Keresés

Részletes keresés

ID Creative Commons License 2002.08.28 0 0 4
szerencsére nekem sikerült távol tartani magamat olyan emberektől, akik mondjuk nálam bújnának el. nem mondom hogy nem ismerek egy olyan embert sem aki simlis, de azt azért el lehet kerülni hogy szoros barátság szövödjön. pontosabban én nem igazán tudom elképzelni, hogy barátomnak tekintsek és áldozatot, kockázatot vállaljak valakiért, aki olyan mértékben másként látja a dologokat, hogy pl autólopásból tartja el magát. nekem csak biciklimet lopták el de az is nagyon szar érzés volt. most hogy belegondolok, korábban volt néhány olyan dealer akinek benne voltam a telefonjában, ha ellenük kellett volna vallani, akkor nemtom mi lett volna. szerencsére nem került rá sor. azt hiszem senki nem várhatja el, hogy hazudj miatta. ha valaki törvényt sért, akkor vállalja a kockázatot, nem neked kell vállalni, elvégre nem kért tőled engedélyt, nem tettél ígéretet hogy falazol, mielőtt ő belevágott volna.
Előzmény: Gery CyberJunkie (3)
Gery CyberJunkie Creative Commons License 2002.08.28 0 0 3
Persze, hogy nem akarok minden torvenyt betartani, de akkor ne is varjak el mastol sem hasonlot. De vannak olyan torvenyek, amik mondjuk a szabadsagomban korlatoznak, ezert pl. fuvet szivok, pedig az is torvenyserto magatartas.

De nezzunk egy peldat:

Gyermekkori baratod 8 eve motorokat es autot lop, ebbol tartja fenn magat. Te maximum azt gondolod, az o dolga, eliteled magadban es ennyi.
Aztan a haverodnak a kepe megjelenik az ujsagban, mint bankrablasert es gyilkossagert korozott bunozonek. Te most sem fogod feladni.
Aztan a baratod jelenik meg nalad, hogy elrejtozzon. Te azt mondod neki: oreg, az huzos lenne, erre o elmegy.
A rendoseg jelenik meg nalad es megkerdezi, jart-e nalad a haverod? Nem, nem jart.
Erre a szomszed Julika neni, aki egesz nap leskelodik, kinyitja az ajtot es talalja a nyomozoknak a valot. Puff Neked!

Ez a gyakorlati resze.
Amugy en szinten moralis valsagban vagyok ezen a teren, eppen azert nyitottam ezt a topicot, nem pedig erkolcsi magassagokbol okitani a jonepet.

Előzmény: ID (2)
ID Creative Commons License 2002.08.28 0 0 2
talán kissé naivnak fog tűnni a kérdés, de ez hogyan is szolgálná az ő érdekeiket?

másrészt vajon mire számíthat az, aki ilyet tesz? sztem a világon nincs olyan ember aki minden törvényt betart. abban sem vagyok biztos, hogy olyan van, aki minden törvényt be akar tartani.

Előzmény: Gery CyberJunkie (-)
Gery CyberJunkie Creative Commons License 2002.08.28 0 0 1
En a lelkiismeretrol dumalok. Mert ha az apam olajat szokit, es en abbol jarok 17 evesen uj kocsival a gimibe, az OK, de lehet, hogy ha en felnovok, akkor elgondolkodom, es ha meg akarom a faterral eztet dumalni, akkor azt kapom a fejemre, hogy abbol volt nekem felhotlen a gyerekkorom - amit mondjuk meg sem lehet valasztani senkinek vö: csaladot nem, baratokat igen. Tehat a csaladbol elmehetek. De mi van a tobbivel?
Mondom, foleg lelkiismereti kerdeskor
Előzmény: Zsoldos (0)
Zsoldos Creative Commons License 2002.08.28 0 0 0
Tudtommal 0 ember kötelezhető arra, hogy a családja ellen valljon.
Előzmény: Gery CyberJunkie (-)
Gery CyberJunkie Creative Commons License 2002.08.28 0 0 topiknyitó
(fikció)

Van a környezetedben (család, batráti kör, munkahely, ismerős, szomszéd, postás, hentes, BKV-ellenőr, etc.)
BŰNÖZŐ? ADÓCSALÓ? KÁBÍTÓSZERÁRUS? FEKETEMUNKÁS? ILLEGÁLIS BEVÁNDORLÓ? KORRUPT HIVATALNOK?

- Kidobták a szomszéd Mari nénit a vonatból?
- Veszélyes hulladék a szeméttárolóban/kert végében?
- Veri a szomszég Ördögh dr. a feleségét/gyerekeit?
- Sógorod erdélyi melósokkal ásatja fel a telken a krumplifődet?
- A hugod füvezik?
- A sarki fűszeres nem ad blokkot?
- A haverod cigit csempészik?
- A főnököd HTO-t tankol a 600-asba?

NEKED, MINT TÖRVÉNYTISZTELŐ ÁLLAMPOLGÁRNAK MÁR CSAK AZ Ő ÉRDEKÜKBEN IS KÖTELESSÉGED BEJELENTENI A HATÓSÁGOKNAK, AMIRŐL TUDSZ?

De NEM teszed, mert ELFOGULT vagy!!! Tudsz aludni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!