Keresés

Részletes keresés

ddsteel Creative Commons License 2021.02.28 0 0 381

Ezt nem tudom, miért mondod. 2 gyerekem van, kertvárosban lakom, eszemben sem lenne a belvárosba költözni, pedig megtehetném. A bérlő is, aki külvárosban dolgozik, mondjuk közel akar lakni a munkahelyéhez és szereti a zöld környezetet, nem akar a belvárosba menni. Én sem laktam ott sosem és nem is vágyom oda.

Előzmény: Madaraspisti (380)
Madaraspisti Creative Commons License 2021.02.28 -1 0 380

"de szerencsére nem mindenki a belvárosban akar lakni."

Ezzel leplezik, hogy anyagilag  nem tehetik meg .

Előzmény: ddsteel (379)
ddsteel Creative Commons License 2021.02.22 0 0 379

Tapasztalatom szerint a (lokáción kívül, hisz az a legfontosabb) legnagyobb hangsúlyt az értelmes hirdetésmegfogalmazásra kell helyezni. Plusz én FB-n hirdetek, ahol családi képeim is fent vannak és bizalomgerjesztő a fejem. :) Holtbiztos, hogy ez is számít, hiszen én is ez alapján szelektálom a bérlőket. Rengetegen jelentkeztek (ez 2 hete volt), a fele, háromegyede nálam szóba se jöhet, egy értelmes mondatot nem tud leírni. Ha kialakul egy pár soros levélváltás, abból mindkét fél csak profitál. Ezt mondta is a jelenlegi bérlő is. A házban nem nagyon láttam felújítást, de a megbízható szaki tényleg a legfontosabb. A másik: ugyan sok szép airbnb-s kiadó lakás. van, de nem mindig hosszú életvitelre való a beosztása és szinte mind a belvárosban. Én pl ott nem laknék, szóval kicsit lenyomta az árakat máshol, de szerencsére nem mindenki a belvárosban akar lakni.

Előzmény: Émile (378)
Émile Creative Commons License 2021.02.22 0 0 378

Hát igen most kell kezdeni. Sok csúszás lehet még.

A legjobb a házban érdeklődni ott ahol korábban volt már felújítás.

Az egyik legnehezebb a kivitelező megtalálása.

Tényleg most is ilyen kapósak a bérletek ?

Legutóljára   2 éve,   még a békeidőben adtam ki.  Egymásnak adták a kilincset.   A nyár óta azért visszaesett. Habár az rbnb azért más katergória, az luxus.

A magyar bérbevevő legtöbbje  már szerényebb.

Előzmény: ddsteel (377)
ddsteel Creative Commons License 2021.02.22 0 0 377

Köszi az infókat, kb árakat. Igen, én is a hosszú bérlő, alacsonyabb bérleti díj pártján vagyok, 1 nap alatt ki is adtam a lakást, csak 2 hónapja vásároltuk és ezzel a hérával nem voltam tisztában. Mivel jó áron vettük és teljesen jó állapotú (kivéve a héra megoldást), simán ráköltöm a másfél millát, ha kell és akkor "fullos" lesz. Úgy okoskodom, hogy mivel a házban kb 7-8 tök ilyen beosztású lakás. kb ennyiért kiadó (úgy látszik, itt nagyon megy a lakáskiadósdi), szívesebben vesznek majd ki egy cirkósat. De egyelőre nekem az is jó, ha a mostani 5-7 évig marad, persze, ki lát annyira előre. Van esetleg olyan cirkós, akit ajánlani tudnál? Egy lakásfelújítós szaknévsorszerű oldalra már írtam, jelentkeztek is, de hát nem kommentálnám azt a színvonalat, ahogy az a beszélgetés zajlott. Értelmes kivitelezőre vágyom, remélem, nem úri. passzió ez. Tud esetleg valaki ilyet? A munkára van idő bőven, aköv. fűtési szezonra kell meglenni,ezt még bevállalta így a bérlő.

Előzmény: Émile (376)
Émile Creative Commons License 2021.02.22 0 0 376

A lakáskiadás ABC- je.

Ne legyen túl nagy, legyen jó helyen. A rezsi csak ezek után tényező.

A villany bővítésről. Azért 16 -ról 25 Amperra bővíteni nem biztos hogy százezrek, Tény hogy költsége van.

Vannak azért a nobonál olcsóbb elektromos hőleadók.

De ha gáz, akkor  kis odafigyeléssel  1,2  -1,4 ből kijöhet.

A főbb tételek  :

tervezés  50 eft,

kémény kialakítás  400 eft,

szerelés   100 eft,

300 eft-ért kondikazán , 

radiátorok  60 eft  + egyebek.

"viszonylag alacsony a. rezsije, tehát jól kiadható, az értéke magasabb, mint a konvektorosé."

Tény hogy a konvektor nem a leggazdaságosabb  fűtőeszköz.

Viszont egy rezsi halmaznál  a magasabb üzemelés költsége  nem kiugró.

A rezsi elemei :

közös költség  8 eft,

villany            4 ft,

víz csatorna   6 eft

fűtés  gázzal   9 eft kondis kazánnál,

konvektornál    11 eft  tehát  27 vagy   29 eft nem nagy különbség.

A bérleti díj ami meghatározó..... és  a gyakori bérlő csere.

Tény hogy az egy éven belüli cserekor a kaució visszatartásával lehet kompenzálni valamit, de az egy éven túli elmenetelnél már nem.

nálam viszonylag alacsony a bérleti díj... cserébe az átlag tartózkodási idő  jóval 5 éven felül van. Van egy bérlőm  11 éve itt van. A másik lakásnál 9 év után ment el,a következő  20 hónapig kitartott.

Előzmény: ddsteel (373)
ddsteel Creative Commons License 2021.02.22 0 0 375

A baj nálam az szerintem, hogy bár 2. emeleti a lakás és 4 oldalon körbe lakás van, de csak felettünk laknak, nem tudom, meddig. Ezért extrém magas lenne a villany és ez a bérlő maradna 5-7 évig. A cirkó kényelme talán később sem elhanyagolható. A héra elég macerás, mert reggel elmegy és este 8ra ér haza a hideg lakásba. Elkezd fűteni, megy 2 órát és utána takarékra rakja, reggel még langyos. Július végéig muszáj béleltetni a kéményt, felszólítás van rá... A héra meg mégiscsak egy nyílt lángú 50 éves technológia.

Előzmény: Émile (374)
Émile Creative Commons License 2021.02.22 0 0 374

Nekem is van  egy 28 nm -es lakásom.

Villannyal  és kandallóval is lehet fűteni. 

Bérbe adom. Természetesen a bérleti díj ezek figyelembe vételével lett megállapítva.

Előzmény: ddsteel (373)
ddsteel Creative Commons License 2021.02.22 0 0 373

Na ez az. Hogy nem lesz elég a villany, ugyanis a cserépkályha, ami a szobában van, nem tudja befűteni az előszobát, kamrát, a lakás átellenes részét, ami jéghideg. A lakásban csak 16A van, óra a lakásban, tehát bármilyen bővítés 100E pluszos tétel, mivel ki kellene rakni az órát a folyosóra. Kellene mondjuk 3-4 Nobo panel biztosan. Tehát a panelok, amperbővítés is elvinne pár százezret... A ház teljesen szigeteletlen, tudom, hogy egy szigetelt házba elég lenne a villany. A lakás ki van adva, nem túl életszerű 90ezres villanyszámlával lakást kiadni, még az Örs közelében sem. Tudom azt is, hogy a kémény és a kazán a drága, nem a radiátorok és a csövek... Az első ötletem egy 2,8kW-os klíma volt az előszobai részbe, az mondjuk 250E, de a kéményt a hérához mindenképp béleltetni kell, ami fél milka és akkor konzerválnám az ötven éves technikát. Itt nincs. olcsó megoldás, csak drága és még drágább. Úgy okoskodtam, ha ráköltök most 1,5-max 2 millát, lesz egy összkomfortos lakás, amiek viszonylag alacsony a. rezsije, tehát jól kiadható, az értéke magasabb, mint a konvektorosé. 5-7 évig biztosan kiadva lesz még... 

Előzmény: Téli nap (371)
Téli nap Creative Commons License 2021.02.22 0 0 372

A másik véglet amikor  működő gázfűtéssel rendelkező naivak belehabarodnak a villanyfűtésbe.

Van pl. egy  60 - 80 nm  közötti lakás  és gondol egyet a tulaj, neki villanyfűtés kell.

Van neki  25 Amp  néha 32  bejövő villany teljesítménye /   5 -7 kW/  és  kb. 40 kW -nyi gázteljesítménye.

Azt a   5-7 kW akarja  még terhelni egy fűtési igénnyel is.

Nem fog menni. A villany kell a világításra,  az elektronikára, a háztartási eszközökre / hűtő, mosógép, hajszárító, porszívó egyéb eszközök /.

A társas házakban nem áll rendelkezésre a korlátlan bővítés .

A gáz  kell a fűtésre, a tűzhelyre és a meleg- víz  termelésre.

Előzmény: Téli nap (371)
Téli nap Creative Commons License 2021.02.22 -1 0 371

Akkor még egy kört !

Minden gázszerelő   a kialkudott áron dolgozik és csak  a szakmailag előírt anyagokkal.

Ha valami gikszer lesz az inkább a kivitelezés esztétikájával lehet.

Viszont teljesen mindegy a végső ár szempontjából, hogy 32 vagy   130 nm  egy lakás.  Csak több radiátor és némileg több cső kell. Minimális a munkabér különbözet is. Másrészt meggondolandó, hogy    egy 32 nm -es   ráadásul védett lakásnál kell e központi fűtés.

Megteszi a villany is. Pont a határon van.

A radiátoros  kondis fűtés bőven a millió felett lesz, villannyal viszont  minimális költségen is megúszható.

Egy ekkora lakás un.  hőigénye nem több 2 -3 kW-nál, az tél  legtöbb szakaszában ennyi sem.

Tehát a millió és a  két  három tízezer áll szemben egymással.

Gáznál  a fűtésszámla lehet  30 eft  - villanynál a 3 x -osa.

Nem árt viszont   egy 32 Amp -es   bejővő biztosíték.

Előzmény: ddsteel (368)
ddsteel Creative Commons License 2021.02.21 0 0 370

Héra cserépkályha, mindenképp kikerül, mert a kéményt muszáj bélelni fél milláért és akkor már ne maradjon az 50 éves technológia. Ráadásul reggel volt a cserépkályhás, megskalpolta és mondta, hogy nem is szabályosan van rakva. Szóval kályhabontás és full rendszerkiépítés kell.

Előzmény: Téli nap (369)
Téli nap Creative Commons License 2021.02.21 0 0 369

A jelenlegi fűtés  milyen rendszerű  ??

Előzmény: ddsteel (368)
ddsteel Creative Commons License 2021.02.21 0 0 368

Sziasztok, tudtok ajánlani megbízható, normális áron, nem gagyi anyagokkal dolgozó, megbízható gázszerelőt, aki cirkót is szerel teljes ügyintézéssel?  A munka, ha érdekes: Zugló, cirkófűtés kiépítése 32 nm-es társasházi 2. emeleti lakásba felette még egy emelet és padlástér van, a kémény kéményseprői becsléssel 13 m, teljes bélelés szükséges a kondenzációs kazánhoz, úgy tudom, már csak azt lehet, cirkófűtéshez teljes körű kiépítés lapradiátorokkal és TELJES kéményseprői ügyintézéssel. 

Trancelate Creative Commons License 2021.02.16 0 0 367

Vegyesen hallottam mindent, de inkább rosszat mint jót.

Előzmény: Érd-eklődő2 (366)
Érd-eklődő2 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 366

Pont ezt akartam kérdezni tőled.

Előzmény: Trancelate (365)
Trancelate Creative Commons License 2021.02.15 0 0 365

Szia!

Mik a tapasztalataitok róluk, megbízhatóak?

Előzmény: Érd-eklődő2 (364)
Érd-eklődő2 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 364

Szia, folyamatban vagyunk velük, miért kérdezted? Köszönöm.

Előzmény: Trancelate (361)
Hedi55 Creative Commons License 2021.01.30 0 0 363

Szia! Kérdésem, hogy feljelentetted-e, van-e valami fejlemény, lehet-e tudni ki áll a "cég" mögött? Nálam érik a feljelentés.

Előzmény: ndndnd24 (345)
Hedi55 Creative Commons License 2021.01.27 0 0 362

Sziasztok!

Fel szeretném venni valakivel a kapcsolatot, akinek már feljelentési ügye van vagy volt a "fűtésszerelő-mester.hu" bandával.

Gázkazán csere után nem vitték végig az engedélyezést, jól megvágtak, ráadásul életveszélyes módon rakták össze a füstcsöveket,

ezért a szokásos kéményseprő vizsgálat során a készüléket elzárták. Szerencsére a kéményünk nagyon jó, csak ennek köszönhetem,

hogy most itt írok.

Trancelate Creative Commons License 2021.01.14 0 0 361

Sziasztok!

A budapestikazanszerviz.hu-val kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

szabóévi57 Creative Commons License 2021.01.10 0 0 360

Jelentsd fel! Több embert átvert. A feljelentések hatására vádemelési szakaszban van az ügy.

Előzmény: Balázs Kulda (359)
Balázs Kulda Creative Commons License 2021.01.05 0 0 359

Üdv mindenkinek! Bizonyos Nagy Lajos gázszerelő ről valaki tud infót? Attól tartok engem is átvert. Előre is köszönöm a válaszokat! 

Koncsy Creative Commons License 2020.12.22 0 0 358

Az árát elfelejtettem. Bocsánat. Br: 14500.-

Előzmény: Koncsy (357)
Koncsy Creative Commons License 2020.12.22 0 0 357

Sziasztok!

Kellemes Ünnepeket Kívánok!

Szeretnék a gázszerelő kollégáknak ajánlani egy nagyon hasznos kis készüléket akár karácsonyra is. Szerintem elengedhetetlen segédeszköz, én folyamatosan használom.

Xiaomi kompresszor 10 bár nyomásig. Nagy méretű digit kijelzővel, az előre beállított nyomáson kikapcsol, bár és psi ben is mér, van benne egy segéd LED lámpa is. USB ről tőlthető.

A lényeg, hogy tágulási tartály beszabályozásához kiváló. 10 db 8-10 literes tartályt egy feltöltéssel kibír a LI-ion akkumulátora.

Kerékpár rajongóknak és autó kedvelőknek is kiváló ajándék.

Cégünkben még van pár darab, személyesen Biatorbágyon is átvehető.

Elérhetőségem: +36 30 9013 000

E-mail: koncsar@biasegely.hu

viber, skype

Dunit2 Creative Commons License 2020.10.04 0 0 356

Ez annyi mint 150 eft. 

Egyszerre ?

Mindig előre meg kell kérdezni, hogy mi és mennyiért !!

Előzmény: thomas678 (355)
thomas678 Creative Commons License 2020.09.28 0 0 355

Engem is jól átvert a http://futesszerelo-mester.hu/ banda. 75.000 forint gázkazán karbantartás: 25.000 kiszállás, 32.000 ft forraspont érzékelő, 18.000 forint láng figyelő.  

Dudika77 Creative Commons License 2020.08.12 0 0 354

Szia, Hogyan vertek át? Megoldódott? Köszi

Előzmény: ndndnd24 (345)
Dunit2 Creative Commons License 2020.07.27 0 0 353

Szánj rá  kb. 900 ezret, ha marad valami elmulatod !!

Előzmény: Matthisa1.3 (352)
Matthisa1.3 Creative Commons License 2020.07.27 0 0 352

Üdv Urak! Szeretnék érdeklődni, hogy körülbelül mennyi pénzbe, kerül a kaputól a házba bevezetni a gázt, illetve hogy mennyibe kerülhet egy kombi kazán installálása, illetve egy lejövő ág a sütőhöz? A rendszer kivan építve vegyes tüzelésre, az gondolom kisebb átalakítással jó lesz hozzá? Előre is köszönöm a segítséget!! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!