lesz, akkor éri az eső, az UV sugárzás, a vízelvezetést is meg kell oldani. Ha falazott szerkezet lesz, akkor alapozás kell alá, ha ácsolt, akkor is meg kell nézni, hogy hol lehet alátámasztani és hogyan lehet rögzíteni. Jól sejted, statikus ide is kell.

- gépészeti oldalról lehet szórakozni mindenféle neten összekapart okosságok alapján, de ha megkeresel egy épületgépészt, akkor csinál egy normális energiamérleget a tervezett szerkezet, a tájolás, a nyílászárók állapota,mérete, a gépészeti rendszer jellege, stbstb alapján.

Vég nélkül nincs értelme hőszigetelni, mert nem fog megtérülni. Ha jól tippelem, a B30-ra elég a 15 cm kőzetgyapot, hogy a fal tudja a 0,22-t.

Ha engem kérdezel, építésszel fel kell méretni az egészet, statikust is be kell vonni, és hogy működjön normálisan, egy épületgépész sem árt (nem fűtésszerelő, azt felejtsd el).

De legelső lépés, hogy a HÉSZ mit enged és mit nem.

És azt is ki kell találni, hogy a biliárd asztal. hogy jut fel a helyére. :-)

Üdv.

Előzmény: kormi07 (961)
kormi07 Creative Commons License 2021.02.02 0 0 961

Ja, természetesen száz kérdésem is volna, fele se fog most eszembe jutni. néhányat azért felteszek:

 

-visszaolvasva a topikot, nem egyértelmű a szabályozás beépítésügyben, helybeli építésszel talán fogok tudni beszélni ezügyben, az épület befoglaló méretei/homlokzata változna jelentősen, úgy vélem terv/engedélyeztetni kell majd, ez világos

 

-inkább gyakorlati dolgokra volnék kíváncsi. kezdjük a falazattal, az oromfalak jelenleg kisméretű tégla futóra rakva, 2m-ként négyzetes oszlop benne, azon fekszik a torok(?) szelemen, a gerinc 3m magas. Ezen lehet emelni, vagy visszabontás az egész, és új 30-as fal rakása, vasbeton tartókkal?

 

-alsó szint födéme egy 4,8m-es helyszínen kiöntött, nem kicsit bevasalt áthidalóra van rakva(terasz ablak fölött), arra még egy 1m-es B30 térdfal rakva, arra a tető. ezt a térdfal magasítást úgy kéne megoldani, hogy súlyban se legyen sok, nyílászáró is menne bele, de ki/lehajlás nélkül tartsa a tetőt. Ehhez máris egy kérdés, a 4,8-as áthidalót alulról középen ha valami szolidabb, max 20x20-as (fa,vas?)oszloppal megtámasztanánk belülről, ami elfér az ablaksíkon belül, az segíthet-e, vagy muszáj alul ablakot kivenni, és tartót építeni téglából/betonból?

 

-tetőszerkezetből bármi menthető-e vagy csere az egész, nem rajzoltam tetőablakot, de nyilván lenne az is, tartóoszlopokat is ki kéne váltani néhányat, mert útban lesz

 

-tetőhéjalás betoncserép/lindab lemez, mindről olvasni jót-rosszat, a betoncserép tartósabb, de nehéz mint állat, a lindab könnyű, de csúnyább/nyáron megsülsz alatta, esőben kopog stb.

 

-ami szvsz nem eccerű téma, kerülne egy könnyűszerkezetes terasz a meglévő fölé, oda milyen technikák alkalmazhatóak, hogy meg is álljon a helyén, a rajzon látszik kb mire gondoltam, oszlop a végén, falikonzol 1 helyen, falba bekötve a másik végén, az egész alatt egy rácsos tartó végig. Milyen anyagokból lehetne megépíteni, hogy időtálló legyen. egyáltalán kivitelezhető-e, mérete esetleg változhat(csökkenhet)

 

-a hőszigetelés a falakon min 10, de inkább 20 cm lenne, a ferde síkokra 30cm-t gondoltam, ami jelentősen jobb, mint a mostani. A légköbméter növekedés mennyire változtatná meg a hőigényt?(idén 9m3 volt a csúcs napi gázfogyasztás, bent 22,5, kint -3 napi átlag volt a leghidegebb talán, az ha jól számolok nincs 4kW/óra folyamatos bevitel)

 

Na így hirtelen ennyi, ha eszembe jut valami jövök.

 

Előre is köszönöm a hozzászólásokat, ha lesznek:-)

 

Előzmény: kormi07 (960)
kormi07 Creative Commons License 2021.02.02 0 0 960

Néhány kép a tetőszerkezetről, bocs a sötétségért. Hullámpala fedés van, szarufák sacc 7,5/15cm-sek, nem téglalap keresztmetszet, 2 taréjszelemen(?), + középen a gerinc alátámasztva, szelemenek csavarozva a födémhez, térdfal bevasalva a födémhez.(lehet nem szakszerűen írtam, nem vagyok ács(sem)).

Előzmény: kormi07 (959)
kormi07 Creative Commons License 2021.02.02 0 0 959

Emelt falas tetőtér méretek belülről. Szakavatott szemek felfedezhetnek a rajzon egy 9' méretű biliárdasztalt, az mint opció van odarajzolva:-))))

Előzmény: kormi07 (958)
kormi07 Creative Commons License 2021.02.02 0 0 958

Ahhoz, hogy ebből használható hely legyen, ugye emelni kéne min 1m-t a térdfalakon/oromfalon, így az alsó szint teljes szélességében 1,9m-nél magasabb volna, a felső is jelentősen kibővülne. Nem hajszálpontos a rajz, 5-10cm eltérés lehet, nem volt kedvem körbemászni a házat újramérni kívül-belül.

 

Így nézne ki.(nyílászárók elhelyezése változhat)

Előzmény: kormi07 (957)
kormi07 Creative Commons License 2021.02.02 0 0 957

Jelenleg így néz ki a padlástér leméretezve belülről, a sárga terület ami 1,9m-nél magasabb, a ferde mennyezet sík már a jelenlegi tetőfólia síktól(szarufák teteje, fólia nyilván nincs rajta most) ~35cm-rel lejjebbre van rajzolva, abba talán beleférhet a szigetelés+belső párazárás+villanyszerelés csövek+gipszkarton.

Látható, hogy ebben a formában nem igazán használható a magasabb szint, az alacsonyabb is csak beosztással.(középen a szürke mélyítés a lépcsőfeljáró helye) 1m a szintkülönbség, lemaradt a méret.

 

Előzmény: kormi07 (956)
kormi07 Creative Commons License 2021.02.02 0 0 956

Üdv Urak.

 

Nem jártam még erre, egyelőre csak kérdezősködnék, látom most ubiszezon van, elfér itt néhány gondolat.

 

Adott egy épület, a '80-as évek közepéről, 0,8-1m betonalap, 0,3-0,4 széles, falak B30 tégla, 4(6) méteres áthidalók, 60cm beton/cserép béléstest, mindenhol ez a szerkezet van, anno is beépíthetőre lett tervezve/kivitelezve. Szigetelés 10cm hungarocell, födémen is 10cm+ valaha 10cm gyapot, ma már inkább csak 5, műa ablakok, padlófűtés, kond. kazán, keleti oldalon 4m-re szomszéd, nyugati oldal telekhatáron, déli oldal utcafront, kb 6m-re.

 

Így néz ki most(felső képen balra esik dél), födémek/falak szürkére/pirosra festve.

-carcass- Creative Commons License 2021.01.03 0 0 955

Az a helyzet, hogy fából 6,60m fesztávra alátámasztás nélkül hazai szokványos szelvényméretekkel nem buli a dolog (ezért van felkötve a mostani dizájn is), erre a fesztávra már pl a Porotherm is duplázva rakja a gerendákat. 

Ha pedig egyedi méretben rendelsz, az elég húzós lesz.

Nem sok lehetőséged van, eszement megoldások vannak - kb mind a belső tér rovására megy - de gondolom vannak pénzügyi keretek is.

Költséget nem tudok mondani, olyan, mintha lottószámokat kérdeznél. :-)

Előzmény: BRICK. (953)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!