Keresés

Részletes keresés

sztárgézör Creative Commons License 2003.05.20 0 0 8
Szombaton volt szerencsém(?)látni mind a három rajzfilmet,egy LOTR összejövetel kapcsán.
Az első rész többé-kevésbé követi a könyv cselekményeit,és megfigyelhető,hogy PJ nagyon sok ötletet felhasznált a filmjéhez ebből a feldolgozásból.Prológus,ahogy a törpök-tündék-emberek megkapják a gyűrűket,aztán a Gyűrű ahogy elgurul Gollamtól a barlangban.Az árnyjátékos megoldás nagyon tetszik.Sok fontos párbeszéd elhangzik,ami a filmből kimaradt.Persze ez fordítva is fennáll.Szilszakáll úgy néz ki,mint egy burgonya(többek szerint répa...nagyon gáz),a balrog pedig egy pillangószárnyakkal rendelkező nagy tappancsú King-Kongra hasonlít leginkább.
A rohírok nagyon tetszettek,Aragorn is elmegy,a hobbitok sem rosszak.Szóval egész jó...
...De csak a folytatás,A Király Visszatér ismeretében.Az valami szörnyűséges.12 fős társaságunk hol megdöbbenve,hol röhögcsélve figyelte az érdekes,eddig ismeretlen jeleneteket.A történet néha hasonlított a könyvre...és a figurák...Gollam mint harcsa-béka...Samu Mordorban elképzeli,ahogy a Gyűrű birtokában vezeti Középfölde seregeit,később egy álmában láthatjuk,ahogy a Megyében a hobbitok találkoznak egy ork csapattal.Barátságosan integetnek egymásnak,majd a lírai zenei betét közben tovább sétálnak.Ja,a zene!Kb 2 percenként idegesítő dalolásba kezd a mesélő,elregélve a hősök gondolatait,ecsetelve hősiességüket.Borzalom!:-)))
Még rengeteg pocsék megoldás,figura látható a filmen,nem is idézném most fel a többit.A rohírok érkezése előtti kakaskukorékolás jó.Ennyi.
Hobbit.
A Király Visszatér elkövetői alkották ezt is.Maradt a szörnyű Gollam,és a gyakori dalrafakadás is.
Ez már inkább követi a könyv eseményeit.Az erdő tündék inkább orkokra hasonlítanak...Legolas ha látta volna az apját!:-)Tetszett Esgaroth,Smaug is jóféle sárkány,voltak sasok,Öt Sereg Csatája,részleteket már nem nagyon tudok felidézni,alaposan lefárasztott a 4és fél óra rajzfilmezés.A látottak alapján felértékelődik PJ munkája.Tehát ez is megvolt,végre láttam a témában készült rajzfilmeket,jó volt találkozni a gyűrűs kollégákkal ismét,a többit felejtsük el...
*q:-)
Előzmény: Törölt nick (7)
_Sodd_ Creative Commons License 2003.01.23 0 0 6
Dehogynem volt folytatás
csak azt már más cég csinálta, ugyanazok, akik a Hobbitot is megrajzfilmesítették (Rankin-Bass, vagy mi volt a nevük...)
Szerintem a Gyűrűk Ura rajzfilm rettenetes, ami főleg az "átrajzolós" technikának köszönhető. Ehhez képest a Hobbit sokkal jobb bár távolról sem tökéletes. A Király visszatér-t (mert ez a folytatás címe) még nem láttam, de állítólag jobb mint az Bakhsi-féle GyU.

Amúgy a mindenféle file-cserélőrendszereken mindhárom film rajta van, igaz, szar minőségben.

Előzmény: csibekicsi (5)
csibekicsi Creative Commons License 2003.01.21 0 0 5
Nekem sem tetszett. Amikor először olvastam a könyvet, úgy gondoltam, ezt a zistenisrajzfilmre teremtette. Na ehhez képest szegényesre és fantáziátlanra sikerült. Gondolom nem véletlen, hogy nem volt folytatás
Penngaladiel Creative Commons License 2002.12.23 0 0 3
Nekem viszont nagyon nem tetszett a rajzfilm, amikor először láttam. Nem is tudtam végignézni... És a karakterekkel sem vagyok megelégedve. A hobbitok még elmennek, de túl gyerekesek. De _vöröshajú_ Éowyn? Boromir mint viking? Nyálas Legolas _fehér_ ruhában? Stb, stb...
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.29 0 0 2
a dvdfutar.hu-n és a dvdabc.hu-n is lehet kapni 5eft körül... meg gondolom máshol is csak most ezeket néztem...
Előzmény: Törölt nick (-)
amanibhavam Creative Commons License 2002.08.28 0 0 1
KaZaan fellelhető volt még pár hónapja
Előzmény: rgranc (0)
rgranc Creative Commons License 2002.08.28 0 0 0
Nekem nem igazán tetszett a rajzfilm, nem tudom, miért. És szerintem Frodó igenis jó a filmben! :)))
DivX-ben nem hiszem, hogy megtalálod, de mondjuk ha valahol kölcsönkapod DVD-n (megjelent, mert láttam már valahol, talán a MediaMarktban), be tudom neked tömöríteni...
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.28 0 0 topiknyitó
Biztos lattatok paran a regi rajzfilm verziot, aminek csak az elso resze keszult el. Nekem tetszett, bar nem az a nagy koltsegvetesu film...
Arrol jutott eszembe, hogy valamelyik szupermarketben lattam a VHS verziojat.

Pl. Frodo 1000x jobb, mint a NewLineCinema filmjeben.

Esetleg divx-ben nincs meg valakinek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!