Keresés

Részletes keresés

uhu20 Creative Commons License 2014.05.18 0 0 29

Ez a vizsga amellett, hogy ad egy totálképet, arról szól, hogy mérje, hogy képes-e az illető viszonylag gyorsan megoldani elég szerteágazó témájú és sokszor becsapós kérdéseket is tartalmazó feladatsorokat. (4X30 kérdés, egyenként 45 perc alatt.) A BÉT annak idején azért találta ki ezt a vizsgát, hogy valamennyire szűrje a brókercégeket. Ma az a helyzet, hogy habár elég, ha az adott brókercégnél egy tszv-vel rendelkező bróker van (szekciónként), de általában mindenkinek megvan.

 

A külpiacok és pl. az opciós piac valóban más.

 

Mindenesetre a hölgyet személyesen is ismerem és amíg te egy időnként kitiltott nikk vagy, ő egy igazi David Beckham és most nem a sztárságra, hanem a professzionalitásra utalok. :)))

Előzmény: X7Z4 (28)
X7Z4 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 28

Külföldi részvény kereskedelemhez nem kell tőzsdei szakvizsga, ez csak a hazai piacra jó, és egyébként sincs semmi köze a valósághoz. Az arbitrázs például elég valószínűtlen, ahogy az opciók is, mivel a magyar tőzsdén nincs opciós forgalom évek óta, kb 10 éve nem volt egyetlen egy kötés sem.

Előzmény: Tuza Ágnes (27)
Tuza Ágnes Creative Commons License 2014.05.14 0 0 27
sugarmuffin Creative Commons License 2014.01.20 0 0 26

Sziasztok!

 

Értékpapír ügyintézői jogi vizsgához van valakinek (gyakorló) tesztsora? Úgy tudom a tanfolyamon adnak, de sajnos én arra nem tudok menni, csak a vizsgára és jó lenne tudni mire számítsak.

 

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.26 0 0 25

Ha van perjel, akkor a matematika szerint körbe kell járni a képletet, a nevezőből indulunk. HUF/EUR azt mutatja, hogy egy EUR-hoz mennyi HUF kell. A pénzügyekben perjel nélkül használjuk. Ekkor odafelé számolunk. Az alábbi rövidítésből származik: EURHUF: Convert Euro to Hungarian Forint.

 

Keresztárfolyamoknál sztenderd aránypárokat használunk, az inverzeik nem használatosak. A sztenderd aránypárok jellemzően 1-nél nagyobb számokat eredményeznek, pl EURUSD, EURJPY. Kapásból egy kivétel: EURGBP.

Előzmény: almafa333 (23)
Vinnie11 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 24

300 ft/eur vagy 1/300 eur/ft változatok vannak. A 300 eur/ ft azt jelentené, hogy 1 ft 300 eurót ér.

 

A kötvények értékére már nem nagyon emlékszek, de ha jól emlékszem az elvárt hozamot a diszkontálásra használjuk. A kötvény által fizetett hozamot azzal váltjuk át a jövőbeli, vagy múltbeli értékre.

Előzmény: almafa333 (23)
almafa333 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 23

Akkor úgy kérdeznék,hogy ha azt akarom felírni,hogy 1 EUR-ért a sarki pénzváltóban 300 Ft-o kell adnom, akkor melyik a helyes?

 

300 Ft/ EUR vagy 300 EUR/Ft mert az előző képletben nem mindegy,hogy melyik deviza éves kamata hova kerül...

 

Ahogy hallom az sem megoldás,hogy kiszámolom először a Ft / EUR majd az EUR/Ft változatot, mert a tőzsdevizsga megoldásai között mindkettő szerepel. :)

 

Sajnos sem a neten, sem az ajánlott könyvekben nem egyértelmű,hogy hogyan kell számolni.

 

Másik kérdés: kötvényeknél,ha adott  "k" éves névleges kamat és "r" a kötvénytől elvárt hozam is,akkor melyikkel kell számolni,ha az a kérdés,hogy "mennyi a kötvény árfolyama X idő múlva".....

 

 

Előzmény: Vinnie11 (22)
Vinnie11 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 22

Általában az USA-ban direkt árfolyamot használnak, vagyis 1ft/300 eur. Mi szoktuk itthon az indirekt árfolyamot használni, vagyis a 300 huf/eur-t.

Mindkettő jó.

Előzmény: almafa333 (21)
almafa333 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 21

Sziasztok!

 

Nekem határidős árfolyammal kapcsolatban lenne kérdésem.

 

A hétköznapi életben így írjuk, mondjuk 298 EUR/Ft = 1 EUR 298 Ft-ba kerül.

 

Ezzel szemben a számításokban ez szerepel :

F(B/A) = S(B/A) * (1+ r B)

                          ------------

                            (1+ r A)

 

Tehát a hétköznapi felírás pont (rosszul) fordítva van.

298 Ft/EUR lenne a helyes?

Mindig az első devizával kell fizetnem,hogy legyen 1 második devizám?

 

Köszönöm a segítséget...

almafa333

 

 

Vinnie11 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 20

Tényleg elég drága mind. VAP1: 250e, VAP2: 700, EFFAS: 1,5 m. A gond csak az, hogy a drágább magába foglalja az olcsóbb vizsgát is, de nem lehet csak különbözetet fizetni, szóval nem érdemes mindet megcsinálni.

Előzmény: fxtrader55 (16)
Miccu Creative Commons License 2011.10.04 0 0 19

Jah és köszi a könyv tippet, megnézem.

Előzmény: uhu20 (9)
Miccu Creative Commons License 2011.10.04 0 0 18

Feldumálni feldumáltam de majdnem magára is hagytam...:)

milyen hűtlen vagyok:)

 

Egyébként nem adtam fel, egyszer befejezem, ha mégoly nehéz is:)

Teszteket teszteket plíz ha van valakinek extra:D

 

Köszi!

Előzmény: uhu20 (9)
fxtrader55 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 17

"Az biztos, hogy nem árt. ha van elég pénzed és időd/energiád és legfőképp kedved, akkor rajta."

 

 

Nekem nem volt sok idő. A VAP1 összesen 4 alkalom + a vizsga volt.

Energia valóban szükséges, mert sok otthoni tanulást igényel, de ez lehet saját időbeosztás szerint.

A kedv mellett én még a pénzt említeném, ha nem fizeti valaki más.

Sajnos ez a dolog nem biztos, hogy megtérül. Ki tudja, hogy emiatt kapod meg az állást vagy amúgy is felvennének?

Saját részre megcsinálni egyértelműen pénzkidobás, ahogy a brókervizsga is. Az ott tanultaknak egy befektető csak kb. 5%-ának veszi hasznát.

Előzmény: uhu20 (14)
fxtrader55 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 16

Nekem csak a VAP 1 van meg. A VAP 2-t nem fizette a cég nekem pedig nem érte meg.

Amint mondtam, önszorgalomból nem érdemes megcsinálni, csak ha a munkához szükség van rá.

 

A VAP1 is nagyon átfogó ismereteket ad. Jó lehet privátbankároknak, értékesítés-támogatóknak, termékfejlesztőknek.

A VAP2 junior portfóliómenedzsereknek. Ezt követően meg lehet csinálni az EFFAS-t ami a portfóliómenedzsereknek szükséges. Természetesen az ára horror.

 

Érdemes finanszíroztatni valakivel. Én annak idején a brókervizsgát is kifizettettem a céggel. Általában a cégek a sikeres vizsgát térítik. Viszont ha elkezdted és megbuksz akkor nincs visszaút, saját pénzből kell fizetni a pótvizsgá(ka)t. Tanulmányi szerződést szoktak kötni.

Előzmény: Vinnie11 (13)
Vinnie11 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 15
Előzmény: uhu20 (14)
uhu20 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 14

A tszv nem bankár-hanem brókerképzős...:)

 

A vAP-ot nem ismerem. Az biztos, hogy nem árt. ha van elég pénzed és időd/energiád és legfőképp kedved, akkor rajta.

Előzmény: Vinnie11 (10)
Vinnie11 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 13

Köszi!

 

Igazából a tanfolyam ára miatt teszem fel a kérdést. A VAP-nak 2 része van elvileg. A VAP 1 250e ft, míg a VAP 2 már 700e ft. Neked mindkettő megvan, vagy csak az első?

Előzmény: fxtrader55 (12)
fxtrader55 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 12

Nekem megvan a VAP vizsgám. A tanfolyam és a tananyag nagyon durva, hasonló a tőzsdei szakvizsgához (ez utóbbit még 1999-ben csináltam, szóval nem mai a tapasztalat, azóta nem tudom, hogy mia a helyzet).

A VAP anyaga és a tanfolyam után nagyon durva vizsgára számítottam, ehhez képest könnyebb volt. Persze utólag minden vizsga könnyű.

 

Rengeteg elméleti rész van, aminek nem sok haszna. Vannak nagyon hasznos részei is, de szerintem csak akkor érdemes megcsinálni, ha banknál akarsz dolgozni. Ha magánemberként fektetsz be, akkor semmi szükség rá, pénzkidobás.

 

Úgy vettem észre, hogy a munkaerő-piacon elég nagy értéke van, nem sok embernek van meg. (Private banking területen). De a felvételnél nem ez a fő szempont, legfeljebb akkor dönt, ha a jelöltek között kiegyenlített a verseny.

Előzmény: Vinnie11 (10)
Vinnie11 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 11

Nyílván úgy értem, hogy ha befektetésekkel akarok foglalkozni.

Előzmény: Vinnie11 (10)
Vinnie11 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 10

Most vettem ki a könyvtárból a Vagyon-, Alap-, Portfoliókezelés könyvet. Szerintetek van értelme ennek a tanfolyamát megcsinálni? Bankárképzős ez is.

Előzmény: uhu20 (9)
uhu20 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 9

Szép dolog, hogy feldumáltad ezt a topikot...:) Az a baj, hogy a gyakorló tesztsorok, amelyek keringenek a neten, max. egoépítésre jók. Az igazi tesztsor sokkal szivatósabb.

 

A matekhoz (és a közgáz több részéhez) jó ez a könyv:

Fazakas Gergely - Gáspár Bencéné - Soós Renáta: Bevezetés a pénzügyi és vállalati pénzügyi számításokba. (Tanszék Kft. 2003)

Előzmény: Miccu (8)
Miccu Creative Commons License 2011.09.21 0 0 8

Sziasztok!

 

Nincs valakinek véletlenül tesztsora a tőzsdei szakvizsga közgáz és ép számtan részéhez?

Sajnos csak limitált darabszámban állnak a rendelkezésemre és mivel elég szivatós mind a két modul, nem ártana egy kis plusz gyakorlás.

 

Előre is köszi!

PoisonGia Creative Commons License 2006.08.13 0 0 7

Szia!

 

Nem tudod, indít más is ilyen tanfolyamot, vagy csak a Közép-Európai Brókerképző Alapítvány? Mennyire színvonalas az oktatás?

 

Üdv.:

Gia

 

Előzmény: Tibrincs (6)
Tibrincs Creative Commons License 2006.08.11 0 0 6
:)
Előzmény: Tibrincs (5)
Tibrincs Creative Commons License 2006.08.11 0 0 5

Ez a hivatalos bróker vizsga, enélkül nem lehet valaki bróker. Tehát igen elismert.

 

Én pl, azért probáltam lerakni, hogy értsem is mit nyomkodok az interneten.  És mivel nekem nem kell róla hivatalos papir csak önszorgalomból próbáltam meg, 2x-i probálkozás után nem folytattam.

Viszont az értékpapírjog vizsga meg lett, tehát banki ügyintéző már lehetek.

Előzmény: PoisonGia (4)
PoisonGia Creative Commons License 2006.08.10 0 0 4

Szia Tibrincs!

 

Köszönöm a gyors választ! Ez az oklevél egyébként államilag elismert?

 

Üdv.:

Gia

Előzmény: Tibrincs (3)
Tibrincs Creative Commons License 2006.08.10 0 0 3

Szia!

 

Szerintem hasznos a tanfolyam, én ugyan nem voltam, de nem is sikerült mind a 4 modul.

 

A közgáz és a számtan nagyon szivatos. Átlagban 3.x megy át rajtuk mindenki. Az értékpaprijogot és a szabályzatokat elég csak bemagolni.  Így azt ajánlom hogy a tanfolyamra is csak az első két modulból menj, lehet külön is jelentkezni!

 

Az anyagot CD formájában adják oda, azt hiszem benne van az árban.

Ami ugytudom hogy nincs benne:

 

- Tomori Erika Értékpapirjog.

- Feladatgyüjtemény a közgáz és a számtan modulra 

 

A számtannál fontos hogy megértsd, nem elég begyakorolni a feladat gyüjtemény példáit, mert teljesen mások a vizsgapéldák.

 

kb ennyit tudok .

 

 

 

Előzmény: PoisonGia (2)
PoisonGia Creative Commons License 2006.08.10 0 0 2

Sziasztok!

 

Tőzsdei szakvizsga felkészítőre szeretnék menni, olyan embereket keresek, akik már voltak, vagy tudják, hogy milyen.  Most 250.000 Ft, plusz áfa a négy modul. Azt tudja valaki, hogy könyvet adnak-e, vagy azt még ezen felül kell megvenni?

 

Előre is köszi, ha valaki segít!

Gia

798081 Creative Commons License 2002.08.11 0 0 1
-Bankárképző
-Nagyon régen tettem le most 50-100 között lehet vhol
-érettségi
-Szvsz mostmár semmiért.
Előzmény: ImmortalSin (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.11 0 0 0
Ha az origóba beírod a két szót, egyből megtudod a választ...
Előzmény: ImmortalSin (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!