Keresés

Részletes keresés

Totó1983 Creative Commons License 1 napja 0 0 404

Sziasztok!

 

Sajnos későn néztem rendesen utána a futesszerelo-mester.hu oldalon hirdető cégnek. Minket is megkárosítottak. Akik indítottak ellenük feljelentést milyen paraméterek mentén tettetek feljelentést, illetve hozott-e eredményt? A munkalapon Víz-Gáz Szervíz néven hivatkoznak magukra, de ilyen létező céget nem találtam a cégeket tartalmazó adatbázisokban. Egyébként rengeteg más weboldalt is üzemeltetnek más-más néven, ugyanazzal a telefonszámmal: +36202385720

 

Köszönöm a segítséget!

nixon70 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 403
Előzmény: Totó1983 (402)
Totó1983 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 402

Sziasztok!

 

Beretta kazánhoz keresnék szerelőt Pest megye, Kerepes környékén. Tudtok valakit ajánlani?

 

Köszi!

Robotka2019 Creative Commons License 2024.02.06 0 0 401

Kedves DonQuijote!

Ma volt egy újabb meghallgatás, talán az utolsó. A folyóson átadta Nagy Lajos a páromnak azt az összeget, amit annak idején lenyúlt. A szokásos kérdések: haragszik-e a párom, meg nyilvánosan bocsánatot kellett kérnie Nagy Lajosnak. Most már nem volt rabszáron. 

Üdv!

Előzmény: Robotka2019 (399)
Cali10 Creative Commons License 2023.12.09 0 1 400

Mindenki óvakodjon Sajgó Zoltán fűtésszerelőtől, a száma 0670 2408526. Egy szélhámos a pasas, jól lehúzott, kontár munkát végzett. Felhívtam és írtam is neki, hogy jöjjön vissza és javítsa ki a hibát (egy csöpögő fűtéscsőről volt szó). Ez szeptemberben volt, azóta is jön... 

Robotka2019 Creative Commons License 2023.10.10 0 1 399

Kedves DonQuijote!

Ma voltam a 3. kerületi bíróságon a Nagy Lajos elleni csalási perben mint tanú megidézve. Ketten jelentünk csak meg. Ez elég szomorú, mert végignézve a 2019-es hozzászólásokat, 17 személyt találtam, akit ugyanúgy, ahogy engem, átvert. És ezek csak azok, akik ezt az Index Fórumot megtalálták. Rabszáron vezették be. Azzal jött elő, hogy annak idején elég rossz egészségi állapotban volt. Volt egy vagy két társa is, és biztos így keveredtek össze a dolgok, ezért nem utaltak vissza. Persze. Hozzánk csak ő jött, társ nélkül. Nem tűnt betegnek. Kíváncsi vagyok, hogy mi sül ki ebből. Rögtön az elején felolvasták, hogy az összkár az valamilyen értékhatár alatti. Így gondolom, sosem kapjuk vissza a pénzt. Bocsánatot kellett kérnie. Köszönöm szépen! Tőlem meg megkérdezték, hogy haragszom-e?

Üdv!

Előzmény: DonQuijote_ (385)
DonQuijote_ Creative Commons License 2023.05.09 0 1 398

Nagy Lajos börtönben  ül. Addig se karosit meg senkit.

martasd12 Creative Commons License 2023.01.11 0 0 397

Sziasztok! 
Polgárdi környékén tudtok ajánlani megbízható gázszerelőt? 
Egy gázkazán beépítésről lenne szó.
Viszont jelenleg régi konvektorok vannak ezért szükség lesz gáztervre is.

 

Köszönöm.

Előzmény: Zöldár (396)
Zöldár Creative Commons License 2022.08.31 0 0 396

  Nos ezért kell az un. költségvetés. Azzal is megszívathatják az embert, de ennyire talán nem.

 

 Ok. ez a bicikli már elment,de tanulságos lehet másnak.

 A munka :

 

" Lakasfujitasi hitelből finanszirozva,lecsereltuk idén (2022.07.22-en) a konvektor fűtési rendszert kondenzációs rendszerre."

 

A költségvetés árazás nélkül  :

 

  1. meglévő gázvezeték  és a konvektorok elbontása  -vagy tervvel vagy anélkül.

  2.  a bontási hulladék elszállítás , lerakása 

 

 ok.,hogy jobban érthető legyen  írjunk egy has árat.

 

 Legyen  100 eft e kettő tétel. Az ügyes 1 nap alatt a kevésvé ügyes 2 nap alatt elvégzi. mindenesetre a vállalkozó és a samesze  odajön A vállalkozó átveszi a munkaterületet, a samesz flexel.

 Majd előadja a vállalkozó, hogy hogyan tovább. Ha már ekkor pénzt kér gyanús lehet, de a naiv tejel.

 tehát a hevenyészet költségvetés erre a munkára : 

 

3. tétel kémény előkészítése a kondiskazán fogadássára      250 eft anyaggal (jó occsó ).A kémény lehet szétválasztott vagy   cső a csőben. A nyomvonal kijelőlés és akét variáció elfogadása miatt csak kell kommunikálnia megrendelővel a vállalkozónak. Ekkor kérhet pénzt, de nem az egészet.

 A munka megy tovább.Gáz oldalon eleve kell terv.

4.kazán gázvezeték kiépítés stb.  70 eft.

 

 

5. gázkazán  -legyen  350eft. a tulajok ezt nagyon szeretik sk. megvenni. ok. a vállalkozó átvállalja. A lényeg odahozza felteszi. Valamennyi pénzt kérhet.

 Ezután ki kell építeni a fűtésrendszert csövekkel radiátorokkal. Legyen a

6.tétel... sok altétellel.

 

Közben sürögnek a gáz és kéményellenörök. Csak szólnak, ha valami nem stimmel.

 

  Van még villanyos rész  és van az un. üzembehelyezés. Amúgy  ez a munka inkább a kettő milliófelé halad.

 Ehhez csak kell egy költségvetés  ami lehet vagy  45 -50 tétel. csak megnézi a megrendelő...hanem ért hozzá konzultál valakivel....nem a szélhámos vállalkozóval.

 A folyamatban valahol valam gyanús lehet,lehet párszáz ezer veszteség,de nem másfél milla.

 

 Nosvannakvállakozókakikaköltségvetéshallatánelevenemvállakoznak.. eltűnnek.

 A költségvetést csinálhat pl. egy tervező,vagy bárki más aki ért hozzá.

 

 Amúgy  Ildikó valami csak menthető ebből a kokler munkából?!!

 Ott a kazán, a csöve,a szerelvények stb. a kémény.

 Szerencsés esetben a végén kijön 2,5 millióból.  Vagy nem.

Előzmény: Murmann Ildiko (395)
Murmann Ildiko Creative Commons License 2022.08.30 0 1 395

Sziasztok!

Mi sajnos nem a Nagy Lali áldozatai vsgyunk,hanem Stefan Zoltan e.v vallakozoé.

Lakasfujitasi hitelből finanszirozva,lecsereltuk idén (2022.07.22-en) a konvektor fűtési rendszert kondenzációs rendszerre.

Nálunk a Férjem nyúlt melle,és Vele együtt én is,h nem néztem jobban utána. Pedig megtehettem volna.

Adoszama és cégjegyzék száma után néztem csak.

Mindegy,kiépítésre került Stefan Zoltan e.v álltál 1,5 millió Ft összegben.

Majd mikor megalairtuk a vállalkozási szerződést,közölte velem,h az engedélyeket intézi. Közben, h bekoltoztunk az ingatlanban,fura szag jött a gazkazanbol. Írtam a kedves Zoltánnak,h jöjjön már ki...de úgy ahogy reagált,közölte,h vasárnap vagy hétfőn kijon a kollégája. Hát egy hét után sem jött senki.

Hivogattuk telefonon...eredménytelenül.

Írtam viberen részére,de semmi....

1,5 hónap múlva elkezdtem utána nézni,h ki is ez az ember?

Van a belyegzojen egy ig.szam:G/002629/2017.

Láss csodát más szemely regisztrált gazszerelo igazolvány száma.

Majd szemet szúrt,h az adózási száma is más, a belyegzon és a számláján.

Számláját az adóhatóságtol kaptam meg e-mailben,amit előttem e-mailben küldött be. Rá is csodálkoztam,h csak ennyi?!

Most ott tartok,h ez a xarhazi ember kihaszt bennünket,meglepett 1,5 millióval. Kiepitett egy olyan rendszert,amit nem vesz át senki...

Nincs engedélyeztetve. 

Több emberen keresztül sikerült utolérni,ahol azt a választ kaptuk Stefan Zoltantol,h jarokeptelen,majd h 2 hét múlva intézi stb..

Közben arra is hivatkozott,h a kemény szakembere nyaralni volt.

Itt durrant el az agyam,mert ez idohuzas csak,semmi több...

 

Megyek feljelentést kezdeményezni az adóhatóságnal, rendőrségnél,a MKH felügyeleti szerveznek bejelentést teszek.

 

Vigyázzatok vele.. 

Nagy kokler az ember.

 

Ott tartunk,jön lassan a fűtési szezon,nem lesz fűtésunk, melegvizunk.

Gyerekek megfognak télen fagyni velünk együtt.

Csak azért,mert naivak voltunk.

Nem figyeltünk oda,h kivel is kezdünk.

Kulcsai lakásunknak nála van,nem hajlandó visszajutatni sem.

Ez meg a Jobbik eset,h megfagyunk.

Rosszabbik,h hanyag munkájából kifolyólag bármikor felrobbanhat az ingatlan,vagy szen-monoxid szivárgás miatt ott ragadunk.

 

Miért élnek az ilyen szemet emberek?

Miért kell nekik ilyennek lenniük?

Mi miért voltunk ilyen naivak?

Néven keresgéltem,aztán néven találva valakit,az azt mondta,h neki nincs ehhez kedve,de ad telefonszamot.

Így akartunk Stefan Zoltan kezei közé.

Honlapja van,hirdeti magát hamis igazolvány számmal is.

Tanulva a hibainkbol,legalább mások ne essenek bele ennek a markába...

Facebook neve:stefan.zoltan.

Honlapja 0-24 órás gázszerelés...

Cégjegyzék szama:55298113.

Adoszama: 56630875-1(számlán már 2-es szerepel)-33.

Ig.szama:G/002629/2017.

14 db tevékenysége van megjelolve a cégjegyzéken. 

Engedelyeztetni viszont nem tud,mert nem regisztrált gazszerelo.

És hanyag xar munkát is csinál.

 

Azt viszont elfelejtettem leirni,de eszembe jutott....

A nagy művével,ki iktatta az eloszobank aramforrasat teljesen. Újra kellett 3 helységben huzalozni a vezetékeket,mert úgy atfurta a vezetékeket, h nem volt rá más megoldás.

Ezt jelezte a villanyszerelo részemre,kapott számlát benyujtottam Stefan Zoltánnak,aki azt válaszolta,az ő gépei foldeltek. És a villanyszerelo túl sok horror filmet néz. 

 

 

 

 

gazemeles Creative Commons License 2022.07.26 0 0 394

Amennyiben gázóra telepítés szükséges:

http://gazora.fejlessz.hu/

 

dyliget Creative Commons License 2022.07.24 0 0 393

Nem ajánlom az Euro Gáz Hungária Kft-t senkinek!

 

A telefonszámuk 1424 , a honlapjuk tökéletes, teljesen úgy néz ki, mintha egy korrekt cég lenne.

 

A munkájuk viszont gyatra, de azt iszonyatosan drágán csinálják.

Ibanezman Creative Commons License 2022.03.28 0 0 392

Sajnos van! Kijöttek késő este is kazánt szerenmi, aztán valamit elállítottak rajta - gondolom, hogy később újra vissza kelljen jönni jó pénzért - de mivel számlát kértem, nem jöttek, és persze számlát sem adtak. Nagy Lajos a szerelő neve - nem tudom, ugyanaz-e, mint az a Nagy Lajos, aki a "fűtészrelő - mester" oldalon csalókázik ...

Előzmény: Trancelate (361)
Ibanezman Creative Commons License 2022.03.28 0 0 391

Hali! Nagy Lajos minket is átvert - igazában nálunk csak a számlával tartozik - valamit mókoltak a kazánon, úgyhogy kellett más szerelőt hívni, de elvileg működik a kazán. A lakcíme mennyire biztos? Illetve van adószám, vagy személyi ig. szám vagy bármi azonosító róla, tőle? Tart még a 3. kerületi bírósági történet? 

Előzmény: DonQuijote_ (385)
zöldeskékek Creative Commons License 2022.02.08 0 0 390

 

 

 

 A régi szép időkben a rögtönítélő bíróságok elintézték az ilyen ügyeket.

Kitti7305826 Creative Commons License 2022.02.04 0 0 389

sziasztok kerves sorstarsaim.

Nagy Lajos minket is at vert, most ezert nem jo, most azert, meg kell alkatresz, inditsuk ujra, kesobb jon, kesobb hiv blaa bla blaa. 80.000ft, de nem hagyjuk annyiba. remelem meg kapja a bunteteset :(

AndrisK Creative Commons License 2021.10.20 0 0 388

Kedves DonQuijote, megkeresnél a Nagy Lajos ügyben? Engem is átvágott. Köszi! Addig is keresem a bírósági ügyet is amit említettél.

Előzmény: DonQuijote_ (385)
Hedi55 Creative Commons License 2021.05.28 0 0 387

Van-e valami konkrét adatod a szerelőkről? Nagyon kellene, én feljelentettem őket.

Előzmény: toporte (386)
toporte Creative Commons License 2021.04.14 0 2 386

Engem is jól átvert a "fűtésszerelő-mester.hu" társaság, csak a központi "diszpécser" szám nyilvános, a szerelők hívószám-tiltással hívnak. A "diszpécser" meg vagy elérhető, vagy nem (inkább nem), a helyzetről semmit nem tud, csak üzeneteket ad-vesz. Egy hete áll a kazán, eddig 2 szerelő volt kint tőlük, a második szidta az elsőt, hogy nem értett hozzá. Rövidre zárta a vezérlőpanelt, elvitték megjavíttatni, majd visszajött egy másik hibás panellel. Javítás közben elvesztek a panel gombjai. Visszavitték a panelt, ennek 2 napja, azóta néma csend... egy hete nincs fűtés/melegvíz. Óvakodjatok tőlük!

DonQuijote_ Creative Commons License 2021.04.06 0 0 385

Sziasztok!

 

Akinek bárminemű problémája adódott Nagy Lajos csaló gázszerelővel, lakcím 1164 Bp. Olló u. 4., az csatlakozzon a Bp. 3. kerületi bíróságon futó ügyhöz. Ha nem csatlakoztok akkor sajnos külön ügyként kezelik, és a kis értékek miatt nem lesz belőle semmi, nem várhattok kártérítést. Igyekszem tájékozódni és további információval szolgálni az ügy előre haladtáról.

 

üdv.

 

 

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2021.03.12 0 0 384

  Na végre egy jó meglátás !!

 

 

 A villanyfanok  majd mindig elfelejtik, hogy nem csak kifizetni kell az elfogyasztott áram árát, hanem sokszor a vételezés is lehetetlen.

 

 Kidobják nagy fellángolásukban a gázt, ami   kb. 40 kW teljesítményt szolgátat. És mindent a 32  Amperra akasztanának ----  7 kW-- aztán néznek mint a moziban.

Előzmény: Törölt nick (382)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.11 0 0 383

Én ha javasolhatnám, akkor nem radiátorra gondolnák! Kicsi a lakás a padlófűtés hatékonyabb és költség kímélőbb! Folyamatos 23-25 fokon mehetne a kazán! Közvetlen a burkolat alá lehet építeni az Uponor Minit, burkolattal 2-2,5 cm-t épít! 

Előzmény: ddsteel (375)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.11 0 0 382

A meglátás nagyon helyes! Mert a villanynak van még egy másik problémája is! Ugyanis a társasházba bejövő fő vezeték, majd az onnan elvezetett al vezetékek egy bizonyos amper számú fogyasztáshoz mérten számították! Tehát ahhoz hogy bármilyen nagyobb teljesítményű berendezéshez, a megszakítókat cserélni tudjam, előzetesen a szolgáltató engedélye kell! Másod sorban a társasház közösségé, ami nem egyszerű! Tudok olyan közös képviselőről aki egy tulajdonossal az egész épület vezetékét kicseréltette, 1 db engedély nélkül telepített hőszivattyú miatt! Tehát érdemes óvatosnak lenni a villannyal!

Előzmény: ddsteel (373)
ddsteel Creative Commons License 2021.02.28 0 0 381

Ezt nem tudom, miért mondod. 2 gyerekem van, kertvárosban lakom, eszemben sem lenne a belvárosba költözni, pedig megtehetném. A bérlő is, aki külvárosban dolgozik, mondjuk közel akar lakni a munkahelyéhez és szereti a zöld környezetet, nem akar a belvárosba menni. Én sem laktam ott sosem és nem is vágyom oda.

Előzmény: Madaraspisti (380)
Madaraspisti Creative Commons License 2021.02.28 -1 0 380

 "de szerencsére nem mindenki a belvárosban akar lakni."

 

  Ezzel leplezik, hogy anyagilag  nem tehetik meg .

Előzmény: ddsteel (379)
ddsteel Creative Commons License 2021.02.22 0 0 379

Tapasztalatom szerint a (lokáción kívül, hisz az a legfontosabb) legnagyobb hangsúlyt az értelmes hirdetésmegfogalmazásra kell helyezni. Plusz én FB-n hirdetek, ahol családi képeim is fent vannak és bizalomgerjesztő a fejem. :) Holtbiztos, hogy ez is számít, hiszen én is ez alapján szelektálom a bérlőket. Rengetegen jelentkeztek (ez 2 hete volt), a fele, háromegyede nálam szóba se jöhet, egy értelmes mondatot nem tud leírni. Ha kialakul egy pár soros levélváltás, abból mindkét fél csak profitál. Ezt mondta is a jelenlegi bérlő is. A házban nem nagyon láttam felújítást, de a megbízható szaki tényleg a legfontosabb. A másik: ugyan sok szép airbnb-s kiadó lakás. van, de nem mindig hosszú életvitelre való a beosztása és szinte mind a belvárosban. Én pl ott nem laknék, szóval kicsit lenyomta az árakat máshol, de szerencsére nem mindenki a belvárosban akar lakni.

Előzmény: Émile (378)
Émile Creative Commons License 2021.02.22 0 0 378

  Hát igen most kell kezdeni. Sok csúszás lehet még.

 A legjobb a házban érdeklődni ott ahol korábban volt már felújítás.

 Az egyik legnehezebb a kivitelező megtalálása.

 

 

 Tényleg most is ilyen kapósak a bérletek ?

 

 Legutóljára   2 éve,   még a békeidőben adtam ki.  Egymásnak adták a kilincset.   A nyár óta azért visszaesett. Habár az rbnb azért más katergória, az luxus.

 

 A magyar bérbevevő legtöbbje  már szerényebb.

Előzmény: ddsteel (377)
ddsteel Creative Commons License 2021.02.22 0 0 377

Köszi az infókat, kb árakat. Igen, én is a hosszú bérlő, alacsonyabb bérleti díj pártján vagyok, 1 nap alatt ki is adtam a lakást, csak 2 hónapja vásároltuk és ezzel a hérával nem voltam tisztában. Mivel jó áron vettük és teljesen jó állapotú (kivéve a héra megoldást), simán ráköltöm a másfél millát, ha kell és akkor "fullos" lesz. Úgy okoskodom, hogy mivel a házban kb 7-8 tök ilyen beosztású lakás. kb ennyiért kiadó (úgy látszik, itt nagyon megy a lakáskiadósdi), szívesebben vesznek majd ki egy cirkósat. De egyelőre nekem az is jó, ha a mostani 5-7 évig marad, persze, ki lát annyira előre. Van esetleg olyan cirkós, akit ajánlani tudnál? Egy lakásfelújítós szaknévsorszerű oldalra már írtam, jelentkeztek is, de hát nem kommentálnám azt a színvonalat, ahogy az a beszélgetés zajlott. Értelmes kivitelezőre vágyom, remélem, nem úri. passzió ez. Tud esetleg valaki ilyet? A munkára van idő bőven, aköv. fűtési szezonra kell meglenni,ezt még bevállalta így a bérlő.

Előzmény: Émile (376)
Émile Creative Commons License 2021.02.22 0 0 376

 

 

 A lakáskiadás ABC- je.

 Ne legyen túl nagy, legyen jó helyen. A rezsi csak ezek után tényező.

 A villany bővítésről. Azért 16 -ról 25 Amperra bővíteni nem biztos hogy százezrek, Tény hogy költsége van.

 Vannak azért a nobonál olcsóbb elektromos hőleadók.

 

 De ha gáz, akkor  kis odafigyeléssel  1,2  -1,4 ből kijöhet.

 A főbb tételek  :

tervezés  50 eft,

   kémény kialakítás  400 eft,

 szerelés   100 eft,

 300 eft-ért kondikazán , 

radiátorok  60 eft  + egyebek.

 

 "viszonylag alacsony a. rezsije, tehát jól kiadható, az értéke magasabb, mint a konvektorosé."

 

 Tény hogy a konvektor nem a leggazdaságosabb  fűtőeszköz.

 

 

 Viszont egy rezsi halmaznál  a magasabb üzemelés költsége  nem kiugró.

 

 A rezsi elemei :

 közös költség  8 eft,

 villany            4 ft,

  víz csatorna   6 eft

  fűtés  gázzal   9 eft kondis kazánnál,

konvektornál    11 eft  tehát  27 vagy   29 eft nem nagy különbség.

 A bérleti díj ami meghatározó..... és  a gyakori bérlő csere.

 Tény hogy az egy éven belüli cserekor a kaució visszatartásával lehet kompenzálni valamit, de az egy éven túli elmenetelnél már nem.

 

  nálam viszonylag alacsony a bérleti díj... cserébe az átlag tartózkodási idő  jóval 5 éven felül van. Van egy bérlőm  11 éve itt van. A másik lakásnál 9 év után ment el,a következő  20 hónapig kitartott.

Előzmény: ddsteel (373)
ddsteel Creative Commons License 2021.02.22 0 0 375

A baj nálam az szerintem, hogy bár 2. emeleti a lakás és 4 oldalon körbe lakás van, de csak felettünk laknak, nem tudom, meddig. Ezért extrém magas lenne a villany és ez a bérlő maradna 5-7 évig. A cirkó kényelme talán később sem elhanyagolható. A héra elég macerás, mert reggel elmegy és este 8ra ér haza a hideg lakásba. Elkezd fűteni, megy 2 órát és utána takarékra rakja, reggel még langyos. Július végéig muszáj béleltetni a kéményt, felszólítás van rá... A héra meg mégiscsak egy nyílt lángú 50 éves technológia.

Előzmény: Émile (374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!