Lenne egy kérdésem: a gyermekünk 2 éves és a szoptatásról már jó lenne leszoktatni, mert amúgy mindenevő a kölök. Milyen megoldást javasoltok, mert jelen állás szerint messze vagyunk még a végétől,de jó lenne már megoldást találni erre a problémára. Teljesen leszívja a feleségem energiáját a szoptatás.
testsulykilonkent 150 gr a "hivatalos" adag, de ha nyugtalan a lany, probaljatok meg tobbet adni neki, lehet, h cserebe o 7 etkezessel is beeri majd (ikreknel persze nem egyszeru egy eltero rendszer, de meglatjatok)
Koraszülött ikrem vannak. 32.hétre jöttek. Most 1 hónaposak. A kisfiam 45 ml-t eszik. Evés után szépen alszik, majdnem csak a következő etetésig. Ő 2380 gramm.
Kislányom 2460 gramm, és 50 ml-t eszik, de evés után nem akar elaludni, csak sír, és nagyon éber. Nem lehet, hogy kevés neki a napi 8-szori 50 ml?
Mind a ketten 3 óránként esznek, de úgy néz ki, hogy a kislányomnak kevés a 50 ml/evés.
Mi a tapasztalatotok koraszülötteknél, hány ml-t kell hogy megegyen?
az lll.huoldalon csak egy bekezdest talaltam errol a mennyit szopikrol, ok azt hagnsulyozzak, h a kereslet-kinalat serulhet (azert sztem fel oran nem mulik), de teny, ha a babanak a 2,5 oras intervallum lathatoan jo, jokat alszik kozte, nem nyugos, stb,
itt meg olvashatsz sok megnyugtatot meg arrol, h nincs baj a babatok sulyaval
ha 3 honapos, es csak szopik, akkor kb bologassatok az osszes tanacsra, es kesz, de teljesen komolyan, eszetekbe ne jusson megvonni tole a szoptatast a sulya miatt (ha tenyleg nem kap az anyatej mellett mast)
az elso 3-4 honap a csak anyatejes, jol szopo babaknal nagyon meredek sulygyarapodast hoz es a 6-7. honapra elkezd majd lelassulni (tapszeres babak eseten altalaban nem annyira meredek, ott a 6-7. hora van a duplazas, de az anyatejesen tobbsege 3 hora siman kezdosulyt duplaz, es semmi koros nincs abban
ha a 2,5 orankenti szoptatassal a babatok jol mukodik (nem faj a hasa, nem bukik tul sokat, akkor a "tulsulya" miatt semmikepp se szopjon ritkabban
Tanácsot szeretnék kérni:a kisbabánk majd 3 hónapos és 7,75 kg és 63 cm.BMI INDEX 19,5(!).MAX 15,1 lehetne a bmi index.Tegnap a doktornő azt mondta,hogy egy kissé túlsúlyos.De olvastam,hogy az anyatejtől nem lehet elhízni.Mit csináljunk? Azt mondták,hogy 3 óránként szoptasson az anyuka ne 2,5 fél óránként és,hogy nem kell állandóan mellre venni.Állítólag 3-4 hónapos kór után beáll a súlya.Dec.5 és január 16. között 2,2 kg hízott.3,4 kg jöttünk haza a kórházból.
Hú! Hát akkor nem sokat segítettem. Sajnos nem tudom, hogy mi lehet a probléma. Abba viszont nyugodt lehetsz, hogy nem te rontottad el, olyan kicsi korban még tényleg nem lehet elkapatni, ölbe szoktatni.
Valamivel el kellene vonni a figyelmét a ciciről. Mondjuk, ha cicizés közben valami lágy zenét hallgatnátok, akkor lehet egy pár nap után magától a zenétől is megnyugodna. Én csináltam olyat is, ha már régóta cicizett, és félálomba került, kivettem óvatisan a szájából, és amikor újra kereste, cumit adtam neki, de ugyanolyan pózban tartottam tovább a hasamon. Így megszokta a cumit, és meg lehet vele nyugtatni. Persze mikor éhes, akkor nem kell neki, kiköpi. Lehet, hogy a kiságyával van baja, nem kényelmes neki pl. a matrac azért nem alszik sokáig.
Az a baj, ha állandóan mellen van, lehet, hogy nem szívja, csak nyugtatja magát, de azért csak bejut a kis gyomrába valamennyi, és ezért állandóan dolgozik, emészt a szervezete.
Nekem van egy nagyon puha köntösöm, szopizás közben azzal takarózunk be. Ő például azon máskor is nagyon szeret feküdni, szinte belebújik. Biztos a cicizésre emlékezteti.
Biztos, hogy pszihés a dolog, szóval valahogy azt kellene "becsapni". Remélem sikerül! Nekem sajnos nincs több ötletem. :(
Sok sikert kívánok, nyugis nappalokkal és éjszakákkal! :)
Az alapján, amit leírtál, nem teljesen egyértelmű, hogy mi lehet a baja a kicsinek.
A kérdésem az lenne, hogy mióta tart ez a folyamatos sírás, nyugtalanság? Csak most kezdődött, vagy a kezdetektől ez van? Méritek, hogy mennyit szopizik? Lehet, hogy nem eszik eleget, és folyamatosan éhes. Mindenképp érdemes lenne mérni szopás előtt és után (az adagja: a baba súlyax150 gr osztva az etetések számával. Az én kicsikém most 5 kgx150 gr=750, 4 óránként eszik, vagyis 5ször, tehát neki egy evés kb 150 gr kell legyen. Így gyarapszik a pucér súlya 40-60 gr-ot naponta) egy néhány napig, valamit fürdés után a pucér súlyát, hogy gyarapszik e. A másik kérdés, van rendes széklete és vizelete? Kaki min 1x egy nap, pisi min 5x?Ha mindezek rendben vannak, akkor lehet az is, hogy a hasa fáj. Az én kicsim is hasfájós volt, mint kiderült a Laktoherb teában lévő édeskömény volt a ludas. Abbahagytam, de még mielőtt ez kiderült, Espumisan cseppet kezdtünk neki adni, minden evés előtt 13 cseppet, hogy ha mégis szelet csinálna neki valami (szopi, vagy amit én eszek) akkor se legyen baj. Bevált.
A segítségeteket szeretném kérni. A 4 hónapos kisfiam ma egész nap keservesen sírt ha meglátta a mellem, így nem is szopizott. :-( A nővére annak idején 5 hónapos volt amikor elutasította a cicit, de ő onnantól a lefejt tejet is csak álmában fogadta el, tápszerből is többet ki kellet próbálni, mire találtunk olyat amit elfogad. Mi lehet az oka a kicsi viselkedésének és mit csináljak, hogy újra szopizzon?
Tény: feszültebb vagyok az átlagnál, mert az apjuk most csak hétvégén van itthon, és a "nagy" (nincs még 2 éves) iszonyatosan rossz szoptatási időben. Pl.: kakaót locsol szét a kanapén, vagy gyümölcsöt ken rajta szét. Felmászik az asztalra és megpróbál leugrani, meg még sorolhatnám. Ilyenkor kénytelen vagyok rászólni hiába igényelné a kicsi, hogy csend legyen körülötte.
Fejni nem tudok annyit amennyit egyébként kiszopna, de ez a másik gyereknél is így volt. Eddig is fejtem minden evés után, ma meg ugye csak fejtem, és sajnos nem sokkal fejtem többet, mint eddig (50 ml), szóval ha nem szopizik, akkor sajnos el fog apadni a tej, csinálhatok bármi. Tegnapig az esti etetés után a nagy is kért tejcsit, de ma neki sem kellett, de azt nem mondta meg miért. Nem váltottam se tusfürdőt, se dezodort, se mosóport.
az elso, hogy csak addigtartson a fejes, amig jon belole, most inkabb azert van gaz, mert uresen is fejed, ezert ott tultermelest okozol (az uresen fejes eredmenye, hogy "azt hiszi" a melled, h keves a tej, tobbet kell termelni)
szoval csak fejd le, de ennyi, uresen ne
en nem taplalnek hozza 6 honapos korig, de ez mar egy komplexebb kerdes, amugy meres nelkul is etethetsz anyatej+tapszerrel, egyszeruen megkinalod, es eszik annyi tapszert szoptatas utan, amennyit akar (esetleg minden masodik szoptatas utan kinalod meg, vagy csak szoptatas es csak tapszeres etetesekre valtasz (max szoptatas utan kicsit hamarabb jon a tapszeres, tapszeres utan meg kicsit kesobb a szoptatasos, ha szoptatasnal tenyleg keves a tej, de ez belefer
4.5 hónapos a kislányom. 3 hónapig nagyon ügyesen evett, volt is tejem bőven. Emiatt jól fejlett. Már az elejétől a ball mellemben több tej volt mint a jobban. 6 hetes kora körül volt a jobb mellemben egy kezdődő gyulladás, 2 nap masszírozás, rendszeres szoptatás és fejés után elmúlt. Kb. 3 hónapos korában mikor elkezdett forogni, lustult a szopizásban. Bal oldalon beállt a kereslet-kínálat, jobb oldalon viszont Kb. 2 hetente becsomósodik, aztán sok masszírozás után kijön a csomó. Ez két hetente ismétlődik. Elég szörnyű. Nem szívja ki normálisan a tejet. Fejéssel kb. 5-10 ml jön ki, aztán még 5-10 perig fejem a teljesen üres mellemet. Ennek van értelme? A másik dilemmám, hogy ha nem adok neki tápszert, akkor éhezni fog, ha adok, akkor ellustul a szopiban. Mit csináljak? Most kb. fele-fele arányban szopizik és kap tápszert, de mivel most nincs mérlegünk, nem tudom, pontosan mennyi tápszert adjak neki, és mennyit szopizott. Szóval bármennyire is akarok szoptatni, kezd kissé rémálommá válni, és azon gondolkozom hogy nappal ne szoptassak. Indíthatom a hozzátáplálást, váltva a tápszerrel, és mellette éjszaka szoptatok?
itt mindenféle érdekesség és információ várja a szoptatós kismamákat, és szakértő szülésznő válaszol majd a kérdésekre is. ne hagyjuk abba a szoptatást, ha nem feltétlenül muszáj.
Szeretnék bemutatni nektek egy új terméket, a Görögszéna kapszulát! A következő weboldalon hasznos információkat találtok a görögszéna gyógynövénnyel kapcsolatban. Érdemes elolvasni. Tudományos kísérletek támasztják alá a görögszéna mag vércukorszint csökkentő, tejhozam növelő hatását.
Szia! Igen, túl vagyok rajta. És tényleg jobb, hogy nem altattak, olyan szuperül elérzéstelenítettek, hogy egyáltalán semmit sem éreztem (akkor). Csak a hangokat ne hallottam volna!
Viszont a műtét után derült ki, hogy olyan gyógyszert kell szednem, amivel elvileg nem lehet szoptatni... Erről korábban nem volt szó. Öt orvos ötfélét mondott erről, de a legjobb az volt, aki azt mondta, hogy magára van bízva, anyuka, szoptasson, ha úgy gondolja, vagy adjon mást, ha úgy látja jónak. Na, köszi. A vége az lett, hogy 2 napig csak reggel meg este és éjjel 1-szer szoptattam, de nem voltam elég erős, nem bírtam hallgatni az éjszakai, többórás műsort, ezért azóta éjjel többször is kap, ha kér. Viszont nap közben fixen megváltunk a déli szopitól.
Olyat mi is szoktunk csinálni, hogy megetetjük az állatokat, de őt magát nem lehet átvágni. Bármilyen trükkösen próbálok kaját csempészni a szájába, repül minden, ami bement, azt kiköpi-kifújja. Most azzal próbálkozunk, hogy eljárunk egy csoportba, ahol együtt játszanak, esznek a gyerekek, talán a többi gyerek evése láttán ő is kedvet kap. A másik trükk, hogy amikor leülünk enni, csak magamnak osztok kaját, neki nem, ilyenkor reklamál, hogy adjak neki az enyémből, kitépi a kezemből, stb. De még így sem eszik értékelhető mennyiséget. Hátha a tavasz is besegít majd!
amúgy is az első két évben mindig jól jön egy kis fortély a viták, hisztik leszerelésére, legalábbis az én lányomnál a dackorszakos műsorok ellen mindig a figyelelmelterelés jött be. persze minden gyerkőc más.
azért is jó volt igy elválasztani, mert nyugodtan engedhettem a cicihez bújni, melléfeküdni, nem volt követelődzés, szomorkodás, valahogy másképp jött az ki, higy azért nem kap tejcsit mert nincs, minthogy azért mert nem adok.
az eszegetésről az jutott még eszembe, hogy olyan történeteket mesélj neki esténként, ami arról a helyzetről szól, amiben ő van, és persze tálalva a megoldást :)
pl a mackójáról/kutyusáról/akármijéről aki át szeretné úszni a folyót, de csak akkor lesz elég erős, ha sokat eszik és persze sok gyümölcsöt meg zöldséget :) meg ilyenek....
biztos találsz sokkal jobb példát, ami a kedvenc játékfiguráival mehet, az én lányom tündér és mátyás király fan volt, minden ételt megevett ami mátyáskirályleves volt, vagy feketeseregkrém, vagy tündérleves :) az édességek futottak mézes-micimackós néven, de azokat érdekes nem kellett tukmálni....
vagy esetleg minden evés előtt együtt megetetni akedvenc babáját/maciját, utána meg együtt enni ugyanazt, ill a gyerekkel sokat enni családban, ne ő egyen egyedül.
még talán kicsit kicsi rá, de mi kaptunk egy bellabalerina nevű dvd-t amiben kislányok ugribugriznak balett cimszó alatt és azt éneklik, hogy minden nap sok gyümi-ződséget kell enni, nálunk az is hatott :)
ha érdekel és nincs meg, ha torrenteztek felteszem valahova.
Igaz, nekem is elmúlt már két éves a kisfiam, amikor abbahagytuk a szopit, de elmondom, hogy volt, hátha segít egyik-másik gondolat. Abban más volt a helyzetünk, hogy nem kellett siettetni az elválasztást, végülis ő választotta el magát, de én megszabtam bizonyos kereteket. Tehát pl. nem lehetett akármikor és akárhol szopizni. Ebben nagyon határozott voltam, akármit csinált, pedig ő is egy erős egyéniség. :-) Ezt hamar elfogadta, mert tudta, hogy abban a napszakban, amikor lehet, akkor viszont annyiszor szopizik, ahányszor csak akar. Aztán megfigyeltem, milyen helyzetekben akar szopizni, pl. amikor felébred délután és én a számítógép előtt ülök, így a szokás hatalmát próbáltam csökkenteni, pl. átültem a szőnyegre. Ha ettől függetlenül is kért szopit, kapott. Nagyon-nagyon fokozatosan választotta el magát, hónapokig megmaradt úgy, hogy nem is szopizott minden nap, a végén csak heti 1-2x, míg végül nem kért többször. Nekem ez nagyon pozitív tapasztalat volt.
Még a nemevéssel kapcsolatban is eszembe jutott néhány gondolat. Lehet, hogy a te kislányodnál az egészet a fogzás okozza, és ha azon túlvan, elmúlik az egész, szóval valsz. tényleg nem ez az időszak való nevelésre. :-) De az én kisfiam ugyan nem a szopival kapcsolatban, de néha bepróbálkozik ilyen "ezt nem eszem, csak édességet" típusú sztrájkokkal. Legutóbb én is elbizonytalanodtam, mert sokáig mindenevő volt, aztán hirtelen egyik napról a másikra nem kérte a levest. Én általában evéssel kapcsolatban nem vagyok hajlandó belemenni játszmákba. Ha nem kéred, semmi baj (de tényleg, még csak nem is neheztelek, vagy rosszallom, mert akkor megérzi, hogy harc van), mehetsz játszani/aludni, de nem kapsz helyette mást. Nos, most egy kicsit bizonytalankodtam, nincs-e valami baja, vagy mittudomén... Végül pár nap múlva arra jutottam, hogy ez így nem mehet tovább, és visszaálltam "szigorú anya" üzemmódba, azaz akkor kaphat második fogást, ha megette a levest. Azóta eszi. :-) Az első nap volt még vicces. Előbb boldogan visszament játszani, majd egy óra múlva jött, hogy éhes. Próbált alkudozni, hogy hátha nem a levest kapja, de azt kapta, majd amikor megkóstolta, megállapította, hogy "Hmmm de finom!" - amire egy órával azelőtt fanyalgott, hogy nem szereti. :-D
Az igazság az, hogy járunk szoptatási tanácsadóhoz (Dr. K.E.). Annak idején a szopisztrájk miatt kezdtük, most meg visszamentünk a jelenlegi probléma miatt. Egy hónappal ezelőtt abban maradtunk, hogy várunk egy hónapot, ha ez idő alatt sem lesz látványos javulás az evésében, elmegyek vele pszichológushoz. Valóban lehet, hogy érzi rajtam a sürgetést vagy egyéb problémáimat.
Nálunk a szopik normál esetben alváshoz kapcsolódnak. Ha nem fáradt és nincs rossz kedve, nem is kér cicit az alvások között. Legfeljebb megnézi, hogy megvannak-e még, ad rájuk egy puszit és megy dolgára vagy bevonja őket a játékába. Viszont ha fáradt vagy rossz kedvű, még az imádott cumijait is méterekre dobja, hagyjam én békén velük, inkább adjam a cicit. Esélytelen, hogy ilyenkor más kaját elfogadjon. Az is érdekes, hogy ha úton vagyunk alvás- és szopiidőben, minden további nélkül elalszik, esetleg egy kicsit dünnyög, nem jelzi, hogy cicire lenne szüksége.
Kérdezted, hogy mennyi időnk van az elválasztásra. Hát, csak tőlünk függ, orvosilag húzhatjuk még. Igaz, az amit 2 éve egy műtéttel megoldottak volna, most már hármat igényel, ezért nem akarom én a végtelenségig húzni. Viszont rettenetesen bánt a lelkiismeret a kislányom miatt, önzőnek érzem magam, hogy egy fránya műtét (és persze a mérhetetlen fáradtságom miatt) miatt le szeretném szoktatni. Mint mondtam, imádok szoptatni, ráadásul ezt a "nagy" lányt már teljesem más érzés karba venni, mint kicsi önmagát. Itt már szopi közben is van játék, viccelődés, nemcsak a táplálkozásról szól a dolog. Számtalanszor előfordul, hogy leugrik a ciciről, csak azért, hogy rám mosolyoghasson, vágjon egy grimaszt vagy adjon egy puszit, aztán ott folytatja, ahol abbahagyta. Ennél jobb érzést el sem tudok képzelni. :-) Egyébként jövő csütörtökön lesz egy nem várt műtétem, amit pont emiatt megcsinálnak helyi érzéstelenítésben. Hát, nem kicsit vagyok ideges... Lehet, hogy ezt is érzi.
Szállóhó ötlete egyébként számomra nem átvágás, legfeljebb füllentés. Szerintem ezer olyan szituáció lehet az életben, amikor nem lehet nyíltan elmondani nekik mindent. Mondja ezt egy elsőgyerekes tapasztalatlan anya.
Szia! Köszi, hogy leírtad! Ez alapján lehet, hogy még várunk (annyira mindegy, hogy másfél vagy 2 évet csúsznak a műtétek), és én is így fogom majd csinálni. Azt tudom, hogy az "elromlott" jelentését még nem érti, mások javaslatára próbálkoztam már nála ezzel, de csak az jött le neki belőle, hogy nem akarok cicit adni neki.
Voltak olyanok is (pl. egy ismerős védőnő), aki a hirtelen, teljes megvonást javasolta, azt mondták, hogy legfeljebb pár napig sír majd, utána elfelejti. De én ezt annyira kegyetlen módszernek tartom, hogy nem lennék képes végrehajtani. Meg persze lelki beteget sem szeretnék csinálni a gyerekemből. Persze lehet, hogy inkább én betegednék bele...