Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.11.18 0 0 23
Kedves Tamas,

En most, 2002. augusztusaban jelentkeztem egy miniszterium hasonloan alacsony besorolasu beosztasba. En sem mondom el, hogy mi volt.
Tok mindegy, milyen era van, a szolgalatadok ilyenek... Vagy megis tevedek...???!!!

Előzmény: Tamás (12)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.18 0 0 22
Kedves Turulmadar!

Sajnos mas az elmelet, es mas a gyakorlat. Sokan repultek a miniszteriumokbol, bar en (naivan) mindig abban bizom, hogy a szakertoket nem kell(ene) levaltani. A nevedbol kitetszik, hogy Te is nemzeti ember vagy, mint en. Szerintem megertjuk egymast. A kulugyben az egyik fidesz szimpatizans diplomata (osztalyvezeto, ha jol tudom)csak azert maradhatott meg, mert az EU-s diplomatak kifejezetten kertek ezt az egy-ket nap regnalas utan mar bosszuhadjaratat kielo Kovacs Laszlotol.

Előzmény: Turulmadár (7)
guszthy13 Creative Commons License 2002.11.15 0 0 21
Lehet, de én sok olyan ktisztviselőről tudok akiket a "fityisz", (illetve csatlósai) "pottyantott" a jelenlegi posztjára és még most is ott ülnek...
Pedig némelyiknek a szakmai tudása erősen megkérdőjelezhető...
Előzmény: Turulmadár (13)
Turulmadár Creative Commons License 2002.11.15 0 0 20
Mindez nem legitimálja Medgyessy hazugságát...
Amikor a Fidesz-minisztériumokból szivárgott ki walami, az tényfeltárás wolt, ez meg csúnya wisszaélés? :)))
Előzmény: hamariberkenye (18)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.15 0 0 19
"sőt a legtöbb minisztériumban legalább osztályvezetői szintig mindenkinek búcsút intettek"
Ákos hazudsz!
Előzmény: Turulmadár (7)
hamariberkenye Creative Commons License 2002.11.15 0 0 18
Emlékszel arra az esetre, amikor Varga Mihály a Pénzügyminisztériumból származó, titkos dokumentumokról tartott sajtótájékoztatót?

Tegyük fel, hogy Varga nem hazudott, és eredeti volt a belső használatra készült pénzügyminisztériumi anyag. Ebben az esetben nem merül fel benned, hogy még mindig túlságosan sok ember maradt meg bizalmi munkakörben?

Egy ilyen produkció után nehéz elvárni azt, hogy egy kormányváltás után bárki is a felelős pozíciójában megmaradjon. Lehet az állítólagos tisztogatások ellen tüntetni, de akkor egyeztetni kellett volna, szólni Varga Mihálynak, hogy viselkedjen felnőtthöz méltóan.

Előzmény: Turulmadár (7)
Tamás Creative Commons License 2002.11.15 0 0 17
Ezek után ne is csodáld... :-)))
Előzmény: Turulmadár (13)
Tamás Creative Commons License 2002.11.15 0 0 16
Hámmost én mi a fenét csináljak, ha egyszer ez van???

Egyszer leülünk egy sör mellé, mondok olyanokat, hogy kettéáll a füled, így a fórumon nem.

Előzmény: Turulmadár (15)
Turulmadár Creative Commons License 2002.11.15 0 0 15
Értem, ezért is a Fidesz a hibás.
"Nem lesz boszorkányüldözés, a kormányváltással nem kezdődik újra az élet." - ismeretlen bölcs nyilatkozata.
Előzmény: Tamás (10)
Turulmadár Creative Commons License 2002.11.15 0 0 14
Persze a média nem is fújta fel. :)))
Előzmény: Turulmadár (13)
Turulmadár Creative Commons License 2002.11.15 0 0 13
Az MSzP sem állt meg.
Előzmény: guszthy13 (11)
Tamás Creative Commons License 2002.11.15 0 0 12
Elmeséljem mi volt, amikor egy egyszerű mezei fogalmazó I. besorolásra (legalacsonyabb) jeletkeztem volna az egyik minisztériumba 2001-ben...?

Áááá, inkább hagyjuk. :-DDDDD Szegyény, szegény főosztályvezetők, meg közig. államtitkárok... :-DDDDDDDD

guszthy13 Creative Commons License 2002.11.15 0 0 11
Tény, hogy ebben különböznek!
A Fidesz ugyanis nem állt le az osztályvezetőknél...
Tudom, mindjárt bizonyítékért üvöltesz, de ha kell, egy minisztériumról tudnék mesélni. Az a mocsok szoclib média fel is fújta annak idején...
Előzmény: Turulmadár (7)
Tamás Creative Commons License 2002.11.15 0 0 10
Talán megbocsátasz, de a közig államtitkárok lecserélgetését már a fityisz is elkezdte '98-ban, akár tetszik, akár nem.
Előzmény: Turulmadár (7)
Tamás Creative Commons License 2002.11.15 0 0 9
A jelenlegi helyzetben osztályvezetői szintig kell szórni, ha a kormánypártok biztos tiszta lapot akarnak... tekintettel arra, hogy az elmúlt négy éves ciklusban elég érdekes módon születtek osztályvezetői kinevezések is már...
Előzmény: Xlen (-)
Turulmadár Creative Commons License 2002.11.15 0 0 8
Itt hibázta el a Külügyminisztérium egyik osztályvezetője, aki aláírta nemrég a "Demszkyre szavzok" hirdetést. :]
Előzmény: Venyerin (6)
Turulmadár Creative Commons License 2002.11.15 0 0 7
Az MSzP nem csak a politikai államtitkárokat cserélte le, hanem a közigazgatásikat is, sőt a legtöbb minisztériumban legalább osztályvezetői szintig mindenkinek búcsút intettek, de wannak olyan minisztériumok is, ahol csak mutatóban maradt 1-2 ember a korábbi apparátusból.
Előzmény: Törölt nick (5)
Venyerin Creative Commons License 2002.11.15 0 0 6
Viszonylag egyszerű a helyzet, mert van rája törvény, ami egész jól fedi a fedendőket.

A lényeg: akármilyen nézeteid lehetnek, de semmilyen aktív politikai szerepvállalásod. Az ember vagy köztisztviselő, vagy nem...

Előzmény: Xlen (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.15 0 0 5
Nehez kerdes. Kozigazgatasi diplomaval (es lassan jogi diplomaval is ) a zsebemben azt tudom felelni, hogy a politikai lojalitas egy bizonyos szintig minden kozigazgatasban dolgozora kotelezo.Lehet, hogy furcsa, amit mondok, de akit biztos, hogy egy kormanyvaltaskor elkuldenek,az a miniszterium politikai allamtitkara, mivel o politikus. A munkahelyi politizalas egyebkent nem helyenvalo dolog a kozigazgatasban, de az ember mar csak olyan, hogy politizal. De peldaul expressis verbis csak annyi olvashato ki, hogy pl. kiralyparti nem lehet az ember, mert az eskut a koztarsasgra teszi. Az igazsag az, hogy a mindenkori (orszagos es helyi) politika izombol determinalja a kozigazgatast. En nem tanacsolnam egy MSZP-s onkormanyzatban, hogy valaki nemzeti nezeteit hangoztassa. Ugyfelekkel pedig tilos a politizalas, bar ezt a keszulo etikai kodex tudna csak szabalyozni.
Előzmény: Xlen (-)
elemes Creative Commons License 2002.08.28 0 0 3
inus-finus a hirlapbol tajekozodik.
lehet, nem is mostanaban dobta ki hanem az elmult kb masfel ev alatt folyamatosan.
Előzmény: Zalancelot (2)
Zalancelot Creative Commons License 2002.08.28 0 0 2
A hirek szerint a forint árfolyamának lebegtetésére készül a jegybank.
Az alkalmazottakkal csupán tesztelték a várható folyamatokat.
:-)))
Előzmény: Inus-Finus (1)
Inus-Finus Creative Commons License 2002.08.28 0 0 1
Járai Zsigmond mostanság 400 embert dobott ki , miért ?
üdv:
Pap Zsolt Péter
Howlin Preacher Man Creative Commons License 2002.08.28 0 0 0
D0lg0zhat. Amíg jól titk0lja.
Xlen Creative Commons License 2002.08.28 0 0 topiknyitó
Azon gondolkodtam, hogy a közigazgatás milyen szintjéig kell a minenkori kormány melletti lojalitásnak meglennie, egyáltalán, ez a fajta lojalitás számonkérhető-e, és ha igen, miben tud megnyilvánulni?
Szükséges-e egyáltalán, vagy éppenséggel elengedhetetlen?

Megváltoznak-e az ember kollégái kormányváltáskor??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!