Keresés

Részletes keresés

marannmary Creative Commons License 2019.05.10 0 0 33
Sziasztok! 3 napja volt köldöksérv műtétem. Ma levettem a haskötőt, és akkora a hasam, mintha a 4. hónapban lennék. Ez normális? 😞 Illetve meddig kellett viselnetek a haskötőt?
Nasinas Creative Commons License 2019.04.14 0 0 32

Én Budapesten Dr. Lauf László adjunktust ajánlanám, aki egy kitűnő sebész, a Budai Irgalmasrendi Kórházban dolgozik. Egy hónapja operált köldöksérvvel, ami már több mint tíz éve megvolt és már egy kisebb öklömnyi kitüremkedés volt az egyébként is nagy hasamon. Annak ellenére, hogy a sok zsír komoly kockázati tényező egy műtétnél, nekem minden a legjobban alakult, a seb nagyon szépen gyógyult és gyógyul azóta is, persze már régen itthon vagyok.

Én 19-én kedden vonultam be, még reggel megműtöttek és szombat reggel jöhettem haza. Ma pedig már dolgoztam is, irodai munkát, szombati ügyeletben, és hétfőtől is rendesen dolgozhatok, persze nagy odafigyeléssel.

A doktor úr nagyon ügyes, biztos vagyok benne, hogy az ő profi munkája alapozta meg a kiváló és gyors sebgyógyulást, plusz az én rákészülésem multivitamin-és ásványi anyag - nyomelem  kúrával, mert a sebgyógyuláshoz valamint a fertőzések kivédéséhez szükség van erős immunrendszerre és bizonyos vitaminok jelenlétére.

Nem dohányzom, nem iszom, a vérnyomásom azonban csak gyógyszerekkel tartható karban, részben a túlsúly részben a sok stressz miatt, amit nem is olyan egyszerű csökkenteni.

Ami várható számodra: ha korai a sérv, akkor laproszkópos műtéted lesz, azaz nem vágnak fel, hanem kis lukakon át férnek hozzá a területhez és végzik el a műtétet. Ha nagyobb a sérv, akkor normál műtét lesz, amit általában epidurális érzéstelenítéssel végeznek  ( a laproszkóposat is aszt hiszem ), azaz a gerincbe adják az injekciót, először egy kisebbet aztán a lényeget, de ettől ne félj: nagyon biztonságos és egyáltalán nem fáj, annyit éreztem, mint egy vérvételnél, talán kicsit "vastagabban" vagy hogy mondjam, szóval kicsit tartósabban éreztem azt a tipikus injekciós tű szúrást, de nem volt erős a fájdalom, sokkal rosszabbra számítottam.

Nekem az infúzió beadása volt kellemetlenebb, de az sem fájt: alig találtak vénát rajtam, ezért többször is szúrtak, szóval nekem ez volt a csúcs fájdalom, de ez is jól tűrhető, kibírható.

A műtét után pár óráig nem érzed deréktől lefelé magad, a lábad egy nagy szivacsra emlékeztet ha megérinted, és úgy érzed majd, mintha fel lenne húzva mind a kettő, hogy a térded az égnek mered, pedig nem. Fura, de más is így érezte. Majd a műtét napján pisilni kell tudni egy jó adagot a kacsába, ha nem megy, akkor katétereznek, úgyhogy műtét után ha már lehet innod, akkor igyál vizet ami csak beléd fér, hogy tudj pisilni. Ha netán vérnyomás csökkentőt szedsz, akkor az segít majd, mint nekem is, mert vízhajtó hatása is van. Aznap csak ihatsz és csak fekhetsz, pisilni is ágyban kell, a kacsába, ha megvolt, már ürítik is a nővérkék, hogy legyen újra lehetőséged. A műtét előtti napokban csak visszafogottan egyél, és előtte 8-10 órával már semmit nem szabad enni,inni, legfeljebb a reggeli gyógyszereket egy korty vízzel, ha szedsz valamit.

A műtét után ha múlik az érzéstelenítő hatása, akkor kérni kell fájdalomcsillapítót, amit az infúzióba tesznek bele, később meg kapszulában adják, de nekem elég volt egy délután, még az infúzióba majd este egy kapszula, akkor már kivették az infúziót. És többet nem kértem, a fájdalom nagyon jól tűrhető, és kell is valami, hogy tudd, merre hány méter. Nagyon kellemetlen lesz a fekvés egy idő után, jószerivel csak hanyatt, vigyél egy kispárnát vagy egy pólót amit a fejed alá gyűrhetsz, nagyon jól kipótolja a nagypárna hiányosságait, és kérd, hogy a fejednél emeljék meg az ágyat. Majd próbálj meg aludni,és nem forgolódni, ha már tudsz mozogni, és nagyon figyelj minden mozdulatodra, ne erőlködj, ne hasból dolgozz, ne erőltesd a kakit sem és a "szeleket" sem, majd kijön idővel minden a wc-n ülve, sokadszorra. És semmi puffasztót ne egyél,igyál, inkább cukormentes teát és abszolút bubimentes löttyöket, ha a vizet szereted, akkor szerencséd van.

Kapsz haskötőt, amit pontosan úgy és annyit kell viselni, ahogy elmondják, ez nagyon fontos, a műtét után 8-12 hétig még használni kell. Nagyon sokat segít abban, hogy fel tudj ülni és már a második napon állni is. Akár előre is meg lehet venni gyógyászati segédeszköz boltban, tudni kell hozzá a derékméretedet, a hasad körüli hosszúságot. Nekem kettő is van, a mosás miatt nem árt.

Ha mindent úgy csinálsz ahogy mondják, akkor hamar feljavulsz, nagyon kell ügyelni a higiéniára a sebfertőzés megelőzése miatt. A kórházba vinni kell papucsot, kényelmes hálóruhát, evőeszközt !!, poharat, WC papírt, tusfürdőt, lehetőleg antibakteriális kézmosó szappant (folyékonyat javaslok, az tisztábban kezelhető ), nedves antibakteriális kendőt tisztálkodáshoz, WC-hez. Tusolni nem lehet, amíg a sebet nem érheti víz, ez nálam két hét és két nap volt, varrat szedés után két nappal vehettem le az utolsó kötést, és akkortól lehet csakis gyorsan tusolni, minél kevesebb víz érje a sebet még hetekig.

Összegezve tehát: szűk egy hét lesz bent a kórházban , ha kicsi a sérv akkor csak pár nap, bele kell vágni, nem fog fájni, csak amennyire nem is baj, hogy érzed.És mindent úgy kell csinálni, ahogy mondják. Jó kezekben leszel.

Előzmény: sanyika56 (31)
sanyika56 Creative Commons License 2019.03.07 0 0 31

Sziasztok.

Hasi sérv operációhoz, tudnátok ajánlani  sebészt?

Nagyon köszönöm.

janijani Creative Commons License 2019.03.02 0 0 30

Andrológiára tartozik de urológus is meg tudja nézni, hogy nemzőképes vagy-e. A vizsgálat úgy történik, hogy  egy pohárral kiküldenek a mosdóba, produkálsz egy adag spermát, visszaviszed és a doki mikroszkóp alatt megnézi mennyi az élő egészséges spermium.

Hölgyeknél bonyolultabb a vizsgálat, ezért érdemes először a férfit vizsgálni. 

Előzmény: Hódi Péter (29)
Hódi Péter Creative Commons License 2019.01.07 0 0 29

Sziasztok 22 èves vagyok ès gyerek koromba volt egy Here sèrv mütètem 2-3 eves koromba ,Orosházikorhazba ès agodok hogy nem hol sikerult vagy valami nincs rendbe velem 4 ève sürű szekszualis kapcsolataim vanak , 4 ev alat tob barat nom is volt na es most van egy akivel már másfèl ève együtt vagyok probalkozunk gyerekett szeretnènk de edig sikertelen a dolog ès agodok velem van problèma nem tud valaki mondani valamit mutèt miat elő fordulhat ijen hogy nem vagyok termèkeny ? Baratnőm el is lehet problema őnala 5 honapja alapitotak meg 2,5 cm petefeszek ciztat ere azt monta az orvos nem veszejes lehet 4 honap alat el mulik ha nem ki lehet mutetni  nem tudjuk hogy meikonkel van a baj lehet egyikonkse termekeny valaki irjon valamit előre is kőszönőm üdv Pèter!

Malnuci Creative Commons License 2018.07.26 0 0 28

Sziasztok!

Volt valakinek hasi sérvműtéte?

Előzmény: Malnuci (25)
Belohin Creative Commons License 2018.07.18 0 0 27

Mivel ontopic lettem, leírom a tapasztalataimat, hátha sikerül valakit felbátorítani/elriasztani.
Lágyéksérvvel műtöttek egyszerre mindkét oldalon, hagyományos vágással.

Maga a műtét elég ártalmatlan esemény; a zemberbe bevezetik az altatót, elmegy a kép és a hang, aztán egyszercsak felébred arra, hogy kész.
Mondták, hogy valami hosszú lejáratú fájdalomcsillapító is megy az infúzióba, meg utána is beszedettek velem tablettát, úgyhogy az első két nap is viszonylag békésen telt, csak felkelni esett rosszul. De mozgatják az embert, különösen, mivel "egynapos" sebészeten voltam. (A kétoldali műtétre való tekintettel azért másnapig ott marasztottak.)
A következő két nap volt a legkényelmetlenebb. Mondjuk magamtól már nem ettem fájdalomcsillapítót, mert aludni tudtam nélküle, nappalra meg úgy gondoltam, jobb, ha érzem a visszajelzést a kevésbé szerencsés mozdulatokról. De amíg nyugton feküdtem, nem fájt.
Néhány mellékesnek tűnő körülmény fontossá válik frissen műtve. Kerülendő a tüsszentés - ezért minden olyasmi is, ami kiválthatja. Ugyanez a helyzet a köhögéssel, pl. nagyon kell ügyelni, hogy ne nyeljünk félre. A nagydolog pedig igen fontos dologgá minősül, a lehető legkönnyebben távozónak kell lennie.

Juliska és a Farkas Creative Commons License 2018.05.07 0 0 26

Lagyek serv mutetem lesz es nagyon nem birom a fajdalmat. Aki tul van rajta, leirna milyen volt es mennyi ido alatt epult fel? Koszonom!

Előzmény: Kd66kacsa (24)
Malnuci Creative Commons License 2018.02.04 0 1 25

Sziasztok!

65 eves no vagyok, budapestila,os. Hasi servem van, 2,5 cm-es. Jo sebeszorvost keresek, ebben kerem segitsegetek. Nyugdijas vagyok, szivesen megyek maganba is, de több szazezret nem tudok kiadni. Ha magan tb. megfizetheto ellatast tudtok szivesen veszem. Emailom:zsuzsa.zoltanne@gmail.com 

Kd66kacsa Creative Commons License 2017.04.21 0 0 24

Sziasztok!

Én elég félős és rinyálos vagyok már alap fájdalmak esetén is.

Kettő napja műtöttek. A koplalás és a félelem volt csak rossz. A műtét nem kellemetlen semmire nem emlékszik az ember. Kapsz bátorítót és gyorsan vége. Műtét alatt nagyon jót aludtam és kipihemve ébredtem. Fájdalomcsillapítók (algopyrin erősségűek, szóval nem valami komoly), miatt semmi igazi fájdalmam nem volt. Az első felállás nagyon kemény volt. Kicsit fájdalmas de inkább attól fél az ember, hogy szétszakad, ami nem történhet meg ennyitől. Minden nappal jobb. Érdemes második naptól gyakran felkelni. Én üldögélek egész nap. Így semmi komoly, fájdalomcsillapítót sem szedek.

Ne féljetek a műtéttől semmi extra, ha meg fáj utána azonnal kapsz fájdalomcsillapítót.

Üdv, Dávid

Tomika3232 Creative Commons License 2017.04.01 0 0 23

Sziasztok! Nagy segítséget kérnék! 10 napja műtöttek két oldali hasi sérvel diónyi nagyságú 3cm vágással. Azóta hogy ha egy picit eszek egyből felpuffad a hasam és telitetség érzés fog el:( nem fáj semmim nem vagyok lázas se napi 2 szer 1 órát finoman sétálok. De ha egy pici levest vagy legyen az bármi akkor nagyon felpuffad feszít!:( 170cm 66kg férfi vagyok! Esetleg nincs tanácsa? Előre is nagyon köszönöm! Szép napot mindenkinek!

őregpapa Creative Commons License 2017.03.15 0 0 22

En most tavasz megyek mutetre lagyek servelt.  Hanynapot kell bet leni korhazba?  Melyik legjobb Korhaz? 

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.14 0 0 21

Szép estét. Ki hogy van ?? Munka ?? Vagy még lábadozás ??

Lani6 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 20

Hello!Nekem egy hónapja volt lsèrv ès köldöksèrv műtétem, laproszkópos,altatással.Reggel befeküdtem,infuzió,injekció.Kb dél körül kerültem be a mütőbe de a "bátorító" injekció után semmire nem emlékszem igazán.Kb másfél órás volt a műtét.Az nap fekve maradtam,bár az éjjeli viz fogyastást  viszontláttam,szerintem ez az altatás mellékhatása.Reggel ébresztő,9 órakor zárójelentéssel távozás.Kicsit görnyedve az elsö egy -két nap kellemetlen,aztán napról-napra jobb. Vissza állni munkába...na az már nehezebb lesz kb igy négy hét után. Bátorság,kitartás és jobbulást kívánok mindenkinek!)

Taminabella Creative Commons License 2017.02.05 0 0 19

sziasztok! Engem hónap végén fognak műteni köldöksérvel! Eléggé félek mert idáig semmi felvilágositást nem kaptam hogy fog zajlani!A legnagyobb parám a gerincérzéstelenités,mert áprilisba volt egy műtétem amit szintén ugy végeztek el! A másik hogy én elég kövér vagyok a hasam nagy és lóg! félek hogy utána szétszakad ez miatt a varat! Volt valaki hasonló helyzetben? A műtét után kb mennyi idő telt el hogy felkelhetetek az ágybol?

molnarl.g Creative Commons License 2017.01.28 0 0 18

Engem hétfőn műtöttek köldöksérvvel ökölnyi volt, felvágták a hasam, másfél órás műtét volt... Másnap haza küldtek... Öt napja hatalmas kínjaim vannak, reggel általában jobb, délután kezd jobban fájni. Ha hanyatt fekszem az jobb. Amiért aggódom, hogy öt nap alatt egyszer volt székletem, egy kicsi igaz hogy alig eszem valamit, de azért eszem. Minden erőlködés fájdalmas, meg az orrfújás is.  Van egy kis hőemelkedésem 37.2. Van rugalmas haskötőm,  azt éjjel nappal kell használni? Vegyek be hashajtó esetleg? Látom nem túl aktív ez a fórum, de hátha válaszol valaki... Akár privátban is... molnarl007@gmail.com Köszönöm! 

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.08 0 0 17

Szia, túl vagyok a műtéten...hát nem egy leányálom a lábadozás. Lenne pár kérdésem hozzád ha nem zavarna de inkább privátba mert ide nem mindig tudok belépni.Ha megkeresnél privát nagyon megköszönném.(vsnagyerzsebet@gmail.com)

Előzmény: Törölt nick (15)
vnerzs Creative Commons License 2017.01.08 0 0 16

Szia, túl vagyok a műtéten...hát nem egy leányálom a lábadozás. Lenne pár kérdésem hozzád ha nem zavarna de inkább privátba mert ide nem mindig tudok belépni.Ha megkeresnél privát nagyon megköszönném.(vsnagyerzsebet@gmail.com)

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15

Szia. Erzsébet.

Ne haragudj , ma reggel láttam hogy írtál. Nekem kb három centiméter a vágás , azt mondta az orvos nem laparoszkópia mert nem olyan nagy a sérv , ezért vágtak. Jövő héten megyek dolgozni , lejár a hat hét táppénz. Jajj de nincs kedvem vissza menni ....

Majd írj Erzsébet , hogy mi van veled. 

Fuzy75 Creative Commons License 2016.12.30 0 0 14

Szia

Engem kedd délután műtötték kétoldali lagyek és koldokservvel teljes altatásban, laporoszkopiaval.

Még aznap este felkeltem az ágyból és maszkaltam

Éjfélig kaptam ultimátumot hogy pisiljek, amúgy megkatetereznek, de szerencsére nagyon nehezen de sikerült.

Másnap kiengedtek. Főleg fekszem, de kicsit maszkalok.

A fájdalom elviselhető, ha nem kell pl kohognom.

Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.20 0 1 13

Hello, érdeklödni szeretnék a mütéted felöl.Mekkora vágásod volt nem laparaszkos mütéttel és mekkora volt a,sérv? Én jan.4én megyek mütétre.megköszönöm ha válaszolsz Livia és Tamás

Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.30 0 0 12

Sziasztok. Engem tegnap műtöttek köldöksérvvel. Ma már hazajöhettem. Az orvos azt mondta kb másfél órás műtét volt. Nem laparoszkópiásan csinálták , hanem vágtak. Fogalmam nincs hogy néz ki , milyen , vagy mekkora , mert műtét után szinte egyből rámtették a haskötőt. Menni alig tudok , torkom fáj. A hasam is érzem , de ha nem mozgom tűrhető.

Csuklósbusz Creative Commons License 2016.11.22 0 0 11

Hasfali sérve van valakinek?

StakkaBoo Creative Commons License 2016.02.09 0 0 10

Sziasztok

Engem tegnap műtöttek köldöksérvvel,laparaszkópiás műtéttel és hálóval.

Rettenetesen fáj ha fel akarok ülni vagy állni,fekvő nyugalmi helyzetben tűrhető.

A korházban kaptam vénásan voltarent de 1 nap után hazaküldtek és a kínok kinját élem át.

20 perc alatt küszködem fel magam a kanapéról,majd szétszakadok.

Ez normális hgy így fáj?

25mg voltarent szedek tablettábsn de nem sokat ér...

Hány nap még a kín....?

tardis00 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 9

Szia!

Műtét előtt vagy közben csinálnak katéterezést?

Műtét után mennyire fájdalmas, nagyon ronda lesz a seb?

Előzmény: TamásD (8)
TamásD Creative Commons License 2014.03.31 0 0 8

Az altatás standard, reggel kapsz egy kis előkészítő, nyugtató gyógyszerelést, aztán a műtőben intravénás szerekkel elaltatnak, amit gázzal tartanak fenn.

A műtét rövid, attól függően, hogy mekkora és mennyire komplikált a sérv. A köldök alatt vagy fölött van egy haránt-ívelt metszés. Ha a köldök bőre már nagyon viseltes, akkor a köldököt is kimetszik. Ha kicsi a sérv, csak pár öltéssel bezárják a hasfalat, ha nagyobb, hálót ültetnek be.

TamásD

Előzmény: tardis00 (7)
tardis00 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 7

Sziasztok!

Köldöksérv műtét előtt állok. Hogy csinálják a műtétet és az altatást?

ladyrr Creative Commons License 2010.05.31 0 0 6
sziasztok.5 hete atestem a lagyekserv muteten.en aki egy verveteltol is rosszul lessz,en aki gyulolom a korhazat fellek mindentol.a sajat labamon mentem be a mutobe,persze nyomban meg is tertem:)rabeszeltek,ha mar idaig eljutottam ne terjek meg.jott a hiszti.....nagyon sok hiszti.erzestelenitot kaptam a gerincembe ami nagyon fajt,azonnal elment a labambol az ero,nagyon rossz erzes.lefektettek es kiderult,hogy minden elzsibbadt,csak ahol fel kellett vagjanak ott nem.jott az altatas eterrel,ami kegyetlenul budos,majd elhanytam magam,de azonnal elaludtam,de meg azelott belekottem az orvosba ,hogy en ettol a budostol nem fogok eleludni,de amire kimondtam elaludtam.kellemes volt az ebredes,szepet almodtam.egy orat voltam bent a mutobe.na de mikor eszhez tertem pokoli fajdalmat ereztem,azt hittem tepik ki a beleimet.majd a vagasra ratettek egy 3 kg-os homok zsakot,amit 3 ora mulva,nem tudom milyen erolvel bevagtam a sarokba,mert mar nem birtam magamon elviselni.6 orat mozulaltlanul kellett volna fekudjek,ami nehez volt mert hanytam.megszivtam mert 2 dozist kaptam,erzestelenitot es altaot is.na meg utanna egy heti fejfajjast.percol percre gyogyultam,most csak az idojarast erzem,de azt nagyon,amugy semmi hurka nincs nallam,nagyon szep a vagas.megszenvedtem nagyon,de remelem megerte es nem ujjul ki.
Lauri10 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 5
jobb
ox Creative Commons License 2002.08.08 0 0 4
Butaság, amit a kizáródásról írtak, nem olyan nagy a veszély. Persze előfordulhat ilyen, de elég ritka.
A műtétet érdemes meggondolni. Nekem volt, elég kellemetlen utána legalább egy hétig. Nem altatnak, hanem gerinci érzéstelenítést alkalmaznak. A műtét után maradandó nyomok maradnak, ami majdnem olyan kellemetlen lehet, mint az eredeti tünetek. Ráadásul a sérv hajlamos kiújulni.
Ha mégis elszánod magad, érdemes megfontolni a laporoszkópos műtét lehetőségét. Úgy hírlik, az sokkal barátságosabb.
Előzmény: Deep on (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!