Keresés

Részletes keresés

smorgasbord Creative Commons License 2021.04.30 0 0 108

Teljesen éretten is?

Feldolgozásnál meg mindegy, úgyis meg lesz édesítve. Szóval az esetleges savasság csak friss fogyasztásnál lehet zavaró.

Előzmény: evodia2010 (107)
evodia2010 Creative Commons License 2021.04.30 0 0 107

Állítólag savanya....

Előzmény: smorgasbord (106)
smorgasbord Creative Commons License 2021.04.29 0 0 106

Mi a baj a Csengődivel?

Én nem ettem még, de azt hallottam szép festőlevű fajta. Az ízével mi a baj?

Előzmény: Jani71 (82)
Didergő Király Creative Commons License 2019.11.13 0 0 105

köszi szépen! nagyon sztárolták az utóbbi időben a feketicset, de most elbizonytalanodtam. a korai meteorral mindenképpen teszek egy próbált, azt még nem tudom, hogy a feketics mellett kitartok-e. súlyos kukac és permetszer fóbiám van, a legrosszabb párosítás. az előző meggyemet csak azért vágtam ki, mert kukacosodott, amúgy ízre nem volt rossz (édes, nem túl nagyszemű) és sokat is termett.

Előzmény: budai2 (104)
budai2 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 104

Valami hasonlót kérdeztem a Meggy rovatban.Sándortiszteletes és Madpapa válaszoltak.

Egyébkén (ahogy eddig látom) a Meteor lesz kisebb.

 

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=152489938&t=9110001

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=152492613&t=9110001

Előzmény: Didergő Király (103)
Didergő Király Creative Commons License 2019.10.29 0 0 103

sziasztok, tervben van feketics és meteor korai meggyek most őszi ültetése. a tervezett helyük közelében szomolyai és van cseresznyém, valamint pándy meggyem van. bízhatok benne, hogy a porzással nem lesz gond? a feketics és meteor közül melyik nő magasabbra? a fák elhelyezése miatt lenne fontos tudnom.

veszprémhez legközelebb vajon hol tudom ezeket beszerezni? akarok venni top taste és jojo szilvákat is, ehhez kinéztem egy dánszentmiklósi kertészetet, amit személyesen fogok meglátogatni. viszont sajnos náluk nincsen feketics. szuper lenne a veszprém - dánszentmiklós (albertirsa) vonalon egy másik kertészet, ahol kapok feketicset. előre is köszi a segítséget.

diospyros Creative Commons License 2019.07.11 0 0 102

Érési ideje: június eleje, közepe

részben ez is magyarázhatja, miért nem kukacos.

a jún. 10-ig beérő csersznyék sem kukacosak

(rita, szomolyai, bigerrau b., nimba, kossara, sms...)

Előzmény: diospyros (101)
diospyros Creative Commons License 2019.07.11 0 0 101
Előzmény: diospyros (100)
diospyros Creative Commons License 2019.07.11 0 0 100

Feketics. (vagy egyes írásokban Feketicsi.)

barátom soha nem permetezte. nem volt benne nyű (kukac) sem.

több éves fa.

nekem van egy, de csak jövőre terem. eddig én sem permeteztem,

és semmi baja, de az első 1-2 év nem mérvadó, ez a tapasztalat

(pl. őszibaracknál is első évben nem -vagy alig- volt tafrina, másodiktól brutális.)

Előzmény: Pilu855 (99)
Pilu855 Creative Commons License 2019.07.04 0 0 99
Tiszteletem.
Egy megbízható, és kevés permettel is el levő meggyfa fajtát keresek, amit a cseresznyelégy sem köp be annyira, ha létezik ilyen. Előre is köszönöm.
zerger88 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 98

Április 2 legelső virágok.

zerger88 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 97

A 12 napos késésből lett kb 1 hét előny, érdekes év volt ez. Kíváncsi lennék hogy ha "normálisan" kezd a tavasz, de ugyan ilyen közel 30 fokos április esetén mennyivel ért volna korábban. (bármely gyümölcs)
Képek között turkáltam valamelyik nap és az idei termést is megleltem :)
Teljesen beérve jun. 13.án.

Előzmény: zerger88 (90)
Jani71 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 96

A tervek alapján vettem is Feketicset (remélem...), annak a levágott hajtásával megpróbáltam

átoltani a Csengődit. Kicsit se sikerült. Aztán a Csengődi előtörő hajtásai is lekonyultak, szenvedtek.

Kivágtam a fenébe az egészet... :-( A fiatal Feketics szépen fejlődik. Abból legalább lesz valami. :-)

Előzmény: Jani71 (82)
zerger88 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 95

LEfújtam május 15. a fa alsó részét Mospilannal. 5 liter ment el rá. Amelyik részét lefújtam ott nyűmentes, de sajnos a fa teteje kukacos, annak ellenére hogy próbáltam felfelé is permetezni de hát sajna bazi nagy a fa :( Bár kevesebb a kukac mint tavaly, de minden 2. az ahol nem lett normálisan lefújva. (koronaszint 3 méter magasan kezdődik)

CSIxy Creative Commons License 2018.05.12 0 0 94

A Tied szebb?

Hol vannak a cseresznyelegyek ? Nálam nem gyűlnek a sárga lapon.

Előzmény: Ali-bá (93)
Ali-bá Creative Commons License 2018.05.12 0 0 93
Előzmény: CSIxy (92)
CSIxy Creative Commons License 2018.05.12 0 0 92

Valerij Cskalov

zerger88 Creative Commons License 2018.04.14 0 0 91

Teljes virágzásban:

zerger88 Creative Commons License 2018.04.12 0 0 90

12 napos késés virágzásban (2017-2018), kíváncsi leszek mikor érik így be.

Előzmény: zerger88 (53)
123János Creative Commons License 2018.02.04 0 0 89

Nekem van cseresznyemeggyem. A levele cseresznyére emlékeztet finom, édes festőlevű a gyümölcse és elég korán érik.

Lehet, hogy ezt a meggyet keresed ? 

Előzmény: Mohar (83)
isai Creative Commons License 2017.12.04 0 0 88

Köszönöm szépen. Adok neki kis időt. Tavasszal kiderül.

Előzmény: SándorTiszteletes (87)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2017.12.04 0 1 87

Kidobtam a piramist, hibás fajta. AZ ajánlott porzókkal sem mindig terem jól, a kísérleti parcellákban sem. A marketing persze mást mond, de én bőtermő piramisról nem tudok.

Ráadásul túléretten is savas ízű.

Előzmény: isai (86)
isai Creative Commons License 2017.12.01 0 0 86

A meggy fórumon már próbálkoztam, de érdemben semmi. Van egy 4 éves Piramis meggyem. Szerintem cseresznyemeggy, legalábbis a kinézetéből. Eddig még nem hozott termést. Eddig arra gondoltam, hogy elfagyott a virágzáskor.  Idén olvastam, hogy Katalin, Carmen, Margit cseresznyét ajánlanak hozzá porzónak. Ajánlották, hogy az egyik oldalágba oltsak ilyet. Nem tudom van-e tapasztatod a Piramissal, illetve tudnál-e olyan cseresznyét, ami megfelelően megporozza. Az a problémám, hogy ha ilyen cseresznyét ültetek, akkor ültethetek mégeggyet, ami azt porozza.

Előzmény: SándorTiszteletes (60)
Jani71 Creative Commons License 2017.10.10 0 0 85

A Feketicsnek vajon a sajmeggy vagy a cseresznye a jobb alanya (fekete vályogtalajon)?

Előzmény: Jani71 (82)
ksanyi52 Creative Commons License 2017.10.04 0 0 84

Szia! Nekünk van egy cseresznyefánk amelyiken meggyízű cseresznye terem. Nem tudom hogy ilyet keresel e. 

Előzmény: Mohar (83)
Mohar Creative Commons License 2017.10.04 0 0 83

Nem bukkant még senki rá a cseresznyemeggy rejtélyére?

Én gyerekkorom után - ki tudja, akkor hol kóstoltam -  a régi lakhelyemen találtam rá újra egy ház előtt az utcán. Sajnos már nagyon messze élek, talán meg sincs az a fa. Fantasztikusan aromás, harmonikusan édes-savanykás, sötét, nagy szemű terméseket érlelt már májusban; volt, hogy már május elején csipegettem róla. Az érés ideje alapján is próbáltam felkutatni, és az ízleírások alapján is, de szerintem egyik meggyfajtára sem illik igazán. Ha esetleg valaki tud ilyen fáról, nagyon hálás lennék, ha írna. Nem akarok lemondani róla, hogy még egyszer rátaláljak. :)

Jani71 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 82

Őszintén szólva én nem vagyok elájulva a Csengőditől. :-( Mármint a gyümölcstől.

Maga a fa az csodálatos! Már többször mondtam a környezetemben, hogy simán el tudom képzelni

akár még díszfának is olyan helyre, ahol a 'vaskos' árnyék, a gyors növés és stabil minőség a lényeg.

Igazi strapafa (és szép is)... Csak épp a gyümölcs a csapnivaló (mennyiségre talán hozná majd a

minimum elvártat, de hát ez nem az, amit én reméltem). Előbb-utóbb átoltom Feketicsre.

Ahogy látom, azzal nem lesznek ilyen gondjaim. Már érdeklődtem egy fórumban, hogy esetleg

tudna-e valaki küldeni oltóanyagot, sajnos nem sikerült, ezért ősszel veszek fát és annak a

felhasználásával kicserélem a Csengődit. Úgyis akartam fát ültetni.

Azért is okozott csalódást, mert néhány éve volt szerencsém a Bosnyák meggyet megtapasztalni

az eredeti élőhelyén és az nagyon más volt.

Azt vártam a Csengőditől is. Ahhoz képest nagyon mást kaptam... :-(

Előzmény: budai2 (81)
budai2 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 81

gondolom, Számodra nem újság ami következik:

 

Szerintem a csengődi néven futó meggyfajta is a cseresznyemeggy kategoriába tartozik.

A gyümölcs formája, a levelek alakja és mérete, a fa brutálisan erős növekedése mind mind a cseresznye jeleget mutatják. Maga a termés éretten meggyízű.

Előzmény: SándorTiszteletes (73)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 80

Akkor a szomszéd rendeli neked a kukacokat ((::!!

Előzmény: zerger88 (79)
zerger88 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 79

Bár jó lenne amit mondasz, de nálam ez nem működik. A fa alatt be van építve 1 tároló, és egy fedett szín. Ráadásul a méretei miatt örültem hogy a kb a felét letermeltem jó esetben. Bár az is lehet hogy előny hogy alig van alatta talaj :) Meg kérdés hogy mennyire szeretik a juglont mert ahol a kis földrész van általában tavasszal szedem össze a levelet.

Plusz ráadás hogy a szembe szomszédomnak van 4 kisebb meggyfája az utcán. Évek óta nem szedi le, csak nagyon keveset róla, na ott lehet rendesen "cseresznyelégygyár" :( Bár majd idén elkérem, ha lesz időm rá, sajna tavaly nem volt, örültem hogy a sajátom rekord termését leszedtem :(

Előzmény: kavicsos64 (78)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!