Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 29

 

kínai magyar barátság

http://devil.666forum.cn

 

kínai magyar szótár

http://titanicwindow.xxxxxxxx.jp

 

 

Pandus Creative Commons License 2008.01.21 0 0 28
Inkább össze kellene vonni a kettőt. De én ezt csak ajánlhatom a T. moderátoroknak, egyikben sem vagyok "gazdi".
Előzmény: savarin (27)
savarin Creative Commons License 2008.01.11 0 0 27

... hátha attól, hogy szem elé kerül ez a topik, lesz, akinek felkelti az érdeklődését:))

Előzmény: savarin (23)
savarin Creative Commons License 2008.01.07 0 0 26
Megnézem a másik topikot, talán az életre kel:)
Előzmény: Pandus (24)
stefiadri Creative Commons License 2008.01.07 0 0 25
Amit én kínaiból szoktam hazavinni abban szerintem csirkemell darabok vannak, és olyan kocsonyás-nyúlós. Szeretjük, ezért én is elkészíteném de ez másnak tűnik.
Előzmény: hajnici (0)
Pandus Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24
Pedig ,ha lenne hol és mit tanulnunk akkor az a kínai konyha lehetne. - ebben egyetértek veled. Nézz be esetleg a Kínai konyha c. topikba, ott nem 23 hsz-nél tartanak, de az is döglődik. amit meg beleírok, kitörlik.
Előzmény: savarin (23)
savarin Creative Commons License 2008.01.04 0 0 23

Ma töprengtem azon, hogy vajon a Francia konyha topik miért indul be annyira lassan, miközben a világ legjobban marketingelt és a nyugati világban legjobban elfogadott konyhájáról szól.

 

Ha a "kínai" gyűjtőszóval jelzett konyhaművészetet nézzük, akkor - tekintve annak minőségét, hatását a nagyvilágra - ugyancsak csodálkoznunk kellene, hogy mennyire halott ez a topik. Talán azért, mert a receptekre igyekezett koncentrálni és nem a technikákra, amelyekkel mint számban, mind kifinomultságban megelőzi a franciát. Talán azért is, mert elmaradt a kultúra megmutatása.

 

Ki tudja, lehet, hogy tényleg nagyon távol van ez a konyha a többségtől és túlzottan eggyé vált az unifomizált kukoricakeményítős, umamis, külföldiesített áltozattal. Pedig ,ha lenne hol és mit tanulnunk akkor az a kínai konyha lehetne.

ks Creative Commons License 2002.12.23 0 0 22
Azt elfelejtettem mondani, hogy:
- profik és akik szeretik, az első lépcsőben tesznek némi fahéjat is a pirítandó fűszerkeverékhez (ötfűszerkeverék összetételétől függ).
- a gőzölés után illik apróra vágott _friss_ gyömbérrel bedörzsölni a kacsamelleket.
that's for now
jó éjt!
k.s.
ks Creative Commons License 2002.12.23 0 0 21
na, akkor folytatom a korábbi hozzászólásomat, mi tegyél, ha szeretnéf. hogy a barátnőd/haverjaid/szomszédok/stb nagyon nagy királynak gondoljanak:
- végy egy adag kacsamellet (mélyhűtött, fóliás)
- törj össze egy egység szecsuáni borsot, adj hozzá ugyanennyi ötfűszer keveréket és sót(1/1/1). Nyisd ki a konyhaablakot. Pirítsd meg a keveréket egy lábasban (első füstig)! Adj választ a szomszédoknak, hogy mi ez a kellemes illat...
Vegyél elő egy kisebb tepsit és önts bele sötét szójaszószt, forgasd bele a kacsamelleket. Miután felszívták a szószt, szórd meg mindkét oldalát a fűszerrrel. Tedd el másnapig a hűtőbe.
Ínyencek tehetnek némi nádcukrot is a szójaszószhoz, a józsafvárosi piac mellett lehet kapni, a pontos címet nem tudom.
Na, szóval másnap felébredtünk, a hűtőből figyel a pácolt kacsamell... Dobjuk fel gőzölni egy wokba, meg egy bambuszgőzölőbe, majd ha ezzel megvagyunk, jöhet a "ropogós borítás" rész.
Gyorsan keverjünk egy robotgéppel rizsborból, keményítőből, tojásfehérjéből és szezámolajból egy kis tésztát és ezzel borítsuk be a kacsamellünket. Két lehetőségünk van: vagy sütőben sütjük, vagy wokban.
Váljék egészségünkre.
Sok zöldséggel tálaljuk.
üdv
ks
Kutyagumi Creative Commons License 2002.12.23 0 0 20
Kedves hosztesz 17 ugyan má ugyan má! Asszed ez a sok gép elöt ülő nekiál csak barnarizst enni? Amúgy igazad van, az európai, életre nem való,puhány ember felfordulna a csak rizsevéstöl. Én is. Viszont ha valaki mégse bírja a kiképzést... dehát ez a természet mért ne szelektáljon könyörgöm. 6 milliárd ember s még mi lessz késöbb? Már rég kinőttük a bolygónkat. S még egy apróság:Ilyen olyan vitamin ez ellen meg az ellen... az ellen ügyködünk ami régebbi s ezáltal inteligensebb nálunk még azért is mert mi is abból vagyunk. Feltalálunk egy ellenszert és a vírus v. baktérium v. akármi ellenálóvá válik. Sok gyóccit már nem mernek adni az orvosok épp e miatt. Menekülünk. Ne tedd nevetségessé magad azzal hogy leírod: pont ojan vagy mint akik miatt itt tart az emberiség.(A csúcsragadozó :) ) Töbieknek:Bocs hogy belefilóztam a kínai konyhaasztalba.
ks Creative Commons License 2002.12.21 0 0 19
Hali,

egy rendhagyó recept következik:
végy egy db villamos jegyet és menj el a Nagycsarnok alagsorába.Vegyél a kínai boltban 1 db thai kacsafűszert, 1 üveg szezámolajat. Menj fel egy szintet. Vegyél egy kacsát. Vegyél néhány szál újhagymát és egy répát. Menj haza. Ja, előtte ugorj be egy öveg félédes fehér borért valahova.
Na, szóval hazaértél. Ijeszd meg a barátnődet a kacsa fejével és egyéb testrészeivel, állítólag ezt a nők a ragaszkodás jeleként értékelik. Közvetlenül ezután mosd le a kacsát és töröl szárazra. Dörzsöld be a megvásárolt fűszerrel, majd aludj egy kicsit, mert fárasztó volt az előbbi kanosszajárás, meg amúgy is: komoly férfi rákészül a főzésre...
Ébredés után (cca 1.5 óra) sétálj el a kacsádig, és alufóliázd le. Tedd be az előmelegített sütőbe. Bontsd meg a bort! Hív fel néhány haverod, hogy esetleg jók egy esti kínai vacsira, amit te főzöl. Tedd le a telefont és
menj vissza a sütőhöz. Nézd meg és hangosan tetszésnyilvánítsál. Dicsérd magad, hadd hallja!
Ezután közöld vele, hogy lehet hogy feljönnek a szomjas haverjaid is, akik nem viccelnek és leherapják akár a vízvezetéket is ergo NEKI kell lemenni most utánpótlásért. Ha megértette, akkor rögtön hívd a srácokat, hogy akkor minden oké, jöhetnek. Igyál egy pohár bort. Menj ki az előszobatükörhöz és dicsérd meg magad, hogy Mekkora király vagy!!!!!!!! Ok, megvan gondolom... :)
Megjöttek a srácok, akik útközben találkoztak az asszony pajtással. Na innentől sajnos le kell hogy tegyük azt a koronát és menj vissza kutyába!
Vedd ki a kacsát a sütőből(kb 2 óra kell neki), szolgálj fel világos szójaszószt, hoisin szószt, süss nekik mandandarin palacsintát.
most mennem kell,mer megjött az asszonypajti. Soksikert! ;-)
A recept kizárólag férfiaknak készült! :-)

hostile_17 Creative Commons License 2002.12.20 0 0 18
OFF:

A barnarizsben csak niacin, B1- és B2-vitamin található. Az emberi szervezetben ha jól tudom, csak K-vitamin születik, de ezt sem mi hozzuk létre, hanem a bélflórát alkotó bacik.

Mi van a többivel? Mondjuk a C-vitaminnal? Amit nem ettek a hajósok és ezért hullott a foguk a skorbuttól, meg a hajuk is, a körmük is rendesen roncsolódott. Mert a szövetek szétesését okozza a hiánya...
Vagy az A-vitaminnal (ill. előanyagával, a béta-karotinnal), ami nélkül olyan szürkületi vakságot (farkasvakságot) kapsz, hogy attól kódulsz.
Vagy ha már itt tartunk, akkor a bevitt zsiradék nélkül miben oldódnak a zsírban oldódó vitaminok (A, E, D, K)? Mert enélkül a szervezet nem tudja feldolgozni - már ha feltesszük, hogy ezeket az esszenciális anyagokat a barnarizs valóban tartalmazza. Ennyit tudtam így nagyhirtelen fejből hozzátenni a témához, de nagyon szívesen utánanézek a többi vitaminnak is ha gondolod.

Légyszíves ne írkálj olyanokat, amit más komolyan vehet és ezzel veszélybe sodorhatja saját és mások egészségét is.

A többiektől pedig bocs :(

Előzmény: Kutyagumi (17)
Kutyagumi Creative Commons License 2002.12.19 0 0 17
Barna rizs picit megsozva fozve egeszsegesebb nem is kell. A makrobiotika szerint az ember csak barna rizsen is el tud elni johettek azzal hogy gyumit kell enni a vitamin miatt. De az ember szervezete kepes eloalitani vitaminokat... Johettek azzal hogy nincs ize. Konyorgom ne csak az elso reszet hasznaljuk a nyelvunknek... Begyepesedett europai nepseg meltatlankodik ha keleten valaki az utcara pisil, lenezzuk oket holott egyre tobben erik el a szaz eves eletkort, itt meg majdnem minden kovetkezo generacio egyre kevesebb ideig el. Ennek a rendszernek megeri hogy az emberek betegek legyenek, iparszeruen eloallitott etelek, gyenge orvostudomany mej csupan feluletkezeles, erre epul a gyogyszeripar amirol inkabb nem is szolok. De nem csak az a gaz hogy mit, hanem az is baj hogy nem tudjuk hogyan egyunk. Sorrendek szabajok okossaga nelkul csak a mutoasztalt celozhatjuk meg.
Vandorr Creative Commons License 2002.12.07 0 0 16
Ilyenek vannak ebben a sorozatban: kurkuma, curry, tandoori masala, paprika, (kimentem a konyhába), őrölt római kömény, s mostanában adtak ki magyar fűszereket is.
Előzmény: Mulan (15)
Mulan Creative Commons License 2002.12.05 0 0 15
Hát, semmi olyasmit nem láttam, viszont vettem kimér?s szezámmagot. Sajnálom, én f?szerkeverékeket nem nagyon szoktam venni, de, gondoltam, egy olyan sorozatba esetleg csillagánizs is belefér:-))))
Előzmény: Mulan (14)
Mulan Creative Commons License 2002.12.05 0 0 14
Érdekes, fémdobozos fűszerekre én nem emléxem, de úgyis megyek ma a spárba, szétnézek.
Előzmény: Vandorr (13)
Vandorr Creative Commons License 2002.12.04 0 0 13
Van egy fém dobozos fűszercsalád, jobbnál jobb fűszerekkel. A fekete dobozos, ami szerintem újdonság, a kínai öt fűszer. A fémdoboznak már kívűlről is fantasztikus illata van.
Előzmény: Mulan (12)
Mulan Creative Commons License 2002.12.04 0 0 12
Ázsia-boltban kapni készen is, a tuti, az meg ahány forrás, annyiféle, de, hogy a saját honlapomról idézzek:

Ötfűszer-por

Kínai fűszerkeverék, készen is kapható, de nagyon könnyen elkészíthető házilag: egy-egy rész őrölt fahéj, szegfűszeg, csillagánizs, valamint édeskömény, édesgyökér, szecsuáni vagy fekete bors és gyömbér közül kettőnek a keveréke. (Ahány forrás annyiféle variációban - Nyugodtan lehet a család ízléséhez igazítani.)

Én édesköménnyel és gyömbérrel csinálom.

Előzmény: xcrow (11)
xcrow Creative Commons License 2002.12.04 0 0 11
Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy a sok kínai étteremben kapható Ötízű csirkét/kacsát hogyan kell elkészíteni? Eddig nem sok receptet találtam, az angol nyelvűek meg úgy kezdik, hogy 'Five-spice powder', ilyet itthon nem lehet kapni. Ha valaki tudja a tutit, légyszi árulja már el :o) Esetleg egy mail is jöhetne magánban, ha valakinek van jó infoja.

Köszi,

xcrow

Aerol Creative Commons License 2002.11.13 0 0 10
Sziasztok!
Az Örsön bezárt a kínai.Szerintem a legjobb volt a környéken.Nem tudja valaki,h hol működik tovább?Esetleg tudtok ajánlani másikat helyette?
Üdv:Aerol
Tudom,nem tartozik szorosan a tárgyhoz a hozzászólás.Elnézést érte.
netkonyha Creative Commons License 2002.11.11 0 0 9
Nekem ez a kedvencem:
2 kisebb csirkemell
2 evőkanál szójaszósz
2 evőkanál rizsliszt
10 dkg sárgarépa
10 dkg kígyóuborka
1/2 karcsú póréhagyma
1/2-1/2 zöld, sárga és piros húsú paprika
1 diónyi friss gyömbér
2 gerezd fokhagyma
4 ananászkarika (befőtt)
4 evőkanál olaj
2 evőkanál méz
3 evőkanál ketchup
4 evőkanál borecet
1 csapott evőkanál étkezési keményítő

bors

Előkészítése: A csirkemelleket kicsontozzuk, bőrüket lefejtjük, a húst vékony csíkokra vágjuk. Hozzáadunk 1 evőkanál szójaszószt és a rizslisztet, összekeverjük, 1/2 órán át a hűtőben érleljük. A sárgarépát és az uborkát "julienn-re" (ejtsd:zsülien) vágjuk, azaz: vékony szeletekre gyaluljuk, majd gyufaszálnyi csíkokra metéljük. A pórét és a paprikát hosszanti irányban 1 cm széles csíkokra, majd rombuszokra vágjuk ("gyémántvágás"). A gyömbért és a fokhagymát meghámozzuk, apróra felkockázzuk. Az ananászt leszűrjük, felaprózzuk, levéből 1 dl-t megtartunk.
Elkészítése: Egy nagy serpenyőben felforrósítunk 2 evőkanál olajat, rádobjuk a húst, erős tűzön 3-4 percig pirítjuk. Egy másik nagy serpenyőben felhevítjük a maradék 2 evőkanál olajat, beleszórjuk a gyömbért és a fokhagymát, erős tűzön, folyamatosan kevergetve néhány másodpercig pirítjuk, majd hozzáadjuk a pórét, 1 perc múlva a paprikaféléket, további 1 perc múlva a sárgarépát, az uborkát, végül az ananászt.
A mártáshoz a mézet, a ketchupot, a borecetet, az ananászlét, a keményítőt simára keverjük, ízlés szerint sózzuk, borsozzuk. A zöldséghez keevrjük a húst, ráöntjük a mártást, éppen csak összeforrósítjuk és azonnal tálaljuk.
Sós vízben főtt rizs illik hozzá.

üdv Mindenkinek:
netkonyha.hu

Mulan Creative Commons License 2002.08.26 0 0 8
Ha 0-nál kicsit jobban szétnéztél volna, nem vonnák össze a topicodat régebbi kínaikajásokkal:-)))

Erős-savanyúból a honlapomon egész gyüjtemény van különféle forrásokból; titka SZVSZ az, hogy mindenki másképp csinálja, tehát nyugodtan választhatsz magatoknak olyat, ami nektek ízlik:-)))

Előzmény: zordon_ (-)
Busog Creative Commons License 2002.08.10 0 0 7
Nagyon jó a Crab gyömbérrel is. Egyébként itt is találtok kínait: www.recipesource.com
Maylee Creative Commons License 2002.08.10 0 0 6
Az erős-savanyú levesbe a főzés végén még felvert tojást is szoktak belecsorgatni.Bár rengeteg féle változata ismert.
Maylee Creative Commons License 2002.08.10 0 0 5
Szia!

www.recipecenter.com -itt rengeteget találsz.

Üdv.

zordon_ Creative Commons License 2002.08.09 0 0 3
Húha most jöttem vissza megnézni hogy mik lettek itt és jééé..

Hmmm.

Olvasom végig ezt a sok finomságot. Hajnici thx nagyon, hát nem is tudom mióta keresem már a csípős-savanyú leves rendes receptjét (x éve), de nem találtam meg sehol sem...

Lám lám mire jó a fórum. Az eredményekről nyilatkozom később, ha megcsináltam. Azt hittem hibridebb összetevőkből van, de kellemesen csalódtam.

Nagyon jó kínai étterem különben a Budai Skálánál a október23-fehérvári út kereszteződésnél a Raiffeisen mögötti étterem. Ott ettem először gallonnyi ilyen levest valami 110 ft-ért... Jellemző hogy mindig tele van kínaiakkal, és azért ők csak tudják hova kell menni ebédelni (a szakács és a felszolgálók is kínaiak)

Előzmény: hajnici (2)
hajnici Creative Commons License 2002.08.07 0 0 2
Szia!

Ezt nagyon szeretem kicsit macerás elkészíteni, de isteni!

Tavaszi tekercs

Hozzávalók (6 személyre):
A tésztához:

30dkg búzaliszt,
fél kávéskanál só,
1 pohár hideg víz,
1 felvert tojás.
A töltelékhez:
15 dkg csiperkegomba,
1 fej vöröshagyma,
10 dkg zeller,
10 dkg spenót,
10 dkg bambuszrügy (elhagyható),
10 dkg szójacsíra,
1 kávéskanál só,
1 kávéskanál cukor,
fél kávéskanál glutamát (elhagyható),
1 evőkanál portói (vagy száraz fehér bor),
1 evőkanál szezámolaj,
2 evőkanál szójamártás,
2 evőkanál olívaolaj,
2 tojás,
1 gyömbérgumó,
bors.
Elkészítés: Dolgozzuk tésztává a lisztet a vízzel és a sóval. 30 percig nedves ruha alatt pihentessük. Deszkán nyújtsuk ki körülbelül 1,5 mm-es vastagságúra. Éles késsel vágjuk 16x16 cm-es négyzetekre.
Készítsük el a tölteléket: Vágjuk össze a zöldségeket, és a gyömpért porítsuk el. Verjük fel a tojást, és az olaj kivételével adjuk hozzá az ízesítőket. A felforrósított olajba tegyük a zellert, majd a többi zöldséget. Kevergetve süssük két percig. Adjuk hozzá a tojást, és ha megszilárdult, vegyük le. Hűtsük ki.
Tegyünk a tésztakockák közepére 1-2 kanál tölteléket, a két szélét hajtsuk fel, tekerjük össze. Kenjük meg tojással. 1-2 liter olajat forrósítsunk fel egy mély edényben. Süssük meg a tekercseket. Egyszerre háromnál többet ne tegyünk az olajba. Sütés közben forgassuk meg párszor. Ha egyenletesen megpirultak (kb. 10-15 perc), vegyük ki. Natúr salátalevelekre helyezzük, és különféle friss zölddel díszítjük.
Fortély:
A töltelékbe a leírtakon kívül számtalan zöldség tehető, csak arra ügyeljünk, hogy ne negedjenek levet.
Édes-savanyú mártásba, vagy szójaszószba mártogatva (vagy ezekkel finoman megöntözve) még ízesebbé tehető.
A töltelékbe 5 dkg beáztatott szójatésztát is tehetünk.
Lezárt edényben, hűtőben hetekig, mélyhűtőben hónapokig is eltarthatjuk.
A tészta hetekkel korábban is elkészíthető és hűtőben eltartható.
Az étel gazdagítható apróra vágott, vagy darált főtt húsokkal.

Előzmény: hajnici (1)
hajnici Creative Commons License 2002.08.07 0 0 1
Burgonyagombóc

Hozzávalók:

Fél kilogramm burgonya
Tíz dekagramm liszt
Tizenöt dekagramm kristálycukor
Egy doboz kandírozott vagy aszalt gyümölcs
Mák
Olaj a sütéshez
Előkészítés: a burgonyákat megfőzzük, szétnyomjuk, a liszttel és cukorral összekeverjük. A kandírozott vagy aszalt gyümölcsöt apróra vágjuk, szintén belekeverjük. Nedves kézzel galambtojásnyi gombócokat formálunk. Kevéske mákot forró olajon megfuttatunk, a gombócokat beleforgatjuk.
Főzés: a gombócokat forró olajban addig sütjük, míg színük aranybarna nem lesz. Szalvétán lecsöpögtetjük róluk a zsírt és tálaljuk.


Gőzölt körte mézben

Hozzávalók:

Hat körte
Három evőkanál méz
Három kanál likőr
A körtéket meghámozzuk, úgy, hogy a száruk épp maradjon. Lábosba állítjuk, annyi vizet öntünk rájuk, hogy éppen ellepje. Húsz percig forraljuk, a gyümölcsöket kivesszük, alaposan megszórjuk cukorral, további öt percig főzzük. Ekkor ismét kivesszük őket, tányérra rakva legalább két órán át a hűtőszekrényben tartjuk. A főző lébe belekeverjük a mézet és a likőrt. Legjobb valami jellegzetes ízű gyomorkeserű, ánizslikőr vagy ilyesmi.
Tálaláskor desszertes tálkába teszünk egy-egy körtét. Ráöntünk a léből, s ha akarjuk, az egészet fölvert tejszínhabbal díszítjük (bár ennek igazán semmilyen kínai jellege nincs).


Gyermekálom

Hozzávalók:

35 dkg liszt,
3 tojás,
2 dkg élesztő,
75 dkg malátacukor,
75 dkg pirított cukor,
1 pohár víz,
2 evőkanál szezámmag,
10 szem kimagvazott datolya
Dolgozzuk össze a lisztet, az élesztőt és a tojást egységes tésztává. Lisztezett deszkán nyújtsuk 15 percig, amíg 3-4 mm-es levelet nem kapunk. Vágjuk a tésztát 1 cm széles és 5 cm hosszú csíkokra. Bő, forró olajban süssük aranysárgára. Csöpögtessük le és tartsuk melegen. Pirítsuk meg a szezámmagokat egy edényben. Vágjuk apróra a datolyát. A cukrot, a malátacukrot és a vizet kis edényben melegítve oldjuk fel, tegyük bele a szezámmagot és a datolyát. Elkeverve öntsük a tésztára. Keverjük össze. Lapítsuk 4 cm vastagra. Ha kihűlt, borítsuk ki és vágjuk 3 cm élű kockákra.
Malátacukor helyett mézet is használhatunk. Sülttészta-csíkok helyett rizsfelfújttal is készülhet.


Krémes gyümölcssaláta

Hozzávalók:

Négy nyári alma
Négy őszibarack
Tíz dekagramm eper
Négy szelet konzerv-ananász
Két evőkanálnyi mandula
Két pohár víz
Három evőkanál cukor
Két evőkanál kukoricaliszt
Előkészítés: az almát kimagozzuk, szeletbe vágjuk, ugyanúgy az őszibarackot is. Az epreket félbe szeljük. Természetesen a saláta télen is elkészíthető, ilyenkor konzervet használunk, vagy más, télen kapható gyümölcsöket, almát, körtét, banánt. A mandulát durvára daráljuk. A gyümölcsöket tálba tesszük és alaposan összekeverjük.
Főzés: a kukoricalisztet kevés vízben föloldjuk, belekeverjük a mandulát, cukrot, majd az egész vizet. Tíz percig kis lángon főzzük. Hagyjuk kihűlni, közben meg-megkeverve, nehogy bőr képződjön rajta. Ha kihűlt, ráöntjük a salátára.


Mandulás tofu

Hozzávalók:

Két evőkanál zselatinpor
Két evőkanál víz
Fél kávéskanálnyi pisztácia-esszencia
Két deciliter tej
Egy doboz ananászkonzerv
A tofu voltaképpen zselének fordítható. Kínában sokféle módon használják, legnépszerűbb a szójabab-tofu, amelyet úgyszólván számtalan levesben, húsfélében használnak föl. Előkészítése más, mint az Európában szokásos, mivel azonban itt egyrészt nem bab-zseléről, hanem mandula-zseléről van szó, másrészt pedig mert használhatjuk a zselatint, mi az egyszerűbb megoldást választjuk.
A zselatint két evőkanálnyi vízben összekeverjük, öt percig állni hagyjuk. Közben a tejet az esszenciával fölforraljuk. Ha kissé kihűlt, hozzáöntjük a zselatint és alaposan összekeverjük.
Hagyjuk egészen kihűlni, majd szögletes formába téve hűtőszekrénybe tesszük. Halványzöld, rugalmas zselét kapunk. Az ananászkonzervet fölbontjuk, a gyümölcsöt kockára vágjuk, a levébe esetleg tehetünk egy kevés keserűmandula esszenciát, hogy erősebb ízt kapjunk. A zselét közvetlenül tálalás előtt vegyük elő, vágjuk kockára, tegyük egy-egy desszertes tálba. Rá az ananászkockákat és a levet. Vigyáznunk kell arra, hogy sokáig nem marad el: a zselé olvadni kezd, s a desszert zöldesfehér kulimásszá változik.

Előzmény: hajnici (0)
hajnici Creative Commons License 2002.08.07 0 0 0
Erős-savanyú leves

Egy liter erőleves
Öt deka bambuszrügy
Négy fej gomba, csíkokra vágva
Két kis zellergumó, vékony szeletekben
Tizenöt deka rákhús (jó helyette halhús, sőt, konzervszardínia is)
Öt deka csalamádé
Egy kis uborka szeletelve
Két kanál cherry
Két kanál szójamártás
Egy kanál ecet
Két és fél deka sonka, kockára vágva
Egy zöldhagyma fölaprítva
Főzés: fölforraljuk az erőlevest, belerakjuk a rákhúst és a csalamádét, melyet előbb egy kis cseresznyepaprika-krémmel csípőssé tettünk. Hozzátesszük a bambuszrügyet, gombát, zellert és öt percig főzzük. Ezután belerakjuk az uborkát, az ecet-cherry-szója keveréket és a sonkát, további egy percig főzzük. Az összevágott zöldhagymával megszórjuk és azonnal tálaljuk.

Sok sikert!
Ajánlom figyelmedbe a http://www.storeline.hu/kinairecept/ oldalt és hasonló társait!

Üdv HAjnici

Előzmény: zordon_ (-)
zordon_ Creative Commons License 2002.08.07 0 0 topiknyitó
Hello topiclakók. Nehezet kérdeznék. Lenne itt valaki, aki hajlandó megosztani velem néhány kínai kajás receptet? Bármilyen alapanyagot meg tudok szerezni, a hibrid összetevők nem lesz hátrány.

Pl. kínai csípős-savanyú leves receptjét 3 éve keresem égen-földön, nem tudom, hogy titok-e vagy nem :(

Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!