Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.07 0 0 1072

"Miért téves ?"

Construct jobban el tudja magyarázni.

Előzmény: hiper fizikus (1069)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.07 0 0 1071

Azt csinálom, de még egy kicsit finomítani kellene a modellen.

Előzmény: Ménes Dénes (1070)
Ménes Dénes Creative Commons License 2019.05.06 0 0 1070

Az jó dolog, valamikor én is próbáltam olyat. Egy ilyen algoritmus akkor igazán eredményes, ha tudjuk, hogy nagyjából mit várunk, és az annak megfelelő függvényekből dolgozik, paraméterez, és úgy keresi meg a legjobban ráillőt.

Előzmény: Törölt nick (1067)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.05.06 0 0 1069

"alkotott téves elképzelésemet"

Miért téves ?

Előzmény: Törölt nick (1067)
Ménes Dénes Creative Commons License 2019.05.06 -1 0 1068

>Az, amit most kezdesz sejteni, a halmazelméletben precízen kidolgozott terület.

#Tudom, csak próbáltam rávilágítani egy mondattal, hogy mit kell érzékelni benne.

>Amit a másik topicban írtál (10139) az egy borzalom.

#Dehogy is! Az egy nagyon is frankó és egyszerű dolog.

>Amit értened kellene azt nem érted, helyette valami pongyola, naiv. következetlen rémséget írtál, amiben minden rossz. Nem így megy ez, a matematika nem ilyen.

#Mit nem értesz? Segítek. Mit látsz rossznak benne?

Előzmény: mmormota (1066)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.06 0 1 1067

"A kozmológusok (ahogyan én is) úgy tartják, hogy éppen ezért lufiszerű az Univerzumunk (így nincs az a probléma, amit felvetettem a másik két esetre), csak jócskán felfúvódott, és így amit látunk belőle, az annyira közel esik a síkhoz, hogy a mérési pontatlanság elfedi annak kimérését."

Ebben igazad lehet.

Most próbálok nem túl pontos mérési eredményekre függvényt illeszteni.

Ha a görbe kisebb szakaszaira illesztenék, abból mindenféle marhaság jönne ki.

(Viszont az extrém hullámhosszúságú gravitációs hullámok által térben periodikusan táguló és zsugorodó univerzumról alkotott téves elképzelésemet visszavonom.)

Előzmény: Ménes Dénes (981)
mmormota Creative Commons License 2019.05.06 0 0 1066

Az, amit most kezdesz sejteni, a halmazelméletben precízen kidolgozott terület. Amit a másik topicban írtál (10139) az egy borzalom. Amit értened kellene azt nem érted, helyette valami pongyola, naiv. következetlen rémséget írtál, amiben minden rossz. Nem így megy ez, a matematika nem ilyen.

Előzmény: Ménes Dénes (1064)
construct Creative Commons License 2019.05.06 -1 3 1065

Hogyan lehetne megcáfolni egy állítást, ami a matematikában ismeretlen, saját használatú fogalmaidra vonatkozik, de azokat te se tudod definiálni?

Előzmény: Ménes Dénes (1064)
Ménes Dénes Creative Commons License 2019.05.06 0 0 1064

Miért? Nem? Cáfold meg!

Puffogsz csak itt jobbra-balra.

Előzmény: construct (1063)
construct Creative Commons License 2019.05.06 -1 1 1063

Nem apró baki, hanem a matematikai kultúra tökéletes hiánya.

Erényes ember akkor volnál, ha ezt ismerted volna el.

Te viszont rögtön másokat vádolsz gőgösséggel.

S egyből bevetsz egy újabb halandzsát:

"Végtelenül nagy "számoknál" a ("szám")érték, mint nagyság, és a számosság különváló fogalmak"

Előzmény: Ménes Dénes (1059)
JimmyQ Creative Commons License 2019.05.06 0 0 1062

Akkor ne bolondítsad velük itt a népeket!

Előzmény: Ménes Dénes (1061)
Ménes Dénes Creative Commons License 2019.05.06 0 0 1061

Húú, hát azt most egy kicsit bonyolult lenne, úgyhogy passzolom.

Előzmény: JimmyQ (1060)
JimmyQ Creative Commons License 2019.05.06 0 0 1060

Meséld el nekünk, mi a végtelen nagy számok "szám"értéke (mint nagysága), ami különálló fogalom a számosságtól!

Előzmény: Ménes Dénes (1059)
Ménes Dénes Creative Commons License 2019.05.06 -2 2 1059

>Eredetileg is arról folyik a vita, hogy a 3D véges térfogat ugyanannyi pontot tartalmaz, mint a 3D végtelen térfogat, erre mutatott egy bizonyítást!

#Ezt tényleg nagyon benéztem, de most már mindegy, elismertem hibám, nem úgy mint G. gőgös Ákos és construct, akik nem ismerik be. Szóval ebből az apró bakiból is látszik mennyire erényes vagyok, és most nem fényezni akarom magam, hanem ez a valóság.

Végtelenül nagy "számoknál" a ("szám")érték, mint nagyság, és a számosság különváló fogalmak. Véges szám esetén ezek egybeesnek, minden egyszerű.

Előzmény: Elminster Aumar (1043)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.05.06 0 0 1058

A "neutrális" lenne az a szó ?

Előzmény: Törölt nick (1057)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.05 0 0 1057

"A megoldás lényege ugyanaz, mint amikor még egy vendéget kellett elszállásolni a teli végtelen szállodába. A 0-t beleképezzüka (0,1] intervallum egy x0 pontjába, x0-t egy x1-be és ígytovább"

Na jó, nekem ebből ennyi is elég.

A fizikusoknak van erre egy szavuk, de most nem ugrik be. Amikor a statisztikai eloszláshoz hozzáadnak egy állapotot és semmi nem változik. Kondenzátum.

https://youtu.be/JqNg819PiZY?t=1154

Előzmény: mmormota (1055)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.05 0 0 1056

Kösz. Majd valamikor később megnézem.

(Most egy bosszantóan primitív matematikai problémával küzdök.)

Előzmény: mmormota (1055)
mmormota Creative Commons License 2019.05.05 0 0 1055

Bocs, benne maradt a hibás copy-paste, a linket érdemes megnézni.

Előzmény: mmormota (1054)
mmormota Creative Commons License 2019.05.05 0 0 1054

Síkot képezz le egyenesre.

Bármilyen meglepő, a sík (3d tér, véges n dimenziós tér stb) pontjainak számossága is kontinuum, mint a 0-1 szakaszé. Ezt kicsit másképp lehet bizonyítani, pl :

https://users.itk.ppke.hu/~b_novak/DM/szamossag_pl.pdf

(e) az egységnyi oldalhosszúságú négyzet pontjainak halmaza Megoldás. Egyrészt a kétdimenziós síkban a  [  1CQ  1 CK  csúcsokkal adott egységnégyzet tartalmazza az N4%G -nak megfelelo˝ számegyenes    intervallumát, azaz -nak legalább kontiuum sok eleme van, tehát   . Másrészt tekintsük a következo˝ leképezést, amely az egységnégyzet egy 3QN koordinátájú pontjának megfelelteti a QRN = N = N valós számot, ahol M% Q  =  és N %P QN- N= N (vagyis  az  szám, N pedig az N szám  . tizedesjegye). Ezáltal a négyzet minden pontjának, azaz minden elemének megfeleltettük a    intervallum egy a többitol˝ különbözo˝ elemét, tehát a négyzetnek nem lehet több pontja, mint a    intervallumnak, azaz   . A két korlát összevetésével az adódik, hogy az egységnégyzetnek is kontinuum sok pontja van, azaz   % . Megjegyzés: Kicsit pontosítanunk kell a véges tizedestörttel leírható racionális számok kétféle lehetséges írásmódja (például *  %: * !!!!!  ) miatt. Elofordulhat ˝ ugyanis, hogy a fenti leképezés a    intervallum egy racionális pontját két különbözo˝  QN párhoz is hozzárendeli, ezáltal a képként eloálló ˝ pontok nem lesznek különbözoek. ˝ Ez a probléma azonban nem áll fenn, ha az ilyen véges tizedestörttel megadható racionális számoknak már eleve a végtelen alakját tekintjük. Gondoljuk meg, hogy ha a fenti megfontolásokat nem a kétdimenziós, hanem a "-dimenzióstérben lévo˝ hiperkockára alkalmazzuk, akkor is ugyanezt az eredményt kapjuk, nevezetesen a "-dimenziós hiperkocka pontjainak számossága is kontinuum. (f) a kétdimenziós sík pontjainak halmaza Megoldás. Az 1. feladat állítása szerint bármely rögzített N-ra ugyanannyi # 3 N2< %$%&' alakú, mint ahány # 3QN5%$   (' alakú számpár van, illetve bármely rögzített -re ugyanannyi # 3QN5N)$*&' alakú, mint ahány # 3QN5N)$   (' alakú számpár van. Ezeket felhasználva a kétdimenziós tér ( # 3 N2< 3 N)$%&+' alakú) pontjainak száma éppen annyi, mint az egységoldalú négyzet ( # 3 N5 3 N)$   ,' alakú) pontjainak száma, ami viszont a 2e. feladat szerint megegyezik az egy dimenzióban vett    szakasz pontjainak számával, azaz kontinuum. Vagyis   %- . (g) a háromdimenziós tér pontjainak halmaza Megoldás. A 2f. feladat megoldásában látottakhoz hasonlóan az alábbiak szerint 3 dimenzióban is azt kapjuk, hogy a teljes 3 dimenziós tér pontjainak száma megegyezik az egységoldalú kocka pontjainak számával. Nevezetesen bármely rögzített N/.-re ugyanannyi # 3 N0. 1$2&+' alakú, mint ahány #-3 N/.-& %$   (' alakú számhármas van. Bármely rögzített 30.-re ugyanannyi # 3 N/.- N)$*&+' alakú, mint ahány #  QN/.- N3$   (' alakú számhármas van. Illetve bármely rögzített 3 N-ra ugyanannyi # 3QN0. .4$%&+' alakú, mint ahány számhármas #  QN/.- .5$   ,' alakú. Elég tehát az egységoldalú kocka pontjainak számosságát megállapítani. Bármely rögzített .-hez az egységkockának egy olyan metszete tartozik amely egy 6,.  egységnégyzetet ad. 6S7.- pontjainak kölcsönösen egyértelmuen ˝ megfeleltethetok˝ az egységszakasz pontjai a 2e. feladatban ismertetett módon, azaz 6S7.- minden 3QN pontjának megfelel egy 89$    szám. Az eredeti egységkocka egy  QN/.- pontjához ezzel kölcsönösen egyértelmuen ˝ hozzárendeltük a 780.  pontját az egységnégyzetnek, vagyis az egységkockának ugyanannyi pontja van, mint az egységnégyzetnek, amirol˝ tudjuk, hogy kontinuum. Ezzel beláttuk, hogy   %

Előzmény: Törölt nick (1030)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.05.05 0 0 1053

Attól tartok, hogy nem ...

Előzmény: hurricanejoe (1052)
hurricanejoe Creative Commons License 2019.05.05 0 0 1052

Szuper! Végre egyetértünk! XDD

Előzmény: hiper fizikus (1051)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.05.05 0 0 1051

Ez a kijelentésed pontosan ugyan olyan értékű, mint szerinted az, hogy a foton anyag .

Előzmény: hurricanejoe (1050)
hurricanejoe Creative Commons License 2019.05.05 -2 0 1050

Ez tudományos tétel.

Előzmény: hiper fizikus (1049)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.05.05 0 0 1049

Ez itt OFF topik , van erre egy másik topik a vallás csoportban .

Előzmény: hurricanejoe (1048)
hurricanejoe Creative Commons License 2019.05.05 -2 0 1048

Nemvót ősrobbanás.

A JóIsten teremté a Naprendszert. 

Az istenek Jóistene pedig az Univerzumot.

hiper fizikus Creative Commons License 2019.05.05 0 0 1047

Lehet, hogy csak asztigmatikus látásod van, mit nekem is . Sokáig nem tudtam róla . 

Előzmény: Törölt nick (1045)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.05.05 0 0 1046

Tudom Szabikunak az e_mail címét, de nem szokta rendszeresen megnézni . Persze nem adom ki senkinek . Szerintem adjunk esélyt neki, hogy megjavuljon .

Előzmény: construct (1041)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.05 0 0 1045

Uhh, visszaolvastam. Tényleg.

Ezt már construct is a fejemre olvasta, hogy figyelmetlenül olvasok.

Erről sürgősen beszélnem kell a pszichiáteremmel, vagyis a másik énemmel.

Előzmény: Elminster Aumar (1043)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.05 0 0 1044

"Az, hogy szervezett oktatás keretében is hibáznak a tanulók, ezen nem változtat. Csak nekik azonnal megmutatják, hogy hol tévednek. Ha ebből se tanulnak, megbuknak, ha a vizsgán olyan alapvető hibát követnek el, mint amiről itt szó volt."

Meg néha kiderül, hogy a diák mégsem tévedett.

Mint például Hawking tanítványa esetén.

Habár a fehér holló ritka, de nem kizárt.

Elmagyaráznád, hogy szerinted a paradigmaváltás mit jelent?

Előzmény: mmormota (1015)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.05.05 0 0 1043

"Csalsz. Síkot képezz le egyenesre."

Nem csal.

Eredetileg is arról folyik a vita, hogy a 3D véges térfogat ugyanannyi pontot tartalmaz, mint a 3D végtelen térfogat, erre mutatott egy bizonyítást!

Erre te idejössz azzal, hogy akkor bizonyítsák neked a 2D végtelen térfogat és az 1D végtelen térfogat azonosságát???? Te ezt a vitát olvasod egyáltalán? Vagy nem vagy tisztában a különböző dimenziójú felületekkel? Alma-körte, neked nem számít?

Előzmény: Törölt nick (1030)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!