Keresés

Részletes keresés

Narancstalan Creative Commons License 2002.09.12 0 0 82
Haha, hétvégén találtam meg a kis zöld (!) győri Fidesz tagságimat -asszem 151-es sorszámmal. Akkoriban még az szdsz irodájából nyílt a kisszoba a pártok házában :))))

Be szép is volt...

Előzmény: AgentOrange (81)
AgentOrange Creative Commons License 2002.09.11 0 0 81
"...ez az ország addig lesz erös
és hatalmas, addig létezik, amig a
Szent Korona és a Boldogasszony
iránti szeretetünk összetartja..."
/Nemeskürthy: Sacra Corona/

A Győri és Győr környéki POLGÁRI KÖRÖK első találkozója 2002.szept.13-án pénteken 17 órakor Győrben a Széchenyi téren lesz.
Vendégeink:Bede Fazekas Csaba operaénekes, színművész;
Fenyőházi Tibor a Gazdakörök Gy-M-S. megyei elnöke;
Kerényi Imre rendező, színigazgató;
Makovecz Imre építész;
Nagy Ervin a Jobbik országos elnöke;
Tolcsvay Béla előadóművész;
Világhy József a Magyar Közösség elnöke.
Minden érdeklődőt szeretettel vár a Rendezőség."

Narancstalan Creative Commons License 2002.09.05 0 0 80
Ja, és két kérdés:
1, nem reagáltál arra a tényre, hogy az Audi a VW konszern tagjaként - közvetve nyert a VW-ek beszerzésével.
2, Ha ennyire "hazai" párti vagy, akkor miért nem valami top Suzuki-t vetetnél? Az szolgálná csak igazán Mo (és Esztergom) érdekét.

Szvsz marhaság a dolgok ilyenirányú megközelítése, az Audi 2000-es nyereségének 72%-át az Audi Hun hozta, nem hiszem, hogy ilyen kirakatgesztusok kellenek az Ingolstadt-iaknak. Biztos vannak folyamatos, komoly tárgyalások egy egy új beruházás előtt- mindkét oldalon engedményekkel- gondolom erről te, meg én sohasem fogunk hallani.

Ps: Ja és nem hiszem, hogy pl. a Svédek csak Volvo-t használnak, az angolok jaguárt, stb.

Előzmény: bad100 (78)
Narancstalan Creative Commons License 2002.09.05 0 0 79
Látod elkerülte a figyelmedet, hogy feladtam a vitát a terepjáró-ról, mint olyanról. Utána volt egy kérdésem, ha már annyira felháborít a bminiszter autója, nem szúr-e szemet Orbánné (vagy a gyerekpesztra) kissé túlzott igénye?
Tudod olyan ez, mint Dajcs Tompika albérletügye volt. Olyan jó hitelkonstrukciók vannak, lakásra-kocsira, nem futotta???

Ps: OK, utólag gondolkodtam, a náci - coclib nem egy kategória, mindenesetre sohasem szerettem kötéllaciéknak ezt a - szvsz teljesen képzavaros - jelzőjét.

ezen halmazon belül persze lehet komcsi is pl. de az egy kisebb halmaz.
Csak csipkelődöm, ugye nem tagadod, hogy a komcsi a jobb ill. bal halmazzal is úniót alkot :) Ha igen, megvan au újabb vita.

mellesleg a lampert körlámpása már a kifutó típus..
Isten bizony, lassan irok egy mail-t a Kellernek :)

Ja még egy dolog, tegnap /véletlenül:)/ láttam a Jánosit a Szemere utcában (gondolom az ISM-ből haza) - egy világosszürke VW PASSAT-ban, rendszám hgb-036), ellenőrizd az erkorm.-on, meg esetleg kérdezz rá a min.-ban:)
Akkor most 1-1.
Szvsz még mindig neked kellene ezt a Mercedes dolgot bizonyítani - feltéve persze ha érzel magadban annyit, hogy egy feltételezett "jópofa" füllentést kisimíts. Ja és én nem ugráltatlak, ráérsz holnap is :)

Előzmény: bad100 (77)
bad100 Creative Commons License 2002.09.04 0 0 78
kicsit elkanyarodtunk....
de van egy ijjen 'fideszesek és tolvajok kedvence' utánérzésem!

na a lényeg:
szerintem közbeszerzés ideoda szemfényvesztés,
magyar miniszter tegye meg azt a gesztust, hogy A6-osban viteti a seggét. és ez az én véleményem tényszerűen. mellesleg olcsóbb is, mint egy E klass. ha majd a mercedes is felépít egy hasonló volumenű gyártóbázist, akko' majd el lehet gondolkodni.

vagy angliában miért jaguárt használnak?
franciahonban PSA-t?
olaszok meg Lancia-t?
svédek volvót? stb.

biztosan mer az nyeri a közbeszerzést..... :-)))))

bad100 Creative Commons License 2002.09.04 0 0 77
ez a baj, hogy így össze lett mosva a náci meg a coclib. de véleményed szerint ez azonos szitokszó..... :-)

véleményem szerint aki balra szavaz, az coclib. mé' kell eszt szégyelni?
ezen halmazon belül persze lehet komcsi is pl. de az egy kisebb halmaz.
ellenbem nem minden jobbos náci! (sőt)
azt valóban lehet szégyelni!

bár ezt a fő coclib kovácsnak sikerült mélyen elhintenie a köztudatban.

én veled vitázom, illetve jót szórakozom a magyar hírlap szakszerűségén.

mintahogy a világ fejlődik, úgy a dolgok is módosulnak. a szakzsargonban a RAV-4 mégiscsak egy 'SUV', nem pedig terepjáró.....

mellesleg a lampert körlámpása már a kifutó típus...és én nem is a dőlt betűsödön kacagtam!

Előzmény: Narancstalan (76)
Narancstalan Creative Commons License 2002.09.04 0 0 76
Öreg, ha valamit idézőjelek közé teszel - netán dőlt betűsként látható-, valamit megadod azt a helyet, ahonnan IDÉZED, akkor mi a baj?

A cikk a közt. őrezred parancsnokával készült, vele vitatkozol, nem zavar?

A RAV-4 terepjáró az én fogalmaim, valamint a Totalcar szerint is. De tudod mit, ne legyen. A lényeg, hogy erre a kis (nagy) elegáns női kocsira a "tanksapka-nyitvafelejtés jelzőlámpával" (Totalkar, mielott beszolsz) cirka 7 millaert bazira szuksege volt Orban Viktornak.

én azt állítom amit látok.
Nem, te azt allitod, amit szeretnel latni. Rajta van a lampert mercien a gyartas pontos datuma? És az 2002. április 21. utani? Ha igen, bocsi. Addig ez ocska hazugsag, alkalom egy kis csalodott fikara.

Ja, es coclib az oreganyad, en sem nacizok.

Előzmény: bad100 (75)
bad100 Creative Commons License 2002.09.04 0 0 75
még jó hogy elolvastam, hiszen szinte szóról szóra köszöntek vissza 'szavaid' a hírlap(?!)-ból...

köszönjük, hogy önálló véleményed megosztod itt velünk, és kormányunk lapját etalonként fecskendezed itt belénk! hála néked!

én azt állítom amit látok.
lampert zsír új fekete mercivel érkezett....ez tény. és említettem, hogy be fogom írni a rendszámát, ami alapján akár a kormányzati portálon is le tudod csekkolni a kocsit, ha regisztrálva vagy. ne haragudj, de nem fogok a roosevelt térre rohanni, mer egy coclib itt pattog nekem. majd a saját ritmusomban közlöm újra a tényeket, de a valót....nem fogok exhas, az nem az én stílusom, de a ctrl-C ctrl-V sem........ :-)))

a RAV-4 nem terepjáró. számos változata még 4kerékhajtással sem bír, ami ugye megmosolyogtató lenne a terepjáró kategóriában, de ne menjünk bele a műszakiakba, csak ha najjon akarsz....

190-es mercedest kb. 10 éve nem gyártanak, és egyébként sem miniszteri kocsi kategória, de ne zavarjon. Orbán valóban külön kért egy RAV-4-eset, de koránt sem protokoll használatra...
de ezt má' mexoktuk az MH-tól....

Előzmény: Narancstalan (72)
bad100 Creative Commons License 2002.09.04 0 0 74
először erre...

tudod minden éppeszű város ad adómentességet, különösen egy ojjan cégnek aki többezer embert foglalkoztat, így nem kell a munkanélküli ellátással foglalkoznia, sőt a személyi bérek utáni SZJA-val simán a toppon van az iperűzési adó nélkül is. mellesleg ezen kívül számos adónem [pl.társasági] létezik, amely alól nem mentesül a gyártó. erről enjit.....

Előzmény: Narancstalan (73)
Narancstalan Creative Commons License 2002.09.04 0 0 73
Az Audi helyi adó mentességet kap már x éve a várostól, neki ez elég gesztus szvsz, érdekes lenne, ha minden döntésben gesztusok szerepelnének (ld 1998-2002)
Előzmény: bad100 (71)
Narancstalan Creative Commons License 2002.09.04 0 0 72
190-es mercedes meg Orbán. o ez az ami sántít....
http://www.magyarhirlap.hu/Archivum_cikk.php?cikk=51471&archiv=1&next=0

"A testület mellesleg az elmúlt négy év során több százmilliót költött új járművek beszerzésére. Ezek között a legnagyobb tételt 10 Mercedes megvásárlása jelentette, amelyekre 200 millió forintot fordítottak. "

Te azt állítottad, hogy az A6-osokat lecserélték Mercedesre, ezt bizonyítani nem tudtad, csak fikázni a döntést. Ezzel lőttél mellé.

a RAV-4 az nem terepjáró, hanem városi szabaidő autó....
A RAV-4 terepjáró. Hobbiterepjáró. Orbánnénak, ha már...

nem akartam ezzel enjit foglalkozni, de holnap megnézem a rendszámát is....
Tudod mit, mond egyet exhas, belefér ....

Előzmény: bad100 (70)
bad100 Creative Commons License 2002.09.04 0 0 71
nézd, ha vki akoor én voltam az aki itt ezen a fórumon mindig is a közbeszerzés ellen írt. már csak azé' mert tapasztalatból ismerem a buktatóit...
az egész szemfényvesztés, porhintés....

az összes AUDI motorja nálunk készül, és ha te nem érzed ennek a gesztusértékét, akkor nem tudunk miről beszélni.

a 'költségvetésnek legelőnyösebb' az azt jelenti hogy a legolcsóbb, ugye?

nos ez egy aranyszabály általában, hogy legolcsóbbak, legdrágábbak első körben kiesnek...
bár ez így most kissé le lett eccerűsítve, de a lényeg, olcsó húsnak híg a leve..... :-)

azt hogy az ország mit kért, nos az egy másik téma, de abban biztos vagyok hogy nem meggyesit kérte, hanem nem Orbánt...

de mi még kezdő demokrácia vagyunk, így még nem tutták egyesek elsajátítani a kis szar - nagy szar választási renccert, és mély illúzióik vannak...

Előzmény: Narancstalan (69)
bad100 Creative Commons License 2002.09.04 0 0 70
én nem lőttem mellé.

ha nem hiszed magad szemléld meg, pl. a belügyminiszter mercedes-szel jár. csont újjal.
amiket te írkálsz, azok nem miniszteri kocsik, hanem az államapparát gépei......

én azt állítottam, hogy gesztus értékkel bírna, ha a miniszterek AUDI A6-ossal járkálnának mint eddig is. nem írtam másról, nem foglalkoztam az állami alkalmazottak autóival.....te tereled a témát.

a pintérpapa ha tudni akarod, egy kiszolgált kb. 15 éves nyújtott 'csótány' [ha ez mond neked vmit] típusú mercedes-szel járkált, mert az az egy páncélozott kocsija volt a köztársasági őrezrednek, amit számára biztosíthatott. a zösszes többi miniszter A6-ossal járkált.

mellesleg láccik, hogy nem érted az autókat.....
190-es mercedes meg Orbán.
no ez az ami sántít....

nem akartam ezzel enjit foglalkozni, de holnap megnézem a rendszámát is....

a RAV-4 az nem terepjáró, hanem városi szabaidő autó....

hol lőttem mellé?

Előzmény: Narancstalan (68)
Narancstalan Creative Commons License 2002.09.04 0 0 69
Ja meg valami.
és igenis gesztus értékkel bír, ha egy országnak az AUDI az egyik legnagyobb munkáltatója/adózója/stb. akko' az ő termékeit használom...

Te ordítanál a legjobban (hol az üvegzseb!!!), ha a közbeszerzési eljáráson nem a költségvetésnek legelőnyösebb ajánlat nyerne. Mit vennének? AUDI TT-t? Vagy Audi 6-ost, amit nem is nálunk csinálnak? A gesztusok az orbáni 4 évre voltak jellemzők - Happy End - Ezüsthajó - Vegyépszer, stb. Asszem ebből nem kért az ország...

Előzmény: bad100 (66)
Narancstalan Creative Commons License 2002.09.04 0 0 68
Nagyon hiteles forrás.

Amiről te beszéltél - "amikor megtudták a kormány legelső döntését" , új autók vétele - azt közbeszerzésnek hívják, és a Porsche Hu nyerte, volt is belőle kavar, most perelnek a többiek.


Jogszabály - éspedig az állami vezetõi juttatások jogosultsági feltételeirõl szóló 1997. évi kormányrendelet - csak helyettes államtitkártól felfelé rendelkezik a gépkocsihasználatról.

"Tarolt a Porsche Hungária Kft. (PH) a Miniszterelnökség Közbeszerzési és Gazdasági Igazgatósága (MKGI) által még az elõzõ kormányzati ciklusban, áprilisban kiírt, a Közbeszerzési Értesítõben május 2-án megjelent nyílt közbeszerzési pályázaton. A július 3-ai eredményhirdetés szerint a PH az 1550 darabos flottából 1400 darab autó - 700 Skoda Fabia, 300 Volkswagen (VW) Bora és 200-200 VW Polo, illetve Skoda Octavia - szállítására nyert lehetõséget. A jármûveket annak a mintegy ezer központi költségvetési szervnek - minisztériumoktól az országos hatáskörû intézményekig - szánják, amelyek ellátását az idevágó 1996-os kormányrendelet alapján a büdzsé kímélésére feltalált központosított közbeszerzéssel kell megoldani. A bõ másfél évvel ezelõtt kötött, elvileg idén december végéig szóló keretszerzõdésben megrendelt 875 gépkocsi ugyanis idõ elõtt elfogyott, így menet közben kellett új pályázatot kiírni"

Szóval itt szó nincs Mercedesről, ha láttad is - valószínűleg még Pintérpapa meglévő kocsija az.

Nézd csak meg A dátum 2000. április 5., 2 db Mercedes S430 L és 8 db Mercedes E320 4 Matic típusú személygépkocsi beszerzése.

"A leköszönt miniszterelnök az elmúlt négy év során legalább egy tucat nagy értékű autót használt. Leggyakrabban azonban két Mercedes 320-ast, egy Audi A-6-ost, egy 190-es Elegant Mercedest és az elhíresült Toyota RAV 4-est vette igénybe. A terepjárót állítólag Orbán kifejezett kérésére vásárolták, holott nem felel meg sem a protokoll, sem az alapvető biztonsági követelményeknek: a RAV-4-es igazi divatos hobbiautó. "

Szal mellélőttél, csak nem ismered be, korrekt vagy.

Előzmény: bad100 (66)
Girland Creative Commons License 2002.09.04 0 0 67
Te hallottal valami konkretat azzal kapcsolatban,amit esetleg bizonyitani is tudsz,hogy 1. azok a mercik tenyleg miniszteriek-e
2. ha azok,akkor ezen az Audi
hivatalosan vagy felhivatalosan
vagy akar gesztuskent is hol
sertodott meg?-))
Előzmény: bad100 (66)
bad100 Creative Commons License 2002.09.04 0 0 66
ja akko' nem is közbeszerzéssel veszik őket?
vagy esetleg pl. a belügyes csajszi a sajátját használja?
vagy kié áll a belügy előtt?
hidd el nekem ez volt az első dolguk, hogy lecserélték a miniszteri kocsikat.

minden nap látom. a legújabb szériás I-s rendszámmal.....

úgyhogy nekem nem kell a te topicodba mennem!!!

mellesleg a miniszteri kocsikat a közt. őrezred biztosítja!

amiket te írsz az alacsonyabb fokozat....

és igenis gesztus értékkel bír, ha egy országnak az AUDI az egyik legnagyobb munkáltatója/adózója/stb. akko' az ő termékeit használom...

szégyenszemre magyarország 2. legnagyobb árbevételét produkálja az az egy gyár. tudom ebben vannak könyvelési trükkök is, de gazdasági súlya a cégnek igencsak domináns nálunk....

és ezek után nyerhet egy SAAB....
persze Wallis a forgalmazó, az meg tudjuk hová húz. vagy nem bérelünk elég gripent tőlük?

Előzmény: Narancstalan (64)
Girland Creative Commons License 2002.09.04 0 0 65
Es mint tudjuk ezek mind ugyanazon Volkswagen konszern vallalatorias termekei mint az AUDI is, igy meg aztan foleg nincs min megsertodni ,sot szerintem igencsak orommel nezi ezt az AUDI is ill. a konszern vezetosege!-)) Jo-jo kiveve a Suzuki swiftet, az termeszetesen a "Mi autonk"-)))
Előzmény: Narancstalan (64)
Narancstalan Creative Commons License 2002.09.04 0 0 64
Nos, a "Személygépjárművek szállítása a központi költségvetési szervek részére" tárgyú központosított közbeszerzési eljárás nyertes gépjárműtípusai között nincs Mercedes, ellenben van :
-Suzuki Swift 1.0 GS
(3 ajtós)
-VW Polo Bázis 1,2/55 LE
-Suzuki Sedan 1.3 GLX
- Skoda Fabia Sedan Classic PD TDI 1,9/100 LE

És a Felső kategória (merhogy az lenne a kérdéses)
:
VW Passat Comf. PD TDI 1,9/130 LE 90 db
VW Passat Comf. 1,8/150 LE (Limousine + Variant) 60 db
Saab 9.5 S 2.3 Ecoturbo 30 db

Most, hogy ilyen jól elviccelődtetek, kedves bad100 - találkozunk a Mea Culpában?

Előzmény: bad100 (58)
AgentOrange Creative Commons License 2002.09.04 0 0 63
Nem volgára???
Előzmény: bad100 (58)
Girland Creative Commons License 2002.09.04 0 0 62
Hat ettol meg nem fog tonkre menni az Audi,es szerintem megsertodni sem nagyon fognak ezen!-))
Előzmény: bad100 (58)
AgentOrange Creative Commons License 2002.09.04 0 0 61
hehe, túl sokat hivatkoztak a szocik annó a kormányzati A6-osokra, csak nem fognak ők is beleülni:-))
Előzmény: bad100 (58)
Narancstalan Creative Commons License 2002.09.04 0 0 60
Miért, diszkóhajó van a topiccímben? :)
Egy átlagos beszélgetésben elég nehéz csak a D-209 és Győr kapcsolatát emlegetni, főleg ha éppen te hozol fel pl bérlakásépítést...
Előzmény: AgentOrange (55)
Girland Creative Commons License 2002.09.04 0 0 59
Nos, a Vagongyar azt csinal a tulajdonaval ,amit akar,mivel az az Rt. sajat tulajdona volt es mint olyan magantulajdon,amihez akar tetszik akar nem se neked se nekem nem sok kozunk van,max. ha foreszvenyesei lennenk a Raba Rt.-nek,ami meg inkabb a Jancso mint en vagy te!-))
Előzmény: AgentOrange (47)
bad100 Creative Commons License 2002.09.04 0 0 58
és hogy örülhettek az AUDI-nál akko' is, amikor megtudták a kormány legelső döntését, hogy az összes A6-os AUDI-t lecserélik Mercedesre....

mer az nekik derogál AUDI-ban ülni....

AgentOrange Creative Commons License 2002.09.04 0 0 57
nos, Balogh nem tudta, meglátjuk remélem, hogy Dézsi tudja-e?
Előzmény: Narancstalan (53)
Girland Creative Commons License 2002.09.04 0 0 56
Az,hogy megszavaztak meg nem jelenti feltetlenul,hogy tudja is mik a problemai a gyorieknek,foleg amennyit a varosban tartozkodik!-)
Egyebkent a Szecheny terrel kapcsolatban egyetertek veled,de ez azert nem azt jelenti,hogy a varos nem fejlodott!-))
Előzmény: AgentOrange (50)
AgentOrange Creative Commons License 2002.09.04 0 0 55
őőő, látod itt a topiccímben, hogy ez a fórum Ózdról szólna?Mert én nem, nem is érdekel Ózd, jártam ott, köszönjék meg az ottélők azoknak az elvtársaknak a helyzetüket, akikra most, (és mindíg) szavaztak.
Előzmény: Narancstalan (48)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.04 0 0 54
Miert nem szolsz Birkas kepviselo urnak? Egyszer mar a Revitaban egy betelefonalo folvetette a kerdest, es o igert is megoldast. Igaz, nehanyszor talalkoztam vele, amikor ejszaka hazafele tartva reszegen orjongott es hangoskodott, de bizonyara igy probalt a randalirozok koze beepulni, es felszamolni oket.
Előzmény: AgentOrange (52)
Narancstalan Creative Commons License 2002.09.04 0 0 53
Akkor visszakérdezek: Szerinted ha a Dézsi lenne, akkor el tudnád intézni? Kezet a szivedre!
Előzmény: AgentOrange (52)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!