Keresés

Részletes keresés

méregkeverő Creative Commons License 2006.10.13 0 0 311

Mit jelent a "harmadosztályú" Kossuth díj?

 

 

Or Kán Creative Commons License 2006.03.13 0 0 309
A nagymarosi gát tervezője? Óriási...:-(
Előzmény: Törölt nick (308)
bean Creative Commons License 2005.08.20 0 0 305
Rajkot szerintem húzd ki, ő nem bérenc.
Előzmény: Törölt nick (304)
Szeretetreméltó jobbos Creative Commons License 2005.03.21 0 0 302

Az általad gúnyosan felsoroltak SOHA nem fognak kitűntetéseket kapni.

 

Oct mér'?

Előzmény: Yesterday (298)
Yesterday Creative Commons License 2005.03.18 0 0 300

LKGY

 Iszod, vagy írod drága Lusta Kígyó? Mert látom tájékozott vagy ír tejszines whisky ügyében Talán az LY -ok helyes használatánál kéne ilyen fürgén, gyorsan és frissen közreműködnöd, dárga.

 Mivel nekem ritkán telik erre az izére , de azért ugye drága, értetted mit akartam mondani? Vagy csak úgy reflexből?

Előzmény: Lusta Kígyó Gyógyszertár (267)
Yesterday Creative Commons License 2005.03.18 0 0 299

Baba L.

 Csámcsogni az ebédnél szoktak, azok akik kifelejtik a kanalat szájukból. Vagy  bármi ami a te becses nézetedtől eltér az csámcsogás? Sajnállak.

 Ja, hogy felvilágosítsalak. Nem jobbos vagyok, hanem saját magam vagyok, tudod egy saját magam által menedzselt ágazati szakszervezet.

 Írtál mást, csak értesítettelek egy orbitális tévedésedről, ez lenne a csámcsogás?

Előzmény: Törölt nick (274)
Yesterday Creative Commons License 2005.03.18 0 0 298

Rambo

 Ha le kell hűtenem a kedélyedet, ám legyen. Az általad gúnyosan felsoroltak SOHA nem fognak kitűntetéseket kapni.Te csak szeretnéd, de ez nem történik meg. És nem azért, mert nem érdemelnék meg. Hogy ki a kretén, azt hála istennek nem te és az elvbarátaid határozzák ma még meg. Egyébként jellemző az eszed járására.

Előzmény: RAMBO (269)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.16 0 0 297

1 fikatopic nem elég e célra kicsi IQvitéz?

Előzmény: delej (296)
delej Creative Commons License 2005.03.16 0 0 296
?
chapelle Creative Commons License 2005.03.16 0 0 295
Nem tudom hogyan van ez, de nem a Közt. Elnök adja át ezeket a díjakat? Tehát ez nem is annyira kormány- hanem állami elismerés és ezért nem kéne hogy politika legyen benne. Emiatt persze nem változtat a dolgon az, hogy kormányelőterjesztésre az államfő csak a kezét adja a dologhoz amikor aláír és megrázza. Én mint párt- és politikafüggetlen azt gondolom, hogy mára számomra elértéktelenedett minden ilyen díj(adal) függetlenül attól hogy melyik ciklusban adták át. Annyira át van politizálva a dolog, hogy most már csak egyszerűen cikinek tartom ha valaki XYZ-díjas művész (vagy pártkegyelmi) megszólítással konferálnak föl.
Előzmény: FREEDOM OF PRESS (280)
Don Alfonso Creative Commons License 2005.03.16 0 0 294

"kiemelkedő tudományos és oktatói munkássága, publicisztikai és közéleti tevékenysége elismeréseként" kapta.

Szerintem sem akadémiai doktor. Vagy elírás, vagy lefordították magyarra a román titulusát.

Előzmény: EG (290)
Andy Meresz Creative Commons License 2005.03.16 0 0 293
Előzmény: Andy Meresz (292)
Andy Meresz Creative Commons License 2005.03.16 0 0 292
Művei vannak. Nem túl jelentősek. A doktori színvonalat mindenképpen megütik.
Ő ellenben elsősorban publicista, "véleményalkotó", hőzöngő, infantilis szélkakas, narcisztikus pszichopata. Egyébként - megfigyelhetitek - ugyanabban a kórságban szenved, mint Gyurcsány.

Gazsi életműve:

Előzmény: EG (290)
EG Creative Commons License 2005.03.16 0 0 290

TGM mint a filozófiai tudományok doktora kapott díjat. Engem kicsit meglep, hogy TGM a filozófiai tudományok doktora. Nem nagyon vannak neki művei. Érdekelne, hogy mi az igazság.
Előzmény: Don Alfonso (282)
banned Creative Commons License 2005.03.16 0 0 289

A Nyalag-rendes Gálvölgyi újabb kitüntetést kapott. Hiába nyalni csak úgy lehet , ha megadják az érdemet.

Turulmadár Creative Commons License 2005.03.16 0 0 288
Ezekután az ő kitüntetéseiket is meg lehetne magyarázni, de azért nagyon nem örülnék neki...
Előzmény: FREEDOM OF PRESS (285)
Turulmadár Creative Commons License 2005.03.16 0 0 287
Meg Szabad Sajtó-díjat. Volt egy jó napja. :)
Előzmény: Don Alfonso (282)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.16 0 0 286
Ők is ott vannak a Korda-villa vendéglistáján, netán valójában kriptoszadeszesek? Ezt nem hittem volna! Te mindig tudsz számomra valami meglepetéssel szolgálni! :)
Előzmény: FREEDOM OF PRESS (285)
FREEDOM OF PRESS Creative Commons License 2005.03.16 0 0 285
Nyugi, már nem kell sokat várni, és kaphat Bencsik, Bayer, Döbrentei.
Előzmény: Törölt nick (284)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.16 0 0 284
Egyáltalán maradt még szadesz-értelmiségi, aki nem kapott valamilyen plecsnit? A Korda-villa Baráti Kör tagjai közül már mindenki kapott? (Emlékeztek még rájuk, ugye?) Most, hogy a vendéglátójuk megkapta, már az elemi udvariasság is úgy kívánná! :)
FREEDOM OF PRESS Creative Commons License 2005.03.16 0 0 283
Akkor az oké.
Előzmény: Don Alfonso (282)
Don Alfonso Creative Commons License 2005.03.16 0 0 282
TGM nem Kossuth díjat kapott, hanem középkeresztett vagy mi a francot. 
Előzmény: FREEDOM OF PRESS (280)
Turulmadár Creative Commons License 2005.03.16 0 0 281
Vess egy pillantást az ital logójára, aztán tájékoztasd őket, hogy hülyeség, amit csinálnak. :)

Internetes oldalak vagy angol anyanyelvu emberkek helyesirasa amugy sem szamit.

LOL, ez a cég hivatalos oldala.

Feltetelezem, ha az aposztrofot beletettek volna, az odaclickelni vagyok tizede talalna csak oda gugli nelkul.

URL-ben egyáltalán nem szerepelhet aposztrof.
Előzmény: AronSatie (278)
FREEDOM OF PRESS Creative Commons License 2005.03.16 0 0 280

Én csak azt a bölcs mondást tudom megismételni, hogy a kitüntetéseket nem kapják, hanem adják.

 

Nyilvánvaló, hogy egy adott rezsim elsősorban a neki tetsző, az ő ízlésének, gondolatiságának, irányvonalának megfelelő embereket tünteti ki. Miért is tenne másként? Ez is politikai ügy, tehát itt is lehet "üzenni" a közönségnek, hogy tessék, ha ezeket az embereket figyeled, olvasod, hallgatod, akkor tudhatod, hogy nekem tetsző dolgokat képviselnek. És ezek a dolgok lehetnek teljesen pozitívek, nincs ezzel semmi baj.

 

Miért kellene egy szoclib kormánynak jobboldaliakat kitüntetni? Mi lenne annak az értelme? És miért kellett volna Orbánnak baloldaliakat favorizálni? Ezek állami kitüntetések, és ebből automatikusan következik odaítélésük politikai tartalma.

 

Akinek ez nem tetszik, az ne vegye át.

 

Örültem Kocsis kitüntetésének, mert amit a Nemzeti Filharmónia élén végzett, az nagyon nagy munka és visszaállította a komolyzene tekintélyét a kultúrán belül , bár szívesen láttam volna vele párban ugyanezért Fischer Ivánt is.

 

Némileg helytelenítem Vitray Kossuth-díját, mert azért az alapvetően megmaradhatna egy művészeti-kulturális elismerésnek, tehát neki valami mást kellett volna adni. Egy sportriporter Kossuth-díja bizarr...

 

TGM-mel sem értek egyet, mert a politikai akciózáson túl nem látom mögötte azt az életművet, ami ekkora elismerést érdemel, de lehet, hogy nem olvastam tőle eleget.

 

Akinek felhőtlenül és igazán örültem: Eörsi István. Végre!

 

A többi szinte lényegtelen. Lehetett ez is, lehetett volna más is.

 

 

 

 

 

AronSatie Creative Commons License 2005.03.16 0 0 279
Előzmény: gegenseegross (277)
AronSatie Creative Commons License 2005.03.16 0 0 278

Es ha egybe kene valojaban is irni, akkor mit jelentene?

 

Baileys Irish Cream?

 

Semmit a vilagon. Internetes oldalak vagy angol anyanyelvu emberkek helyesirasa amugy sem szamit. Feltetelezem, ha az aposztrofot beletettek volna, az odaclickelni vagyok tizede talalna csak oda gugli nelkul.

 

Előzmény: liberálmensevik (276)
gegenseegross Creative Commons License 2005.03.16 0 0 277
Előzmény: AronSatie (275)
liberálmensevik Creative Commons License 2005.03.16 0 0 276

Megnyitottam a http://www.baileys.com oldalt, ott egybeírják, bár a hivatkozások egy része aposztróffal jön

 

Kiválasztottam a belépéshez : Hungary  23 March 1969

Erre ez jön : 

Unfortunately, you're either not yet old enough to explore the indulgent world of Baileys Irish Cream or, if you are of legal drinking age, regulations on marketing alcohol beverages in your country of access may restrict you from doing so.

 

Végre egy hely, ahol még diáknak számítok.. :)

Előzmény: AronSatie (275)
AronSatie Creative Commons License 2005.03.16 0 0 275

Micsoda pech! Te tudod rosszul. Nem tobbesszam, birtokos eset.

 

Előzmény: Turulmadár (273)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.16 0 0 274

Tévedtem . Nem vagyok tökéletes .

 

De te is , mint a többi jobbos , csak kimelesz valamit és azon csámcsogsz jóízűen .

 

Írtam mást is . Vagy csak ez volt számodra a legfontosabb ? 

Előzmény: Yesterday (257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!