Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.14 0 0 35
Nem biztos, hogy a szolgáltatóváltás nem olcsóbb!
A GTS-Datanet megkönnyíti számunkra az ADSL-szolgáltatóváltást! Augusztus 31-ig kedvező áron fizethetünk elő a korlátlan, 1280 kb/s letöltési sebességű netre. Akit érint, bővebb információt a http://infovilag.hu oldalon találsz.
fvk Creative Commons License 2007.06.16 0 0 34
van valami amit nem tudunk csak sejtünk

az akciós kinálat mindig olcsóbb mint a meghosszabbítás vagy a szolgáltató váltás.

akció csak 3 hónapos ADS kapcsolatmentesség után jár a T-com hálózaton (barbatrükk1) (bár melyik nem az) DE a kpcsolatmentesség a T-com tényleges ADS kikapcsolásától számít, nem a felmondástól !!!! (barbatrükk2)

akcióknál a hálózatépítés/belépés díj 0 Ft amit állítólag a T-com nem számol fel

a hálózatépítés/belépés díj kb 22750 Ft : kb 1895 Ft / hó amit a hosszabbíitásoknál/szolgáltatóváltásnál állítólag a T-com felszámolja (barbatrükk3)

sejthető mert kb ennyi különbözet mutatkozik

sejthető hogy az egy év a bevétel/kapcsolódás biztositási érdek és/vagy valami más (a hálózatszolgáltatónál)

sejthető hogy minden valamilyen hálózatmonopóliumnak látszó helyzetből eredeztethető
Duerf Creative Commons License 2004.11.05 0 0 33
Üdv!

Ez a jelenség már nagyon hosszú ideje piszkálja a csőröm, de most újra a szemem elé került és nagyon elegem lett. Azzal nincs is semmi baj, hogy minden szolgáltató igyekszik: ( a ) sok új előfizetőt szerezni, ( b ) magához kötni azokat. A gond az, hogy ez eszement tolakodásban elfeledkeztek magukról.
Csináltam egy kis felmérést és felhívtam több kis-középes-nagy szolgáltatót és egy kivételével nem tudtak „akciótlan” szolgáltatást ajánlani (sem a honlapjukon, sem a telefonos ügyfélszolgálaton). Az egyik piacvezető cégnél hosszas követelőzésem eredményeként az akciós szolgáltatás árának 5x-ét! (azaz ötszörösét) határozták meg árnak.
Több kérdés is felmerült bennem:
- Lehet-e ekkora különbség az akciós és „nemakciós” között (Belátom persze, hogy a kérdés ebben a formában naív, de jelen helyzetben egyértelmű, hogy a „nemakciós” ár annyit jelent: „fulladj meg, ha nem írod alá az egyéves szerződést”.)? Van-e valamilyen jogi árkorlátozás az internet szolgáltatások árára?
- Miért vagyok köteles 1 éves szerződést aláírni úgy, hogy utána gyakorlatilag nem tudok kilépni a kötöttségből. Ez gyakorlatilag olyan, mintha egy étteremben köteles lennék megenni az ételt akármilyen borzasztó is az. Nem vonatkozik garancia, visszavásárlási kötelezettség vagy bármi más hasonló ezen szolgáltatásra is mint oly sok minden másra?
- Hol lehet fellépni ezen áldatlan helyzet ellen?

Minden jót,

*****
Duerf
fex Creative Commons License 2003.04.08 0 0 32
Enternet ADSL szolgáltató Tavaszi Akció

Sziasztok!

Ha érdemesnek találjátok, légyszives küldjétek Ti is tovább, így talán sikerül
rávenni a szolgáltatót, hogy változtasson álláspontján.

a levél:

Tisztelt Ügyfélszolgálat!

Ezúton szeretném megerősíteni szándékomat, hogy az Önökkel fennálló ADSL
szerződésemet a lentebb leírt feltételeknek megfelelően módosítsák.

A következoket szeretném azonban megjegyezni a díjcsomag váltási
szerzodéssel kapcsolatban, egyúttal arra kérném Önöket, hogy a levelet az
illetékes vezetőség kezébe juttassák el:

Önök küldtek egy levelet, és egy email-t is, amiben leírták, hogy "akár
7.480Ft + Áfa/hó díjért" lehet ADSL előfizetésem. Díjcsomag módosításkor ezt
a lehetőséget nekem nem ajánlotta fel a díjcsomagváltó automata.
Ügyfélszolgálatukat felhívva megtudtam, hogy ez csak az újonnan belépő
ügyfelekre érvényes.
Tehát Önök küldenek egy levelet, amelynek tartalma nem felel meg a
valóságnak. Másrészrol Önök a régi ügyfeleket nem tisztelik meg azzal, hogy
ezért a kedvező díjért internetezzenek. Hanem, ha valaki régi előfizető,
akkor az fizessen csak elő 2000 + Áfa/hó forinttal drágábban. Ez évi 30000
Forint. Ilyen módon, Önök, a régi ügyfeleket pontosan 30000 Forinttal
büntetik évente. Ezt a 30000 Forint különbséget, nem könnyen felejti el az
ember.
Ehhez adjuk hozzá, hogy a szerződés módosítás díja 8000 Ft + Áfa, ami
pontosan megegyezik az ADSL kiépítés jelenlegi díjával. A 8000 Ft + Áfa
szerződésmódosítási díj miatt úgy érezheti magát az ember, mintha új
előfizetést vásárolna. Viszont mégsem érdemes arra, hogy megkapja a
kedvezményeket?

Így, mint régi ügyfél - őszintén megmondom - nagyon becsapva érzem magam.
Azt hiszem nem ok nélkül.

Ezzel szerintem a célt fogják elérni, hogy a kötelezoőszerződési időtartam
lejárta után a régi ügyfél váltson szolgáltatót.

Üdvözlettel:

Régi "becsapott" elofizető

----- Original Message -----
From: "EnterNet 2001 Kft."
To: <>
Sent: Tuesday, April 08, 2003 11:03 AM
Subject: ADSL díjcsomagmódosítás

> Tisztelt Ügyfelünk!
>
> Ön az Online ügyfélszolgálatunkon jelezte, hogy a jelenlegi
szerzodésszámú ADSL szerzodését módosítani kívánja az alábbi díjcsomagra:
>
> Díjcsomag: ADSL szolgáltatás, Hobbi csomag
> Szerzodés idotartama: 1 év
> Szerzodés módosítási díj: 8000 Ft.
> Havi díj: 9420 Ft.
>
> Kérjük erosítse meg csomagváltási szándékát válaszként erre a levélre.
Kérjük azt is tüntesse fel, hogy szerzodést ki tudta-e nyomtatni, vagy
cégünk küldje meg azt Önnek.
>
> Köszönettel,
>
> EnterNet ügyfélszolgálat
>

Tisztelt Felhasználónk!

Szeretném felhívni figyelmét, hogy cégünk új, kedvezőbb árú és nagyobb sávszélességű ADSL csomagokat jelentetett meg.
Az eddig ismert és megszokott 384 kbit/s-os sávszélesség mellett, már magán előfizetőink is választhatnak a direkt számukra kialakított 512, 768 vagy akár 1500 kbit/s sávszélességű hozzáférések közül, sőt a korábbi gyakorlattól eltérően, már fix IP címet is igényelhetnek. Az árakat is a pénztárcákat kímélendő igyekeztünk átalakítani, így például két éves szerződés esetén már akár 7.480Ft + Áfa/hó díjért száguldhat a világhálón. A csomagok érdekessége még, hogy új elnevezést kaptak, és határozottabban elkülönülnek a magánszemélyek, illetve a cégek részére ajánlott előfizetések. Ezen változások összhangban vannak a kormányzat azon célkitűzéseivel, amelyben az árak csökkentésével feltétlen támogatni kívánják a magáncélú Internet felhasználás elterjedését. Az EnterNet lépésével megelőlegezte leendő ügyfeleinek és előfizetőinek a várható támogatást, mivel kormányzati oldalról jelenleg az még kidolgozás alatt áll.


Az új csomagokról bővebb tájékoztatást weblapunkon, a www.enternet.hu címen talál!

settler Creative Commons License 2002.08.13 0 0 31
Ja a Microsoft Outlookról lett volna szó az előbb.
settler Creative Commons License 2002.08.13 0 0 30
Ezt a levelezőprogramot szeretném használni, de valahogy nem sikerül kapcsolatot létesítenem a freestart mail serverével (ha van egyáltalán??). Valaki tudna nekem segíteni, hogy ezt hogyan is kell csinálni ? Teljesen mindegy, hogy milyen server csak működne már ez a lökött program. Köszi !!!!
Tie Creative Commons License 2002.08.13 0 0 29
Nem csak letölteni tud, mi? :))
Előzmény: zsoltn (28)
zsoltn Creative Commons License 2002.08.13 0 0 28
macintoshra van a monica. egy nagy tátott száj az ikonja. :)))
Előzmény: settler (25)
Dr Genya Creative Commons License 2002.08.10 0 0 27
Download Accelerator Plus
GoZilla

Érdemes.

Előzmény: settler (25)
Dr Genya Creative Commons License 2002.08.10 0 0 26
Nem vagy genya annyira:) De azért kösz. A vérzivataros-berhelős megoldásokat én sem kedvelem.
Előzmény: zsoltn (22)
settler Creative Commons License 2002.08.09 0 0 25
Milyen letöltőprogramot tudtok ajánlani, és egyáltalán érdemes-e ezt használni ?
zsoltn Creative Commons License 2002.08.09 0 0 24
hát, pedig bnem viszem, nem az lesz asszem a fô program, hogy gépet nézünk. azt tesszük egyébként amikor nem vagyunk élôben.
Előzmény: Tie (23)
Tie Creative Commons License 2002.08.09 0 0 23
Hehe. Nesze, egy fél twix. ;)

Holnap reggel korán megyek érted (én olyan 6körül kelek, úgyhogy ne csodálkozz, ha ott fogok huhogni hajnalban - kilencre Quicknél köll lenni, és közben Waterbabyt is felvesszük, bár még mindíg nem sikerült utolérnem...).

Hozod holnap a PowerBookot? Hozzad, mer kíváncsi vagyok rá, még úgyse láttam MacOS-t. :)

Előzmény: zsoltn (21)
zsoltn Creative Commons License 2002.08.09 0 0 22
van itt a fórumon valami csóka, az reklámozza magát, hogy ô valami switchet tesz neked fel, meg mittomén. nem tudom, egyszer ráakadtam. nekem elég vérzivatarosnak tűnt a dolog.
most genya vagyok, hogy nem mndok többbet?
:)
Előzmény: Dr Genya (20)
zsoltn Creative Commons License 2002.08.09 0 0 21
na, majdnem macintosh sebességgel szakítasz akkor. :))))))))
Előzmény: Tie (19)
Dr Genya Creative Commons License 2002.08.09 0 0 20
Nem tudjátok, kábelnethez milyen kütyüt kell venni, ami kétirányúsítja a kapcsolatot?
Az infóim pár évesek, úgy tudom van egy "'doboz'", ami képes akár egy panelházat kiszolgálni. Anno még 40e Ft volt.

...vagy marad az Axelero ígéreteinek hallgatgatása...?

Tie Creative Commons License 2002.08.09 0 0 19
Így igaz.

Amúgy meg itt dübörög a zakatol. :)
(AMD Athlon XP 2000+ [1666MHz], 512MB PC2700 DDR, EPOX RAID csuda-alaplap - izmos kombó, oszt örül az arcom) :)

Előzmény: zsoltn (18)
zsoltn Creative Commons License 2002.08.08 0 0 18
az ember mindig megbánja, ha kísérletezô szolgáltatót választ. tvnet vagy axelero.
Előzmény: settler (15)
Tie Creative Commons License 2002.08.08 0 0 17
Én is hallottam ilyesmit, de a freestarttól azért ódzkodnék egy picit ilyen szintű szolgáltatás terén.

Nemes egyszerűsségel: A freestart, és az axelero közötti viszony az internet szempontjából vizsgált felkészültségben, a sokat emlegetett Makó, és Jeruzsálem közti párhuzamra hajaz...

Azaz, én úgy gondolom, ha 10e Ft. körüli összeget költök havi netezésre, akkor azt egy olyan cégnél költöm el, aminek van múltja a szektorban, van tapasztalata, és főleg van tőkéje. Tehát egy nagy cégnél. Azt hiszem ezen szempontokat tekintve óriási előnye van az Axeleronak. Lehet, hogy drágább, mint a konkurensek nagy része, de az én tapasztalataim alapján megéri ezt az összeget.

Előzmény: settler (15)
settler Creative Commons License 2002.08.08 0 0 15
Szerintetek ebben a nagy árversenyben nem lenne érdemes inkább várni egy jobb ajánlatra ? Pl. most láttam a freestart ajánlatát ahol már 7800 Ft-ért ajánlanak ADSL-t ??????
zsoltn Creative Commons License 2002.08.08 0 0 14
gondold meg és fontold meg, ki mit ad.
Előzmény: settler (12)
settler Creative Commons License 2002.08.07 0 0 12
Mondjuk az Axeleroval szeretnék ADSL szerződést kötni. Akkor mit kell tennem ? Azaz kezdésként mennyit kell befizetni ? Vagy csak a havidíj van ? És mindezek mellé vennem kell egy hálózati kártyát ? És milyet ha kell ?
zsoltn Creative Commons License 2002.08.07 0 0 11
nekem ennyire nem jók a tapasztalataim, a tvnet ennyire nem stabil, de mégis ajánlom. akár az axelerot, akár a tvnetet. nézd meg az árakat, mondom, tvnetnél ha elôre fizetsz kapsz két hónap engedményt, ami cca 20 rugó, nem rossz.
de elôbb, mielôtt örülnél a dolognak, nézz utána, hogy nálatok van ilyen? 1212 megmondja telszámra, hogy lehet-e létesíteni.

ha igen, kapsz egy modemet és kell a gépbe ethernet (háló) kártya, ha az megvan, megy minden.

nincs korlát a letöltésben, nincs korlát a használatban, azaz akár egy napig lóghatsz és szedheted le a megahegyeket, ráadásul elég meggyôzô sebességgel. kapsz mailcímeket, webtárhelyet, jó.

Előzmény: settler (8)
Tie Creative Commons License 2002.08.07 0 0 9
Nagyon is tudom ajánlani.

A szolgáltatók már egy - a legnagyobbak (Axelero) lassan két - éve nyomják az ADSL-t, mostanra már eléggé kiforrott technika lett itthon is. A komolyabb szolgáltatók (ez alatt megintcsak pl. az Axelero-t értem) már túlvannak az ún. "kezdeti nehézségeken", ha előfordul valami technikai jellegű probléma, azt általában gyorsan el tudják hárítani. Egyébként ebben az évben - tehát az elmúlt 8 hónapban - taln ha 2 alkalommal lett volna nem tervezett üzemszünet, akkor is azt hiszem az autentikációs szerver rohadt le. Néhány óra múlva már rendben volt minden.

Idestova másfél éve ADSL-ezek, és nagyon is meg vagyok vele elégedve.

Előzmény: settler (8)
settler Creative Commons License 2002.08.07 0 0 8
Szóval akkor ADSL ?
settler Creative Commons License 2002.08.07 0 0 7
Én még csak 2 hónapja kezdtem el internetezni és ezért még bőven van mit megismernem rajta. És biztosan igazából még ki sem tudom használni, de próbálkozom. Igaz bosszantó volt mikor egy 3 Mb-os letöltés 20 percig tartott.
zsoltn Creative Commons License 2002.08.07 0 0 6
bizony, jó az adsl.
még akkor is, ha a szolgáltatóm nem épp a legjobb. tvnet. elég furán érrtelmezik az ügyfélkapcsolatot és a 24 órás supportot.
Előzmény: Törölt nick (5)
settler Creative Commons License 2002.08.06 0 0 4
Tulajdonképpen én is ebben a lökött UPC-ben bíztam, de amikor megkaptam az újságjukat és az idei fejlesztésből kimaradt a városom, nagyot csalódtam. A Matávot meg nagyon kezdem nem szeretni.
zsoltn Creative Commons License 2002.08.06 0 0 3
na de nem a múltat kell nézni. a jelenben mi a lehetôség? matáv szinten asszem szinte semmi. mi marad? kábel, adsl, meg ha műxik, akkor a vodkafon.
Előzmény: Törölt nick (2)
zsoltn Creative Commons License 2002.08.06 0 0 1
fôleg, ha egy össszegben kicsengeted, akkor két hónapot elengednek, így még kevesebb.
Előzmény: zsoltn (0)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!