Keresés

Részletes keresés

GOLAZ111 Creative Commons License 2019.08.14 0 0 1166

karoly.ignac Creative Commons License 2009.06.10 0 0 1165

Nah, ez az ami nem igaz, ráadásul a pitbull harapása nem erősebb mint egy közönséges németjuhászé, mérések alapján. A cápának pedig kifelyezetten gyenge a harapása, ezt a borotvaéles fogai kompenzálják.

KI

Előzmény: sexmachinehead (39)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.06.10 0 0 1164
Húúh, bocs a helyesírási hibák miatt...
Előzmény: karoly.ignac (1163)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.06.10 0 0 1163

Nos, azt olvasom ki a topicindító hozzászólásodból, hogy idegen kutyák, felteszem a párzási időszakban rátámadnak a te blökidre. Ha tényleg párzásról van szó, akkor biztos lehetsz benne, hogy a te blékid nem olyan védtelen mint elsőre gondolnád, jó eséllyel ő provokálta ki a verést.

Ötleteim.:

1,

Zárd be a kutyát

Ha nem tudod elzárni.:

2,

Ha nem betanított kutyákról van szó és közel a kert, akkor tarts készenlétben egy 10L-es vödörben (hideg) vizet, ennek nagyon jó a hatásfoka. Ha van közel slaug is, az is jó :)

3,

Ha valami keményebb, game instinctel megáldott kotya akarja a blékit szétszedni, aki nem fogy egy vödör víz miatt engedni, akkor.:

tarts magadnél egy sprét (dezodort) és öngyújtót, ha látod, hogy megtámadják a blökit, akkor elkezded nyomni a sprét és begyüjtod, majd a kutya pofája felé irányítod, közel, hogy érje a láng.

Engedni fog.

A három ötlet nagy előnye, hogy semmilyen extra szerelés nem kell hozzájuk és mind a három rendkívül hatásos. (hideg víz, illetve a keményebb kutyák ellen a láng)

Illetve egyik sem okoz sárülést semelyik kutyának sem.

Fa testápoló hátránya, hogy könnyen megütheted a saját kutyádat is.

Én a kb 85 Kilós fekete német dogomat választottam le hideg vízzel (slaug) egy drótszőrű tacskóról :) (nagyon sokáig tartott, míg elengedte)

KI

Előzmény: RealNitemare (-)
zeta 3 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 1162
Fantasztikus. De mennyivel egyszerűbb volna foglalkozni az állattal, ha egyszer már megveszik, egy normálisan tartott kutyára azért általában nem jellemző az antiszociális viselkedés.  
Előzmény: talpastyuk (1159)
zeta 3 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 1161

Üdv.

Annak a filmnek köze nem volt az eredeti sztorihoz. :) Ettől függetlenül nem volt rossz.

Előzmény: NattyDread (1160)
NattyDread Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1160
Hmm... Én láttam a Mothman (Megszólít az éjszaka) c. filmet, amire a kolléga hivatkozott, de abban a molyember nem tépett szét kutyákat, viszont a végén összedőlt egy híd :o)
Előzmény: szepcsik (1149)
talpastyuk Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1159
Nem olvastam végig a topicot, így csak a kérdésedre reagálok.
A problémádra van megoldás.
A neve: ugatásgátló nyakörv.
Csak és kizárólag nagyon indokolt esetben használd, mert a villanypásztorhoz hasonló ütést ad a kutyádnak, igaz egyes modellekben ez 8 fokozatban állítható.
Asszem magyarországon webshopokban lehet venni.
Kiképzési céllal viszont már 16.000.- Ft-ért láttam olyan elektromos nyakörvet, ami gombnyomásra áramütést ad az ebnek. Szerintem kevés esetben indokolt a használata, de pl. egy szökős malamut esetében indokolt lehet a használata.

Amúgy eleget kell foglalkozni vele, az jobb megoldás....

Üdv

talpastyuk
Előzmény: tenue1 (1157)
tenue1 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 1158
       "mi a tétma"helyett:mi a téma
Előzmény: tenue1 (1157)
tenue1 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 1157
         Sajnos mindíg megszakad a folyamat és aki idejön nem érti,hogy mi a tétma.A kérdés az volt,hogy mit csináljunk,ha egy kutya éjjel ugatni kezd és nem hagyja abba.Mit lehet tenni?
Előzmény: szepcsik (1155)
szepcsik Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1155
Ugassunk vissza? Nem tudom. De van itt kutyás biztonsági őr vagy ki.
szepcsik Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1149

Szóval a hős biztonsági őrünk úgy váltogatja nickeit mint más a fehérneműt. Persze nem önként, mindig kirúgják. Lassan már kimerül a görög és za ó héber ábc összes betűje.

Jelenleg zeta3

De íme egy régebbi írása, még alpha névvel:

őrkutyák esete
Előzmény: Törölt nick (1148)
NattyDread Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1144
Egyik haverom tegnap talált egy aranyos kis szuka komondort, olyan négyhónapos körülit. Az utcán kóborolt, ő meg bevitte az udvarába, mert éppen nem volt kutyája, és kutyabeszerzés előtt álltak :o)
Most jövök tőlük barBQ partyról, közben ment a tűzijáték, és a kiskutyus igen keményen reklamált, de azután becsendesedett, végülis élvezte a dolgot, az új otthonát, és a sok finom husit, amivel közben megtömtük :o) Tündér kis jószág :o)
Előzmény: La verita (1141)
zeta 3 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1143
Remélem így lesz. :)
Előzmény: La verita (1141)
La verita Creative Commons License 2008.08.20 0 0 1141
Ma este sok kutya fog megzavarodni Budapesten...
zeta 3 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 1140
Rendben.
Előzmény: aloe22 (1139)
zeta 3 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 1138

Minden mailodra válaszoltam amit küldtél, a leg utóbbi egy mondatosat kivéve, ahol megerősítetted a .......-ról alkotott véleményemet.

Lehet hogy nem kaptam meg valamelyiket.

Az iviv az micsoda, fórum?

Előzmény: aloe22 (1136)
zeta 3 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 1135

Nem tudom, én nem szoktam telefonnal internetezni, azt se tudom hogyan kell. :)

Előzmény: aloe22 (1134)
zeta 3 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 1133

"Nem is csoda,hogy kételkedsz...:)"

:)

Előzmény: aloe22 (1131)
zeta 3 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 1132

"Border collie-Berni pásztor.ha tudok ide is fel fogok tenni róla képet."

Oké.

"A családon beüli erőszakról csak annyit,hogy én speckó 16 évig éltem így,és láttam sokmindent.Itt a környéken senki nem merte feljelenteni az Apámat.Inkább mindenki menekült.Egy részeg állattal nem tudsz mit csinálni.Nincs agya."

Én elhiszem hogy így volt, és biztosan borzasztó lehetett, és mint gyerek nem tudtál semmit csinálni, de az hogy egy részeges elmeroggyant ezt meg tudja tenni ahhoz az kell hogy hagyják neki. Az ilyen esetekben az agresszor környezete általában áldozatként viselkedik, és alárendeli magát az elnyomó személynek, aki él is ezzel a lehetőséggel. 

Előzmény: aloe22 (1129)
zeta 3 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 1128
Hogy témánál maradjunk, neked milyen kutyád is van, elfelejtettem már.
zeta 3 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 1127
Ja, meg lovakat is. :)
Előzmény: aloe22 (1125)
zeta 3 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 1126

Azért a rendszerváltás előtt még valóban rendörség volt a rendörség, a nyomozók nagy része szakember volt igen nagy tapasztalattal, és elkapták a bűnözőket.

Aztán ugye politikai okokból lefejezték a rendőrséget és ezzel meg is kezdődött a züllés, ami ma is tart.

Meg lehet nézni a mai közbiztonsági állapotokat is, mikor a város egyes részein életveszélyes a közlekedés még nappal is.

A családon belüli erőszak meg egy nagyon kényes kérdés, igazából nem is rendörségi feladat.

A ki vert meg kit és miért problematikája sem igazán egyértelmű egy ilyen esetben. A háttérben olyan dolgok rejtőzhetnek, amik feltárásához a felek alapos pszicológiai vizsgálata vona szükséges. Mert az azért nyílvánvaló hogy ott ahol a családtagok egymást verik és terrorizálják, annak már valami komoly oka kell hogy legyen, és nem is feltétlenül a terrorizált fél az ártatlan. Gyakran meg sem történnek a bántalmazások, például válóperes eljárásoknál, a gyermek elhelyezés kapcsán merülhet fel hogy a feleség akár hamis tanúkkal is igyekszik bizonyítani a "brutális" apa és férj képet.

Szóval bonyolult dolgok ezek, és véleményem szerint a megoldása nem a rendvédelmi szervekhez tartozik, vagy kellene hogy tartozzon.

"Fordított világban élünk és ez nem fog változni egy darabig sőt még rosszabb lesz.

Már elnézést,hogy így kiakadtam,de az a nagy büdi igazság..:)"

Ez a demokratikus állam hátránya. Bár ami most az országban kezd lenni, az inkább már anarchia. Jogaik a bűnözőknek is vannak.

A problémáinkat már nekünk kell megoldanunk, az állam már nem nem védi meg a polgárait egymástól.

Előzmény: aloe22 (1124)
zeta 3 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 1123

A rendőrség ilyenkor megoldást jelentene, ha volna igazi rendőrségünk.

Előzmény: aloe22 (1122)
zeta 3 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 1121

Üdv.

Tipikus kutyás mentalítás. Vagy tipikus magyar mentalítás?

"Mindeközben a rémült utasok szemébe nézve arra gondoltam.komolyabb fellépés kéne a szabályokat áthágó kutyásokkal szemben!!!"

Jó hogy mostmár te is belátod. Persze a határozott fellépés minden szabályszegőt kellene hogy érintsen, különben sohasem lesz rend ebben az országban.

Előzmény: aloe22 (1119)
India Romeo Creative Commons License 2008.08.10 0 0 1066
A kutyának azért több előnye is van. Nem ír fórumba erősen vitatható eszméket és mindezt emiatt nem is teszi elképesztő helyesírással.:) Innentől gyakorlatilag off vagy nekem egyébként, kivéve ha még most feljebb látok valami hasonló borzalmat. Azért sok szerencsét az életben. Nem lesz neked könnyű így.
Előzmény: Törölt nick (1062)
La verita Creative Commons License 2008.08.10 0 0 1060
"Már elnézést,de én a kutyámat több okból nem viszem pórázon."

tukacsincsilla!

Tartsd be a törvényt!

Ne szegd meg a szabályokat!
Előzmény: Törölt nick (942)
Patrishia Creative Commons License 2008.08.10 0 0 1059
     Semmi,semmi!Valamit elbénáztam..........XDXDXD
Előzmény: India Romeo (1058)
India Romeo Creative Commons License 2008.08.09 0 0 1058
Ezt nem értem. Mi van abban a topicban?
Előzmény: Patrishia (1055)
India Romeo Creative Commons License 2008.08.09 0 0 1057
Nem hinném. Sose lehessen tudni. Aztán jön a rendőr és ez és az, aztán jön az ügyész és ez és az stb.
Előzmény: NattyDread (1053)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!