Keresés

Részletes keresés

kis pimasz Creative Commons License 2002.07.29 0 0 161
Ha szabad kérnem, térjünk inkább vissza a topik eredeti témájához, vagyis ahhoz, hogy a Balogh-bizottság nem más, mint a "merjünknemtudniveszíteni" mentalitás egyik újabb megnyilvánulása.
kis pimasz Creative Commons License 2002.07.29 0 0 160
Torres!
Talán köszönj nyugodtan "csókolom"mal nekem!
Előzmény: Törölt nick (139)
kis pimasz Creative Commons License 2002.07.29 0 0 159
media987!
Az ugyebár eszedbe sem jutott, hogy az államtitok megsértésének kockázata eléggé komoly érv ahhoz, hogy az ember ne kürtölje szanaszét. Ennek ellenére ezt elvárni Megyótól enyhén szólva infantilizmus.
"De hoyg olyanok legyenek uralmom, akik mar az elozo rendszerben is a verunket szivtak ..."
Nos Orbánék meg az előző ciklusban szívták mindannyiunk vérét (a Tiédet ugyanúgy) és lopták szét cinikusan mindannyiunk vagyonát, miközben a képünkbe röhögtek.
A pártállami nomenklatúra sajnos egy primitív bagázs. Bajom ezzel együtt csak azzal van, hogy tisztességben és kultúrában még mindig sokszorosan lekörözik a nemrég látott szemfényvesztő Orbán és Tsai Korlátlanul Felelőtlen Társaságot.
Azért megnézhetnéd, hogy kit is védesz.
Előzmény: Törölt nick (138)
eztEgyed Creative Commons License 2002.07.28 0 0 158
Igazad van, a linkelést nem neked szántam, hanem livefast-nak.
Előzmény: pernahajder (157)
pernahajder Creative Commons License 2002.07.28 0 0 157
Mi a fenét linkeljek én be?

Nem te állítottad, hogy OV hazudott? Bizonyíts!
De ha lehet, ne ujságírói publicisztikával.

Előzmény: eztEgyed (155)
pernahajder Creative Commons License 2002.07.28 0 0 156
Picur, nyugodtan minősítsd. Bár jobb lenne, ha hozzátennéd, hogy szerinted.

Gondolod, hogy a bulvárlapok szerkesztői az informátortól elkérik az adószámát és a TAJ számát, a díjazásból pedig levonják és befizetik az adót és a járulékokat? Hová lenne akkor az anonimitás?

Az információért adott ellenszolgáltatás is jövedelem. Tehát elvileg adóköteles.

Ha meg fiktív szolgáltatást számolnak el, akor az ügylet csalás.

A dolognak ez a része azért a legtöbb ember számára viszonylag könnyen érthető.

:)))

Előzmény: picur (147)
eztEgyed Creative Commons License 2002.07.28 0 0 155
Szívesen megkeresem a Mea Culpát, ha belinkeled a forrást. Én kerestem, hogy ne tréfáljon meg a saját emlékezetem, de a fidesz.hu-n, indexen, origon nem találtam.

Jut eszembe: te akartad Józsi bácsit a kormányba?

Előzmény: pernahajder (153)
pernahajder Creative Commons License 2002.07.28 0 0 153
Saját memóriája mindenkinek a magánügye - amíg hiányosságait önmaga nem kürtöli szét. Oszt utána meg lesheti, ha röhögnek rajta. A jobbik eset, ha azután megkeresi a mea culpa topikot. Azzal még mentheti a menthetőt.

:))

Előzmény: eztEgyed (149)
pernahajder Creative Commons License 2002.07.28 0 0 152
Kösz, korrekt.
Előzmény: livefast (150)
fromme Creative Commons License 2002.07.28 0 0 151
Tudom hogy forradalmi lelkesültségtől átfűtve ez kicsit megalkuvásként hangzik, de mindaddig amíg az ország status quo-ján a nagyhatalmi erőviszonyok miatt nem lehetett változtatni legalább ilyen fontos feladat volt a nemzet számára az előző rendszer túlélése. Ennek a túlélésnek nyilván különböző egyéni stratégiái voltak, például a kárhoztatott második gazdaság, vagy a hobbikertbe menekülés, én a kulturális értékek megismerését, megőrzését, újrateremtését és továbbadását választottam a magam szerény eszközeivel.

A forradalmi lelkesültséget nem bántó szándékkal mondtam, magamra értettem elsősorban hiszen tizen-huszonévesen engem sem lehetett meggyőzni sem a kompromisszumok, sem a túlélés fontosságáról.

fromme

Előzmény: TALIESIN (96)
livefast Creative Commons License 2002.07.28 0 0 150
Ez mondjuk így, ebben a formában nem igaz.

A vita során valóban felmerült az fkgp kérdése, de Orbán csak annyit mondott, hogy ők visszaléptek már x helyen, az fkgp azonban nem lép vissza, tárgyalni viszont akar erről, kormányzati pozíciókat akar.
Ezek után OV elmondta, hogy hány helyen szükséges a győzniük ahhoz, hogy tiszta győzelem szülessen, mindenféle koalás kényszer nélkül. Nehéz feladat, kemény feladat, de nem lehetetlen. A választók akaratán múlik, stb.
A vita amúgy letölthető a netről, ha kell valakinek, előkaparom az URL-t.

Előzmény: eztEgyed (149)
eztEgyed Creative Commons License 2002.07.28 0 0 149
OV a Hornnal folytatott vitában határozottan tagadta a koaliciót.

Köze annyi van MP hez, hogy ez hazugság volt. És szerintem jelentősebben befolyásolta volna a választés eredményét, ha ezt előre bejelentik.

Előzmény: pernahajder (142)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.28 0 0 148
És azért emlékszem erre ilyen határozottan, mert volt egy vitám egy barátommalésé azt mondtam, hogy aki ezt elhiszi az hülye.(nem sértődött meg, mert tudta, hogy hogy értem) Ugyanis ez nem akarat és hit kérdése, hanem matematika. aki egy kicsit is tud és hajlandó számolni az pontosan láthatja, hogy fkgp nélkül nem tud kormányozni. Teljesen magától értetődő volt. Mint ahogy az is, hogy a kétéves ktg-vetés megszavazása után már a hátuk mögött a MIÉP-pel, már semmi szükség nem lesz az FKGP-re.
Előzmény: Törölt nick (145)
picur Creative Commons License 2002.07.28 0 0 147
"Vagy itt büntetendő csalásról van szó? Tesz valaki ismeretlen tettes ellen feljelentést?"

Ha szerited ez az ostoba okfejtes megall, akkor tegyel te. Ezert vagy, nem? :)

Előzmény: pernahajder (10)
Kandirozott Meduza Creative Commons License 2002.07.28 0 0 146
Kis pimasz!
Nem értem, hogy miért nem érted hogy a PÖCS-öknek országos napilapra és TV állomásra van szüksége,hogy a szélsöjobboldali igéiket hirdethessék. Hát ki fizesse?Természetesen a jobbosok és a balosok is, az adóból. Ha a közszolgálati Tv és rádió a közpénzből támogatott MN eddig bevált a közvélemény befolyásolására, akkor nyilván ha több ilyen csatorna van a birtokukban még nagyobb befolyásuk van a közbeszédre. Az ugylátszik szerintük bevált, hogy
minél többször ismétlek valamit, elöbb útobb az emberek axiómának fogják érezni, vagyis elhiszik. Nagyon remélem, ezt a céljukat nem fogják elérni.
Én inkább azt nem értem, hogy azt a személyt- aki a társadalom megosztására törekedve, használ szélsőjobbos ideológiákat is, amivel árt a hazában élő embereknek, a haza külföldiek általi megitélésében, romboló tevékenységet folytat, a kormányzat eltávolitására törekszik antidemokratikus eszközökkel- azt miért nem lehet törvényes intézkedéssel megállitani és tevékenységének befejezésére kényszeriteni?
Előzmény: kis pimasz (119)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.28 0 0 145
Hát én a saját fülemmel hallottam még a két választási forduló között is, hogy nem lépnek koalára az FKGp-vel...
Előzmény: pernahajder (142)
Kandirozott Meduza Creative Commons License 2002.07.28 0 0 144
Mi köze? Ez ugyanaz a technika mait a Fidesz csinál, ha valami kényes téma van, akkor azonnal terelni, és más témára térnek át. Amiröl azt hiszik, hogy valoban lejárathatják a balosokat.
Előzmény: pernahajder (142)
Hy Creative Commons License 2002.07.28 0 0 143
Mi köze, mi köze?

Semmi, de yóóól el lehet tojózni...

Előzmény: pernahajder (142)
pernahajder Creative Commons License 2002.07.28 0 0 142
OFF

Még helyesbíthesz tovább, aztán apránként majd kiderül, mi is is történt.

Torgyán 97 augusztusában Pécelen jelentette be, hogy hajlandó koalícióra Fidesszel. A Fidesz reaglása nem volt kategórikusan elutasító: soha nem mondták ki persze, hogy igen, de mindig nyitva hagyták egy feltétel (akár negatíve megfogalmazott feltétel) formájában a lehetőséget. Úgy viselkedtek, mint az úrinő a vicc szerint.

Aki nem ismeri:

- Mi a különbség a diplomata és az úrinő között?
- ????
- A diplomata, ha azt mondja: "igen", akkor talán, ha azt mondja: "talán", akkor nem, s ha azt mondja: "nem", akkor nem diplomata. Az úrinő, ha azt mondja: "nem", akkor talán, ha azt mondja: "talán", akkor igen, s ha azt mondja: "igen", akkor nem úrinő.

Józsi bátyánk három nappal a második forduló előtt jelentette be a 82 jelölt visszaléptetését. Előtte egy héttel a Fidesz már minden olyan körzetben, ahol a kisgazda jelölt a második helyen állt, visszaléptette a saját jelöltjét.

Csak azt nem értem, mi köze ehhez, Balogh Lászlónak, meg Medgyessy D-209-es múltjának?

Előzmény: eztEgyed (141)
eztEgyed Creative Commons License 2002.07.28 0 0 141
Igazad van. Megkavarodtam egy másik forummal. Bocsánat.

Helyesbitek:

Miután Orbán azt mondta, hogy nem lép koalára az FKGP-vel, rá két napra Józsi bátyánk 10x helyen visszalépett a FIDESZ javára, a FIDESZ meg x helyen a FKGP javára. Most őszintén szerinted Orbán nem tudta ez előtte?

Előzmény: Törölt nick (140)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.28 0 0 139
Te tényleg nem vagy tisztában a fogalmakkal.
Viszont a Viktorozász már ismered.
Beírattak már a középsös csoportba, gyerek?
Előzmény: kis pimasz (132)
eztEgyed Creative Commons License 2002.07.28 0 0 137
Orbán ezzel valóban nem hazudott. Arra írtam, hogy Kovács "mefélemlítette" az embereket.

Amit MP tett az nem szép. De ugye emlékszel, hogy Orbán azt HAZUDTA, hogy nem lép koalára az FKGP-vel?

Előzmény: Törölt nick (135)
eztEgyed Creative Commons License 2002.07.27 0 0 134
"Szóval totális negatív beállítottság a "jobbosok" körében, totális az "ártani, de bármi áron!" jozzáállás. "

No ezt azért nem hiszem. Egyszerűen arról van szó, hogy szerti ha igaza van. De lehet nincs.

Előzmény: kis pimasz (133)
kis pimasz Creative Commons License 2002.07.27 0 0 133
Ő nem szavazott vona akkor sem az MSZP-re, ha Megyónak igazolása lett volna arról, hogy Szűz Mária nála tanulta a szakmát.
Ezek egyszerűen beledöglenek, ha nem tudják valamilyen módon megakadályozni, hogy a győztesek megvalósítsák a programjukat.
Abba is beledöglenek, hogy képtelenek elfogadni a vereségüket, és ha már egyszer veszítettek, na nehogymár a győztes meg élvezhesse a győzelmet!
Szóval totális negatív beállítottság a "jobbosok" körében, totális az "ártani, de bármi áron!" jozzáállás.
Csak csönben kérdezném őket: ha nekik szent a nemzet, akkor mért ellenségeskedéssel és feszültségszítással vannak elfoglalva ahelyett, hogy mondjuk minden hétvégén társadalmi munkában lemosnák az Erszébet-hidat?
Előzmény: eztEgyed (131)
kis pimasz Creative Commons License 2002.07.27 0 0 132
Kritikán aluliakkal valóban felsleges vitatkoznom. Te korábban is ilyen voltál és úgy tűnik, azóta sem változtál.
Érv nincs, személyeskedés és szitkozódás viszont annál inkább.
Éjj-jen Vikk-ktor!
Előzmény: Törölt nick (130)
eztEgyed Creative Commons License 2002.07.27 0 0 131
Nézd Ő arra hivatkozik, hogyna tudta volna nem szavazott volna MP-re. Més kérdés, hogy így se. Az MSZP-re szavazók meg így is úgy is rá szavaztak volna. Miután nem min.eln.-re szavazunk, hanem pártokra.
Előzmény: kis pimasz (129)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.27 0 0 130
Nagyon gyenge vagy. Nem vagy tisztában a fogalmakkal, azért visszaküldelek az óvoda kiscsoportjába.
Ha valaki jelentést ír a kollegáriról, az neked kémelháritó?
Ha az, akkorfelesleges vitázni, mert kevés vagy.
Előzmény: kis pimasz (126)
kis pimasz Creative Commons License 2002.07.27 0 0 129
Megyó nem hazudott, államtitkot pedig nem árulhatott el.
Ha számodra az igazság ki nem mondása egyenlő a hazugsággal, akkor bizony fura egy alak lehetsz.
A Te logikád szerint pl. akkor a zöldséges is egy alávaló hazudozó, mert nem köti vásárláskor az orrodra, hogy harmadáron szerzi be azt, amit Neked elad. Vissza a régi rendszerhez, ugye, mivel ott az árak - legalábbi elméletben - ráfordításarányosak voltak.
Ugyanezen logika szerint az összes kereskedő is aljas sunnyogó alak, akiktől meg kéne szabadulnunk mielőbb, hogy végre szabadon élhessen az igaz magyar.
Tudod, engem sokkal jobban zavar, ahogy az Orbán és társai Jorlátlanul Felelőtlen Társaság tékozolta a közvagyont, és közben nap nap után a képembe röhögtek a TV képernyőjéről, mondván, hogy semmi közöm hozzá. Tudod, ők az átkos rendszer legátkosabb hagyományait alkalmazták elképesztően cinikus módon.
Sajnos vannak még elegen, akik nem vették észre, hogy valaki kotorászik a zsebükben.
Előzmény: Törölt nick (127)
eztEgyed Creative Commons License 2002.07.27 0 0 128
"Bazzdmeg, nekem elég lett volna ennyi is, és nem háborognék, és szerintem sokkal kevesebben háborognának"

Igazad van.

"Márpedig aki hazudik, az lop,; aki lop, az öl...! "

Orbán: "Soha de soha nem lépünk koalíciora a FKGP-vel."

Kérdés: kit ölt meg Orbán?

Előzmény: Törölt nick (127)
kis pimasz Creative Commons License 2002.07.27 0 0 126
Torres!
Gyengébb vagy a gyengénél.
Ez itt nem a Medgyessys topik!
Azért ne mondd, hogy szőrös szívű vagyok, reagálok.
Különben összemosod a besúgást a megfigyeléssel. Szerinted egy kémelhárító tud úgy kémet elhárítani, hogy nem figyeli a kémeket? Tudtommal "besúgás" alatt eddig a közvélemény a politikai rendőrség ügynöki jelentéseit értette. Mivel Megyó nem III/III-as volt, hanem kémelhárító, nehéz lesz rábizonyítani, hogy a rendszer politikai ellenfeleit súgta be, netán akasztotta fel sk. Bár Orbán még ezt is "bebizonyítaná", mint a megfigyelési ügyet.
Előzmény: Törölt nick (122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!