Az Ön által felkeresett topic fegyverek, ill. annak látszó eszközök
forgalmazásával kapcsolatos adatokat is tartalmazhat.
Felhívjuk figyelmét, hogy csak akkor lépjen be, ha Ön fegyverek forgalmazásával
vagy felhasználásával hivatásszerűen foglalkozik, és a honlap látogatása nem
eredményezi valamely Önre vonatkozó jogszabály vagy egyéb szabályozás
rendelkezéseinek megsértését.
Az Port.hu Kft. a fórum számára kizárólag tárhelyet szolgáltat, a honlapon
megjelenő információk vonatkozásában szerkesztői felelősséget nem vállal.
Amennyiben megítélése szerint a honlapon jogellenes tartalom jelenik meg, úgy
azt kérjük, jelezze az Port.hu Kft. mint tárhelyszolgáltató felé.
én pont most olvasok egy könyvet ettől a stefántól, és nem tudtam, hogy nemere az. rommelről szól. valóban van némi baj a stílusával és a papírminőséggel (télleg wcpapír...), és néha talán nagyít is rommelen. de azért jófajta olvasmánynak tűnik, és mivel rommelről még nem olvastam máshol részletesebben nem is tom véleményezni a leírtakat (max annyit, hogy néha talán nagyít rommelen). úgy látom ti járatosabbak vagytok WWII és a szerzők terén. valaki tudna ajánlani valami jó könyvet a témában? mármint rommel:) köszi
Nemere Stefan Niemayer néven ontotta a marhaságokat, (A legyőzhetetlen ezmegaz, Hitler. SS, Rommel stb.).
Nemere most már a saját nwvén ir a haditechnikáról, de ugyanúgy marhaságokat, mint régen, álnéven.
Nagyrészt napisajtóból dolgozik, ha van egy jó téma, "ráepül", és 2-3 hét alatt összedob egy WC-papir könyvet. (pl. a Kurszk tengeralattjáróról szólót)
Földi Pált nekem egy antikvárius Nemere István "művészneveként" azonosította be. Állítólag valamilyen jegyzék szerint ő "írja" ezeket a remekműveket. Sajnos valóban csak összeollózásról van szó, azonban ha nem olvastad az eredeti könyveket talán még valami újdonság is lehet benne számodra (pl. a hopliták az ellenségre hajítják a lándszáikat :)) - ha tényleg ő az, akkor nagyon tudom sajnálni Don, Lars, Ariel megteremtőjét.
94-ben Finnosrszágban jártam, van ott valami tank múzeum, sajnos nem emlékszem a nevére. Egy apró szigeten is voltam, ahol az oroszok partra akartak szálni, hogy elfoglaják a világító tornyot - a finnek nagyon büszkék voltak, mivel durván visszaverték őket. Ja és Mannerheimnek szobra van Helsinkiben.
Ha van köztetek Panzer General II rajongó, akkor küldhetne egy mailt a macmorrigan@freemail.hu -ra. Jó lenne egy PGII rajongótábort összehozni. A játék teljes magyarítása lassan kész lesz, de a teszetlésnél elkelne a segítség. Sőt mi több rengeteg extra van az alapjátékhoz, amit érdemes kipróbálni. Szóval jelentkezzetek!
"Említetted, hogy Földi Pál nem jó író."-Hmmm Hitler elvtárs, nem volt jó elvtárs.
"Kit ajánlasz magyar vagy nemzetközi viszonylatban?" -hmm van itt a fórumon egy iró akinek a könyvei levéltári adatok szerint hitelesek. :-)
Talán kérdezd őt a nemzetközi viszonyokról.
A neve Sz-el kezdődik.
Földit meg inkább hanyagold.
Földi egy kompillátor.. Szóval SEMMI saját gondolata sincs, hanem 10-15 könyvben megirt adatokat másol ki. Gyakran arra sem vewszi a fáradságot, hogy a szövegen nagypon változtasson, ami ugye szerzői jogi problámákkalk is jár..
Összesztedettségéről annyit, hogy amikor német könyvből dolgozik, a németek "ragyognak", amikor szovjetből, akkor a szovjetek, amikor angolszászból, akkor meg azok...
DE EGYETLEN FÖLDI KÖNYVÖN BELÜL!
Minden fejezet más stilusban...
Mutatja a s"szinvonalát", hogy melyik kiadónál, és milyen minőségben jelennek meg a könyvei (szvsz WC-papiron...)
Említetted, hogy Földi Pál nem jó író. Ez a kritika szakmailag, történelmileg mennyire megalapozott? Mivel tudnád alátámasztani kijelentésedet?
Jó pár könyvét olvastam és nekem eléggé profinak tűnt. Úgy gondolom nagyon magas szintű a lexikális tudása.
Említetted, hogy a témában keressünk más írót. Kit ajánlasz magyar vagy nemzetközi viszonylatban?
S
A finnek tovább is kedvezőbb esélyekkel harcolhattak volna, ha a háborút megelőzően a pacifista-liberális kormányuk nem a hadseregen szeretett volna spórolni.
A háború előtt egy hónappal avatták fel Helsinkiben Európa akkori legmodernebb egyetemét, aminek az elkészítése iszonyú pénzbe került. A háború első napjaiban, Helsinki terrorbombázásánál az egyetem megsemmisült. Vettek volna a pénzen légvédelmi ágyút...
Nem kell annyira túlbecsülni a Mannerheim-vonalat, ami csak néhány kiserődből és harckocsiakadályból állt. Az oroszok terjesztették el róla, hogy modern erődrendszer volt, hogy megmagyarázzák a sikertelenségeiket.
Június végén felvételizek és ehhez sok könyvet kell olvasnom. Pár napja kezdtem el olvasni Väinö Linna: Az ismeretlen katona c. könyvét, ami a szovjet-finn háborúról szól. Szépirodalmi alkotás, úgyhogy nem tudom mennyire történelem hű. Mindenesetre jónak ígérkezik a történet. A könyvben a szovjet ellenség alig-alig bukkan fel, inkább a katonák életéről és a lelkükben dúló csatáról ír Linna... Úgy hiszem, egy ilyen békés népnek hatalmas nagy törés lehetett a háború.
Csak a pontosság kedvéért: Békássy Vilmos nem harc közben halt meg, hanem akkor tűnt el , amikor átrepűlték új gépeiket Svédországból. Erős havazásban valószínűleg a Botteni öbölbe veszett gépével.
Pirity Mátyás Márciusban 22 bevetést repült , és két Finn kitüntetést is kapott. (Az egyiket jóval a háború után , amikor már Ausztráliában élt)
Írok néhány infót, hátha megint szüksége lesz valakinek némi tudásanyagra a háborúval kapcsolatba.
A legeredményesebb finn vadászpilóta Eino Ilmari Juutilainen tiszthelyettes 32 légigyőzelmet aratott a finn-orosz háború időszakában, később a második világháború végére 92-re növelte légigyőzelmei számát.
A háborúban önkéntes magyar pilótaként részt vett Békássy Vilmos ( hősi halált halt a harcokba ) és Pirity Mátyás, FIAT-G50 vadászgépekkel repültek.
A magyar kormány 1 millió pengőt meghaladó értékben küldött hadianyagot a finneknek. ( a finn katonák egy része magyar rohamsisakban harcolt az oroszok ellen)
1940.01.10.-én magyar önkéntes zászlóalj alakult, 1940.02.11.-én érkeztek Finnországba, a háború vége után 1 hónapig örizték Lappeenranta közelében a finn határt. 1940.05.20.-án a tiszteket kitüntették, a zászlóalj hazajött és 1940.05.28.-án feloszlatták.
Földi Pál az utolsó magyar katonai polohisztor, tankról, repülőről, háborúrol bármit le ír. Szerintem karakterszámra fizetnek neki...
Ha színvonal kell, keressd a többi könyvben!
Amúgy még egy fontos ok volt a finneknél a korábban említett marsallról elnevezet "vonal" erődrendszer, mely eléggé megfogta az oroszokat.
Nem hagynám ki a számításból Sztálin 30-as évekbeli tisztogatásait, értelmes orosz tiszt (főtiszt) nem nagyon maradt életben.
Amúgy a II. VH-ban is csináltak a finnek nekik pár gondot, kedvenc story-m mikor a STUG III. irányzóit akkor tekintették kiképzettnek, ha egy fára szegezett kartonra leírták a nevüket a csőhöz kötözött ceruzával.
Ki is lőttek pár T-34-est...
Örömmel láttam ezt a topikot, nem is tudtam, hogy megjelent magyarul a Téli háború. Köszi az infót! Már meg is rendeltem! Csatlakoznék én is néhány könyvcímmel, a témához:
Földi Pál: Egy elfelejtett háború, érdemes megvenni kb 400 Ft, és elég részletes a könyv. Sajnos a szerző hangvétele kicsit elfogult, olyan érzés olvasni, mint a kommunista orosz tisztek visszaemlékezéseit, csak ő a másik oldalt isteníti. Van neki egy elmélete a háborúról, és mindent ezen keresztül magyaráz. Ettől függetlenül érdemes elolvasni mert elég részletes. A végén leírja a magyarok szerepét a finn-orosz konfliktusban, ez külön kuriózum.
H.S. Commager: A második világháború, ebben van egy nagyon jó részlet, amit egy amerikai újságírónő írt, aki néhány héttel a csata után járt Soumissalminál.
Mike Spick: Ászok, ebben a könyvben írnak a finn repülős ászokról.
Gosztonyi Péter: A Vörös Hadsereg, ebben is vannak infók a téli háborúról, ez egyébként nagyon korrekt, nyugaton élő magyar történész írta, tehát nem komcsi öntömjén.
Ha valaki tud még könyveket a témában, akkor az írja meg légyszi.
Simo Häyhä idén Áprilisban halt meg 96 éves korában.
"A finnek azért kalapálták el ennyire a ruszkikat, mert"...
ez azért elég egyszerű summázása az okoknak , bár kétségtelen , hogy ezek is belejátszottak.
Ha érdekel a téma ,olvasd el Mannerheim marsall "A Téli Háború" c. könyvét. Elég részletesen leírja a harcokat,térképekkel. Ráadásul elég pontos is lehet mert Ő volt a főparancsnok :))
A Püski kiadó adta ki 1997-ben.
Nagyon szeretem va történelmet és kiskorom óta speciálisan érdekel a II. világháború.
A szovjet-finn háború eddig nem tartozott az érdeklődési körömhöz. Az oka, hogy hirtelen elkezdett érdekelni a szovjet-finn háború egyik helyszínén lévő csatározás, az a Pnazer General II nevű stratágiai játéknak köszönhető. Annyit sikerült persze megtudnom, hogy nem a játékban az, hogy német csapatok vannak azon a fronton, a valóságban nem történt meg, mert Németország nem vett részt semmilyen módon az ütközetben, sőt még a szovjet tengeralattjáróknak segítettek is.
Lehet, hogy hamarosan elkezdek keresni angol nyelvű szövegeket, ez végülis egy teszt is arra nézve, hogy a főiskolán ha egy feladatot kapok, akkor azt mennyira tudom megoldani.
Én egyszerűen nem tudom megérteni, hogyan tudott ilyen hatékonyan védekezni a maréknyi finn hadsereg a hatalmas szovjet hadsereggel szemben és erre is próbálok fényt deríteni.
Lehet, hogy hibáztam, amikor a témát ennyire leszűkítettem, egyenlőre a szovjet-finn háború magyar nyelven írodó információinak is örülnék, ha továbbra is a Suomussalmi csaták érdekelnek a legjobban.
Tudtommal magyarok is voltak ott, igaz, hogy mivel kerülűúton kerültek Finnországba, így elég későn érkeztek oda.
Esetleg erről a Simo Hayháról írhatnál, ha tudsz valamit.
Érdekes, hogy a finnek kézigránátját nevezték Molotov koktélnak.
Köszönöm, hogy értékes hozzászólással gazdagítottad a topicot.
december 7. Elkezdődnek az első csaták a később hiressé vált cstamezőkön- Taipale, Kolaa és Suomussalmi.
december 27. A finn 9. hadosztály visszafoglalja Suomussalmi- t. A szovjet 163. hadosztály rendezetlen, pánikszerű visszavonulásba kezd.
Szeretnék segítséget kérni a szovjet-finn háború egy bizonyos hadiszakaszán történt eseményeiről. Suomiussalminál történő hadicselekmények részletei érdekelnének.