Keresés

Részletes keresés

Kováts Bernadett Esküv Creative Commons License 2014.04.16 0 0 25

Kedves Pireneusi hegyikutya gazdik! 

 

Szeretettel várlak titeket a facebook-os Pireneusi hegyikutya csoportban ahol képeket,videókat tapasztalatokat tudtok cserélni vagy esetleg kutyáitokat hirdetni :) 

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.01 0 0 24

Sziasztok!

 

Az a szomorú dolog történt, hogy barátnőmnek elpusztult a majd 15 éves Pireneusija aki nekem is nagyon a szívemhez volt nőve. Nagyon méltóságteljes öreg hölgy volt.

 

A kutyákhoz sajnos nem értek, de lehetséges viszonylag elviselhető áron hozzájutni ilyen fajtához?  Nem kiállítási kutya lenne, szóval nem baj, ha nem tökéletes, vagy törzskönyvezett. Hol lenne érdemes nézgelődnöm?

amindak Creative Commons License 2009.02.25 0 0 23

sziasztok!van itt még valaki?

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 22
Sziasztok!

Nekünk is volt pireneusink, szerintem az egyik legjobb kutyafajta, betegségeknek ellenálló, sokáig élő fajta. A miénk 16 évesen végelgyengülésben halt meg két éve :-(
Rettentően szívós állat! Az utolsó néhány évét vakon, süketen élte le, de mindig jókedvű volt.
Arról nem is beszélve, hogy bár elég magánakvaló, de remek természete van (szerintem) és olyan jó hozzábújni!
Potyognak a könnyeim, légyszi öleljétek meg a kutyitokat helyettem!
Előzmény: Raggi (21)
Raggi Creative Commons License 2004.07.08 0 0 21

Bár úgy tűnik, hogy senkit sem érdekelnek ezek a döbbenetesen gyönyörű fehér óriások, azért megpróbálkozom és felhozom a témát, már csak azért is mert leadtak az Illatosra egy fajtatiszta pireneusi hegyikutya szukát, 5 éves és csodaszép, bár kicsit elhanyagolt!
http://www.illatosut.hu/index.php?pid=1093

 

 

 

Raggi Creative Commons License 2004.01.24 0 0 20
Ócsán van egy pireneusi kan, eléggé lerobbant állapotban. Ki kéne menteni onnan, nem hajlandó enni, borzasztó sovány.
Anyagilag tudok segíteni, de befogadni nem tudom.
wyldy Creative Commons License 2003.11.20 0 0 19
Szia Raggi!
köszi az érdeklődést... :o)))

Suba nagyon jól érzi magát, amióta mindennap nálunk van (eddig a hajógyári szigeten volt kint a lovardában, de hálistennek eljött a nap hogy saját házunk lett jó nagy kerttel), a szomszédban van két kaukázusi, ők ugatnak, Suba meg csak néha foglalkozik velük pár vakkantás meg egy kis morgás erejéig.
Viszont rendre lepisili a kerítésoszlopokat...
Asszem eldőlt a rangsorkérdés, mert nincs visszapisilés a másik oldalról! :o)))

A papírjai is megvannak már, a nevünkre írta a MEOE a törzskönyvet, szóval hivatalosan is gazdái lettünk...

Hogy Suba beszédes -e?
Ha meglát máris jön bújni és közben kedvesen "mormicul" vagyis morgolódik...

Üdvi:
Wyldy

Előzmény: Raggi (18)
Raggi Creative Commons License 2003.11.20 0 0 18
Na, jól elkallódott ez a topic is!
Most olvasgattam Bonzóról, elképesztő, hoyg milyen emberek vannak. Remélem, hogy jó gazdihoz fog kerülni.
Suba hogy van? Az én Mafim is nagyon domináns, ő se tűr meg más kan kutyát maga mellett. Őt a kutyák egyébként nem érdeklik, de mind a mai napig ha a másik kutyánk pisil-kakil, akkor rohan és többszörösen felülpisili azt a helyet, nehogy véletlenül másnak a szaga is érezhető legyen a kertben.
Próbáltuk szocializálni, jártunk iskolába, de soha nem érdejkelte a játék és a többi kutyus, inkább elindult felfedezni a környéket. Ő a Rodentáli kennelből van. azt hiszem hívhatjuk őket nyugodtan "puppy mill"-nek, magyarul talán kiskutyagyárnak. A mai eszemmel és ismreteimmel nem vennék tőlük kutyát. Mindegy, Mafi már itt van és imádjuk, akármilyen bolond is néha, mert egyébként egy tündér bogár, bújós, mint egy kiscica, szinte dorombol, ha szeretgetik. És beszélget velünk, rengteg különböző hangja van. Suba is ilyen beszédes:
Na szia!
Raggi
Előzmény: wyldy (17)
wyldy Creative Commons License 2003.05.25 0 0 17
nagyon családszerető...
bújós kutya!

az idegen gyermekekre viselkedésük alapján reagál...
a mienk 11 hónaposan lett szocializálva (előtte ugyanis nem törődtek vele)

de ha a gyermekek közt nő fel akkor biztos, hogy még kiegyensúlyozottabb!

Egyébként megkaptuk a papírokat a MEOE-től, mostmár hivatalosan a mienk! :o)))

Előzmény: pipacsmező (16)
pipacsmező Creative Commons License 2003.05.25 0 0 16
Sziasztok!
Van valakinek valamilyen tapasztalata arról, hogy gyermekekkel hogy viselkedik ez a kutyus?

Ugyanis, a történet annyi, hogy kölkök vannak, ezé' asztán nem mindegy.

Ami van könyvekbe' azt L olvastam, de engem a tapasztalat érdekel.

Köszi.

wyldy Creative Commons License 2003.04.20 0 0 15
Végre! Sok utánajárás után, merthogy Suba papírjai valahol elkallódtak az előző tulajdonosánál,aki lemondott a kutyáról, jövő héten a MEOE-től megkapjuk a törzskönyv másolatát!
Érdekes, hogy a fickó még a nevére sem íratta a blökit, úgyhogy a tenyésztőt kellett megkeresni, hogy küldjön egy lemondó nyilatkozatot, és így a nevünkre vehessük végre a mi "kis" Suba kutyánkat...
Kiderült, hogy egy DEMOISELLE nevű kennelből való, és 2001. 06.04-én született...
Imádom!!!!!!!!!!!!!!!
wyldy Creative Commons License 2003.03.03 0 0 14
Nem tudom,hogy Ti mennyire vagytok vízközelben, de tavaly nyáron mi rengetegszer vittük Subát úszni...imád úszni, főleg ha mi is bemegyünk vele a vízbe, és jól össze lehet minket fröcskölni!!!:o))Szereti az autókat megugatni ,és minél nagyobb az autó,annál jobban ugat...szerencsére sétáink alkalmával erről nagyjából sikerült leszoktatni, már csak a nagy teherautók idegesítik...meg a hajók...egyik alkalommal, mikor úszni vittük, nem akartam bemenni vele, így hosszú pórázra engedve mászkált a vízben, míg én közben a sekélyebb vízben egy nagyobb kövön állva figyeltem...és akkor jött egy hajó...Suba elkezdett a hajó felé "kavarni" a vízben, én meg ijedtemben,hogy leesek a kőről a vízbe,és majd "vizisíelhetek" kiskutyánk után, elengedtem a pórázt..."papagazdi",aki eddig a parton várakozott rögtön "akcióba lendült", úgy ahogy volt, ruhástul, cipőstül gázolt bele a vízbe...nagyon megijedtünk, hogy a sodrás elviszi Subát, de végül nem jutott messzire, papája még idejében elkapta a póráz végét...azóta ha látjuk, hogy hajó közeleg, még idejében kiviszük a kutyit a partra...:o))
wyldy Creative Commons License 2003.03.03 0 0 13
Szia Raggi!

Nem tudom megnyitni a honlapot,pedig olyan kíváncsi vagyok!!!!!!!:o((
Biztosan jólírtad le????

Azt sajnos még nem tudjuk, hogy Suba pontosan mikor született, mert a papírjai még mindig a régi "gazdájánál" vannak...sokáig úgy gondoltuk, nincs szükségünk a papírokra, nem kell a törzskönyv,meg ilyesmi, oltási könyvet bármikor csináltathatunk neki, de aztán elkezdtünk vele kutyasuliba járni, meg vittük dokihoz, és rájöttünk, hogy mégis jó lenne megszerezni a papírjait...ha minden igaz, nemsokára meg is kapjuk,és akkor kiderül,mikor van a szülinapja... mi is nagyon kíváncsiak vagyunk rá...tavaly májusban amikor találtuk azt mondták,kb.10 hónapos,úgyhogy csak kb. gondoljuk, hogy tavasszal lehet majd 2 éves...

Előzmény: Raggi (11)
Raggi Creative Commons License 2003.03.03 0 0 12
A honlap címe helyesen: www.pentacomp.hu/pireneusi/index.htm
Előzmény: Raggi (11)
Raggi Creative Commons License 2003.03.03 0 0 11
Sziasztok!
Suba nagyon szep, igazi jegesmaci!
Megpróbálok majd képet feltenni Mafiról, addig is itt a honlapja címe: www.pentacomp.hu/pireneusi/indx.htm
Igen, elképesztő, hogy mennyire bújósak, pedig nem igazán ölbe ülős méret, mégis azt szereti a legjobban. Nagyon fontos neki az ember közelsége, szerintem ha olyan helyre kerül, mint pl. az a kavicsbánya, akkor nagyon elvadulhat és veszélyessé válhat.
El tudom képzelni, hogy mennyi munkába tellett, mire megneveltétek, mi 8 hetesen hoztuk haza de nagyon sok foglalkozásra volt szükség, amíg megtanulta a jaátékszabályokat. Nagyon okos, csak éppen mint minden pásztorkutya, iszonyú önálló.
Most mennyi idős Suba?
Előzmény: wyldy (10)
wyldy Creative Commons License 2003.03.02 0 0 10
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: wyldy (9)
wyldy Creative Commons License 2003.03.02 0 0 9
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: wyldy (8)
wyldy Creative Commons License 2003.03.02 0 0 8
nem értem...
...egy kicsit ki is tiltottak a moderátor bácsik...

azt írja hogy:"nem telt le a várkozási idő!"

pedig nincs 100k fölött a fájlméret...

de jön a többi kép!

Előzmény: wyldy (7)
wyldy Creative Commons License 2003.03.02 0 0 7
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
asta Creative Commons License 2003.03.02 0 0 6
Három db megnyithatatlan vörös x pici keretben. Pedig úgy megnéztem volna. Nem lehet másképp?:O)
Előzmény: wyldy (5)
wyldy Creative Commons License 2003.03.02 0 0 5
Íme pár kép rólunk:



Előzmény: wyldy (4)
wyldy Creative Commons License 2003.03.02 0 0 4
Hogyan csatoljunk képet:
1. valahova tedd fel a netre egy könyvtárba
a kép lehetőleg .jpg legyen, ugyanis 100k -nál nagyobb képet beszúrni tilos!
A fájl név ékezetnélküli kisbetűkkel legyen mentve!

2. ezt a kódot írd vagy másold be:
img src="az elérési út ahol a kép van"

pl: "http://www.tar.hu/pics/azenkutyamkepe.jpg"

Ügyelj arra hogy a feketével kiemelt rész előtt legyen egy ilyenjel: < a végen meg egy ilyen: >

Az idéző jelek is fontosak!

Sok sikert!

Egyébként mingyárt teszek be képet a mi Suba kutyánkról, csak be kell még szkennelnem!

Előzmény: Raggi (1)
wyldy Creative Commons License 2003.03.02 0 0 3
Az ember nem is gondolná róluk, "jegesmaci"-méretű kutyákról, hogy mennyire bújósak...eddig azt hittem csak Suba ilyen...
A legkedvencebb szórakozása mostanában egyébként az, hogy megpróbál beleülni a nem igazán pireneusi méretre készült foteljeinkbe...képzelheted, milyen vicces látvány, ahogy helyezkedik benne, de sehogy sem fér el kényelmesen....

Amit mindenképpen elmondanék a pireneusi kutyikról,(mert feltételezem,hogy ez nem csak Subára, hanem az összes pireneusira jellemző)hogy félelmetesen nagy a fájdalomküszöbük...
Suba nemrég vágta el a lábát valami üvegszilánkkal,de nagyon,és ha nem látszik a fehér bundáján, hogy véres,nem is vettük volna észre...pedig jó mély volt a seb...és még nem is sántított...elsétáltunk vele a dokihoz,aki persze rögtön altatni akarta,hogy össze tudja varrni a sebet,de mivel gyalog mentünk, sikerült lebeszélni róla...a kutty nagyon hősiesen tűrte a "műtétet" aztán miután lekerült az asztalról, ugyanúgy rohangált, mintha mi sem történt volna...

Később megpróbálok képet felrakni,csak nekem is kell hozzá egy kis segítség...

Üdv!

wyldy Creative Commons License 2003.03.02 0 0 2
Szia!!!
Nekük is van egy kb. 2éves pieneusi kutyink!Engedelmeddel bemásoltam egy másik topikból az irományomat ide,hogy ne kelljen má' mégeccer bepötyögni,amit elmondanék róla...

"Szóval kis családunk ötödik tagja egy "pöttöm" pireneusi hegyipásztor védjegyű kb. 80 kilós kutty...Először is leírom a történetét, hogyan is került hozzánk, aztán folyt. köv....
Sajnos már 11 hónapos volt, mikor először találkoztunk vele(pedig olyan kíváncsiak lettünk volna rá,mikor még kisebb volt).A párom találkozott össze vele tavaly május környékén egy este az utcán,esett az eső, bőrig volt ázva szegény..., megsajnálta (és persze egyből beleszerelmesedett),és hazahozta, amit a másik két kutyánk nem nézett túl jó szemmel, mert ugye ők lányok, idősebbek nála, és akkor hogy jövünk mi ahhoz, hogy egy "kisfiút" viszünk az "ő területükre",pláne hogy kétszer akkora mint ők...tehát kiplakátoztuk a környéket, és jelentkezett is valaki, aki tudta honnan szökött el... vissza is vittük a lovardába,ahol a helye ugyan megvolt neki, de igazi gazdája nem volt szegénynek...csak annyit kértünk, hogy később is szeretnénk majd "látogatni" a kutyit, mert nagyon megszerettük azalatt a 4 nap alatt, amí nálunk volt.Több helyre megpróbálták őt "elajándékozni",de a mérete és öntörvényűsége miatt nem igazán sikerült...aztán pár hét múlva meghallottuk,hogy el akarják vinni egy kavicsbányába!!!...aki ismeri a fajtát,az tudja milyen ,és hogy oda egyáltalán nem való...így hát heves tiltakozásba kezdtünk, és vállaltuk hogy foglalkozunk vele,séta,kaja,kutyasuli...stb...de ne vigyék el. Így került a mi "tulajdonunkba", és jó pár hónap kemény munkája után eldöntötte, hogy mi leszünk az új családja, a párom pedig a "falkavezér", mert ugye ő "egyemberes" kutya...olyan szintről indultunk vele, hogy még a nevére sem hallgatott, mivel 11 hónapos koráig nem foglalkozott vele senki, így aztán nagy örömmel kerestünk és találtunk neki új nevet...így lett SUBA...(ez neki is megtetszett, és hallgat is rá)..."

Raggi Creative Commons License 2003.03.01 0 0 1
Van, de nem tudom, hogyan kell csatolni.
Előzmény: Vegetable (0)
Vegetable Creative Commons License 2003.03.01 0 0 0
Van r0la képed? F0galmam sincs, h0gy néz ki...
Előzmény: Raggi (-)
Raggi Creative Commons License 2002.08.14 0 0 topiknyitó
Van egy két éves Mafi névre hallgató pireneusi kan kutyusunk. Pireneusis gazdikat és kutyikat keresek, akikkel tapasztalatot tudunk cserélni. Először van ilyen fajta kutyánk és nagyon érdekelne, hogy mire kell vigyázni, milyen betegségekre hajlamosak, a természetük (az egyém olyan, mint egy bújós jegesmaci, legszívesebben beleül az ember ölébe, ami méreteinél fogva inkább úgy néz ki, hogy ráül az emberre, de aggódós és frontérzékeny) és egyáltalán minden.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!