Keresés

Részletes keresés

Replay Creative Commons License 2020.04.26 -1 0 3960

Én idén febr.12-től voltam egy hetet, (Hanoi, Ha long, Da Nang). Jöttek mentek a "frontok", Hanoi-ban volt dögmeleg és hideg esős nap is. Halong bay-re kimondottan rossz időt fogtunk ki, ott akkor nem esett, de annyira borult, ködös volt az idő, hogy visszaérkezésnél Halong city-ben lévő óriáskerék egyáltalán nem látszott.

Onnan elutaztunk Da Nang-ba, érkezés napján 30 fok, utána meg ott is hűvös, borult idő és volt egy nap, óriási, viharos széllel, az utcán attól kellett félni, hogy valami a fejedre esik. Bana Hill-t majdnem kihagytuk, mert 14 fokot és esőt mondott rá az időjárásjelentés, ott viszont szerencsénk volt, mert ha nem is volt meleg, de egészen türhető időt fogtunk ki, akkor éppen nem esett,  másnap Hoi an-ban szakadó eső. De így is jó volt minden.

Tavaly jobb idő volt, gyermek februárban ugyan itt volt, kb. ugyanazon a héten és akkor végig nagyon meleg és száraz idő volt.

Előzmény: COOP (3958)
pannn Creative Commons License 2020.04.26 -1 0 3959

Dec 16-tol dec legvegeig voltunk azon a reszen es tokeletes ido volt. Elso ket nap esett de csak Lang Son-ban es tobbet nem lalttunk esot.

Előzmény: zalan98 (3953)
COOP Creative Commons License 2020.04.26 0 0 3958

Számítottam rá, de azért nem jött jól :( Ennek ellenére szereettük Hanoit is, a Halongnál pedig napsütéses jó időnk volt, csak hazafelé kezdett el esni.

Amúgy mikor Hanoiban nem esett kb 2 délelőtt akkor eléggé meleg volt, hogy simán pólóban voltunk.

Meg ugye a Jan 24-ről 25-re éjszaka nagy élmény volt Hanoiban az Újév megünneplése, tüzijáték stb a tó körül, óvárosban.

Kár lett volna kihagyni.

Igen Rebkaa nekem is írta, hogy nekik szerencséjük volt az idővel.

Előzmény: W.L. (3955)
zalan98 Creative Commons License 2020.04.25 -1 0 3957

Köszönöm a válaszokat.

Mivel a fontosabb látnivalók mind északon vannak, így valószínúleg más időpontot kell, hogy nézzek.

A Tet jövőre febr 11-15 közt lesz.

Én annak idjén novemberben voltam D-É irányban.

Jó idő volt, még a Halongnál is fürödtünk a Monkey-szigeten.

Sapába már a rossz idő miatt nem mentünk fel.

Lehet, hogy szét kéne szedni északot és délt (Kambodzsával) két külön útra.

Előzmény: COOP (3954)
W.L. Creative Commons License 2020.04.25 0 0 3956

Kicsivel lejjebb Rebkaa irja, hogy februarban fogtak ki jo idot Sapaban. Viszont lattunk a varosrol havas (!) fotokat is.

Szoval az idojaras ott is szerencse kerdese, de az biztos, hogy Eszak-Vietnam telen nem tropus.

W.L. Creative Commons License 2020.04.25 0 0 3955

Mi december legvegen voltunk, es mind Ninh Binben, mind Sapaban (napkozben) meleg, ragyogoan napos idot fogtunk ki.

Hanoiban voltak borus-esos napok.

Szoval ez szerencse kerdese.

De azert ha valasztani lehet, inkabb en sem telen mennek Eszak-Vietnamba.

Előzmény: COOP (3954)
COOP Creative Commons License 2020.04.25 -1 0 3954

Én évekig ilyen dolgok miatt toltam el Vietnámot.

Idén voltunk: jan 22-feb 13-ig. Északról délre haladtunk, tudtam, hogy hideg lehet és eső: az is volt, csak nagyon sok.. Szerintem 2 héttel eltolva már sokkal jobb lehet.

Hanoiban voltunk 6 napot-onnan mentünk el Halong Baybe-ahol viszont szuper időt fogtunk ki, Sapat már nem mertük vállalni, Ninh Binh és környéke annyira rossz időnk vlt, hogy a fél kirándulást meg sem csinálták visszajöttünk Hanoiba-nem láttunk semmit a szakadó esőtől ködtől és hideg is volt.

Majd Hanoiból repültünk Huéba-ezt 2 napra rövidítettük az eső miatt, szerencsére mindig amikor elállt indultunk el-de a motorozást ki kellett hagyni, mert szarrá ártunk volna, innen Hoi Anba mentünk egy Tripadvisoron foglalt, városnézős transzferrel mentünk át a Hai Van Passon, de annyira szakadt, hogy nem sok szépet láttunk belőle.. Da Nang előtti Márvány-hegyek már élvezhetők voltak, de kár lett volna kihagyni ezt is.

Hoi An a szívünk csücske lett, 4 teljes nap jutott rá, de semennyi nem elég belőle, sajnos a Golden Bridge is kimaradt, mert nem láttunk volna belőle semmit.

Hoi Anban kellemesebb meleg volt már és alig esett párszór, a tenger sem volt hideg csak haragos. Itt motorral jártuk a környéket.

Innen  a társaság egyik fele da Nanagból elrepült Saigonon át Phu Quocra-nekik kevesebb idejük volt, mi Dalatba repültünk 2 teljes nap alatt fedeztük fel szintén motorral.

Itt nappal már rövid újjas idő volt, éjjel viszont hideg volt.

Majd innen éjszakai busszal mentünk saigonba és onnan repültünk Phu Quocra 6 napra. Itt 36 fok a szokásos trópusi szeretem meleg.

Innen még vissza 3 teljes napra Saigonba, de az sem volt elég.

A TÉT idején ne menj, Hanoiban, Huéban majdnem minden zárva volt, se mosatni semmit nem lehetett, minden út taxi feláras volt, ha nem előre lettek volna lefoglalva akkor sokkal többe került volna más is.

Lehetett volna Tam Coc gyönyörő szép, de csak köd és eső jutott, sz@rrá ázva :( Mindegy ez is egy élmény :)

Nagyon szerettük Vietnámot

Előzmény: zalan98 (3953)
zalan98 Creative Commons License 2020.04.25 -1 0 3953

Kicsit felhozom a fórumot :-).

A kis feleségem szeretném elvinni Vietnámba.

Kb 3 hetet szánnánk rá, én már voltam 5 évvel ezelőtt.

Akkor Sapa és Ninh Binh kimaradt.

Nem találok olyan időpontot, amikor Sapába is érdemes elmenni (látszik valami a rizsföldeken) és Hoi Anban sincs nagy esőzés.

Lehet, hogy össze se lehet hozni, mert annyira messze vannak egymástól.

Ti mikor mennétek?

COOP Creative Commons License 2020.03.02 0 0 3952

Sajnos erről nincsen infom.

Előzmény: kapitany_91 (3951)
kapitany_91 Creative Commons License 2020.03.02 0 0 3951

Búvárkodásról vannak tapasztalataid Phu Qoc-on? Mennyire vannak dive shopok a központi helyeken?

Előzmény: COOP (3950)
COOP Creative Commons License 2020.02.14 0 1 3950

semmilyen nagyobb látnivaló nincs a szigeten... tegnap jöttünk meg, 6 napot töltöttünk el s zigeten, minden zeget zugot bejártunk.. a Vinpearl szabadidőpark nem nekünk való, így azt nem.

Alig van út, a sziget 70% őserdő-szerencsére a  30 %-a lakott.

A legszebb part Bai Sao-de itt a környéken semmi nincs!

Mi a Sen Viet Resortban voltunk innen motoroztunk erre  a bícsre minden nap: 45 perc keméyn motorozés szélben és vissza ugyan ennyi. Minden perce megérte!

Duon Dong és a többit nem lehet ezzel hasonlítani, ott nagy a zsufi.

Napágy napernyő a Bai So Linbg Beach részen 2 napágy + ernyő 100ezer dong.

Duon Dongnál 300ezer ugyan ez és a pert sem olyan.

Motor nélkül nem tudtok közlekedni, azt béreljetek, ha pedig nem akkor mégiscsak duong Domg környékén  a parthoz közel szálljatok meg.

Előzmény: juooiuh (3947)
COOP Creative Commons License 2020.02.14 0 1 3949

Így van, de akkor oda kell érkezned közvetlenül a szigetre.

Előzmény: tibi7601 (3948)
tibi7601 Creative Commons License 2020.02.07 0 0 3948

Sziasztok! Azt olvastam,hogy ha csak Phu Quocra megyek,Vietnámba nem,akkor a szigetre nem kell vízum! Ez tényleg így van??

juooiuh Creative Commons License 2020.01.22 0 0 3947

Sziasztok! Március végén utazunk Phú Quocra, ( csak fiúk). Szeretnénk a szigeten megnézni minden nagyobb látnivalót, viszont szeretnénk az éjszakai életben is részt venni. Mit javasoltok a sziget melyik részén szálljunk meg? Köszönöm!

pó_apó Creative Commons License 2019.12.16 0 1 3946

A kérdésedre a választ ugyan nem tudom, de örülök, hogy feltűntél, méghozzá a „tett színhelyén”, mert, ha jól emlékszem, Ko Chang-ról is szólt a boldogult emlékű utazas.com-ra feltett remek útleírásod. (Emiatt kaptam kedvet én is az ilyesmire, most készül a 13. könyvem, úgyhogy Tiéd a felelősség az egész miatt!)

Előzmény: patakiz70 (3945)
patakiz70 Creative Commons License 2019.12.11 0 0 3945

Sziasztok, anno 2003-ban Sihanoukville-ból lehetett hajóval is átjutni is Thaiföldre. Reggel a speedboat bevárta a hajnali buszcsatlakozást Phnom Penh-ből és kb. délben értünk a határra. Ott át kellet szállni kisebb motorcsónakokba amikkel átfuvaroztak minket a thai oldalra. Délután már Ko Changon pihizhettünk. Sokkal élvezetesebb volt mint a végig busz v. taxi. Létezik még ilyen megoldás? Köszi Z.

rebkaaa Creative Commons License 2019.12.09 0 0 3944

TaVan már a nemzeti park része, illetve abban lévő falu, így mielőtt behajt a taxi arra az útra ami Tavan-ba vezet ott egy sorompó és egy parkőr és szedi a pénzt a külföldiektől. 

https://www.laocai.gov.vn/UBND-EN/1273/28985/53715/271199/Information-for-visitors/Regulations-on-Entrance-Fees-for-Visiting-Tourist-Attractions-in-Sa-Pa.aspx

Miért éppen Ta Van? Mindenhol szeretem az eldugott kis falvakat, homestay-eket. Sapa-ban nekem túl nagy volt nyüzsgés. Guide nem kellett, maps.me-vel fantasztikus túrákat lehetett tenni a faluból. Egyet sajnálok, hogy csak 2 éjszakát terveztünk arrafelé. Pedig szállásunk sehol nem volt előre fogallva, akár maradhattunk volna

Az időjárás mindenre rácáfolt, február 2. felében 22-24 fok volt, semmi eső. De lehetett volna akár sárdagonya is, szóval totál szerencsénk volt. Vittem aláöltözetet, dzsekit, aztán cipeltem egész Vietnámon át:))

A motorosok 55o.000 dong volt/2 db , a bérlés ettől sokkal olcsóbb kb 1000ft/napra jön ki. Nem bántuk, így is nagyon jó volt, de tényleg nem ott akartunk életünkben először motorra üllni. Forgalom nincs nagy  a NP-ban, nem is ezzel van  a baj.

Előzmény: Zs... (3943)
Zs... Creative Commons License 2019.12.09 0 0 3943

Köszi az infokat ;o)

Miért választottátok éppen Ta Vant? Jobb mint Sapában megszállni és onnan túrázni?

Ez a parkbelépő micsoda? Eddig még nem hallottam/olvastam róla máshol. Azt olvastam hogy egyes falvakba van belépő, ez az lenne?

Buszjegy témában időközben találtam olyan oldalakat amik annyiért adják mint a tripadvisoron olvasott reális árak, szóval azt lehet hogy akkor megveszem előre.

Motorosok mennyiért vittek egész nap? Arra esetleg emlékszel hogy mennyiért lehetett motort bérelni?

Előzmény: rebkaaa (3942)
rebkaaa Creative Commons License 2019.12.09 0 0 3942

TaVan-ról tudok infót írni, mert az idén februárban ott szálltunk meg és annak a környékén túráztunk. Sapa-ból taxival 200.000 dongért, motoros taxival 100.000-ért tudsz kimenni. Biztos, hogy nem ez a reális ár, de egyszerűen meglátják, hogy túrista vagy, nem igazán akarnak más áron szóba állni veled. Tavan 7km Sapától, akár le is gyalogolhatod, mert gyönyörű helyeket látsz útközben is. 

Az út odáig borzalmas, mikor mit visz el az esőzés.

Vissza Sapába legjobb megrendelni a taxit a szálláson, mert van amikor hosszú ideig nem jön ki Ta Van-ba egy sem. Reggel 7 és este 5 között 75.000dong parkbelépőt kell fizetni a check pointnál, már rögtön Sapa után.

Buszjegyet nem vettünk előre online, de a tripadvisor-on csekkold le,m hogy kb mi a reális ár, mert néha többet mondanak a közvetítők, főleg a hostelekben buszjegyet árúsítók.

A Phong Nha nemzeti park szuper lesz motorral. Mi a barátnőmmel bár mindketten 33 illetve 40 éve vezetünk autót, de nem  mertünk bérelni motort (főleg, hogy életünkben nem motoroztunk) mikor megláttuk a nagy "dögöket", de béreltünk 2 motoros fiút akik vittek egész nap, addig meg szundikáltak a motorjukon amíg mi le majd felküzdöttünk magunkat Thac Gio vízeséshez:)) 

Előzmény: Zs... (3938)
fornit1 Creative Commons License 2019.12.09 0 0 3941

en a hagon keresztul gyalogoltam.

Előzmény: Zs... (3940)
Zs... Creative Commons License 2019.12.08 0 0 3940

Erre gondolsz amit a Google is mond?

Ezt tervezném gyalog, aztán másnap pedig motorral, a QL4C-vel jelölt úton, a hágón keresztül. Majd tovább vissza Ha Giangba. Látom ez 175 km, de lesz rá egy egész napunk, csak menni fog. Lung Cut betervezem, köszi.

A buszt megnéztem, már van közvetlen éjszakai, igazából ezért terveztem így.

Előzmény: fornit1 (3939)
fornit1 Creative Commons License 2019.12.08 0 0 3939

1 - Talalsz olyan motort, van tobb kolcsonzo is. Az engedelyt ne felejtsd el intezni az eszaki reszhez (kulon kell), a szallashelyeden Ha Giangban tudnak segiteni.

2- Aszfaltozott ut, de nincs kulonosebb forgalom, ki ne hagyd a gyaloglast. Meo V-bol vissza mototaxi. Ezzel viszont letudod a motoros ma pi leng turat is :-)

Ha Giang - Dong Van ugy 6 ora.  Csak megemlitem, mert motorozni tervezed.

Ha arra jarsz Lung Cu-t ne hagyd ki azért, meg a hmong palotat is nezd meg (ez utobbi sajna nekem kimaradt)

Annak nezz utana van e ejszakai vagy egyaltalan kozvetlen busz Ha Giang es Sapa kozott 2015 ben nem volt.

Előzmény: Zs... (3938)
Zs... Creative Commons License 2019.12.07 0 0 3938

Vietnám vol2

8 évvel ezelőtt már voltunk egyszer, most az van tervben ami akkor kimaradt, valahogy így:

1. nap: érkezés Hanoiba reggel 4:35-kor, majd rögtön tovább busszal Ha Giang

2. nap: Ha Giang  - Dong Van motorral

3. nap: Dong Van - Meo Vac túra gyalog

4. nap: Dong Van - Meo Vac motorral, majd vissza a kör déli részén Ha Giang, majd éjszakai busszal Sapa

5. nap: Sapa trekking

6. nap: Sapa trekking, majd éjszakai vonattal Hanoi

7. nap: Hanoi

8. nap: Ninh Binh

9. nap: Ninh Binh

10. nap: Ninh Binh

11. nap: Ninh Binh, majd éjszakai busszal Dong Hoi

12. nap: Phong Nha Ke Bang nemzeti park motoros kör

13. nap: Hue

14. nap: Hue

15. nap: Bach Ma nemzeti park

16. nap: Da Nang

Egyrészt jöhetnek a vélemények, másrészt lenne pár kérdésem:

1. Ha Giangban gondolom találok olyan motort ami elbír kettőnket ezen a körön. Jól gondolom? Illetve B-s jogsim van csak, tehát vmi robogó szerűség kellene. Félautomatával elboldogulok ha muszáj. Olvastam olyanokat hogy mostanában vegzálják arra a rendőrök a motoros turistákat, erről vmi info esetleg?

2. A Dong Van - Meo Vac gyalogtúra útvonala ugye jól látom hogy nem az országút? Különben nem sok értelme lenne gyalog is megtenni. A túra után találok valamit ami visszavisz Dong Vanba? Mire számítsak?

3. Sapa vagy környékén hol érdemes megszállni? Ta Van-ról jókat olvastam itt, kérdés hogy jutok oda Sapából, illetve onnan vissza a vonathoz. Vagy más javaslat esetleg?

4. Bach Ma nemzeti parkba eljutásra valami tipp esetleg? Nem szeretnék taxizni meg sofőrt bérelni és ilyesmik.

5. Vonatjegyet korábban előre megvettem online, de azt nem tudom hogy így drágább-e mintha helyben venném. Valakinek tapasztalat?

6. Buszjeggyel kapcsolatban ugyanez a kérdés. Érdemes előre online vmelyik közvetítő oldalon megvenni, vagy helyben olcsóbb?

Köszi előre is

COOP Creative Commons License 2019.12.03 0 0 3937

a vízum mellé belépéskor szükséges más nyomtatványt vinni?

tibi7601 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 3936

Köszönöm a válaszodat!!!!

Előzmény: wanbo (3935)
wanbo Creative Commons License 2019.11.19 0 2 3935

Helló! SZVSZ Vietnámba felesleges a tengerpartok miatt menni és ami jónak számít, az mára már eléggé felkapott. Nha Trang körül van néhány - képeken - tetszetős partszakasz (Nha Trang brutál turistás), pl. délre Cam Ranh vagy északabbra Quy Nhon jól néznek ki. Ez utóbbit kezdik a belföldi turisták felkapni, nyílt néhány resort az utóbbi 1-2 évben a környéken, de külföldiek talán még kevesen vannak. De amúgy szerintem pl. Phu Quoc is van akkora, hogy el lehessen rajta kerülni a tömeget, így lehet, hogy az jobban bejönne. Ami a vidéki életet illeti, alighanem az északi hegyvidék falvai a leghangulatosabbak az egész országban, de ott meg tengerpart nincs. Amúgy Hoi An körül is fel lehet fedezni a vidéket önállóan (pl. robogót bérelve), a körülötte lévő falvakban alig lehet turistával összefutni és Hoi An körül több partszakasz is van. Szóval azért választék van bőven, de szerintem olyan hely, ami az összes kritériumodnak maradéktalanul megfelel (értem ez alatt, hogy a tengerpart olyan, hogy azért érdemes is legyen odamenni, de pl. rajtad kívül nem lesz senki), olyan Vietnámban nincs. 

Előzmény: tibi7601 (3934)
tibi7601 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 3934

Sziasztok! Vietnám olyan részére szeretnék utazni,ami nincs elárasztva turistával,bele látok a helyi lakosság életébe,és van tengerpart.Tehát turistamentes övezet,vidéki élet és tengerpart lenne a lényeg.Hol találok ilyent??

juooiuh Creative Commons License 2019.11.15 0 0 3933

Szia Pinta 35!

Nagyon szépen köszönöm az infókat. Sajnos márciusra tolódik az utazás, lehet hogy addig még kérdezgetlek ha eszembe jut valami. Válaszod előre is köszönöm. 

mona-lisa Creative Commons License 2019.10.04 0 0 3927

Szia, mi a másik irányba csináltuk és ott nem volt jó az E-visa.

Ki kellett váltani a normal vízumot itthon indulás előtt.

A belépő város nevét neked kell tudni a túrátok lapján. Mi szárnyashajóval mentünk át a határon Phnom Penh-ből jövet. Chau Doc-ban szálltun ki a vietnámi oldalon. Előtte volt a határ ott ki ki kellett szállni. 

Hasonló lenne gondolom nektek is csak a másik irányba. 

Hívd fel a konzulátust. Neten annó mi se találtunk tuti infót.

Előzmény: sokina (3929)
Zs... Creative Commons License 2019.09.11 0 2 3931

Köszi, de sztem írd meg inkább ide, hátha később vki másnak is hasznos lesz majd ;o)

Előzmény: Pinta35 (3930)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!