Keresés

Részletes keresés

rm40 Creative Commons License 2023.03.09 0 1 9652

Ez a sound azért hiányozni fog:

https://www.youtube.com/watch?v=ojpfPanFY0Y

e_dora Creative Commons License 2023.03.08 -2 2 9651

uhhh :/

 

Hát, nem a csúcson hagyták abba... Kár, hogy vége lett, már azelőtt. Sok sikert és minden jót a zenekarnak, örök hála a zenéért, az emlékekért!

Előzmény: uraaam (9641)
cliftony77 Creative Commons License 2023.02.26 -1 1 9650

TPN Fb:

 

Kedves Barátaim!
Szomorúan tudatom Veletek, hogy a The Perfect Name végérvényesen befejezte működését. Döntèsünk mögött több tényező is szerepet játszott. Losó elhúzódó betegsége, a fellépési lehetőségek hiánya stb. Ezzel az utolsó Instantban lezajlott koncerttel úgy érzem mèltó módon tettünk pontot erre az eltelt 33 évre.
Köszönjük, hogy velünk tartottatok!
Belányi P.

[G] Creative Commons License 2023.01.18 0 0 9649

Nem hiszem, hogy téglát dobtál volna a kirakatba. Arra tippelek, hogy akik még mindig követik ezt a fórumot és ezt az együttest, azok inkább veled értenek egyet.

 

"Nem értelem, miért is kellene átnevezni a zenekart."

 

Mert egy rendes együttes nem egy focicsapat, ahol a név és a címer nagyjából állandó, a csapattagok pedig folyamatosan cserélődnek. A nem instrumentális zenét játszó együtteseknél az énekes hangja (és nemritkán a külseje, személyisége) szokott lenni az egyik legjellegzetesebb ismeretetőjelük a közönség számára. Ricsi a kezdetektől a legutóbbi albumig volt a TPN énekese és szövegírója, kb. 2 évtizeden át. Ezzel a TPN neve egybeforrt az ő hangjával és szövegeivel, függetlenül attól, hogy kinek mennyire tetszettek ezek, vagy mennyire volt esetenként hamis. A Republic megmaradt tagsága pl. helyesen tette szerintem, amikor az énekesük halála után Republic 67 néven folytatták. (Más téma, hogy később elhagyták a 67-et, így már semmi értelme nem volt az egésznek.) A zenészek cseréje általában nem bír ekkora jelentősséggel a közönség szempontjából, kivéve, ha mondjuk elsőszámú vagy egyedüli dalszerzőről van szó. Tehát pl. a The Smiths-nek nem csak Morrissey, de Johnny Marr nélkül is nevetséges lett volna The Smiths néven folytatnia.

 

Ideális esetben szerintem úgy kéne működnie, hogy amikor egy ilyen fontos tag kilép és nem oszlik fel az együttes, akkor nevet váltanak, hogy ezzel is jelezzék, ők is érzik, hogy jelentős változás történt. Nem csak egy új fejezet következik a banda életében, hanem egy új könyv. Persze nem gyakran lépik ezt meg a zenekarok, mert egy bejáratott nevet nem szívesen ad fel az ember, vagy eleve nem tartják lényegesnek a változást.

 

Nyilvánvaló, hogy Losóék más véleményen vannak, különben eleve nem TPN néven tértek volna vissza. Nekem természetesen nulla beleszólásom van a kérdésbe, de rajongóként és külső szemlélőként is lehet véleményem, és a helyzet az, hogy jelen esetben nem tartom gerinces dolognak a névváltoztatás nélküli folytatást. Most, hogy már Losó, az alapítóatya is csak elméletileg tag, hatványozottan nem.

 

"El kell fogadni, hogy a dolgok már nem lesznek ugyanolyanok. Más a hang, más a habitus."

 

Igen. Más a hang, más a habitus, a tagok többsége is más, csak a név maradt ugyanaz. Én azt elfogadom, hogy a dolgok nem lesznek már ugyanolyanok, csak az nem tetszik, ha közben mégis úgy akarunk csinálni, mintha ugyanolyanok lennének.

Előzmény: uraaam (9648)
uraaam Creative Commons License 2023.01.18 0 1 9648

Lehet, hogy most bedobom a téglát a kirakatba...

 

 

Nem értelem, miért is kellene átnevezni a zenekart. Nem Baradlay Richárd és Kamarazenekara a nevük. Azon meg persze el lehet elmélkedni pár pohár bor mellett, hogy a TPN van-e Ricsi nélkül, vagy sem, de én azért erről megkérdezném az együttes többi tagját is. Talán Losó, Belányi Pisti és Sándor Zsolti erről más véleményen vannak. Nem tudom, ez csak egy tipp a részemről. Legalábbi szombaton nekem nagyon így tűnt.

Mielőtt messzire menő következtetéseket vonunk le az együttes nevéről, létezéséről, szerintem érdemes lenne visszaolvasnod Belányi Pisti 3 korábbi hozzászólását, erről a kérdéskörről is megemlékezik. Ha jól emlékszem, 2009. környékén írt.

Ha jól figyeltem Bandi mondandójára, Losó volt az pont, aki pörgette azt, hogy legyen újra koncert, már Ricsi nélkül. Az a körülmények szerencsétlen alakulása, hogy nem tudott zenélni, nekem rettenetesen hiányzott a színpadról.

Arról meg, hogy Ricsinek, vagy Daninak jó-e a hangja, biztos megoszlanak a vélemények, mivel az ízlés nem vita tárgya ugyebár. Az én sógoromnak (szintén zenész, és együttesben játszik) pl. Ricsi hangja pont nem tetszett. Nekem meg igen. De azért legyünk őszinték: azért Ricsi is volt párszor hamis koncerteken, és elnéztük neki.

Legutoljára épp az After Music-ban, ami az egyik legjobb TPN koncert volt ennek ellenére (és Ricsivel az utolsó).

 

El kell fogadni, hogy a dolgok már nem lesznek ugyanolyanok. Más a hang, más a habitus. Nekem ez volt az első TPN koncertem az új felállásban, s egy kicsit szkeptikus voltam az előző videók miatt, de ehhez képest kellemesen csalódtam. Az a hangulat is jó volt, amit az új felállás keltett bennem. Az tény, hogy már nem volt akkora tombolás elől, mint régen, de pont ugyanazt éreztem, mint a Quimby-koncerten a Parkban, hogy a közönség „megöregedett”, lehiggadt, ahogy én is valamennyire. Na jó, azért a Többet vársz kihozta belőlem au ugrálást, pont úgy, mint régen:)

 

Nekem a TPN == Ricsi. Igaz, nem is vagyok akkora őstag és ősfan, mint a legtöbben, '99-ben kaptam az első kazettát az akkori barátnőmtől, és a Szigeten volt az első koncertem 2000(?)-ben. Sőt, nekem sokáig a Ragyogás volt a TPN. 

Mikor rendes koncertrejáró gyerek lettem, én egyben néztem őket, plusz az érzéseket, amiket kelt a zene és a szöveg együttese, a kettőt nem tudod elválasztani egymástól. És ez a kép most is megvolt, nem ugyanúgy, de megvolt.

 

A mókusok elé vethetsz, de nekem sokkal jobban hiányzott Losó a billentyűk mögé. Vagy (és ne kövezzetek meg) Varga Zsolti a dobok mögé. Nekem pl. ő volt „A” dobos a TPN-ben. Az ő pörgésük, szenvedélyük, ahogy átadták magukat a zenének. Ricsi ehhez képest a legtöbbször befelé énekelt magának, a belső oldalain járt, hogy képi legyek. 

 

Mielőtt félreértenél, nem meggyőzni akarlak, mert abban a korban vagyunk már mindketten, hogy a kialakult véleményünk nem fog megváltozni. a Tied sem, az enyém sem. Én elsőre többet kaptam a vártnál, így fogok még menni, most így látom. Te meg nem, mindkettő egy jó döntés a magunk szempontjából nézve.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: [G] (9643)
uraaam Creative Commons License 2023.01.18 0 0 9647

Igen, bár én azért reménykedem. :-|

Előzmény: waters (9645)
Szigi101 Creative Commons License 2023.01.18 0 0 9646

Miért?

Előzmény: waters (9645)
waters Creative Commons License 2023.01.18 0 0 9645

Ő már nem is fog sajnos:-(

Előzmény: uraaam (9644)
uraaam Creative Commons License 2023.01.17 0 0 9644

Húú?

Nekem is hiányzik a szinti, de sajnos Losó nem tudott most játszani, de ott volt, találkoztam vele.

Előzmény: waters (9642)
[G] Creative Commons License 2023.01.17 -1 0 9643

Nekem csak egy névváltoztatás hiányzik, de az nagyon, mert ez már egy másik együttes, ami csak lejáratja az eredetit. Szerintem Ricsi nélkül már eleve nincs TPN (még ha tényleg jó énekest hoztak volna a helyére, akkor sem), de mostmár jóideje Losót is nélkülöznünk kell.

waters Creative Commons License 2023.01.17 0 0 9642

A húú nem kéne és nagyon hiányzik a szinti nekem.....

Előzmény: uraaam (9641)
uraaam Creative Commons License 2023.01.16 0 0 9641

Így szólt az Eltűntél az Instantban: 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=nRlgIMhSipA&ab_channel=theseus76

[G] Creative Commons License 2023.01.07 0 0 9640

Az Enter Shikari együttes logója egész hasonló egy régi magyar zenekaréhoz. Újságban talált fotó egy backstage pass-ről.

 

 

 

 

stevebi Creative Commons License 2022.11.20 -1 2 9639

Eltűntél - Végállomás Klub, Szombathely

2022.11.19.

 

https://www.youtube.com/watch?v=IUI_eTWMDv0

 

 

 

Szigi101 Creative Commons License 2022.04.04 0 2 9638
waters Creative Commons License 2021.09.15 -2 2 9637

Nem vagyok benne biztos, hogy jó lesz meghallani:-)

Előzmény: e_dora (9636)
e_dora Creative Commons License 2021.09.15 0 0 9636

Van vmi felvétel vagy bármi az eseményről?

Gregor Samsa Creative Commons License 2021.08.06 -1 1 9635

...csak hangols gondolkodás...

...szerintem jó lett volna, ha a 100 év magány után a TPN elmegy egy még borúsabb irányba, valami ilyesmibe (az énekes vokálja nem is áll messze B.R. hangfekvésétől): 

 

2016-os brit darkwave (a dalhoz választott filmrészlet kedvenc filmem, Bergman: Farkasok órája c. opusából valók):

 

https://www.youtube.com/watch?v=R18-ZhNFVpg&ab_channel=IzakKermc

[G] Creative Commons License 2021.03.31 0 0 9634

A zenéket Ricsi írta, a többit nem tudom.

Előzmény: cliftony77 (9633)
cliftony77 Creative Commons License 2021.03.31 0 0 9633

Következő kérdések:

 

A Pilátust játszani lemezen a dalok szövegét Ricsi vagy Pachmann írta? És a zenéket? És ki játszotta fel a zenét?

cliftony77 Creative Commons License 2021.03.31 0 0 9632

Köszönöm!

Előzmény: [G] (9630)
Szigi101 Creative Commons License 2021.03.30 0 0 9631

Nekem nincs, úgy rémlik, valaki átküldte, de lövésem sincs, hogy ki. 

Előzmény: cliftony77 (9629)
[G] Creative Commons License 2021.03.30 0 1 9630
Előzmény: Szigi101 (9628)
cliftony77 Creative Commons License 2021.03.30 0 0 9629

Köszi Szigi!

 

No, akkor valakinek megvannak ezek CD-n, nem tömörített mp3 változatban?

Előzmény: Szigi101 (9628)
Szigi101 Creative Commons License 2021.03.30 0 0 9628

Négy dal volt rajta: 

 

01 Szép új világ

02 Legyen elég

03 Tudom, itt voltál

04 Város

 

Ebből a Legyen elég nem került fel a lemezre. 

 

Demószerű változatok voltak a végső, lemezre került változatokhoz képest.

 

A többire nem emlékszem. 

Előzmény: cliftony77 (9627)
cliftony77 Creative Commons License 2021.03.30 0 0 9627

Kis életet lehelnék a topikba.

 

Anno még a Belső oldalakon lemez megjelenése előtti időkben, amikor már egy hosszbb kihagyás után kezdett ismét aktívvá válni a zenekar, emlékeim szerint valamelyik koncerten talán Losó adott valakinek egy )vagy több) CD-t, pár dallal az új lemezről. Rémlik, hogy talán egy dal végül nem került fel a lemezre, de megmondom őszintén, ez olyan régen volt, hogy már kihagynak az emlékeim, szóval ha valaki jobban emlékszik,  akkor homályosítson fel.

 

A többi dal a végső albumverzió volt a CD-n?

 

Rendes audió CD volt vagy csak mp3-ban voltak rajta a dalok? Sajnos már ne találom, hogy melyik archív vinyómon vannak az akkori gépemtől lementett adatok...

Szigi101 Creative Commons License 2020.07.19 0 0 9626

Sziasztok!Sajnos a hír igaz, nem tudunk idén fellépni a Fekete Zaj Fesztivál-on, egészségügyi okok miatt. Fogunk még erről kommunikálni, illetve tervezzük az őszt, ha minden jól megy... Többet most nem szeretnénk erről mondani, ettől függetlenül reméljük nem maradnak a nyár végi programok!

cliftony77 Creative Commons License 2020.06.29 0 0 9625

A Fekete Zaj Fesztiválra tervez valaki menni?

[G] Creative Commons License 2020.06.14 0 0 9624

Tényleg tévesen WAV-nak írtam az FLAC-t. Az FLAC a WAV minőségvesztés nélkül tömörített, fele akkora fájlméretű változata, tehát a kettő közül általában az a racionálisabb választás. Kivéve az olyan eseteket, mint a tiéd, amikor pont nem kompatibilis a lejátszóval.

2 netes átalakító, ami remélhetőleg megoldja a problémát:
https://convertio.co/flac-wav/
https://www.onlineconverter.com/flac-to-wav

Előzmény: ÁdidiGaga (9623)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2020.06.14 0 0 9623

Sziasztok!

 

Kösz a linkeket, nagyon hálás vagyok értük - épp ezért senki ne vegye magára az "élménybeszámolót" inkább okulásnak írom...(annyi hogy ha már megkaptam ezeket a forrásokat, megpróbáltam azt a kb. féltucat hasonlóan ritka és számomra igényes OFF magyar zenét is beszerezni amit régóta kajtatok*)

 

Szóval CDBTn megrendeltem a "Belső oldalakon" -t, semmi visszajelzés...Pár nap múlva újra rámentem a linkre - már "Törölve" volt a státusza. Naivan azt reméltem én vittem el az utolsót - de nem, pár nap múlva a spam közt megtaláltam a levelet melyben közlik hogy tévedésből maradt rendelhetőként, nincs és nem is tudnak szerezni már. A TPNtől a Collection van meg, "alig használt".... Először nem foglalkoztam ezzel a lemezzel , válogatást csak módjával szerzek be. Aztán megnéztem mi is ez? - nem is olyan rossz, hiszen lényegében csak kazettán megjelent lemezekről vannak dalok! Jó, legyen! De "alig használt"? A vaterási amit G linkelt mintha új lett volna?! Katt - ja, már elvitték és ráaádsul 7e felett! :-O

Jó lesz az az alig használt! :-)

(persze rögtön rákérdeztem egy szintén rendelhetőnek mutatott OFF másik kedvenc lemezre  - ne fussunk felesleges köröket! Jó tettem, arról is kiderült hogy Parittya bácsival szólva "csak azért mondták hogy kapható mert hazudtak" :-p)

 

Ez a "dalok" ismerős volt, korábban egy OFF magyar együttes egyetlen CD-n ki nem adott lemezét vettem meg ott - akkor választani lehetett mp3 meg FLAC között. Itt is találtam egy kincset, nem ajánlott fel formátumot - a linked címzése alapján azt hittem wav...Kifizettem, tölti le - 4xx MB - kb. ennyi egy 40 perces lemez wav-ban. Nézem - nem az, csak már most nincs választás, egyben-egyszerre adja az mp3-at és a FLAC-ot. Az mp3 192 kbs - sztem az bárhol van torrenten. A FLAC elvileg jó lenne, csak most pont kicsit kegyvesztett nálam, uis a relatíve új munkagépemen WMP-n hallgatok zenét és az sem tudja (tudom, winamp..), az autós lejátszóval meg az volt, hogy mire rászántam magam egy régen kinézett és régóta futó modell (a gyártó más árkategóriáiban már kiadott újabbat) vásárlásra, ennek is megjelent az utódja. Pont a FLAC lejátszás ebbe már belekerült - viszont minden olyan szimpi dolog, ami miatt az elődjét kiszemeltem el lett hagyva - így a disztibútortól megvettem a régi modell utolsó, bemutató példányát és így csak Wav jöhet a veszteségmentes formátumból - kell egy FLAC-wav konverter...

 

Előzmény: [G] (9621)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!