Keresés

Részletes keresés

Szab_pazsit Creative Commons License 2006.05.04 0 0 61
Ez érdekesnek hangzik! Lesz ilyen idén is?
Csak ez a 27km/h átlag zavar, 500km-en kicsit soknak tűnik számomra. :(
Múzsla Creative Commons License 2005.04.12 0 0 60

Én idén sem tervezem.

 

Amúgy a felkészülés egyénenként változik. Csak megnyugtatásul mondom, hogy anno az én felkészülésem leghosszabb napi etapja 110 km volt. Viszont nagyon sokszor mentem korán reggel, éhgyomorral, pörgetősen, fél órákat és átestem pár extrém túrán (szakadó eső, kánikula, szél).

 

Jó felkészülést! 

Előzmény: tourde (59)
tourde Creative Commons License 2005.04.09 0 0 59
Hali ! Ebben az évben senki nem akarja teljesíteni a "flúgost"? Junius elején a Velence 10x-en szeretnék indulni. Ha az megy , akkor talán indulok a Nagy Menetelésen is. Áprilisban 100km , májusban 200km szakaszok teljesítése. Ennyi talán elég felkészülésnek. [image1]
Múzsla Creative Commons License 2004.11.02 0 0 58
Egy montis terepgumival jött. Ő fel is adta. Amúgy nem volt sok defektjük.
Előzmény: HoZoo (56)
Múzsla Creative Commons License 2004.11.02 0 0 57

Üdv a topikban!

 

Úgy nem aludtunk el, hogy figyeltünk egymásra. Aztán volt útközben töb órás hideg eső is. Sajnos alvásra útközben nincs idő.

Előzmény: HoZoo (55)
HoZoo Creative Commons License 2004.11.01 0 0 56
Ugye azért a montikon se terep vagy univerzális mintázatú külső volt? Volt velük gond (defekt...)?
Előzmény: Múzsla (54)
HoZoo Creative Commons License 2004.11.01 0 0 55

Ma olvastalak benneteket... Hát ez nagyon durva! Szoktam hébe-hóba bicajozni de ez... Hát igen...

Nekem talán menne a 24h alatt a 4oo km, de az is csak alvással. Idén Művészetek Völgyéről bicóval mentünk haza és nagyon szar volt. Csináltunk egy jó 20-as átlagot (95km), de a végén sokszor pillantottam kicsit hosszabbat. Még jó, hogy nem volt nagy forgalom... Ti hogy csináljátok, hogy nem alszotok el?!?

Múzsla Creative Commons License 2004.10.11 0 0 54

Szia!

 

Tudomásom szerint a rendezőknek nincsen e-mail elérhetőségük. Az egyik főrendező (Papp Rudolf) mobilszáma a következő: 70/221-7971 

 

Azért próbálok Neked válaszolni, mint egyszeres teljesítő.

   - indulhat-e (jelenleg) 16 és fél éves fiú, tehát még úgymond kiskorú

   Az indulásnál aláírtuk, hogy saját felelősségünkre veszünk részt az eseményen. Ezzel az egyik gond le van tudva, de kiskorú esetén mellékelni kellene egy szülői igazolást is. Ezenkívül én egyáltalán nem ajánlom ezt az igen kemény megmérettetést 18 év alatt.

 

- ha minden igaz, akkor igen, de biztosamibiztos, lehet-e MTB-vel menni? (26 'os)

Természetesen igen. Nem is egy ember teljesített már így.

 

   - mennyi idő kell kb a felkészülésre, hogy kibirjam azt az útvonalat, ha tegyük fel, alapokról indulok. Eddig nem nagyon próbálkoztam, egyszer tekertem 40 km-t, annál még többet nem. Szóval erről a 40 km-ről melyik évi versenyre tudok felkészülni?

Most leírom az én példámat, talán úgy jobban átlátod a helyzetedet.

Én 2002-ben indultam. 1984-óta bicajoztam, a leghosszabb túrám 200 km-es volt. Soha nem bicajoztam túl sokat (2-3 ezer km/év), de igyekeztem nagyon rendszeres lenni. Tehát nem hagytam ki hónapokat és nem is tekeretem havi ezreseket. A teljesítménytúra előtt fél évvel elmentem egy sportorvoshoz és elmondtam neki, hogy mire készülök. Részletesen kikérdezett és meg is vizsgált. Utána összeállítottunk egy étrendet és egy edzéstervet. A lényeg, hogy ez a fenti paraméterek mellet csak az utolsó egy hónapban(!) került előtérbe. Addig mindent ugyanúgy csináltam, mint előtte.

Hozzátartozik a dologhoz, hogy nekem a Flúgos tempója nagyon bejött. Nem tudok folyamatosan viszonylag nagy sebességgel (30-40km/h) menni, de 20-28km/h-val letekertem az 500 km-t. Ezenkívül szeretek legalább másfél óránként megállni. Itt ez is stimmelt.

 

Jó felkészülést!

 

Üdv, Múzsla

Előzmény: [HUN]Albi (53)
[HUN]Albi Creative Commons License 2004.10.07 0 0 53

Hello midnenki!

Tényleg egy kicsit kihalófélben vagyunk iylen versenyügyletben, de szerintem most csak azért, mert nincs éppen szezon. Majd 2005. júniusban-júliusban jobb lesz.

Az lenne a kérdésem, hogy a neten keresztül hol lehet infot kérni, illetve van-e emailcim, amire ha küldök levelet, akkor kapok egy felvilágositást?

Egész pontosan több kérdésem lenne:

   - indulhat-e (jelenleg) 16 és fél éves fiú, tehát még úgymond kiskorú

   - ha minden igaz, akkor igen, de biztosamibiztos, lehet-e MTB-vel menni? (26 'os)

   - mennyi idő kell kb a felkészülésre, hogy kibirjam azt az útvonalat, ha tegyük fel, alapokról indulok. Eddig nem nagyon próbálkoztam, egyszer tekertem 40 km-t, annál még többet nem. Szóval erről a 40 km-ről melyik évi versenyre tudok felkészülni?

 

Előre is köszi, aki válaszol rá.

Mr. Fuji Creative Commons License 2004.07.08 0 0 52
Úgy látom, hogy haldoklik a fórum. Ezért megpróbálok új életet lehelni bele. Tehát az idei flúgos számokban: 494 km (hivatalosan) kb. 31 óra auto üzemmódban ~23,8 átlag 18 résztvevő (ebből tízen tekertük le az egész távot) 13 defekt 3 bukás 2 zápor kb. 150 km-en vizes/nyirkos út kb. 50-80 km-en köd és hegyek, hegyek meg hegyek, meg dombok, dombok és dombok Konklúzió: szépek a felvidéki csajok.
Előzmény: Múzsla (51)
Múzsla Creative Commons License 2004.05.11 0 0 51
Sajnálom az esésedet. Remélem rendbe jösz!

Én sem tervezem az indulást. A rendezvénnyel nincs bajom, de akkor, abban a csapatban pont meg tudtam csinálni. Komolyan készültem is rá. A mai életemben már nem merek belevágni.
A 27-es átlag nekem sok is lenne 500 km-re.

Előzmény: tourde (50)
tourde Creative Commons License 2004.05.10 0 0 50
Hali!
Muzsla megelőztél! Az útvonal okés, de szerintem az ebédet ki kellene hagyni.
1. Sok időt vesz el ( helyette 50 km-t lehetne tekerni.
2.A költségeket is lehetne csökkenteni.
3. A 27km-es átlag és a kizárás lehetősége kicsit durva talán. Ritkábban kellene megállni és a kísérő autókból táplálkozni.

Az időjárást még nem is számoltam.A tavalyi vége rohadt nehéz volt( 100 km szembeszél).
Elsőre ennyit.
Én lehet ,hogy nem indulok.Aprilis 1-én Miskolcon egy úthibán óriásit buktam.Én is meg a briga is megzakkant, most folyik a pereskedés a Kózútkezelővel.

Múzsla Creative Commons License 2004.05.07 0 0 49
Íme az idei kiírás:
XI. Tour de Flúgos – flúgos futam kétkeréken
Kerékpáros teljesítménytúra
Várpalota, 2004. július 3. szombat

Rendező: Bakony Bike Kerékpáros Egyesület Pétfürdő
Időpont: 2004. július 3. szombat 8.00 óra
Rajt-cél: Várpalota, Városi Sportcsarnok
A táv: 500 km (térkép alapján)
Nevezés: Csak előnevezéssel. Nevezési díj: 8000Ft/fő (szállás, kisérőkocsik, emblémázott póló, ebéd, vacsora, ásványvíz és gyümölcs)
Nevezési cím: Bakony Bike KE, Papp Rudolf Várpalota, Szabolcska utca 47.
Nevezési határidő: 2004. június 18. (Nevezési lap a fenti címen kérhető.)
Díjazás: A távot teljesítők Diplomát kapnak a teljesítményükről.
Szintidő: 24 óra. A távot a lehető legrövidebb idő alatt teljesítik a résztvevők. A szintidőhöz kiszámított tempót a felvezető autó diktálja (kb. 27 km/h), aki ezt nem bírja tartani, sajnos kizárásra kerül.
Szállás: 2004. július 2-án éjszaka a Sportcsarnokban zuhanyzási lehetőséggel. Saját hálózsák vagy pléd szükséges.
Étkezés: Reggeli: szendvicsek a sportcsarnoknál, ebéd és vacsora a későbbiekben pontosítva.
Útvonal: Várpalota – Csór – Székesfehérvár – Bodajk – Mór – Komárom – Komárnó – Sala – Zlaté Moravce – Banska Stiavnica – Levice – Stúrovo – Esztergom – Zsámbék – Lovasberény – Várpalota

Fejvédő használata ajánlott. Első és hátsó lámpa kötelező!

Előzmény: tourde (48)
tourde Creative Commons License 2004.05.05 0 0 48
Hali!2004-ben is megrendezik a Flúgost.Immár nemzetközi útvonalon, Szlovákiát érintve.Majd felrakom az útvonalat.Lehet készülni!
nevtelen_nulla Creative Commons License 2003.07.18 0 0 47
Le a kalappal azok elott, akik teljesitettek:o)
Múzsla Creative Commons License 2003.07.07 0 0 46
Ez igen!

Gratulálok mindenkinek!

Előzmény: tourde (44)
the end Creative Commons License 2003.07.06 0 0 45
Gratula !
Kemény lehetett !

Jó pihit .end

Előzmény: tourde (44)
tourde Creative Commons License 2003.07.06 0 0 44
500 km TELJESÍTVE. Senki sem adta fel, mindenki kitartott.
tourde Creative Commons License 2003.07.06 0 0 43
KÁLÓZ, 457 km. Végig szembeszél, mindenki K.O. Nehezen mennek a km-ek. De már nincs olyan sok hátra...
tourde Creative Commons License 2003.07.06 0 0 42
08:52 - PAKS, 400 km. A sok emelkedő kitikkasztott mindenkit, de az éjszakai menet amúgysem leányálom. Most éppen az egész csapat táplálékot vesz magához, aztán indulunk. A létszám megvan, bár néhányan eléggé ramaty állapotban leledzenek.
tourde Creative Commons License 2003.07.06 0 0 41
05:41 - BONYHÁD, 346 km. Az idő szép, még bírjuk szusszal.
tourde Creative Commons License 2003.07.06 0 0 40
03:30 - PÉCS, 310 km. Hűvös a hajnal, mindenki táplálkozik.
Franszia Creative Commons License 2003.07.05 0 0 39
A kislányom (még 6) tegnap délután megtanult két keréken bicajozni, csak úúúgy, varázsütésre. :-)))) Évek óta próbálkoztunk, reménytelennek tűnt a dolog, mire most fogta magát, rápattant és nem lehet lecibálni a "drótszamárról". Már enyhe terep is játszik állítólag, de ezt - mint anya - szerencsére nem látom. :o))
tourde Creative Commons License 2003.07.05 0 0 38
Harkány, 256 km. Lassabb tempóban megyünk, dél fele lesz a befutó. Szél nincs, derült éjszaka elé nézünk. A vacsora most lesz, utána nem kizárt az álmosság... Azért igyekezni fogunk, hogy kibírjuk !!! A létszám teljes, reméljük kitart a végéig.
tourde Creative Commons License 2003.07.05 0 0 37
Szigetvár, 190 km. Vacsora 23:00-kor. Minden oké, bírjuk a tempót.
tourde Creative Commons License 2003.07.05 0 0 36
EBÉD, 135 km után... Menü: húsleves, rántott hús krumplival és káposzta salátával. Mindenki elheveredve emészt, és készül a következő menetre. Fél 5-kor indulunk tovább.
tourde Creative Commons License 2003.07.05 0 0 35
Kaposvár, 132 km. A hangulat jó, kezdünk összemelegedni. Az idő kellemes, a hátszél megkönnyíti a haladást. Túl a "csúcson", a legkeményebb emelkedőn. Lassan közeleg az ebéd, már mindenki várja...
tourde Creative Commons License 2003.07.05 0 0 34
Balatonszántód, 66 km. A hangulat jó, megy az ismerkedés, az idő kedvező, most fordulunk be a hátszélbe. Táplálkozás, feltöltődés folyamatban.
the end Creative Commons License 2003.07.05 0 0 33
Sziasztok Flúgosok !

Újabb helyzetek, beszámolók...?

Sok kitartást !

Üdv end

Előzmény: tourde (30)
tourde Creative Commons License 2003.07.05 0 0 32
9-kor indulás, 33-an vagyunk.Kicsit fúj a szél, süt a nap is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!