Keresés

Részletes keresés

Wallia Creative Commons License 2012.08.09 0 0 1530

Szia,

 

Nekem nem működik a kérdőív... nincsenek választási lehetőségek, semmi. Az első kérdéseknél csak beírni lehetne a választ. Meg tudnád nézni, hogy biztosan így kellene-e kinéznie.

Wallia

Előzmény: Izzó (1529)
Izzó Creative Commons License 2012.08.09 0 0 1529

Kedves Anyukák!

 

Harmadéves pszichológushallgató vagyok és a szakdolgozatomhoz szeretném kérni a segítségeteket!

Olyan anyukákat keresek, akiknek 6 hó és 4 év közötti a gyermekük és szívesen kitöltenének egy kérdőívet a várandósságukkal és babájukkal kapcsolatosan.

A kérdőív a következő linken érhető el:

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/568238434/

 

Kérlek, ha ismertek még anyukákat, akiknek hasonló korú gyermeke van, továbbítsátok neki is a linket!

Nagyon köszönöm a segítségeteket!

Kata

Babola_ Creative Commons License 2011.07.30 0 0 1528

Nem tudom, nekem erről a nagylányom (6.5) ugrik be. Ő este, amikor fáradt, kb. mindenen és mindennek az ellenkezőjén képes sírni. Mint az álmos kisbabák, csak ő még meg is ideologizálja. Néha olyan dolog, ami érthető, hogy rossz neki, néha viszont csak mondvacsinált probléma. De már van, hogy felfogja, hogy most azért rossz neki, mert túl késő van, és ilyenkor még ő fogadkozik, hogy másnap már korábban megy aludni!

 

A te fiad máskülönben is ilyen érzékeny? Én lánykám nagyon. És iskolában, oviban, nem volt gondja az elválással? Furcsa, ha csak az alvással kapcsolatban van ez...

Előzmény: Törölt nick (1527)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.30 0 0 1527

Sziasztok,

 

a fiam 8 éves, rettenetes rossz alvó volt, kézben aludt csak, aztán egy ágyban velünk, végül külön ágyban, de elalvásig fogni kellett a kezét, meg simogatni (minden este 2 óra).

Kb. 5 és fél éves kora óta alszik el egyedül. Egy éve már lámpa sem kell az alváshoz (ő döntése volt)

Tavaly óta alszik rokonoknál, barátoknál néha - tavaly ez nem volt nagy gond, este még beszéltünk, rákészültünk.

Most viszont, ha arról van szó, hogy máshol alszik, már napokkal előtte sír esténként, hogy mennyire fogunk neki hiányozni. Múltkor mondtam is neki, hogy ne menjen, de nem akarta kihagyni.

Most megyünk haza a szüleimhez, a férjem nem jön, a fiam pedig már előre keservesen zokog, hogy mennyire fog az apukája hiányozni. Én ott leszek vele. Szerintetek mit csináljak?

Normálisak vagyunk, beszélgetünk vele, megvigasztaljuk, ha kell, mindig meghallgatjuk.

Nem kései ez a szorongás 8 évesen? Nem történtek nagy dolgok az életünkben, ami okozhatná ezt a görcsös ragaszkodást. Napközben jól elvan mindenhol, csak este (sőt ma már reggel is) sír.

van valakinek tippje?

Templomegere W123/220D Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1526

nagyon le van halva sajnos ....

Előzmény: vincike79 (1525)
vincike79 Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1525

Sziasztok,

aktív lehet még ez a toppic? Valaki van még itt?

köszi

Templomegere W123/220D Creative Commons License 2010.01.27 0 0 1524

Szerintem Lilit is nevezhetjük hiperaktívnak, mivel reggel 7----től 12.30-ig megállás nélkül tesz vesz , soha nem áll meg egy percre sem , és rém fontos neki minden amit kitalált és azért a célért mindent bevet . hiszti , bömbölés , sikitozás ...szóval akarat is rendben van . Majd jön 1-2-3 óra alvás , és aztán újból minden este 8-ig , akkor fürcsi , majd alvás , 8.30-8.45 körül már alszik , 00.00---02.00 körül kezd el mocorogni , néha felébred felsír , majd ha meghallja a hangunkat alcsizik tovább , kb 04.00-ig van neki éberebb időszaka , amikor képes bármire felébredni (általában csekkolás érdekében teszi meg ezeket) 04.00-07.00 ig ismét nyugisabb időszak , majd aztán ébredés .

 

 

Előzmény: örömtyütyürü (1523)
örömtyütyürü Creative Commons License 2010.01.26 0 0 1523
Szia.
Ma voltunk neurológián és rákérdeztem a doktornőtől,hogy tud e valami megoldást a problémánkra,azt mondta,hogy sose fog normálisan aludni mert hiperaktív.Próbáljam meg minnél jobban kifárasztani.Ezzel nem is lenne probléma ha nem lennék már olyan mint egy zombi,most sajnálom,hogy én nem vagyok hiperaktív akkor milyen jól meglennénk Levivel :D
Előzmény: Templomegere W123/220D (1522)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2010.01.25 0 0 1522

hali !

 

 

11-én töltötte be a 16 hónapot a kis drága !

 

na hogy álltok alvásügyileg ?

Előzmény: örömtyütyürü (1521)
örömtyütyürü Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1521
Most olvastam el amit írtál,ha jól sejtem 15 hónapos lehet a kislányod,ha tévedek akkor bocsi :S
Nekünk még csak 5 fogunk van 3 fent 1 lent.Még nagyon sok visszavan.De ha jól sejtem akkor lehet,hogy most több is jön neki,mert nagyon oda van szegénykém,hasmenése van,nagyon piros a feneke,meg hőemelkedés is játszik egy kis szerepet.Ma sikeresen el tudtam altatni RINGATÁS NÉLKÜL ÚGY ,HOGY Ő A KISÁGYBA FEKÜDT én ott ültem mellette és énekeltem neki(persze csak suttogva nehogy rémálmok gyötörjék)Kíváncsi leszek,hogy mikor jön az első ébredés...
Előzmény: Templomegere W123/220D (1518)
örömtyütyürü Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1520
Köszi,megfogadom!A vizet is most úgy issza mint a teát :D
Mostanában volt párszor olyan,hogy csak délelött aludt és délután semmit,de akkor se aludt jobban éjjel.Azon gondolkodtam most,hogy nem e ott szúrtam el akkor,hogy 18:30 - kor már nagyon álmos volt,de nem tettem le aludni,mert azt gondoltam,ha olyan korán megfürdetem,és leteszem aludni,hogy nem e úgy veszi,mint egy délutáni alvást és aztán meg egész éjjel pörög,mert nem álmos.Persze nálunk jelen pillanatban fentállnak még a fogzási problémák is,de ez nem folyamatos úgy mint az éjszakázás.
Előzmény: Templomegere W123/220D (1519)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1519
nem tudom , de 14 hónaposan  már nem kellene éjcaka teáznia . Nálunk a nagy áttörés akkor következe be amikor első alkalommal aludt külön Lili  . Az első este átaluda az éjszakát , és onnétól kezdve minden éjjel ezt tette.  az előző hsz-ben leírtam meddig ment ez . Teázásról valahogyan le kellene szoktatni . Na meg próbáld meg azt hogy nappal csak 1x teszed le alcsizni  ebéd után .  Nekünk bevált , elöte mi is 2x altattuk , de folyamatos kinlódás volt .  A napi 1 óta nem nagy probléma .
Előzmény: örömtyütyürü (1517)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1518

köszi , megvagyunk !

 

Nagyon sokminden törént  , szinte folyamatos a változás , szinte 2 hetente jön új dolog . Az éjszaka átalvása  kb szeptember óta megszünt , amióta anyuja visszament dolgozni (kényszer nagy úr) és volt egy korházi kalandunk krupp miatt azóta szinte minden este létszám ellenörzést tart Lili . Amint bemegyünk hozzá már dobja is magát hasra és alcsizik tovább , van amikor csak 1x csinálja de van hogy 4x-5x is csekkol . éjjel 11 és hajnali 4 között  tevékenykedik ,  és ilyenkor nem is alszik mélyen . De vannak esték amikor végig alcsizik.  most már úgy vagyunk ha felsír valamelyikünk átmegy és ott elszik tovább , és ha ellenörzést tart akkor rögtön kapja a választ hogy : tentike Lili , és már alcsizik is tovább.  Folyamatosan jönnek a fogak is , még 4 db hiányzik  a garnitúrából . pár napja bújtak ki a szemfogai alul és felül is , kis vámpír .  Ma kapott kötelező oltást  .........eladtuk a rendelőt :) . Amúgy jó kislány , eszik (zabál) iszik , jó húsban van , nő is rendesen . Akaratos , hisztis (ha nem úgy mennek a dolgok mint ahogyan ő elképzeli).  Beszélni még nem beszél de pár szó elejét mondogatja , ja és a NEM az megy neki .  na meg a vuvuvuvuvuuuuu (kutya )  a nagy kedvenc , minden nap néznünk kell legalább egy kutyust , különben nem élet az élet!!!

 

 

 

Előzmény: Gotika (1516)
örömtyütyürü Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1517
Sziasztok!

Ne haragudjatok a bepofátlankodásért,de teljesen tanácstalan vagyok.
Van egy majdnem 14 hónapos kisfiam,és a mai napig nem alussza át az éjszakát.Már nagyon sokmindennel próbálkoztam de semmi.
Leírom a napi ütemet hátha tudtok segíteni vagy van valami ötlet.Szóval minden nap ugyan olyan ez a megszokott napirendünk,már régóta.
19:00 - vacsi
19:30 - fürcsi
20:00 - 20:30 altatás (ami ringatásból és éneklésből áll,régebben magától elaludt,kb.2 hónapja kezdődött,mert folyton sírt.)
22:00 - 23:00 között felébred teázik vagy tápszer
00:00 - 02:00 között talán sikerül visszaaltatni,de ez már köztünk a nagyágyban,kikéretőzik egyszerűen nem marad meg a saját ágyában(egyszobába vagyunk vele születésétől kezdve,és sajnos egyenlőre nincs lehetőség a különszobára)

04:00 - 06:00 között megint ébren van teázik
07:30 - 08:30 körül ébred
09:00 körül reggeli
10:30 körül alvás megint kb. 1 óra
12:00 - 13:30 körül ebéd
14:00 - 15:30 között elalszik ez az alvás is kb 1 óra

és játék és megy az egész előről.Az éjszakai teát ma lecseréltem sima vízre.Kíváncsi leszek a hatásra.De most még mindig nem alszik.
Kérlek titeket segítsetek ha tudtok.Előre is köszönöm.
Gotika Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1516
Szia!

Hogy vagytok, mi újság Lilivel? Hogy teltek az ünnepek és hogy vannak a szülők?

Mi jól vagyunk, éjszaka nyugi van, csak arra kell figyelnem, hogy délután eleget igyon Bogi, mert különben éjszaka pótolja.
Épp a szobatisztasággal szívunk (bocs), sehogy se akar menni.
Előzmény: Templomegere W123/220D (1515)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1515

üdv mindenkinek !

 

Mi a helyzet mostanság a lurkók alvásával?

 

 

Gotika Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1514
Nekem így első olvasásra későinek tűnik a 20 órás fürdetés. Szerintem hozd előre 19 órára. Mondjuk 1 hét alatt fokozatosan, de ha bátos vagy megpróbálhatod egyik napról a másikra is. Ha 1 hét alatt sincs változás, akkor lehet, hogy a fürdetés "pörgeti" fel a kicsit. Ebben az esetben reggel fürdesd!
Most hirtelen ennyi ugrott be.
Minden jót!
Előzmény: netinfo (1513)
netinfo Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1513

A tegnapi leíráshoz még annyit, hogy aztán 22,00 óra körül felébredt a Kicsi, ekkor kapott vmennyi tápszert (mert sajnos nincs tejem) és egészen negyed 12-ig ordított..

utána hajnalban 4-kor kelt, majd fél9kor reggel-utána fél óra sírás megint. Úgy tűnik minden nap (fürdetési időtől függetlenül este 8-11-ig  fent van.)

 

Kérem segítsetek!!! Hasonló tapasztalat esetleg?

Előzmény: netinfo (1512)
netinfo Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1512

Sziasztok!

 

Második gyerkőccel bajlódom:) Annak idején az elsőnél is itt kaptam nagyon hasznos tanácsokat, de a második gyerekünk persze egész másként működik, mint az első, más problémák jelentkeznek. Most 6 hetes, eddig szinte minden etetés után szörnyű nagy sírásokat "rendezett", amit most megoldani látszik a Gripe Water. Viszont este a fürdés után, mintha teljesen feléledne és akkor kezdődne a nappal, nézeget, majd aktív 1 óra után következő 1-2 óra kínlódás, sírás, nyüglődés-persze mindent próbáltunk már-járkálás, éneklés, nyugi stb.. Valószínű a beosztásunk nem jó. De várom a tanácsokat, ötleteket ezzel kapcsolatban..

 

A mai nap pl.

hajnalban 3.00 (az előző esti kínlódás után 20.00 fürdetés, majd 23.00-kor aludt el)

majd

7.15.-kor magától ébred

10-kor magától ébred

13.30 ébresztem

16.30. ébresztem

1945-kor ébresztem 20.00 fürdetés 21,30-kor elalszik - ma kivételesen

ált-ban éjjel 4-5 órát alszik egyhuzamban, 5 órát akkor, ha lefekvés előtt 2 óra sírás volt, így vagy egyszer vagy kétszer eszik éjjel-ma valószínűleg kétszer fog..

 

Nappal 1-1,5 órát van fent etetés után-

 

 

Böbi baba Creative Commons License 2009.10.28 0 0 1511
 

Sziasztok!

 

Már régen jártam az oldalon.Utoljára akkor amikor az első gyermekem született.Most volt 1 éves szeptemberben a 2. és ugye minden gyermek más ezt tudtam is,de most a 2.-nál is felvetődnek problémáim.A 2. gyermekem lány és amikor hazajöttünk a kórházból (tehát az első hetekben) át ugyan nem aludta az éjszakát,de az első 3 hónapban nagyon nehezen aludt el.Teljesen mindegy volt,hogy este vagy napközben volt az alvás,nagyon sok időbe tellett mire elaludt."-3 percenként felkelt,de azután ez is elmúlt és belerázódott a dogok rendjébe.Napközben kevesebbet,este kb. 3 óránként ébredt.Mivel 2. baba így valószínű,hogy azért szokott bele abba,hogy egyedül is eltudott aludni.Volt olyan,hogy még ébren volt és nyitva hagytam az ajtót és idővel elaludt magától.Ezeket csak azért írtam le,hogy milyen volt a kezdeti időszak.A furcsaságok most kezdődtek úgy kb. 2 hónapja.Ha nem is pont két hónapja,de nekem hosszú időnek tűnik már,de egy ideje nagyon sűrűn ébred.Szó szerint óránként vagy 1,5 vagy 1 és 3/4 óránként.Mindig is néztem az órát ez előtt az időszak előtt,de 1 évesen ez rettenetesen sűrűnek tűnik.Fogazása nincsen.6 foga van most kint,de nem jönnek újak jelenleg,de ha jönnének is már régen kikellett volna jönniük,mert már annyi ideje tart ez a korai ébredés.Már annyi mindent kipróbáltam.Eleinte próbáltam azt,hogy tele legyen a hasa,mert lehet,hogy éhes,azután arra gondoltam,hogy lehet,hogy fázik és takargattam,vagy melege van,vagy a fog jön, (de nem jött),és ezek után már nem tudom,hogy mitől ébredhet egy 1 éves gyermek ilyen sűrűn?Az is az eszembe jutott,hogy lehet,hogy csak pusztán cicihiánya lehet?Próbáltam teát adni éjszaka,de sosem kellett neki.Nagyon cicis lett az utóbbi időben.Nyáron eleinte még az lepett meg,hogy mennyire nem igényelte a cicit és most így őszre teljesen megfordult.Mit lehet tenni ilyenkor vagy mi lehet a baj?Az még eszembe jutott,hogy lehet,hogy túl cicifüggő lett (ha lehet ezt így mondani).Mellettem alszik egy jó ideje,amióta annyit forgott,hogy nem tetszett neki a kiságy.Az is az eszembe jutott,hogy lehet,hogy engem hiányol,mert én később szoktam bemenni aludni mellé,de ha bentvoltam már akkor is sűrűn ébredt úgyhogy már végképp nem tudom,hogy mi lehet.Van valakinek valami ötlete?

H_G Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1510
Szerintem inkább egy felnőttpszichológus. (Vagy csak nem fogom Rambo úr humorát...)



Előzmény: AliceCsodaországban01 (1509)
AliceCsodaországban01 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1509
Szerintem egy gyerekcihológus nem ártana. Lehet a háttérben más is, amit egy szülő nem tud kideríteni.
Előzmény: RAMBO (1507)
zsuzsahd Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1508
Meg tudjátok oldani, hogy külön szobába rakjátok az ágyát, ideiglenesen? Szerintem max. néhány hét alatt el fog múlni, legalábbis a hiszti része, ha nem vált ki a szüleiből kellően pozitív vagy negatív reakciót. Csak az én gyerekeimmel van tapasztalatom, de be szoktam még vetni ilyeneket, hogy: "majd betakarlak/bemegyek hozzád, ha elaludtál/csöndben fekszel", meg "nem muszáj aludni, csak feküdni/csöndben lenni" (utóbbi nálunk nem annyira hatásos, előbbi inkább)... Ezer meg egy oka lehet ennek, ezeket jó odafigyelve kideríteni nappal, de a hiszti éjszaka mégsem járja...

U.i. én a reggeli tévézést sem tartom annyira jó ötletnek. Bár, ha csak néha és szigorúan 1/2 7 után, akkor talán nem annyira rossz... De könnyen megtanulhatja, hogy pontban 1/2 7-kor ébresztőóraszerűen követelni fogja a meséjét, "megéri nem aludni"...
Előzmény: RAMBO (1507)
RAMBO Creative Commons License 2009.10.13 0 0 1507
Sziasztok!

Én apuka vagyok, van három gyerekünk: 4,5 éves fiú, egy 3 éves lány és egy egy hónapos lány.

A nagyobbakat nyáron összeköltöztettük. A középsőú lányomnál mostanában masszív alvászavar kezd kialakulni:

- este 25-30 alkalommal elköszön, vizet kér, betakarást kér, pisilni akar, és minden kifogással jön: iszonyatosan nehezen alszik el.

- éjjel felébred, és pisilni megyünk, mikor visszafexünk, azonnal megy a hiszti, hogy már nem akar tovább aludni.

- hajnalban felkel, hogy nem akar aludni, és pisi, és inkább nézne tévét. Ha már legalább 1/2 7 van, akkor rajzfilm elé ültetem, míg mi alszunk még egy kicsit.

Mit csináljak? A verés részben segít, annyira kimerül az ordításban, hogy utána elalszik. De biztosan vannak humánusabb eszközök is. Máktea? Nyugtató injekció? Sör?

Egyébként mióta megszületett, elképesztően rossz alvó, elképesztően hisztis, elképesztően idegesítő lény. Már gondoltunk arra is, hogy eladjuk szervkereskedőknek, vagy ilyesmi.

A fiam és a kisebbik lányom két teljesen normális gyerek, velük olyan jó élni, tényleg, így képzeli el az ember a gyereknevelést. Egy időben a fiam is nehezen aludt, de akkoriban reggel hattól olyan masszív kamionforgalom volt házunk előtt, hogy ott én se tudtam aludni. Amikor elköltöztünk - egy csapásra megszűnt.

Komolyan, mit tegyek a lánnyal? Rakjuk külön szobába? Próbáltuk a csendben visszavezetős módszert, de az sem használ. Olyan ordenárén hisztizik, hogy a két másik gyereket is felveri.
Illuminati Creative Commons License 2009.01.09 0 0 1506
mi nem megyünk be.. csak ha nagyon nagy sírás kezd kialakulni :)
mzsperx Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1505
és mi van, ha hosszabb csend után van egy-két felsírás? majd csend, majd megint kis panasz? ilyenkor egyáltalán ne menjek be? vagy ha igen, mikor???
amúgy haladunk sztem ;)
mzsperx Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1504
ana, ha egy c iklus közepén elhallgat a gyerek, (aludjjólgyermekem), és aztán újrakezdi, mikor kell bemenni? a sírás kezdetétől mérem az időt, vagy a kijöveteltől?
Aminah Creative Commons License 2008.11.26 0 0 1496
2hounds Creative Commons License 2008.11.25 0 0 1495
:) ok!!
Előzmény: Templomegere W123/220D (1494)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2008.11.25 0 0 1494
Ahogy leírtam a jó alvást Lili hajnal 1-kor felébredt majd cicizett és aludt is tovább , reggel fél nyolcig , akkor ismét szopi , és alvás 11-ig . Szóval semmi baj ezzel , mert pillanatok aladt vissza alszik , csak mint érdekesség :D én többet le nem írom hogy mit hogyan csinál , mert tuti utána másképpen lesz :)))))


Prohardveren megpróbálok csinálni egy topikot , ott talán rugalmasabb a dolog , ha sikerül akkor jelzek !
Előzmény: 2hounds (1493)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!