Jellemző.....
Nem csak a Foci van Magyarországon a béka feneke alatt, hanem a szurkolói morál is!
Nem gondoljátok, hogy a bajok ott kezdődnek, hogy már a szar kis tízéveseknek is akkora az arcuk, mert belerúgtak kettőt a labdába "mer a fater berakta őt a fradi serdülőbe"...
Szar az egész.
Az a baj, hogy ezzel az ég világon senkire nem lehet hatni.
A szép szó nem használ, az erőszak sem használ... nem tudom mi használna.
Egy történetet tudok... még a tévében láttam egy UTE-Fradi meccs előtt, hogy kamerával lementek a metró aluljáróba, ahol elég sok helyen volt olvasható az ISM akkori legújabb találmánya "Szurkolj! Ne háborúzz!"...
Odament a riporter egy szurkolóhoz (előre szólok, hogy ez teljességgel csapatfüggetlen, mindenhol vannak ilyen emberek) és megkérdezte mit jelent számára ez a mondat...
A fickó kicsit spicces volt már, ezért jól megkapaszkodott és úgy mondta:
"Azt, hogy ne szúrkojjá, hanem üssé!"
Mellesleg valamit meglepődve olvastam... miből gondoljam azt akárki, hogy mikor egy focista a szurkolókról nyilatkozik az rá gondol?
Persze mikor egy idegenbeli meccs után beszélnek arról a 200 emberről aki elutazott a csapattal, akkor rendben van, de hazai meccsen pl 4000 ember van kinn, a játékos pedig megköszöni a "népes" szurkolótábornak a bíztatást... ez is csak annak a 250 nek szólt akik előző héten elutaztak?
Más: El lehet vegyülni?
Ha mi fehérvárról mondjuk jó esetben százan elmegyünk az üllői útra kifelé menet el tudnék vegyülni, ha nem akarok verekedni? Mondjatok már erre egy jó tippet, mert akkor újra elmegyek majd hozzátok... ehhez hozzáteszem, hogy legutóbb az ég világon semmi nem történt... kellemesen csalódtam.
A fentiektől eltekintve a topic nem egymás szidalmazására nyílott, csupán kiváncsi voltam tud-e valaki valamit miért kellett a "MAGYAROKNAK" egymásnak esni.
Szomorúan láttam, főként azután ami nálunk történt nemrég a Siófok ellen...
Nem megmagyarázni kell a történteket, hanem tenni ellene!
Marha jó, hogy mindenki ennyire vágja ezt a témát. Ki a hibás ki nem, ki kezdte ect...
Akkor már csak az érdekelne miért nem történik valami annak érdekében, hogy ne legyenek hasonló jelenetek. Mindkét fél sajnálkozik, de egyik sem tesz ellene. Pedig sokan vannak itt közülünk olyanok akik ismerik ezeet a rendbontókat!!!
Ezek az emberek egyébként megérdemlik a sorsukat. Egyszer ők vernek, másszor őket verik. Legtöbb esetben ők választották.
Épeszű ember elítéli az ezeket az akciókat!
Pro-contra mindkét fél részéről, hovatartozástól függetlenül.
Tegnap ezzel az akcióval megint sok ezer szurkolót vesztett a Magyar Futball! Olyanokat, akik már régen voltak mérkőzésen, a jegyet is csak nyerték esetleg. Látva a H szektorban lévő történteket ismét elmegy a kedvük attól, hogy esetleg focimecsre járjanak. Pedig tegnap jól érezték magukat... egész a második félidő közepéig...
Mindegy kikezdte, ezt ugysem tudjuk eldönteni. DE!
MINDÖKRE legyen vége a HÁBORÚZÁSNAK a stadionokban.
S szégyelljék magukat akik tegnap verekedtek, LEJÁRATTÁK a HAZÁNKAT, miközben egy hősiesen küzdő csapat okán megsüvegelné MAGYARORSZÁGOT Európa.
Már egyszer leírtam vmelyik fórumon, az ilyen harcosok menjenek el K1 harcosknak. Ott pénz is kaphatnak, nem is keveset, igaz akár nyomorékok is lehetnek.
DE A STADIONOKAT KERÜLJÉK EL.
ELLENFELEK LEHETÜNK, SŐT KELL IS HOGY LEGYÜNK DE NEM ELLENSÉGEK!!!!!
ezt az "állatoknak" hiába magyarázod úgysem fogják fel, mert nem úgy gondolkodnak ahogyan te. ők úgy érzik nekik mindnhol bizonyítani kell, hogy a csordában ők a legdominánsabbak, ráadásul a sok szteroidnak amit szednek, agressziónövelő mellékhatása van. viccen kívül.
kavics76 szólj bele nyugodtan. Van igazság abban, amit mondasz, csak azt nem értem, miért pont a futballpályán "önazonosulnak" ? Miért kell a másikat pofánvágni, mert én éppen "önazonosulok"? Eszem ágában sincs magamat az általad említett urakhoz hasonlítani, sőt. Azért azt elmondanám, hogy én harminc-harmincöt évvel ezelőtt még Albert Flóriék idején utaztam az osztálytársaimmal Fehérvárra, Szombathelyre sőt még a távoli Újpestre is a csapat után. Ezért aztán, ha megbocsátasz, baromira nem érdekel, hogy nem rólam beszél a meccs után Kriston, vagy Gyepes. Nyilasiékért még kijártam a szentélybe, aztán snitt, illetve utoljára az ithoni BL meccsekre még kimentem pár éve. Megigérem, hogy a legközelebi Bajnokok Ligás Fradi meccseire (selejtező renonsz! :) ), majd kimegyek elvegyülmi...
na srácok most már mindent tudunk csak azt nem hogy mi volt.
tök jó látni, hogy ennyire kibebabószodottul szeretjük egymást, hogy kimegyünk egy meccsre, amin hazánkfia játszik az ángélusok ellenében, és ahelyett, hogy buzdítanánk őket vagy esetleg netalántán csendben nézzük ha (szerencsére most nem) lejátszanak minket a pályáról, elkezdjük magunkat rommá verni.
faszagyerekek vagyunk, mondom én nektek.
ja, és akkor mikor egy drága ember felveti itt a kérdést, hogy mi is volt, akkor is jön az anyázás, hogy nem magyar vert magyart, hanem magyar cigányt,zsidót, törököt, újzélandit, szuahélit angolkirálynőt, stb.
Mintha a lilak meg nem tettek volna ilyesmit. Polyci emlitette a 14 eves gyereket, emlekeztek meg? Akkor bezzeg em volt nagy hangotok, most meg osztjatok az eszt hogy magyar ver magyart... Epp a legutobbi valogatott meccsen kapott el ugy 10 lila ket fradista gyereket (tenyleg gyerekek voltak) azert mert Fradi-mez volt rajtuk. Akkor hol volt az igazsagerzetetek lilak? Sehol? Akkor most is maradjatok csendben.
bakker, ha nem írod oda, akkor is tudtam volna, hogy megyeriS, vagy SS-t idézted:))) már azt hizttem kapot új nicket:)))) egyedi a stílus, csak nehogy összezavarodjunk a mondatban jeligével:))
Szóvak nem azok a nyomorultak a hibásak akik egy bármilyem Magyar-külföldi meccsen Magyarokat ütnek, pedig magukról is azt állítják ,hogy Magyarok(kétlem, lélekben semmiképp), hanem lg meg az Újpestiek.Azért ez érdekes.
Én leszarom mi van Angliában vagy Olaszországban, de azt tudom, hogy amikor tegnap a metróból feljövet közelről láttam, ahogy 30 "bátor" kopasz faszagyerek rugdos a földön 1 szerencsétlen angol srácot, na akkor szégyeltem, hogy magyar vagyok, és elment a kedvem az egész kibaszott meccstől. Csak azt sajnáltam, hogy a rendőrök nem verték agyon gumibottal az egész szarházi csürhét, bár így is azok fognak sírni a "ReTeK Klubban", hogy mennyire megbántalmazták őket a rendőrbácsik...
Ki nem ér egy forintot? Szerintem az a sok köcsög nem ér egy forintot, aki kimegy a MU buszához visitozni, hogy: Déviiiid Plííííz!! és társaik.
Akik csak fikázni tudnak, és előítéleteket gyártani. Meg a divatos meccsekre kimenni.
Szerintem ők nem érnek egy fillért se!!
Ezeket a bartus könyvben olvastad?
Ha vkit. koröznek gyilkosságért, az nem utazik és nincs ott minden meccsen, foleg nem rivaldafényben...
Nem csak a volt Seres-vonal jár meccsre, és nem csak az Ülloi úton!
Vagy te is közulük vagy, hogy ilyen jól informált vagy?
Esetleg nálad is van a pénzbol?
Látod, te egy tipikusan ReTeK Klubbon felnőt maszopos vagy.
Fingod nincs, hogy mi is történik a stadionokban, talán ha egyszer voltál meccsen, de ítélkezel.
Te vagy, aki elhiszi, hogy angliában nincsenek már balhék, mert mindenkitől ezt hallod, látod Olaszo.-val is megvezettek.
Olvasod azt a hülye könyvet a papától, és azt hiszed tudsz valamit. Az a legszebb, hogy az igazságnak még csak a környékén sem vagy...
De ezzel nem lenne gond, generációk nőttek fel a "szomszédok" és hasonszőrű szarokon, de ha lehet itt ne...
Itt elég sok ember van aki kijár stadionokba, úgyhogy nekünk ne add elő, hogy mi van a magyar fociban.
Azzal, hogy elítéled a huliganizmust egyetértek, de a hülyeséget ne itt szajkózd!
Már megbocsáss, hogy beleszólok, de engedelmeddel egy-két észrevétel:
Valszeg' minden táborban vannak zsidók, cigányok, MAGYAROK, jobbosok, balosok, fiatalok, öregek... így van.
Vannak olyan csoportok, akik kinyilványítják, hova tartoznak, ok ezzel azt is nyíltan vállalják, hogy ha az o szemléletükkel ellenkezo szemléletuek tömörülnek, és félreértések adódnak, akkor felveszik a küzdelmet (nem feltétlenül ökölharcra gondolok)!
Sajna vagy hál' istennek, olyan idoket élünk, amikor ezek a dolgok a mindennapjaink részei, így MINDENHOOL ott vannak!
Tök igazad van, ha te ebben nem akarsz részt venni, akkor nem veszel részt, ettol még lehetsz FRADISTA!
DE! Sosem hasonlíthatod magad olyan emberekhez, akik utaznak mindenhová, minden idoben a csapattal! Mert meccsek végén, nem rólad beszél Leandro, Lipcsei, Szucs vagy Gera, hanem azokról, akik mindenhol, minden körülmények között vállalják és buzdítják csapatukat!
Nekik azok az emberek érnek vmit, akik hallatják a hangukat és rázzák a rácsokat, mert ok állnak mellettük Splitben, Limassolban, Békéscsabán, Újpesten!
Neked másnap lesz új, az, ami ezeknek a srácoknak addigra már csak egy tegnapi élmény!
Ok addigra már kibeszélik, kielemzik, átértékelik, azt, amit te csak másnap reggel tudsz meg!
Nincs igazán alapod ahhoz, hogy hírek alapján vitatkozz olyanokkal, akik átélték!
Ha meg nem akarsz boxba keveredni, akkor nem keveredsz, ez ilyen egyszeru! Van 17.000-18.000 hely, el lehet vegyülni, emiatt ne hagyd ki KEDVENCEID meccseit!
Pedig nincs igazad. Spec én is járok meccsre, és tudom(de szerintem te is), hogy mennyire hiányzik a hétvégi bajnokikról az a tömeg, aki kint volt a MU vagy az olaszok ellen. Az emberek szeretik a focit Magyarországon, lenne rá igény az egyértelmű. Az, hogy általában a balhé jut eszébe az embereknek ha focimeccsről hall nem az ő hibájuk, hanem a szenzációhajhász média felelőssége. A magyar meccsek során állandóan felemlegetett állítólagos kemény (mű)balhék sehol sincsenek a holland vagy olasz utcai csetepatékhoz képest.
Látod erröl beszélek.
Nem a Haladás szurkolóival van bajom, hanem úgy általánosságban arról, hogy nem azért mentek a lelátóra, hogy a saját csapatodat buzditsátok, hanem , hogy jó hangosan lekurvanyázzátok a másikat, cigány-paraszt verseket mondjatok, stb.... Mennyire más az amikor pl. olaszoknál lehet hallani az Aida bevonulási indulót (nem azt kell lemásolni, bár volt már arra is kisérlet:).
(tudom ott is van szurkálás 2-3 évente...)
A Fradinak meg jól emléxünk a BL-s szereplésére , utána meg a seres csapat jól lenyúlta a BL pénzt, a hordáit meg bezavarta, törni zúzni (akkor voltak az állandó huligánkodások), csak azért , hogy jól bevédhesse a stadiont , még soksok pénzért. És erröl a Bodnárgyúrógengszter ugyanúgy tehet, mint a gyilkosságért körözött vezérszurkoló. Aki majdhogynem sztár , nyilatkozik az FHM-nek, MaiLapnak stb.
Ez a vicc!
Intruder1899 Szerintem pedig, összesen annyit mondott, hogy a politikának, meg származásnak, meg más ilyen baromságnak semmi köze a focihoz, meg a Fradihoz se!! Ez egszerűen elmebaj, de egy 100 évesnél régebbi klub, sőt "Club", majd átvészeli ezt is. Az meg, hogy megyek-e meccsre, vagy sem, az az én ügyem, ahogy Hofi mondta annak idején, abba nem lehet belebeszélni, sőt még pofázni se'. Már engedelmeddel, jóbarát...
Gyerekek vagytok!
Játszátok az eszeteket, zsidóztok, cigányoztok, rendőröztök, parasztoztok...
Most öszintén, melyik csapat szurkolótáborában nincsenek meg a föntebb emlitettek?
Azt meg hozzátenném, hogy a Seres féle horda miatt tart itt a magyar szurkolás ahol!
Egy forintot nem értek ti .
Miért nem tudtok úgy tekinteni a másikra mint vetélytársra, miért csak mint ellenségre.
Hagyd!
A lelkébe tapostak szegény spiclinek, de amikor 16 évesen engem nyolcan! rúgdostak újpesten hol volt ez a puhos a kurva fényképezőjével együtt?
Ilyenkor bezzeg érzékenykedik.
A kis majom.