Keresés

Részletes keresés

Zsiger Creative Commons License 2002.09.08 0 0 15
Sok. :)
Előzmény: parabel (13)
Salétrom Creative Commons License 2002.09.08 0 0 14
Fedett nyomozó nem hiszem, hogy lett volna, hiszen - a cikk szerint - azon bűnügyi vonalon tevékenykednek.

Egykori besúgó és szt biztos volt egy csomó. És szerintem mostaniak is voltak. Védték a "nemzet biztonságát", ugye:-))

Előzmény: parabel (13)
parabel Creative Commons License 2002.08.30 0 0 13
Hány jelenlegi fedett nyomozó lehetett ma este a Szabadság téren?

És hány egykori szt-tiszt és besúgó?

arkanoid Creative Commons License 2002.08.30 0 0 12
" Ma már mintegy tucatnyi rendőrnyomozó dolgozik teljes fedésben, hamis egzisztenciával, bűnözői külsőt öltve, és információkat, bizonyítékokat szerezve bűnözői csoportok tagjairól. Magyarországon a titkos megbízatásuk többnyire fél évre szól. A rendkívüli veszélyeket jelentő, s különleges felkészültséget igénylő munkába már nőket is bevontak. "

" A magyar gyakorlat alkalomszerűen használja a fedett nyomozót, valójában nem építi be a bűnszervezetekbe. Ennélfogva a rendőrség továbbra sem látja át az alvilág belső életét. Nincsenek onnan származó naprakész információi, a rendőrség operatív rendszere nem hálózza be a szervezett bűnözői csoportokat. "

Ez szerintem nem szerepel egyik törvénytárban sem. Amúgy bizonyos következtetések nyilvánosság előtti levonása szerintem is veszélyes és nemkívánatos lehet az esetleges fedett nyomozókra nézve, még akkor is, ha nem történik államtitok megsértése.

Előzmény: elemes (10)
siridar Creative Commons License 2002.08.30 0 0 11
Önmagában az a tény, hogy ilyesmikről írnak az újságok, és felkeltik a bűnözők gyanakvását, már szerintem ez is gázos egy kicsit.
Előzmény: elemes (10)
elemes Creative Commons License 2002.08.27 0 0 10
neizejj mar.
ez nyilvanos torvenytarakban, kozlonyokben hozzaferheto informaciokon kivul mast nem tartalmaz.
Előzmény: siridar (9)
siridar Creative Commons License 2002.08.27 0 0 9
Szomorú, hogy így leadják a rendőrség módszereit! És ha emiatt meghal az egyik fedett nyomozó? Kié a felelősség?

(Persze nem lehet bizonyítani, hogy mi az oka, de lelkiismeretileg az újságíróé (is) a felelősség! )

Előzmény: Zrínyis (-)
Salétrom Creative Commons License 2002.08.27 0 0 8
Tehát: stimmel az, hogy leplezi azt a minőségét, hogy ő nyomozó hatóság tagja.

Leplezi, nem?

Előzmény: Salétrom (7)
Salétrom Creative Commons License 2002.08.27 0 0 7
Bocsesz, nem így gondoltam, végig bolddal...
Előzmény: Salétrom (6)
Salétrom Creative Commons License 2002.08.27 0 0 6
Tehát leplezi azt a minőségét

De hát ez stimmel. Szerintem tényleg az a fedett nyomozó, aki leplezi, hogy nyomozó hatóság tagja.

Vagy nem?

Előzmény: Törölt nick (4)
elemes Creative Commons License 2002.08.27 0 0 5
nem gondolom, hogy a magyar hirlapbol tajekozodnak ezek a maffiozok...

es nem az ujsagiro kovetett el hibat (ha egyaltalan), hanem az informatora.

de ez a szoros elszamolasi kotelezettseg nem hagy nyugodni. szamlat ker...? vagy magnora veszi a vasarlasait?

Előzmény: arkanoid (3)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.27 0 0 4
Be. (1973. évi I. tv.) 131/A. §:


"A nyomozó hatóság az ügyész engedélyével a nyomozás során a nyomozó hatóság olyan tagját is igénybe veheti, aki e minőségét leplezi (fedett nyomozó)"

Azért nem rendőrt említ a szöveg, mert van más nyomozó hatóság is (ügyészség, APEH nyomozó szervei, VPOP, stb. - 16. §)

Előzmény: Salétrom (2)
arkanoid Creative Commons License 2002.08.27 0 0 3
Rohadt mocskos cikk, jól keresztbetesz a zsaruknak! Hülye újságíró!
Salétrom Creative Commons License 2002.08.27 0 0 2
Nem vitatkozni akarok, mert nincs előttem a törvény és letölteni sem lehet ( a www.im.hu-n belül rakoncátlankodik a jogszabálymutató ), de nincs ott egy olyan, hogy aki a rendőri minőségét leplezi?
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.27 0 0 1
a legviccesebb a büntetőeljárásról szóló 1973-as törvény szövege (ez asszem 99ben került bele): "fedett nyomozó (...) aki e minőségét leplezi" :)
Előzmény: Zrínyis (-)
elemes Creative Commons License 2002.08.27 0 0 0
komoly cikk.

A bűnözői körökben megszokott költekező életmódot is rendőrségi forrásokból kell fedezni – szoros elszámolás és ügyészi felügyelet mellett.

"Ma ejjel jol ment a biznisz, fizetek egy kor az egesz tarsasagnak! majd afas szamlat kerek szepen, BRFK teve utca ketto..."

Előzmény: Zrínyis (-)
Zrínyis Creative Commons License 2002.08.27 0 0 topiknyitó
A mai Magyar Hírlapban megjelent egy érdekes cikk a fedett nyomozókról.

Ajánlom figyelmetekbe:

Fedett nyomozók az alvilágban

És persze véleményt is kérek: mit eredményezhet egy ilyen cikk? Használ-e vagy inkább árt a bűnüldözésnek? Joga van-e egy újságírónak ilyen cikket leközölni? Kinek a malmára hajtja a vizet egy hasonló cikk?

Ki mit tud a magyar fedett nyomozókról? Olyanok-e, mint Donnie Brasco? Vagy mint James Bond?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!