Keresés

Részletes keresés

makrocita Creative Commons License 2008.08.14 0 0 640

Már nekünk mindegy lenne mennyibe kerül a csatorna ,most a legmelegebb hónapokban is ,amikor a talajvízszint alacsony ,havonta kell szippantani ,pedig jó nagy derítőnk van . Igaz öten vagyunk egy családban ,de akkor sem bírjuk havonta a szippantás költségeit kifizetni, gondolom evvel még Tárnokon nagyon sokan vannak igy!

Ha holnap jönne a csatorna és részletre lehet fizetni ,kerül,amibe kerül kinyögjük! De elbírja azt valaki képzelni ,hogy reggel egymás után elvégezzük a nagydolgunkat és lapáttal kell kiszedni a WC-ből ,mert ismét megtelt és nem folyik le! Én nem rágódok ezeken az összegeken,mert igy is a gatyánk megy a szippantásra ,meg az idegeink mennek tönkre.

Előzmény: Urukp (635)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.14 0 0 639

Úgy illik, hogy ha már szóvátettük a Benta melletti utcák kátyúzása során felmerülő problémákat, és ezzel bíráltuk a munka minőségét, most viszont megelégedésünket is közre adjuk.

Problémánkra rövid időn belül megoldás született a mai nap, apró aszfalt darálékkal és egy nagyobb hengerrel lefedték a darabos felületet, így már közlekedésre alkalmassá vált. Sőt amire nem is gondoltunk, nagyobb hó esetén a télen, a hókotrással sem lesz probléma. Édesanyámék, öregek, mozgáskorlátozottak, gyalog közlekedők nevében, külön köszönetet szeretnénk mondani Hosszú Lajos képviselőnek. Makacs és elszánt közbenjárásának, ami mint az utcán tapasztaltuk neki nem lehetett egy hálás feladat, amiért elnézést kérünk, de a lényeg az eredmény. Nem is gondoltuk volna, hogy ilyen rövid időn belül problémánk meg fog oldódni.

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.14 0 0 638
látod te kis féreg tévedel
fogaggyunk nyilvánossan
bizony Pistabácsijék engedélyezték az első emmeletes házakat ott
na akkó mondom
te elmondod mit fizecc ha így van
én elmondom mit fizetek ha nem így van
asztán valami nyilvános rendezvényen felajáljuk a részvevőknek
na tehát
ha Pistabácsijék engedélyezték még a mostépülő szerintedpark emeletes épületeit akkó én ugyan névtelenül
de felejállok mongyuk a szüreti rendezvényre tízláda pezsgőt
tartom
igérem
megisszuk
ha nemigaz amit montam akkó teajánlasz föl
ha akinek igaza van nem ajája föl akkor ő egy szarember
majdkiderülpujkatijás neféjjé
ajállatom áll ha teccik tejössz
rendben kisfiú
Előzmény: cinikus lábbeli (637)
cinikus lábbeli Creative Commons License 2008.08.14 0 0 637
Tudom hogy most már egészen másról van szó ezen  fórumon, csakhát tegnap nem tudtam írni, mert a gazdám sportversenyre vitt, és jól kellett teljesítenem, aztán meg tiszta kosz lett a talpam, és ezért egésznap tisztogatni kellett. Nameg ma késztetést érzek arra hogy írjak annak a kiskancsónak (livetnek).

 

1.Már megint az előző önkormányzatról beszél a kedves livet barátunk. Nem igaz hogy nem lehet megérteni: az előző önkormányzat már nem önkormányzat. Ti írtátok az újságotokba, hogy milyen nagy királyok lesztek, meghogy „változások lesznek”, hát rajta!

 

2.Én az Anasztázia Parkról beszéltem a Rákóczi út, és a Dózsa György út sarkán. És azt nem a  „Pista bácsiék” engedélyezték, hanem Gabi bácsiék. Az ex önkormányzat csak földszintes házakat engedélyezett (maximum tetőtér beépítéssel).

Üdvözlettel:

 

A lábbeli(k)

 

 

...

Előzmény: Törölt nick (631)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.14 0 0 636

hát orrkúp barátom biza nem tudok véled beszélni

mer szerintem

értelmi képeségeid tekintetében ippen nem vagyol a makszimumon

Előzmény: Urukp (635)
Urukp Creative Commons License 2008.08.13 0 0 635
Tisztába vagyok vele, hogy a csatorna hozzájárulás 189500 Ft, a többit állami támogatásként kapjuk meg, és igy jön ki a végösszeg a 245000. De nem kell az önkormányzatnak verni a mellét, mert a csatornára a lakosság adja összes a pénzt. Reméljük egyszer majd elkészül, és ez csak a tárnoki emberek összefogásán fog mulni és nem pedig az önkormányzat tehetségén. Mivel ők csak 1.5 milliárd Ft-os hitelből akarják ezt finanszírozni, amit aztán persze a lakosság fizetne vissza, de duplán.
Előzmény: Törölt nick (634)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.13 0 0 634
gyíerünk orrkúp vitatjkozzuk már a számokról
mert lerókázlak
aztán jenőkét meg letilcsák a fórumról
óde fájna
Előzmény: Urukp (632)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.13 0 0 633

hát orrkúp mán tehetetlen vagyok véled

 

Tárnok LTP-s befizetés 190 eft

érd 250

diósd majnem 300

 

szövegértési problémám lenne

szerintem te szarkeverő vagy

 

Livet

Előzmény: Urukp (632)
Urukp Creative Commons License 2008.08.12 0 0 632

Te livet látom szövegértési problémáid vannak. Nagyon nagy tévedésbe vagy, érden diósdon és tárnokon is 250 ezret kell kifizetni a csatornára, tehát már megint hülyeséget mondassz. Szerinted lesz bármilyen csatorna is? Ennyire nem lehetsz naív, kb annyira fog majd épülni, mint az ipari park :D

Tehát magyarul sehogy mert az elmúlt fél évbe egy kapavágás nem történt ott se. Ugy látszik még mindig valami álomvilágba élsz, ahol a szolnokiék csinálnak valamit. Hát fel kell hogy világosítsalak, de baromira semmit se csinálnak, csak szórják a pénzt ész nélkül.

Előzmény: Törölt nick (630)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.12 0 0 631
hát pujkatojás tejjesen igazad van
olvastam én is
pontosan a 8. oldalon
hát az egy igazi görény terv aki kitalálta holdra kellene lőni
ráadásul senki sem tudott rólla olyan fű alatt csinálták
még 2001-ban Lakóparképítő Pistabácsiék
az a térkép egy őrrület
nagyon örvendek hogy te is így látod ez csodálatos
szerintem te igazi lokálpatrióta vagy
csakígy tovább

Livet
Előzmény: cinikus lábbeli (629)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.12 0 0 630
nohát itta vég

amíg volt pénz csatornára addíg azt elsíbolták
csak csatornára férretett pízt 400 milliót 2002-2006-ig
nem is lett csatorna
ippeg csak 20 millióért nyolc év alatt
most lesz
két év alatt 50 millióért meg utána százmilliókért
ja ez pénzbe kerül hát télleg
jé erre nem gondútunk
sokkal többe mint tíz éve
sokkal sokkal többe mint tíz éve
nagyon sokkal többe
a zsebünkből akkor húzták ki a lóvét a gengszterek amikó nem csináltak csatornát sem

most lesz csatorna van munka van terv de szódáslónak mán essem számít
ha nem lesz az szar
ha lesz az pénzbe kerül
a lakosság meg nem fizet vissza hitelt te demagóg állat
azt a megtelepülő nagyvállalkozások fizetik majd pl
iparűzési adóban
ingatlanadóban

tárnokon lett a lekkedvezőbb díj te állat
ez eredmény
pénz marad a háztartásokban
ez eredmény
eddig az volt a baj hogy mi másra lesz a kötvény mint pl csatornára
most kiderül csatornára lesz
de bunkólómán nem bírja az igasságot
hát te nagyokos pénzügyes igazi állat mongyadmán miből legyen csatorna ha pistabácsiék kiürítették a kasszát
hát ezmán dilemma
szerintetek nem ürítették ki
pénz mek mégsincs
de csatorna pl lesz mert az új vezetés aszonta lenni kell
hát van hozzá kötvény te meg maraggyá életed végéig szennyvízszarban
ha tehetném az összeset a kertedbenyomatnám
ajándékként
de ingyen

Livet
Előzmény: szódásalovát (626)
cinikus lábbeli Creative Commons License 2008.08.12 0 0 629
Hát igen, még az előző írásomra nem válaszolt senki, de a türelmetlen és ideges lábbeli nem bír leállni a fórumozással!

 

 

 

Én most pár általános dologról szeretnék írni!

 

 

 

"Rajta vagyunk a térképen!"(Augusztusi Tárnokhír címlapján.)

 

 

Amint bedobták az újságot, rögtön elkezdtem olvasni a cikket.

–Ki ez az idió...???–gondoltam magamban.

Tovább olvasom, észreveszem, hogy már megint az előző önkormányzatról hadobál.

Szerintem nagyon jól tették, hogy nem tették ki a táblát, mert lehet hogy tényleg „túl sokan fognak lehajtani ott.” Igazából fogalmam sincs, hogy miért jó ez nekünk, hogy „rajta vagyunk a térképen!” De hát, ha ezt akarják, legyen!

 

 

Metropoliszt akar ez  a vezetés csinálni Tárnokból???

Mit akarnak ezek itt csinálni??? Tudom már!!! Elcsúfítani Tárnokot olyan ide nem illő házakkal, mint azok a társasházak. Iszonyatosan környezetcsúfítók.. Persze az ötlet jó, csak a tervezés szörnyű. Ha így folytatjuk, alig lesznek szép házak, amiket érdemes lenne megnézni Tárnokon. Semmi vonzó dolog nem lesz Tárnokon, kivéve az emlékművek, de azok sajnos az emberek többségét nem érdeklik. Ha idejön egy látogató, aki még nem látta Tárnokot, és észreveszi azokat a társasházakat, ez lesz az első szava:

–Ki volt az a proli, aki ezt ideépíttette?! – És sajnos igaza is lesz!
A csendes kis falucska lassan egy hétköznapi várossá alakul, ami tele van zsúfolva ronda házakkal, és már senkit sem fog érdekelni. Minél népszerűbb akar lenni Szolnoki Gábor és a többiek, annál inkább unalmasabb lesz ez a falu! Ha még a házakon  kívül lenne valami tárnoki-falusi hangulatú étterem, vagy múzeum, akkor talán ez oké is lenne, de sajnos nincs
L. Ezért  szép lassan nem lesz semmi vonzó Tárnokon. Előbb szerintem a kultúrát kéne fejleszteni és utána gondolkozni „turizmuson”.

–Kitalálom a következő lépését az önkormányzatnak: Legyen Tárnokon repülőtér!!! Vagy Mc Donal...!!! Vagy esetleg csináljunk egy tárnoki bevásárló központot!!!

Üdvözlettel a kekeckedő, kicsi lábbeli!

 

  ...

Urukp Creative Commons License 2008.08.12 0 0 628
Azt még nem vetted észre, hogy a szolnokiéknál minden csak terveken létezik? Mert megvalósulni tuti nem fog. Áruld el nekem hány méter uj út és járda készült? Na nem megy, akkor segítek egy méter se. A csatornázás megvalósulhatósága meg legkorábban 2010 re tehető, ha egyálltalán megynyerjük a pályázatot, ami korántsem biztos. Jah és rosszul tudod, mert Tárnoki lakosoknak 250 ezere ft ot kell a csatornára befizetni, nah ennyit a nagy szolnoki spanodról :D
Előzmény: Törölt nick (624)
cinikus lábbeli Creative Commons License 2008.08.12 0 0 627
Adalék a Tárnokhír 2008. augusztusi számában megjelent Bemutatkozik az új iskolaigazgató című cikkéhez. (másolat)

 

KÖZÉP-MAGYARORSZÁGI REGIONÁLIS KÖZIGAZGATÁSI HIVATAL

TÖRVÉNYESSÉGI ELLENŐRZÉSI FELÜGYELETI FŐOSZTÁLY

FŐOSZTÁLYVEZETŐ

BUDAPEST, V. ker.

1056 Váci u. 62-64.

Szám: B-32-15134/2-2008.

Tárgy: Tájékoztatás

 

II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

Nevelőtestület

 

Tárnok

Iskola u.1.

2461

 

Tisztelt Nevelőtestület!

 

A helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvény (a továbbiakban: Ötv.) 98.§  (3) bekezdésében meghatározott jogkörünkben eljárva felülvizsgáltuk Tárnok Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testületének 108/2008. (IV. 28.) határozatát, amelyben a Képviselő-testület 2008. április 28-i ülésén a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola igazgatói állás betöltésére 2008. július 1. napjától 2013. július 31-ig (5 éves időtartamra) Vályogosné Kertes Erzsébetet bízta meg.

 

Vizsgálatunk alapján megállapítottuk, hogy a fenti határozat törvénysértő, így az Ötv. 99.§ (1) bekezdésében biztosított jogkörben eljárva törvényességi észrevétellel éltünk, amelyben felhívtuk a Képviselő-testületet, hogy a törvénysértő 108/2008. (IV. 28.) határozatot 30 napon belül vonja vissza és a pályázat képviselő-testület által történő kiírása után, folytassa le a pályázati eljárást és hozzon a pályázati kiírásnak és a jogszabályoknak megfelelő döntést.

 

Budapest, 2008. július 16.

 

Tisztelettel:

 

Dr. Danka Ferenc

 

 

 

 

szódásalovát Creative Commons License 2008.08.12 0 0 626
A Képviselő Testület 132/2008. (VI.19.) számú Önkormányzati Határozatában döntött a Víziközmű-társulat létrehozásával, alakításával és működésével kapcsolatos költségekről.

Az önkormányzat átvállalja a megkötött lakás- takarékpénztári szerződések aktiválását 3 millió forint értékben, a társulat működési költségeit 2014-ig, a társulat tervezett működéséig 18, 5 millió ft értékben illetve a társulati hitel kamatait 71,7 millió forint értékben

Aszondod, adélka? Hazucc megint jó fideszes szokás szerint. Idekopiztad a képviselő-testület 132/2008. (VI.19.) sz. határozatát, de valamit lefelejtettél a végéről, nézzed csak: A Képviselő-testület úgy dönt, hogy

társulat megalakulásával és működésével kapcsolatos költségek, valamint a társulat

által felvett hitel kamatainak fedezetére a kibocsátott kötvény terhére 100 millió

forintot biztosít.

http://www.tarnok.hu/onkormanyzat/jegyzokv/jk080619.pdf

Szóval akkor ki is fogja ezt ezt a lóvét kifizetni?

Nyertél, a lakosság.

Csak nem most, nanem kicsit később. Majd amikor a másfélmilliárdos (hitelt)zártkörű kötvényt fizetjük vissza - majdnem a kétszeresét.

Ügyes gyerekek vagytok ti, hitelből fizetitek a hitelt. Aztán még meg is etetitek a lakossággal.

Úgyhogy amit írtál, az egy nagy rakás

 

 

:o)))

Előzmény: Törölt nick (624)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.12 0 0 625

látod szolosz egy hazudós agyában sose lesz rend

 

a rendezvényt ott hirdették meg ahol érdeklődésre számot tartottak

azok jöttek el akiket érdekelt

a vendéglátásról a hangulatról a résztvevők a legkedvesebben és elégedettséggel szóltak ez most mán tény

a polgármester 13.50-re ért ki a helyszínre.

az mán a boszorka baja ha előtte egy órával aszalódott a napon ja meg az ő hazugsága a polgármester késéséről

a polgármester a nyilvánosság előtt kétszer is külön megemlékezett a boszorkáról mint a megemlékezés színvonalát emelő lényről

hiba volt

de fontos

nem kakálunk oda ahonnan enni kapunk

ha a megemlékezésre a temető szépen volt elrendezve és ehhez az önkormányzat 100 ezer forintot és rengeteg munkát adott

akkor a támogatásban részesített szervezet kurátora nem herótozza a hivatalt és a polgármestert

ja aki saját döntésében a polgármesteri keretből oldotta meg a támogatást

mert az alapítvány nem pályázott év elején és a támogatási keret éppen elfogyott

de úgy kell neki

hiába no a parasztság az csak parasztság

mosdassa akár a szerecsenyt egy hazudósszolosz is

 

Livet

 

Előzmény: Szolosz (2329)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.12 0 0 624

csatornázásból is rendkívül kevés valósult meg, mindössze két utca negyed része, hát ez baromi nagy munka.

 

aszondod orrkúp barátom

 

hát ma mást olvastam munka is van meg tervezés is van

tegnap is volt

ma is van

holnap is lesz

 

Tárnokhír

Önkormányzati csatornafejlesztések

Megalakult a lakossági önerő biztosítására a Tárnoki Viziközmű Vízgazdálkodási Társulat.

Tárnok nagyközség önkormányzatának Képviselő Testülete azonban már döntött többköltség biztosításáról.

Elsőként 123/2008. (V.22) számú Önkormányzati Határozatában az Érd és Térsége Szennyvízelvezetési- és Szennyvíztisztítási Önkormányzati Társulás tagdíjának 2008. évi mértékét a többi önkormányzattal egyetértésben 300,- Ft/lakos összegben állapította meg úgy, hogy a tagdíjfizetési kötelezettség a 2008. évben 9 hónapra  áll  fenn. A Tárnokra -9hónapra eső- tagdíj teljes összege 1 975 050,- Ft. lett.

De ennél sokkal nagyobb összegű kötelezettségvállalásról is döntöttek a képviselők, ami  a csatornafejlesztést érinti.

A Képviselő Testület 132/2008. (VI.19.) számú Önkormányzati Határozatában döntött a Víziközmű-társulat létrehozásával, alakításával és működésével kapcsolatos költségekről.

Az önkormányzat átvállalja a megkötött lakás- takarékpénztári szerződések aktiválását 3 millió forint értékben, a társulat működési költségeit 2014-ig, a társulat tervezett működéséig 18, 5 millió ft értékben illetve a társulati hitel kamatait 71,7 millió forint értékben

 

Tárnokon a legkedvezőbb a hozzájárulás. 

Figyelemre méltó tény, hogy a fejlesztésben érintett három település közül egyedül Tárnok vállalta ezeket a költségeket, Érden és Diósdon ezeket a lakossággal fizettetik meg.

Érd – Diósd – Tárnok esetében településünkön született a legkedvezőbb lakossági LTP-s befizetési összeg, 190 ezer ft hat év alatt. Ez az összeg Érden 250 ezer, Diósdon majdnem 300 ezer ft.

Tárnokon jobban figyeltek a lakosság anyagi teherbíró képességére.

De a fenti számok még nem tartalmazzák a mostani Képviselő Testület eddigi teljes vállalásait a csatornázásért.

Hiszen 2007-ben már 21,7 millió forintot költöttek a Zrínyi és Deák utcák egy részének csatornázására illetve ebben az évben már fedezetet biztosítottak a Jókai, Szigetvári, Debreceni utcákban történő csatornaépítésre 30 millió ft értékben.

A Csatorna Konzorcium keretein belül történő tervezési munkálatokra kifizetésre került eddig 40 millió forint.

Összességében a 2006. október 1-je óta önkormányzatunk a kifizetésekkel és a kötelezettségvállalásokkal együtt kizárólag a tárnoki csatornafejlesztéssel kapcsolatban mintegy 190 millió forint sorsáról döntött.

Nem szabad megfeledkezni, hogy 1998. és 2006. között az önkormányzat önerejéből nem érte el a 20 millió forintot a csatornafejlesztés. Nyolc év alatt! Most egyértelműen látható a szándékok megváltozása, a fontossági sorrend változása. A csatornával való ellátottság növelése településünk alapvető társadalmi, környezetvédelmi érdeke.

Az pedig adalék a történethez, hogy az ipari parki befektetőkkel még most is tárgyalnak ahol a falusi részen mintegy 200 millió forint értékű beruházás megvalósításáról születhet döntés a napokban.

Csak elismeréssel lehet az elődök munkája után szólni ezekről a munkákról és döntésekről.

Mert itt már keményen le van fektetve a jövő is. Nincs mellébeszélés meg ígérgetés.

Döntések vannak. Csatornák lesznek.

 

Livet

 

Előzmény: Urukp (623)
Urukp Creative Commons License 2008.08.11 0 0 623
Istenem ekkora blődséget hogy lehet modnani. Először is a szolnoki és a bandája hozta be Tárnokra a nagypolitikát és a "otthon tárnokon" ujságuk még mindig csak ugy fröcsög. Jut eszembe a mostani számuk is hihetetlenül szánalmas volt, ahogy az a kretén hosszú nyilatkozott , mint valami hollywoodi gigasztár, meg ahogy saját magukat éljenzik. Furcsa mód lassan 2 éve vannak hatalmon, de eddig még semmit se csináltak, vagy csak nagyon minimálisat. Egy méter utat,járdát nem építettek csatornázásból is rendkívül kevés valósult meg, mindössze két utca negyed része, hát ez baromi nagy munka. Én leginkább arra lennék kiváncsi, hogy ki az az elvakult aki még ezek után is hisz a szolnokinak. Mert ahogy hallomaz emberek többsége már bánja, hogy az ő neve mellé tette az x et. Jah és a nagy jobbítani akarásból is csak annyi valósult meg, hogy a polgármester fizetése drasztikusan megemelkedett , és a pénzek nagy részét szépen elmutyizzák. Gratulánlok ez tényleg hatalmas munka.
Előzmény: Törölt nick (621)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.11 0 0 622
hogyan szarjunk oda ahonnan enni kapunk

rossz volt a megemlékezés
hát lehet de furcsa hogy zavarodottagyú Faluszépítő Néni még a honlapjukon sem írt egy kukkot sem róla pedig mán hónapok óta tudott a szervezésről az alapítvány
de mán nem hiszek a boszorkának hát mekkérdezem a résztvevő vendégeket
meg én
ja eztet meg mán postaládacsöngésből tudom hogy a polgármester a beszédében két alkalommal is külon megemlítette Boszsorkanénit mert az alapítvány tagjaként sokat tett a megemlékezés sikeréért hogy a temető szép legyen
de nemez a az igazi parasztság hanem a legfrissebb hír
mer mit mond boszorkanéni miután kellően leherótozta az önkormányzatot

Viszont – hála és köszönet a Tárnoki Öregtemető Megmentésére Alapítvány tagjainak

és pártfogóinak –

a sírhely környékén rend és tisztaság fogadta a vendégeket. Íme lehet másképpen is, ha van hozzá akarat!

Na Boszoprkanéni ezitt a cumi mer most olvasom hogy az önkormányzat 100 ezer forinttal támogatta a megemlékezés előtt az alapítványt aminek maga Boszorkány kuratórijumi tagja tehát tuggya honnan jött a pénz
hát ez mán viszon nagyparasztcság
mellesleg meg kiderült hogy az önkormányzat még sok egyéb munkával
ároképítéssel mneg sitszállítással segített a polgármester meg elkötelezett a további támogatásokban
bár lehet ezután hogy csak volt
de Zavarodottagyú Faluszépítőnéni tuggya mi jár a támogatásért
szerintem akkó nem kellene közpénzből támogatni mán ezt a szrevezetet akinek ekkora paraszt vezető tagja van
mert Boszorkanéni tuggya hogyan kell a mekterített ebédlőasztalra odanyomni egy nagy barna bűzüs gittet
meg szeméttelepállítóként kritizálni a mai állapotokat ez kemény volt
hát ez van
de télleg hányni kell tőle

Éivet
Előzmény: butuska222 (620)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.11 0 0 621

Tisztelt Hölgyem!

 

Vegye már észre magát, talán még hihető is lenne mindíg az ódákat megfogalmazó, fáradságos munkája, amelynek célja valahogy mindíg az Önkormányzat lejáratása.

Önökből a sértettség és a politikai haszonlesés beszél. Persze az Ön által képviselt civil egyesület árvácskába, fametszésbe és már attól sem riadnak vissza, hogy kegyeleti eseménybe  csomagolva politizálnak.

Azt gondolják, hogy még mindíg lehet terelgetni mindenkit mint a birkákat? Hogy még mindíg beveszik az emberek a függetlenségbe és civil egyesületekbe bújtatott politikai szándék eltitkolását?

Hát nagyon tévednek!

Önök egész odáig sem szégyenlenek elmenni, hogy ezzel a ténnyel lenézik a tárnoki embereket, mintha nem ismernék fel a mögöttes szándékot, ami minden hozzászólásukból kivehető.

 

 

 

Előzmény: butuska222 (620)
butuska222 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 620
Méltatlan emlékezés

 

 

100 éve, 1908. július 2-án halt meg Varga Ferenc orvosdoktor, az állatorvosi sebészet első hazai professzora, az Állatgyógyintézet, majd a belőle szerveződött Állatorvosi Akadémia  egykori igazgatója, aki életének utolsó 10 évét feleségével, Téli Franciskával Tárnokon, a később Friedl-tanyának elnevezett birtokán töltötte. A jelenleg is álló, de sajnos elhanyagolt állapotban lévő háza apróbb átalakítások ellenére is megőrizte eredeti megjelenését.

A házaspár a tárnoki öreg temetőben nyugszik. Melléjük temették – óhaja szerint –­  egyetlen gyermeküket, Vilmát, Liszt Ferenc legkedvesebb tanítványát, aki zongoraművészként és zenepedagógusként írta be nevét a magyar zenei élet történetébe.

Varga professzor és Vilma életútjáról, érdemeiről részletesen olvashatunk Tárnok nagyközség honlapján az Arcképcsarnok, illetve a Helytörténet menüpontban.

Büszkének kell lennünk a Varga családra! Kötelességünk megőrizni és ápolni az állatorvosi és a zenei kultúra jeles nagyjainak emlékét, de nem felejtkezhetünk meg a Petőfivel egyidős Téli Franciskáról sem (1823­–1904), aki első férje, Nádaskay Lajos hírlapíró révén jól ismerhette a költőt. Fia, Nádaskay Béla (1848–1933) anatómus-professzor, Varga Ferenccel közösen alapította az első állatorvosi szaklapot, a Veterinarius-t. Szerteágazó szakmai munkásságáért számos kitüntetésben részesült, szobrát a budapesti Állatorvosi Egyetemen 1939-ben avatták fel. Községünk tehát triplán érdekelt az emlékápolásban.

 

2008. július 2-án megemlékezésre gyűltek össze az állatorvosi társadalom és a zenei élet prominens képviselői, kutatók, valamint a kiterjedt rokonság néhány tagja, hogy kegyelettel adózzanak Varga professzor és Varga Vilma emlékének.

Tárnok történetének e kiemelkedő eseménye a község hírnevét öregbítő, az egyetemes kultúra két egyéniségéről szólt, Varga Vilmán keresztül pedig Liszt Ferencet állította reflektorfénybe, akinek 2011-ben lesz születése 200. évfordulója.  

Az emléknapot információim szerint a Fejér Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer Ellenőrző Állomás jelenlegi főigazgatója, dr. Berey Attila és elődje, az állomás ny. igazgatója, dr. Hollós László főállatorvos felkérésére Tárnok Nagyközség Önkormányzata szervezte Cseresnyés Attila sajtóreferens közreműködésével. Az előkészítésben Szilvási Miklós Liszt Ferenc emlék- és témagyűjtő vett részt.  

A következőkben ismertetem észrevételeimet és néhány meghívott vendég benyomását,  amely egy rövid mondatban összefoglalható: A rendezvény nem volt méltó a Varga család emlékéhez. Miért? 

Az esemény, amellyel dicsekednünk kellett volna, teljesen szűk körben, a nyilvánosság kizárásával zajlott le, szinte titokban. Többen hiányolták a község lakóinak és a környező települések képviselőinek jelenlétét. Bezzeg Mezőkomáromban, Varga Ferenc ezer lelkes szülőfalujában legalább kétszázan jelentek meg a Varga Ferenc emléktábla avatáson!

Pedig a tárnokiak érdeklődő emberek, becsülik a múltjukat. Távolmaradásuk oka alapvetően  a tájékoztatás hiánya volt. A Tárnokhír áprilisi számában elbújt ugyan egy meghívó, jelezve a várható program plakátok útján történő későbbi megjelenését, de az sajnos elmaradt, és a Tárnokhír júniusi számában is elfelejtették közzé tenni. Személyre szóló meghívót – úgy tudom – senki sem kapott Tárnokon, még a Varga Ferenc emlékápolásban eddig is sokat tett Tárnoki Faluvédő és a Szépítő Egyesület, valamint a Tárnoki Öregtemető Megmentésére Alapítvány tagjai sem. Engem a rendezvény előtt két nappal telefonon kért fel a részvételre az egyik külső szervező, Szilvási Miklós, aki – bár az emlékülés meghívott előadója volt – nem jött el. (2005 óta kölcsönösen segítjük egymást a Varga család kutatásában.) Felháborította a prominens vendégeknek küldött igénytelen meghívó, amelynek külleme egy kutyaoltási felhívásnak megfelelt volna ugyan, de megalázó volt e nagy jelentőségű eseményhez.   Rossz benyomást keltett benne az előkészületek során Cseresnyés Attila részéről tapasztalt durva, elutasító magatartás is. Szégyelltem magam mindezek miatt.

Viszont még jobban szégyenkeztem attól, ami ezután következett.

Az öreg temetőben senki sem várta a meghívó szerint két órakor kezdődő sírszentelésre és koszorúzásra a vendégeket, közülük sokan már fél kettőkor keresgélték a helyszínt. Többen igen messziről érkeztek, akadtak köztük olyanok is, akik már reggel óta úton voltak. A 30 fokos melegben, egy-két fa árnyékának védelmében, víz és illemhely nélkül, de ennek ellenére türelmesen várták a polgármestert és a főszervezőt. Végül megunták a tétlenséget, hervadó koszorúikat a sírra tették, amelyen Szilvási Miklós megbízásából dr. Meckler Róbertné, Liszt Ferenc emlék- és témagyűjtő elhelyezte Varga Ferenc, Téli Franciska és Varga Vilma fényképét. Így a jócskán késve érkező polgármester és Cseresnyés Attila köszöntőjét követően már értelmetlen lett volna a protokoll szerinti koszorúzás, de nem került sor a sírszentelésre sem Kurucz Zoltán atya távolmaradása miatt.

Másképp is történhetett volna! Például úgy, ha a vendégeket a hivatalban vagy a művelődési házban hideg itallal fogadják, majd közösen kisétálnak a helyszínre, ahol a falu népe már várja őket.  

Ami viszont ezután következett, az felemelő volt. Szilvási Miklós faragott keresztjét dr. Meckler Róbertné helyezte el a síron, néhány szóval ismertetve készítője, a Varga család és Liszt Ferenc kapcsolatának kutatása terén elért eredményeit. A temetői ünnepség befejezéseként közösen elénekeltük a Himnuszt, amit Eckhardt Mária, a Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközpont vezetője kezdett el.

Az emléknap a művelődési házban folytatódott, ahol elsőként a nemrég elhunyt  állatorvosunkra, Kátai Péterre emlékeztünk néma felállással, majd az előadók Varga Ferenc és Vilma életútját ismertették, méltatva az egyetemes kultúrában betöltött szerepüket.

Előadók voltak: Kálmán Gyula tanár Szilsárkányból, Németh Ferenc, a Szent István Egyetem  Állatorvos-tudományi Karáról, Dr. Berey Attila a Fejér megyei Állategészségügyi és Élelmiszer Ellenőrző Állomás jelenlegi főigazgatója, Eckhardt Mária, a Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközpont vezetője. Az előadások alatt néhány képből álló, folyamatos vetítés mutatta be a Varga család tagjait és a Friedl-tanyán épült házukat.

A vendéglátás kissé szegényes volt, csupán hideg üdítő és némi harapnivaló ((pogácsa) várta a résztvevőket az oldalt elhelyezett asztalokon. (Már szóltam róla, hogy többen messziről jöttek  

Írásom azzal fejezem be, amellyel kezdtem. A Varga család emlékének szentelt nap megszervezése, lebonyolítása nem volt méltó hozzájuk, és nem adta meg a meghívott vendégeknek járó tiszteletet sem.

Nem mozgósította a község lakóit, így nem erősíthette bennük a nagyjaink iránti büszkeséget és a lakóhelyükhöz fűződő identitástudatot. Tárnok önkormányzata a hanyag szervezés miatt    kihasználatlanul hagyta annak lehetőségét is, hogy megmutassa a világnak: egy látszólag jelentéktelen községnek is vannak értékei, amit a helybéliek szívvel és lélekkel őriznek a jövőnek, maguk és az egyetemes kultúra gyarapítására.  

A jó gazda vendégvárás előtt rendet teremt a háza táján, de nálunk nem mindenütt történt így. A falusi közparkok elhanyagolt állapota: kaszálatlan zöldfelületek, gazos, ápolatlan virágágyások és virágládák, nem kelthettek jó benyomást a messziről jött idegenekben. Szégyellem, hogy ez a kép is megmarad emlékezetükben Tárnokról!

Viszont – hála és köszönet a Tárnoki Öregtemető Megmentésére Alapítvány tagjainak és pártfogóinak – a sírhely környékén rend és tisztaság fogadta a vendégeket. Íme lehet másképpen is, ha van hozzá akarat!

 

Tárnok, 2008. július 10.

 

Dr. Gergely Istvánné

Tárnoki Faluvédő és Szépítő Egyesület            

  

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.02 0 0 617

dqerq!

Kis szójátékkal didi-t is lehetne írni ,de mivel nő vagyok ez csak hizeleg ,hogy ilyen gazdag fantáziája van!

Meg indult agyag témánál felmerült az önkormányzat részéről a felelősség az ellenőrzés hiánya,hogy Tárnok közigazgatási területén szakmaialatlanul lehet a természetbe ilyen módon beavatkozni.

Részemről ,azt gondolom ,ha volt is ellenőrzés ,nem volt elég hozzáértés ,amit lehet esetleg alpári stílus mögé rejteni ,de nem igazán célra vezető. Azt is gondolom,hogy tudomásom szerint több olyan végzettségű ember is van státusban ,akin számonkérhető ,az agyagos ügy felelőssége!

Ezt alátámasztva talán egy teljesen más pédával illusztrálnám adalékként a hozzánemértésről ,édesanyámékhoz a Szunyogszigetre ut javítás cimén kifejezetten ut alapjául szolgáló ,beton ,tégla ,aszfalt és más egyéb törmelék került felhordásra aminek ,kb.öt-hat centiméter átmérőben és mintegy lo cm vastagságban  némileg egy kis géppel lehengerelve.

Az önkormányzat részéről többen ellenőrizték a munkát mindenki azt gondolta ,hogy erre még Érd több utcáján alkalmaztott aszfalt darálék kerül ,mely megkeményedve ,portalanul közlekedhetünk rajta. Tekintettel arra ezek közül az emberek közül többen nyilatkozták édesanyámnak ,hogy a csatorna elkezdéséig már nem lesz több kátyuzás ,ami ugye 2010 körülre datálódik ,igen elkeseredtünk ,tudnillik a legujabb hírek szerint evvel kell beérnünk ,de ha azt vesszük ,hogy a Szunyogsziget többi utcáját is beleértve ,ahol ezt a törmeléket leszórták ,hogy pl.a Petőfi utcában ,se kerékpárral ,se gyerekkocsival ,de még az autó károsodása nélkül ,sem lehet közlekedeni. 

Tekintettel arra ,hogy mint jeleztem ennél a munkáknál itt voltak az önkormányzat felelős vezetői ,ezért a munkáért ,amilyenre sikeredett egyetértve a más utca lakóival,arra a következtetésre jutottunk,hogy a teljes felkészülés hiánya ,szakmaiatlanság és felelőtlenség ,pénzkidobás történt utfeljavítás cimén.

Szivesen megnéznénk a számokat ,hogy ez az elégtelen minőségi munka mibe került nekünk. Én ugy gondolom ,hogy még nem késő ezt a hibát kijavítani megfelelő szakember bevonásával .

Tekintettel arra 2010 még messze van és mint írtam ,se gyerekkocsival ,se kerékpárral ,vagy netán fájós lábbal ,de még gépkocsival sem ,közlekedni nem lehet

Előzmény: dgerg (616)
dgerg Creative Commons License 2008.08.01 0 0 616
Didu!

 

Bizonyára jönni fog az infatilis Halom Jenőke az óvodás, aki a primitív demagógiájával meg is fogja magyarázni.

Az viszont elvárható lenne tőle, egy jól nevelt óvodástól, hogy kérjen bocsánatot Szépítő Pistabácsitól, mert hazugságot írt róla.

 

Gergely I.

 

szódásalovát Creative Commons License 2008.07.31 0 0 615

 

"10. Határozott természet-és környezetvédelmi intézkedéseket hozunk a lakosság, az oktatási intézmények, a helyi civil szervezetek és a hatóság összefogásával." (www.jobbitani.hu)

 

A környezetvédőknek szeretettel...

:o))) 

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.31 0 0 614

dqerq!

által leírtak igazán kimerítettek,majdnem minden olyan kérdést,amit az üggyel kapcsolatban a továbbiakban fel lehetne tenni.

Én mindenképp fontosnak tartanám ,hogy az önkormányzat részéről válaszoljanak a feltett kérdésekre ,úgy gondolom a becsület is ezt diktálná,kivülállóként,nagy ellentmondásokat látok!  Megvárnám a viszont választ,ha lesz ilyen ,hátha valahogy meglehetne érteni egy-két dolgot. 

dgerg Creative Commons License 2008.07.31 0 0 613
Megindult az agyag 3.  

 

Idézem Tárnok Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testületének160/2008.(VI.19.) határozatát, melyet a testület ellenszavazat nélkül el is fogadott:

„1/ a Tárnok Nagyközség területén (063 7-8 hrsz.) található hulladéklerakó telep környezetvédelmi felülvizsgálatának és rekultivációs tervének, valamint a pályázathoz szükséges Megvalósíthatósági Tanulmányának az elkészítését támogatja, és a munkák elvégzéséhez szükséges 6 540 000,- Ft összeget a kötvénykibocsátás terhére biztosítja.”

 

Kérdéseim és kétségeim:  

 

2003-ban Érd önkormányzata, többszöri felszólításunk eredményeként elkészíttette a bezárt hulladéklerakó rekultivációs tervét. Tudomásom szerint a pályázatot később be is nyújtották a KvVM-hez.

 

Mi lett a pályázat sorsa?

 

Összhangban volt-e a százezer köbméternyi agyag felhordása a már korábban elkészített rekultivációs tervvel? Megnézték-e egyáltalán azt az érdi műszakiak a tervet?

 

Az Érd által elkészíttetett rekultivációs terv miért nem használható ma is, hiszen a műszaki paraméterek nem változtak? Lehet, talán azért, mert Érd felelőtlenül felhordott a területre egy hatalmas mennyiségű agyagot, ami új helyzetet teremtett? Nem lenne-e lehetséges a 2003-ban elkészített rekultivációs tervet aktualizálni? Bizonyára kevesebbe kerülne, mint egy újat készíttetni 6,54 millió Ft-ért.

 

Amennyiben Érd 2003-ban elkészíttethette a rekultivációs tervet és pályázhatott a megvalósításra, miért nem teheti meg most is hiszen kötelessége, a  15 év használati jogából származó bevételek őt illették, a mai helyzetet pedig ők idézték elő!

 

Van-e ma meghirdetett pályázati lehetőség? Az Interneten nem találtam ilyet. Tervezik-e a minisztérium annak kiírását? Amennyiben valóban nincs és a közeljövőben nem is tervezik, a szép, új, drága terv bekerülhet az iktatóba.

 

Mi várható ezek után? Idézem Kovács Józsefet az érdi polgármesteri hivatal környezetvédelmi munkatársát az „Érdi Újság PLUSZ” 2008.június 26. száma 5. oldaláról:

„Az elmúlt két hét alatt lehullott jelentős csapadék hatására az ideiglenes szikkasztómedence megtelt agyaggal, a telepről érkező vizeket nem tudja tovább elszikkasztani, sem helyben tartani.”

 

Ismételten azt ajánlom mind az érdi, mind pedig a tárnoki döntéshozóknak, szakember megkérdezése nélkül ne tegyenek további felelőtlen lépéseket.

 

Dr. Gergely István

Vízgazdálkodási szakmérnök

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.30 0 0 612

Na egy kis spiritusz a lámpásba már is kezd derengeni a fény !

De az is igaz ha a véleményt valaki nem tudja megtámadni ,akkor a vélemény alkotóját kell !!

Igaz Jenőke?

Mi meg a pornép csak lesünk,hogy a bakter átállította a váltót!

dgerg Creative Commons License 2008.07.30 0 0 611
Megindult az agyag 2.

 

A Tárnok területén lévő, Sóskúti út melletti homokbányát Érd a 80-as évek eleje óta használta hulladéklerakónak. A mintegy 11 ha nagyságú terület több mint 15 éven át volt a környék településeinek szemétgyűjtő helye. A tóparti üdülő körzet lakosai, de a szőlőhegyi kertek tulajdonosai is, sokat szenvedtek tőle. A fákon, bokrokon fennakadó fóliazacskók látványa, a bűz, a patkányok megjelenése valóban elviselhetetlen volt. A hulladéklerakót hatósági közreműködéssel 1999-ben  bezárattuk.

Gondot jelentett, hogy a tulajdonos Sasad Rt. nem szüntette meg bérleti viszonyát Érddel, ezért sajnos a szemétlerakás illegálisan folytatódott.

Ennek megszüntetésére elindítottuk a terület önkormányzati tulajdonba vételét. A bejárati kapura lakatot tettünk, hogy ott soha többet ne történjen hulladéklerakás. 2006 tavaszán került az önkormányzat tulajdonába.

Többször felszólítottuk Érd önkormányzatát a rekultiváció elkezdésére, amelyhez a tervet el is készíttette, de közölte velünk, hogy egyenlőre pénzük erre nincs.

Közben a telep felületén megkezdődött a természetes füvesedés (lásd a http://picasaweb.google.hu/home album 1. képét) így az alatta létesült iparterületnek, lakóépületeknek még nagyobb esők esetén sem volt gondjuk.

2007 késő őszén meglepődve láttuk, hogy a hulladéklerakó tetejét vastag agyagréteggel borították le. A Faluvédő és Szépítő Egyesület figyelmeztette a jegyző asszonyt a várható következményekre és a szükséges intézkedések megtételére, amelyre válasz, úgy tudom, csak most, az infantilisnak tűnő Halom Jenőkétől érkezett.

 

 

Halom Jenőke!

 

-A hulladéklerakóra a kérdéses időszakban 30-40 mm körüli csapadék hullott, amely a 11 hektárra vetítve, 50%-os lefolyási tényezővel számolva legalább 1-2 ezer köbméter víz+iszap lezúdulását jelenthette! Figyelmeztetlek, ennél lényegesen nagyobb csapadékok is elő szoktak fordulni!

-Igazad van Jenőke! A rekultiváció elkezdése és befejezése Érd város kötelessége lenne, de  Tárnok önkormányzatának felelőssége, hogy a község határán belül, a saját területén kik és milyen munkát végeznek.

-Az önkormányzatnak el kellene ismernie a felelősségét, meg kellene köszönnie az Egyesületnek az önként vállalt feladatából adódó jóindulatú figyelmeztetést, Te pedig Halom Jenőke kérjél nyilvánosan bocsánatot a Tárnoki Faluvédő és Szépítő Egyesülettől a még óvodásnak sem megbocsátható, szemtelen hangvételű leveledért.    

 

Dr. Gergely István

 

 

 

 

 

  

szódásalovát Creative Commons License 2008.07.29 0 0 610

Fordítva ülsz a hintalovon Jenőke, az a helyzet. Kened a saját sz@rotokat másra.

Azt mondod, hogy a telepet Érdnek kell helyrehoznia. Na szépen helyrehozta a baráti Érd, az már egyszer biztos.  Odarakott szépen orbitális mennyiségű agyagos vackot, a tárnoki önkormányzat környezetvédelmi bizottsága, műszaki meg településizé irodája, közterületfelügyelőstől meg mezőőröstől a faxát verte ez idő alatt, ugye. Százezer köbméter lerakása pedig nem egy napig tart, igaz-e?  Vagy nem is az érdiek rakták le, adélka tud esetleg valami közelebbit a dologról? 

Meg aztán a tárnoki önkormányzatnak van némi felelőssége akkor, ha ilyen mennyiségű sz@rt raknak le a területén. Majd szólj a Gabika óvónéninek, két lakossági fórum között utánanézhetne a dolognak.

A butuska néni meg azért mondta, hogy kérjék ki szakember véleményét a dologról, mert úgy látszik, hozzáértő nélkül nem megy. Bebizonyosodott már a kőfejtő előtti eseményeknél is.

:o)))
Előzmény: Törölt nick (608)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 609

Hallom Jenőke ,vagy inkább olvasom.

Nem kevesebbet állítasz,hogy ez a cilvil egyesület a természet védelmi őrjáratba csomagolva politizál!

Vajon ,ha egy civil egyesület keveri a politikát a célkitüzéseivel mennyire tud hiteles lenni?

Előzmény: Törölt nick (608)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!