Keresés

Részletes keresés

_ Liar _ Creative Commons License 6 napja 0 0 1196

azért van amit manuálisan kéne javitani, bik és bak ugy néznek ki mintha bebasztak volna nekik egy rendeset

_ Liar _ Creative Commons License 6 napja 0 0 1195

na várj, 60g+ :) igy lehet átgondolom a mondatom

_ Liar _ Creative Commons License 6 napja 0 0 1194

dalokat ne vágd ki kérlek, igazábol az intro/outro-t sem kéne, de az még elfogadható

privateer- Creative Commons License 2024.04.10 0 0 1193

Az első évadot fogtam és kivágtam a felesleges ismétlődő stáblistákat. Csak az elején és végén hagytam meg. 
Valamint kiszedtem a kalózdalt is, és abból is csak a legelsőt hagytam meg.
Majd az egésszet átküldtem a Topaz Video Ai szoftverén.
FHD-ra felskálázott és digitálisan feljavított filmet ezúttal közzé is teszem nektek.
Az mkv-ban az epizódok fejezetenként megvannak jelölve.

https://drive.google.com/drive/folders/1GGoC8TXj8SyhBM8sw3guie8t-Vx4MchM?usp=sharing

 

Elképzelhető, hogy megcsinálom ugyanezt a feljavítást epizódonként szétbontva. Hogy megőrizzem az eredeti tartalmat is.
Mellékelek pár képet is. Első az eredeti, második a feljavított fhd-s.

d333 Creative Commons License 2024.04.09 0 0 1192

Mivel nálunk nem igazán volt akkora Atlantisz-mánia (sőt egyes UFO-sokat kívéve egyáltalán semekkora nem volt), nehéz erre e kérdésre válaszolni.

 

Mindenesetre a franciáknál tényleg voltak efféle rajzfilmek, amik egy olyan hagyományból jöttek, amik errefelé teljesen hiányzott...

Ehhez a francia kultúrát jobban kéne ismerni, egyfajta insiderként.

Előzmény: _ Liar _ (1190)
privateer- Creative Commons License 2024.03.29 0 0 1191

Videan tette fel valaki ezt a képet. Gopogle hozta be.
Legyen meg az utókornak.

_ Liar _ Creative Commons License 2023.09.25 0 0 1190

majd egyszer mond el ez miért fontos

Előzmény: d333 (1189)
d333 Creative Commons License 2023.05.28 0 0 1189

érdekes, hogy ezt a rajfilmsorozatot egy eredetileg belorusz zsidó, Nina Wolmark írta meg.

A 80-as évek közepén a franciáknál volt némi Atlantisz-mánia, talán annak a csúcsán született meg.

_ Liar _ Creative Commons License 2023.03.13 0 0 1188
ManiaCop Creative Commons License 2015.11.30 0 0 1187

_ Liar _ Creative Commons License 2013.04.23 0 0 1186

On August 8, 2010, Nina Wolmark reached an agreement with Lions Gate Entertainment for the movie production company to begin development of a script which could be made into the first film within a trilogy. Tentative schedule is for script to complete review by 4th quarter 2011. Film would commence pre-production in 2012. The first film is to focus on the early life and person of Spartakus and will be a prequel to the events which take place in the animated show. UPDATE - Greenligth Act I & II storyboard reviews, mid-June 2012. UPDATE - Pre-production canceled; Development suspended indefinitely per inability to secure film copyrights.

sunika8 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1185

Nem tudom szabad-e írni, de Ncoreon tuti fent van. Egy dvdnyi adatmennyiség egyébként.

Előzmény: G-210 (1184)
G-210 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1184

Szia! 2. évadot nem találom sehol DVD-n nem is volt... Valaki nem tud küldeni egy linket?

 

Előzmény: _ Liar _ (1183)
_ Liar _ Creative Commons License 2013.04.11 0 0 1183

le tudod tölteni magyar torrent oldalakról, vagy megveszed DVDn, esetleg TVben még adják...

Előzmény: G-210 (1182)
G-210 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 1182

Sziasztok! Tudna valaki segíteni hol lehet megnézni a 2. évadot magyarul!?

marczy__ Creative Commons License 2013.04.06 0 0 1181

Ja persze ez MOST történt, ahogy a sorozat folyamatosan (és persze hiánytalanul!!!) felkerült, volt, hogy én voltam az első, aki megnézett egy-egy részt. Ehhez persze kivételes szerencse kellett.

marczy__ Creative Commons License 2013.04.06 0 0 1180

Hát én a jútúb jóvoltából eredetiben franciául néztem meg. Vom Anfang bis Ende. Persze nem egy nap alatt :). Egy chilei csaj rakta fel éppen a szemem láttára.

 

Mivel eredetileg 1985-ös darab (legalábbis az első fele, ami Mo-ra 5 év késéssel jutott el), nyilván mai szemmel nézve vannak hibái, de ezzel együtt is nagyon élveztem.

 

A részek összekeveredése amúgy nem magyar sajátosság, mert már a franciáknál is elég komoly botrány lett ebből. Tény, hogy csak nagyon lazán kapcsolódnak egymáshoz, és ezért néha még felnőtt fejjel sem könnyű követni a logikát. De ez az egész dolog ennek a mesének a sajátja, és ha nem lett volna így, akkor biztosan nem nézem újra mondjuk az 50. rész után a 10.-et. Mert így még tovább tartott :).

 

Hát ugye Csákányi László és társai utánozhatatlanok... A kalózos részekben jó magyar humorral pótolni a franciát...

 

Persze a történelmi utalások még világosabbá váltak, amikor eredetiben néztem.

sobo Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1179

Mélyen Tisztelt FórumTársaim és Kedves Elsüllyedt Világok Rajongók!

 

Pontosan egy évtizeddel ezelőtt elkezdtem nosztalgiázni a régi rajzfilmsorozatokról. Egy számomra elképesztő rajzfilmsorozat is eszembe jutott. De csak annyira emlékeztem, hogy az egyik szereplő neve: Arkana. Egy magyar website-okat kereső programba beírtam ezt az egy adatot. Rögtön kiadta ezt a fórumot. Ezáltal már sokkal több mindent sikerült erről a rajzfilmsorozatról megtudnom.

Innentől kezdve nem volt megállás a rajzfilmsorozat újbóli levetítésének kérésében. A minimax volt a célcsatorna. Mindenki levelezett a csatornával, ezt követte egy internetes szavazás. Fáradozásainkat siker koronázta. De sajnos csak az első évadot adták le.

Egy aláírást gyűjtő akciónak köszönhetően azonban láthattuk végre a második évadot. Ez aztán csúcsszuper élmény volt! Mára élményekben gazdagok lettünk ezektől.

_ Liar _ Creative Commons License 2012.05.07 0 0 1178

youtube?

koboldowski Creative Commons License 2012.04.04 0 0 1177

 

 

Sziasztok!

 

Valakinek megvan, vagy tudja honnann lehet leszedni a Le Flashbicet magyarul?

köszönöm,

sobo Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1176

Még most is tart a felfordulás, de már megtettem a szükséges intézkedéseket!

sobo Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1175

Bocsánat, zűrzavar támadt a hozzászólásaim elküldéséhez!

sobo Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1174

;)

_ Liar _ Creative Commons License 2011.11.18 0 0 1173

Hát szép napot mindenkinek!

Kicsit nosztalgiáztam és jó pár régi hozzászólást végigolvastam. Ki kell jelentenem hogy nagyon pozitívan alakult az elmúlt 9 év, mióta ezt a topikot létrehozta dercon.

Nézzük meg mik is történtek...

2005 - 15 évvel a MO-s bemutatás után, a Minimax újravetítette a sorozat meglévő magyar részeit. Ez volt a fordulópont, a homályos VHS digitalizálásoknak vége. És Kletta eredeti DVD-inek és mague munkájának köszönhetően, DVDrip minőségben, magyar hanggal csodálhattuk meg az első évadot.

2010 - 20 év elteltével megtekinthettük a hiányzó második évadot magyarul, ezer köszönet a Minimaxnak érte.

így utólag jobban ki vagyok békülve az új szinkronnal, szinkron hangok okésak. A fordítás részével viszont vannak gondok. Fordító a tipikus hibákat követte el. Kár hogy nem vette a fáradtságot és nézte végig az első évadot, vagy legalább olvasott el valami szövegkönyvet, minden adott volt, nem kellett semmi újat kitalálni. Ugyanaz a név/hely két különböző módon van lefordítva. Ami gázabb történet az hogy a szöveg elvétve teljesen értelmetlen. Először arra gondoltam hogy mivel angolról lett fordítva így lehetséges ez, DE nem, angolul is értelmesebb! És az nem lenne elég még a hang vágást is sikeresen elbarmolták. Több résznél teljesen elvan csúszva a hang, a karakterek "szája" mozog, de mi semmit nem hallunk. A TV ripnél ezek a csuszások nincsenek csak a tátogás a semmibe, nem tudom hogy a rip készítője tette helyre a hangot, vagy későbbi adásokra sikeresen helyreigazították a hangsávot.

Ezek ellenére kellemes órákat töltök el a sorozat nézésével, mára büszke tulajdonosa vagyok több TV/DVD ripnek ill. az eddig megjelent magyar DVD-knek. Remélem a második évadot is meg lehet majd vásárolni későbbiekben ...

 

 

 

És hogy azért ennyivel nem ér véget a történet, aki kicsit követi a "híreket" érdekes dolgokat találhat a neten.

Talán a legérdekesebb a következő amit az angol wikin lehet olvasni:

"On August 8, 2010, Nina Wolmark reached an agreement with Lions Gate Entertainment for the movie production company to begin development of a script which could be made into the first film within a trilogy. Tentative schedule is for script to complete review by 4th quarter 2011. Film would commence pre-production in 2012. The first film is to focus on the early life and person of Spartakus and will be a prequel to the events which take place in the animated show."

 

 

 

Még ráadásként egy pár régi link, amik még a mai napig élnek és foglalkoznak a kedvenc kultikus sorozatunkkal.

Wikipédia:

http://en.wikipedia.org/wiki/Spartakus_and_the_Sun_Beneath_the_Sea

Angol

http://tehrig.tripod.com/

Francia

http://shagmir.free.fr/

Sajnos a jobb magyar oldalak mára már nem elérhetőek, ezekkel kell beérnünk.

Aki esetleg szeretné megnézni a részeket, kis keresgéléssel különböző oldalakon megtalálja őket, nem linkelem be őket, használjátok kedvenc web böngédszötöket. De a legjobb ha megveszitek eredetiben!

_ Liar _ Creative Commons License 2011.04.06 0 0 1172

felhozom, hátha...

Freehill Creative Commons License 2010.12.24 0 0 1171

Valószínűleg a 2. évadot láttad, amit annak idején nem szinkronizáltak, és azóta eltelt vagy 20 év...

 

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Előzmény: ==ALARM== (1170)
==ALARM== Creative Commons License 2010.12.24 0 0 1170

Belehallgattam ebbe a minimaxos szinkronba és rögtön a felkonf hangból hallottam, hogy ez már nem az amit én gyerekkoromban néztem.

Minek kellett a régi jó szinkronhangokat fellül szinkronizálni?

 

http://video.xfree.hu/?n=mp33portal|3e8e94e0f1ce73050b272a16b0f7d65c

 

Itt a videón van az eredeti régi szinkronnal amiről beszélek. Szerintem ez sokkal szebb volt.

danielwine Creative Commons License 2010.11.26 0 0 1169

nahát, ez a fórum még mindig létezik! :)

második évad magyar szinkronnal? húha, lemaradtam, úgy tűnik.

ez igen... be is kell szereznem mielőbb. főleg, hogy elveszett a DVD mentés a francia nyelvű lemezről, amit kletta adott kölcsön öt évvel ezelőtt.

akinek ennek ellenére is köszönöm. sajnos nem tudtam akkor még dupla rétegű lemezt írni.

micsoda? arkana nem détár enikő? hát ezen ki fogok akadni, érzem...

 

Davlev Creative Commons License 2010.09.24 0 0 1168
Sajnos szomorú hír: elment Maxigáz :(
http://www.hirado.hu/Hirek/2010/09/24/13/Elhunyt_Farkas_Antal_.aspx

Küldjünk koszorút a temetésére az Elsüllyedt világok rajongói nevében? Én nagyon szeretném, ha ez sikerülne.
ArthurW Creative Commons License 2010.09.20 0 0 1167
Az angol Wikipédia EV oldalán feltüntettek egy információt, miszerint 2010. augusztus 8.-án Nina Wolmark megegyezett a Lion's Gate Entertainment produkciós céggel, hogy tervezzenek egy forgatókönyvet, mely valószínűleg egy trilógia első részévé lesz megfilmesítve. A források szerint – melyek nincsenek feltüntetve a Wikin – 2011 utolsó negyedére tervezték a forgatókönyv átnézését, ill. 2012-re az előprodukció elkezdését. Az első film a fiatal Spartakus személyét és életét részletezné, mint a rajzfilmsorozat prequelje.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!