Keresés

Részletes keresés

xith Creative Commons License 2019.10.02 -1 0 4364

Tiszteletem!

 

Olyan hölgyet keresek, aki szabadidejében megszoptatna engem.

27 éves, normális, kulturált, diszkrét, Budapest környéki férfi vagyok.

Természetesen fizetnék a szoptatásért, ha szükséges.

 

Már régóta a bakancslistámon van ez a téma, szívesen kipróbálnám, ennyi.

 

Leveleiteket az schxith@gmail.com címre várom.

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

Üdvözlettel

 

Bálint

 

0petike0 Creative Commons License 2019.06.12 0 0 4363

Udv!

 

Szoptatos dajkakat keresek sajat reszre!

Apolt, sportos testalkatu, normalis pasi vagyok!

Tamogatas megoldhato! Keress bizalommal! 

Ha erdekel, irj egy bemutatkozo emailt. 

 

Szep napot!

Peter

pietrooo.uk@gmail.com

0petike0 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 4362

Udv!

Szoptatos dajkakat keresek heves, nograd, pest, jasz-nagykun-szolnok es borsod megye teruleten!

Legy apolt es egeszseges, bosegesen tejelo mellekkel!

Minden megoldhato! Keress bizalommal! 

Ha erdekel, irj egy bemutatkozo emailt. 

pietrooo.uk@gmail.com

0petike0 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 4361

Udv!

Szoptatos dajkat keresek! Legy apolt es egeszseges!

Ha erdekel irj egy bemutatkozo emailt.

pietrooo.uk@gmail.com

a nagy pékség Creative Commons License 2015.11.02 0 0 4360

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem: a gyermekünk 2 éves és  a szoptatásról már jó lenne leszoktatni, mert amúgy mindenevő a kölök. Milyen megoldást javasoltok, mert jelen állás szerint messze vagyunk még a végétől,de jó lenne már megoldást találni erre  a problémára. Teljesen leszívja a feleségem energiáját a szoptatás.

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

ANP

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.10 0 0 4359

Sziasztok, ha szeretnétek nyerni egy Anita szoptatós melltartót, nézzétek meg a linket. :)

 

http://csabaibioklinika.hu/index.php/rolunk/hireink/203-magzatszepsegversenyt-indit-a-bioklinika

rollller Creative Commons License 2014.02.09 0 0 4358

testsulykilonkent 150 gr a "hivatalos" adag, de ha nyugtalan a lany, probaljatok meg tobbet adni neki, lehet, h cserebe o 7 etkezessel is beeri majd (ikreknel persze nem egyszeru egy eltero rendszer, de meglatjatok)

Előzmény: dr.avecz (4357)
dr.avecz Creative Commons License 2014.02.09 0 0 4357

Sziasztok!

 

 

Egy kis segítség kéne.

Koraszülött ikrem vannak. 32.hétre jöttek. Most 1 hónaposak. A kisfiam 45 ml-t eszik. Evés után szépen alszik, majdnem csak a következő etetésig. Ő 2380 gramm.

Kislányom 2460 gramm, és 50 ml-t eszik, de evés után nem akar elaludni, csak sír, és nagyon éber. Nem lehet, hogy kevés neki a napi 8-szori 50 ml?

Mind a ketten 3 óránként esznek, de úgy néz ki, hogy a kislányomnak kevés a 50 ml/evés.

Mi a tapasztalatotok koraszülötteknél, hány ml-t kell hogy megegyen?

 

 

 

 

 

 

 

falum Creative Commons License 2014.01.20 0 0 4356

Köszi a választ, az említett linket korábban már én is megtaláltam.

Előzmény: rollller (4355)
rollller Creative Commons License 2014.01.17 0 0 4355

az lll.huoldalon csak egy bekezdest talaltam errol a mennyit szopikrol, ok azt hagnsulyozzak, h a kereslet-kinalat serulhet (azert sztem fel oran nem mulik), de teny, ha a babanak a 2,5 oras intervallum lathatoan jo, jokat alszik kozte, nem nyugos, stb, 

 

itt meg olvashatsz sok megnyugtatot meg arrol, h nincs baj a babatok sulyaval

http://www.babanet.hu/rendelo/szoptatas-es-taplalkozas/csecsemotaplalas/el-lehet-e-hizni-az-anyatejtol/

Előzmény: falum (4353)
rollller Creative Commons License 2014.01.17 0 0 4354

ha 3 honapos, es csak szopik, akkor kb bologassatok az osszes tanacsra, es kesz, de teljesen komolyan, eszetekbe ne jusson megvonni tole a szoptatast a sulya miatt (ha tenyleg nem kap az anyatej mellett mast)

az elso 3-4 honap a csak anyatejes, jol szopo babaknal nagyon meredek sulygyarapodast hoz es a 6-7. honapra elkezd majd lelassulni (tapszeres babak eseten altalaban nem annyira meredek, ott a 6-7. hora van a duplazas, de az anyatejesen tobbsege 3 hora siman kezdosulyt duplaz, es semmi koros nincs abban

ha a 2,5 orankenti szoptatassal a babatok jol mukodik (nem faj a hasa, nem bukik tul sokat, akkor a "tulsulya" miatt semmikepp se szopjon ritkabban

Előzmény: falum (4353)
falum Creative Commons License 2014.01.17 0 0 4353

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni:a kisbabánk majd 3 hónapos és 7,75 kg és 63 cm.BMI INDEX 19,5(!).MAX 15,1 lehetne a bmi index.Tegnap a doktornő azt mondta,hogy egy kissé túlsúlyos.De olvastam,hogy az anyatejtől nem lehet elhízni.Mit csináljunk? Azt mondták,hogy 3 óránként szoptasson az anyuka ne 2,5 fél óránként és,hogy nem kell állandóan mellre venni.Állítólag 3-4 hónapos kór után beáll  a súlya.Dec.5 és január 16. között 2,2 kg hízott.3,4 kg jöttünk haza  a kórházból.

 

Mit tudtok javasolni? Minden megoldás érdekel!

 

Előre is köszi a segítségeteket

 

falum

Bigo01 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 4352

Kedves Kata!

 

Most adtál pár tippet amit még nem próbáltam!

 

köszönöm!

 

üdv: Bigo

BencemamaKata Creative Commons License 2014.01.07 0 0 4351

Hú! Hát akkor nem sokat segítettem. Sajnos nem tudom, hogy mi lehet a probléma. Abba viszont nyugodt lehetsz, hogy nem te rontottad el, olyan kicsi korban még tényleg nem lehet elkapatni, ölbe szoktatni.

Valamivel el kellene vonni a figyelmét a ciciről. Mondjuk, ha cicizés közben valami lágy zenét hallgatnátok, akkor lehet egy pár nap után magától a zenétől is megnyugodna. Én csináltam olyat is, ha már régóta cicizett, és félálomba került, kivettem óvatisan a szájából, és amikor újra kereste, cumit adtam neki, de ugyanolyan pózban tartottam tovább a hasamon. Így megszokta a cumit, és meg lehet vele nyugtatni. Persze mikor éhes, akkor nem kell neki, kiköpi. Lehet, hogy a kiságyával van baja, nem kényelmes neki pl. a matrac azért nem alszik sokáig.

Az a baj, ha állandóan mellen van, lehet, hogy nem szívja, csak nyugtatja magát, de azért csak bejut a kis gyomrába valamennyi, és ezért állandóan dolgozik, emészt a szervezete.

Nekem van egy nagyon puha köntösöm, szopizás közben azzal takarózunk be. Ő például azon máskor is nagyon szeret feküdni, szinte belebújik. Biztos a cicizésre emlékezteti.

Biztos, hogy pszihés a dolog, szóval valahogy azt kellene "becsapni". Remélem sikerül! Nekem sajnos nincs több ötletem. :(

 

Sok sikert kívánok, nyugis nappalokkal és éjszakákkal! :)

Üdv: Kata

Előzmény: Bigo01 (4350)
Bigo01 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 4350

Kedves Kata,

 

Sajnos a kezdetektől fennáll ez a helyzet.

Az szopizás mennyiségével nincs baj, már

a kórházban is óránként mérhető mennyiséget evett

egy naposan. 

Itthon is mértük az elején, voltam próbaszoptatáson 

a védőnőnél is, 100g-t evett 2 hetesen. (3020g hoztuk haza és most 

5400g 10 hetesen)

De nem is eszik sokszor csak cicin szeretne elaludni, cumizni

ahogy mellre teszem, kiül az arcára a világbéke és transzba esik.

Ha leveszem mivel nem eszik, sírni kezd. De 0-24ben ezt nem lehet

csinálnj bárki bármit mond..

felmerült hogy hasfájós lehet. Kapott colief emésztést segítő

enzimet,infacolt, homeo bogyókat, espumisant.

Ma már csak espumisant kap, mivel kivizsgáltattuk és a hasával

semni gond. 

Egyszóval mindenen túl vagyunk ami ilyenkor szóba jöhet.

Szinte az összes könyvet elolvastam már erről, orvosokkal 

beszéltem és nem vagyok előlrébb sajnos.

 

Sokan azt mondták hogy elrontottuk azzal hog sokat van kézben,

de már 2 hetesen is ilyen volt és azt mondták ne féljek

az újszülöttek nem tudnak manupulálni, vegyem fel ha sír.

Most pedig rám fogják hogy az én hibám.

 

Kezdek elvizonytalanodni. 

Talán jobban érezném

magam ha tudnám nem vagyok eyedül....

BencemamaKata Creative Commons License 2014.01.06 0 0 4349

Kedves Bigo01!

 

Az alapján, amit leírtál, nem teljesen egyértelmű, hogy mi lehet a baja a kicsinek.

 

A kérdésem az lenne, hogy mióta tart ez a folyamatos sírás, nyugtalanság? Csak most kezdődött, vagy a kezdetektől ez van? Méritek, hogy mennyit szopizik? Lehet, hogy nem eszik eleget, és folyamatosan éhes. Mindenképp érdemes lenne mérni szopás előtt és után (az adagja: a baba súlyax150 gr osztva az etetések számával. Az én kicsikém most 5 kgx150 gr=750, 4 óránként eszik, vagyis 5ször, tehát neki egy evés kb 150 gr kell legyen. Így gyarapszik a pucér súlya 40-60 gr-ot naponta) egy néhány napig, valamit fürdés után a pucér súlyát, hogy gyarapszik e. A másik kérdés, van rendes széklete és vizelete? Kaki min  1x egy nap, pisi min 5x?Ha mindezek rendben vannak, akkor lehet az is, hogy a hasa fáj. Az én kicsim is hasfájós volt, mint kiderült a Laktoherb teában lévő édeskömény volt a ludas. Abbahagytam, de még mielőtt ez kiderült, Espumisan cseppet kezdtünk neki adni, minden evés előtt 13 cseppet, hogy ha mégis szelet csinálna neki valami (szopi, vagy amit én eszek) akkor se legyen baj. Bevált.

 

Várom a visszajelzést!

Remélem fény derül a probléma okára!

 

Üdv: Kata

 

Előzmény: Bigo01 (4348)
Bigo01 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 4348

Kedves fórum olvasók!

 

A segítségeteket kérem.

 

10 hetes anyatejes kisfiam

állandóan sír, folyamatosan cicin

szeretne lenni. Teljesen elvagyok keseredve.

Sűrűn 2-2.5óránként eszik, éjjel 1-1 órákat alszik 

és az is csak úgy megy neki ha betekerem pólyába.

Szinte állandóan kézben van vagy hordozókendőbe

kötjük fel hogy egy kis nyugalom legyen itthon.

Van esetleg bárkinek tapasztalata ilyen babával?

 

Ha tehetné egész nap cicin lógna, igyekszem nem túl 

sokáig etetni, de úgy sír ha 20-30 perc után  leveszem

hogy megsajnálom és képes vagyok hagyni akár 1 órán keresztül 

komfortszopizini. Cumit nem vagy csak nagy erőszak árán fogadja

el.

 

Próbálkoztam a ridegtartással de nem hagyja abba a sírást

a rekord 8 óra és feladtam. Behergeli magát és a végén hányni

kezd így nem mertem tovább alkalmazni ezt a módszert.

 

Ha bárki járt hasonló cipőben megosztaná velem a tapasztalatait?

 

üdv: Bigo

 

 

1978magyesz Creative Commons License 2013.10.29 0 0 4347

Kedves Anyukák!

 

Lefagyasztott anyatejet adnék nagyon szívesen!

magyarieszter@vipmail.hu

Panka806 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 4346

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. A 4 hónapos kisfiam ma egész nap keservesen sírt ha meglátta a mellem, így nem is szopizott. :-( A nővére annak idején 5 hónapos volt amikor elutasította a cicit, de ő onnantól a lefejt tejet is csak álmában fogadta el, tápszerből is többet ki kellet próbálni, mire találtunk olyat amit elfogad. Mi lehet az oka a kicsi viselkedésének és mit csináljak, hogy újra szopizzon?

Tény: feszültebb vagyok az átlagnál, mert az apjuk most csak hétvégén van itthon, és a "nagy" (nincs még 2 éves) iszonyatosan rossz szoptatási időben. Pl.: kakaót locsol szét a kanapén, vagy gyümölcsöt ken rajta szét. Felmászik az asztalra és megpróbál leugrani, meg még sorolhatnám. Ilyenkor kénytelen vagyok rászólni hiába igényelné a kicsi, hogy csend legyen körülötte.

Fejni nem tudok annyit amennyit egyébként kiszopna, de ez a másik gyereknél  is így volt. Eddig is fejtem minden evés után, ma meg ugye csak fejtem, és sajnos nem sokkal fejtem többet, mint eddig (50 ml),  szóval ha nem szopizik, akkor sajnos el fog apadni a tej, csinálhatok bármi. Tegnapig az esti etetés után a nagy is kért tejcsit, de ma neki sem kellett, de azt nem mondta meg miért. Nem váltottam se tusfürdőt, se dezodort, se mosóport.

kovacs.julcsi Creative Commons License 2013.06.29 0 0 4345

Köszi szépen!!! :)

Előzmény: rollller (4344)
rollller Creative Commons License 2013.06.28 0 0 4344

az elso, hogy csak addigtartson a fejes, amig jon belole, most inkabb azert van gaz, mert uresen is fejed, ezert ott tultermelest okozol (az uresen fejes eredmenye, hogy "azt hiszi" a melled, h keves a tej, tobbet kell termelni)

szoval csak fejd le, de ennyi, uresen ne

 

en nem taplalnek hozza 6 honapos korig, de ez mar egy komplexebb kerdes, amugy meres nelkul is etethetsz anyatej+tapszerrel, egyszeruen megkinalod, es eszik annyi tapszert szoptatas utan, amennyit akar (esetleg minden masodik szoptatas utan kinalod meg, vagy csak szoptatas es csak tapszeres etetesekre valtasz (max szoptatas utan kicsit hamarabb jon a tapszeres, tapszeres utan meg kicsit kesobb a szoptatasos, ha szoptatasnal tenyleg keves a tej, de ez belefer 

Előzmény: kovacs.julcsi (4343)
kovacs.julcsi Creative Commons License 2013.06.28 0 0 4343

 

4.5 hónapos a kislányom. 3 hónapig nagyon ügyesen evett, volt is tejem bőven. Emiatt jól fejlett. Már az elejétől a ball mellemben több tej volt mint a jobban. 6 hetes kora körül volt a jobb mellemben egy kezdődő gyulladás, 2 nap masszírozás, rendszeres szoptatás és fejés után elmúlt. Kb. 3 hónapos korában mikor elkezdett forogni, lustult a szopizásban. Bal oldalon beállt a kereslet-kínálat, jobb oldalon viszont Kb. 2 hetente becsomósodik, aztán sok masszírozás után kijön a csomó. Ez két hetente ismétlődik. Elég szörnyű. Nem szívja ki normálisan a tejet. Fejéssel kb. 5-10 ml jön ki, aztán még 5-10 perig fejem a teljesen üres mellemet. Ennek van értelme? A másik dilemmám, hogy ha nem adok neki tápszert, akkor éhezni fog, ha adok, akkor ellustul a szopiban. Mit csináljak? Most kb. fele-fele arányban szopizik és kap tápszert, de mivel most nincs mérlegünk, nem tudom, pontosan mennyi tápszert adjak neki, és mennyit szopizott. Szóval bármennyire is akarok szoptatni, kezd kissé rémálommá válni, és azon gondolkozom hogy nappal ne szoptassak. Indíthatom a hozzátáplálást, váltva a tápszerrel, és mellette éjszaka szoptatok?

Tadi80 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 4342

Sziasztok!

 

Most fedeztem fel egy fotópályázatot facebookon, gondoltam hátha valaki mást is érdekel. Én már neveztem :)

 

http://www.facebook.com/event.php?eid=212687018768043

 

http://www.facebook.com/event.php?eid=142319442509202

 

 

anyatej Creative Commons License 2011.07.20 0 0 4341

sziasztok!

közeleg az anyatej világnapja (augusztus 1) és a szoptatás világhete, ezért indult egy új oldal a facebookon:

http://www.facebook.com/#!/pages/Philips-AVENT-Magyarorsz%C3%A1g/153331024738529

 

itt mindenféle érdekesség és információ várja a szoptatós kismamákat, és szakértő szülésznő válaszol majd a kérdésekre is. ne hagyjuk abba a szoptatást, ha nem feltétlenül muszáj.

 

gorogszenahu Creative Commons License 2011.01.02 0 0 4340

Sziasztok!

Szeretnék bemutatni nektek egy új terméket, a Görögszéna kapszulát!
A következő weboldalon hasznos információkat találtok a görögszéna gyógynövénnyel kapcsolatban.
Érdemes elolvasni.
Tudományos kísérletek támasztják alá a görögszéna mag vércukorszint csökkentő, tejhozam növelő hatását.


http://www.gorogszena.hu/gorogszenamag_gorogszenakapszula.html



http://www.gorogszena.hu/felhasznalas/gorogszena_felhasznalas_tejelvalasztas_szoptatas.html


További szép napot



korall1 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 4338
Szia!
Igen, túl vagyok rajta. És tényleg jobb, hogy nem altattak, olyan szuperül elérzéstelenítettek, hogy egyáltalán semmit sem éreztem (akkor). Csak a hangokat ne hallottam volna!

Viszont a műtét után derült ki, hogy olyan gyógyszert kell szednem, amivel elvileg nem lehet szoptatni... Erről korábban nem volt szó. Öt orvos ötfélét mondott erről, de a legjobb az volt, aki azt mondta, hogy magára van bízva, anyuka, szoptasson, ha úgy gondolja, vagy adjon mást, ha úgy látja jónak. Na, köszi. A vége az lett, hogy 2 napig csak reggel meg este és éjjel 1-szer szoptattam, de nem voltam elég erős, nem bírtam hallgatni az éjszakai, többórás műsort, ezért azóta éjjel többször is kap, ha kér. Viszont nap közben fixen megváltunk a déli szopitól.

Olyat mi is szoktunk csinálni, hogy megetetjük az állatokat, de őt magát nem lehet átvágni. Bármilyen trükkösen próbálok kaját csempészni a szájába, repül minden, ami bement, azt kiköpi-kifújja.
Most azzal próbálkozunk, hogy eljárunk egy csoportba, ahol együtt játszanak, esznek a gyerekek, talán a többi gyerek evése láttán ő is kedvet kap.
A másik trükk, hogy amikor leülünk enni, csak magamnak osztok kaját, neki nem, ilyenkor reklamál, hogy adjak neki az enyémből, kitépi a kezemből, stb. De még így sem eszik értékelhető mennyiséget.
Hátha a tavasz is besegít majd!

Előzmény: Törölt nick (4337)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.12 0 0 4337

szia, meg volt a műtét? ugye jól sikerült?

 

szerintem sem átvágás ez, csak egy kis trükk :)

 

amúgy is az első két évben mindig jól jön egy kis fortély a viták, hisztik leszerelésére, legalábbis az én lányomnál a dackorszakos műsorok ellen mindig a figyelelmelterelés jött be. persze minden gyerkőc más.

azért is jó volt igy elválasztani, mert nyugodtan engedhettem a cicihez bújni, melléfeküdni, nem volt követelődzés, szomorkodás, valahogy másképp jött az ki, higy azért nem kap tejcsit mert nincs, minthogy azért mert nem adok.

 

az eszegetésről az jutott még eszembe, hogy olyan történeteket mesélj neki esténként, ami arról a helyzetről szól, amiben ő van, és persze tálalva a megoldást :)

 

pl a mackójáról/kutyusáról/akármijéről aki át szeretné úszni a folyót, de csak akkor lesz elég erős, ha sokat eszik és persze sok gyümölcsöt meg zöldséget :) meg ilyenek....

biztos találsz sokkal jobb példát, ami a kedvenc játékfiguráival mehet, az én lányom tündér és mátyás király fan volt, minden ételt megevett ami mátyáskirályleves volt, vagy feketeseregkrém, vagy tündérleves :) az édességek futottak mézes-micimackós néven, de azokat érdekes nem kellett tukmálni....

 

vagy esetleg minden evés előtt együtt megetetni akedvenc babáját/maciját, utána meg együtt enni ugyanazt, ill a gyerekkel sokat enni családban, ne ő egyen egyedül.

még talán kicsit kicsi rá, de mi kaptunk egy bellabalerina nevű dvd-t amiben kislányok  ugribugriznak balett cimszó alatt és azt éneklik, hogy minden nap sok gyümi-ződséget kell enni, nálunk az is hatott :)

 

ha érdekel és nincs meg, ha torrenteztek felteszem valahova.

Előzmény: korall1 (4334)
Babola_ Creative Commons License 2010.04.03 0 0 4336
Igaz, nekem is elmúlt már két éves a kisfiam, amikor abbahagytuk a szopit, de elmondom, hogy volt, hátha segít egyik-másik gondolat. Abban más volt a helyzetünk, hogy nem kellett siettetni az elválasztást, végülis ő választotta el magát, de én megszabtam bizonyos kereteket. Tehát pl. nem lehetett akármikor és akárhol szopizni. Ebben nagyon határozott voltam, akármit csinált, pedig ő is egy erős egyéniség. :-) Ezt hamar elfogadta, mert tudta, hogy abban a napszakban, amikor lehet, akkor viszont annyiszor szopizik, ahányszor csak akar. Aztán megfigyeltem, milyen helyzetekben akar szopizni, pl. amikor felébred délután és én a számítógép előtt ülök, így a szokás hatalmát próbáltam csökkenteni, pl. átültem a szőnyegre. Ha ettől függetlenül is kért szopit, kapott. Nagyon-nagyon fokozatosan választotta el magát, hónapokig megmaradt úgy, hogy nem is szopizott minden nap, a végén csak heti 1-2x, míg végül nem kért többször. Nekem ez nagyon pozitív tapasztalat volt.

Még a nemevéssel kapcsolatban is eszembe jutott néhány gondolat. Lehet, hogy a te kislányodnál az egészet a fogzás okozza, és ha azon túlvan, elmúlik az egész, szóval valsz. tényleg nem ez az időszak való nevelésre. :-) De az én kisfiam ugyan nem a szopival kapcsolatban, de néha bepróbálkozik ilyen "ezt nem eszem, csak édességet" típusú sztrájkokkal. Legutóbb én is elbizonytalanodtam, mert sokáig mindenevő volt, aztán hirtelen egyik napról a másikra nem kérte a levest. Én általában evéssel kapcsolatban nem vagyok hajlandó belemenni játszmákba. Ha nem kéred, semmi baj (de tényleg, még csak nem is neheztelek, vagy rosszallom, mert akkor megérzi, hogy harc van), mehetsz játszani/aludni, de nem kapsz helyette mást. Nos, most egy kicsit bizonytalankodtam, nincs-e valami baja, vagy mittudomén... Végül pár nap múlva arra jutottam, hogy ez így nem mehet tovább, és visszaálltam "szigorú anya" üzemmódba, azaz akkor kaphat második fogást, ha megette a levest. Azóta eszi. :-) Az első nap volt még vicces. Előbb boldogan visszament játszani, majd egy óra múlva jött, hogy éhes. Próbált alkudozni, hogy hátha nem a levest kapja, de azt kapta, majd amikor megkóstolta, megállapította, hogy "Hmmm de finom!" - amire egy órával azelőtt fanyalgott, hogy nem szereti. :-D
Előzmény: korall1 (4335)
korall1 Creative Commons License 2010.04.03 0 0 4335
Az igazság az, hogy járunk szoptatási tanácsadóhoz (Dr. K.E.). Annak idején a szopisztrájk miatt kezdtük, most meg visszamentünk a jelenlegi probléma miatt.
Egy hónappal ezelőtt abban maradtunk, hogy várunk egy hónapot, ha ez idő alatt sem lesz látványos javulás az evésében, elmegyek vele pszichológushoz.
Valóban lehet, hogy érzi rajtam a sürgetést vagy egyéb problémáimat.

Nálunk a szopik normál esetben alváshoz kapcsolódnak. Ha nem fáradt és nincs rossz kedve, nem is kér cicit az alvások között. Legfeljebb megnézi, hogy megvannak-e még, ad rájuk egy puszit és megy dolgára vagy bevonja őket a játékába. Viszont ha fáradt vagy rossz kedvű, még az imádott cumijait is méterekre dobja, hagyjam én békén velük, inkább adjam a cicit. Esélytelen, hogy ilyenkor más kaját elfogadjon.
Az is érdekes, hogy ha úton vagyunk alvás- és szopiidőben, minden további nélkül elalszik, esetleg egy kicsit dünnyög, nem jelzi, hogy cicire lenne szüksége.

Kérdezted, hogy mennyi időnk van az elválasztásra.
Hát, csak tőlünk függ, orvosilag húzhatjuk még. Igaz, az amit 2 éve egy műtéttel megoldottak volna, most már hármat igényel, ezért nem akarom én a végtelenségig húzni. Viszont rettenetesen bánt a lelkiismeret a kislányom miatt, önzőnek érzem magam, hogy egy fránya műtét (és persze a mérhetetlen fáradtságom miatt) miatt le szeretném szoktatni. Mint mondtam, imádok szoptatni, ráadásul ezt a "nagy" lányt már teljesem más érzés karba venni, mint kicsi önmagát. Itt már szopi közben is van játék, viccelődés, nemcsak a táplálkozásról szól a dolog. Számtalanszor előfordul, hogy leugrik a ciciről, csak azért, hogy rám mosolyoghasson, vágjon egy grimaszt vagy adjon egy puszit, aztán ott folytatja, ahol abbahagyta. Ennél jobb érzést el sem tudok képzelni. :-)
Egyébként jövő csütörtökön lesz egy nem várt műtétem, amit pont emiatt megcsinálnak helyi érzéstelenítésben. Hát, nem kicsit vagyok ideges... Lehet, hogy ezt is érzi.

Szállóhó ötlete egyébként számomra nem átvágás, legfeljebb füllentés. Szerintem ezer olyan szituáció lehet az életben, amikor nem lehet nyíltan elmondani nekik mindent.
Mondja ezt egy elsőgyerekes tapasztalatlan anya.

Előzmény: pzita (4332)
korall1 Creative Commons License 2010.04.03 0 0 4334
Szia!
Köszi, hogy leírtad!
Ez alapján lehet, hogy még várunk (annyira mindegy, hogy másfél vagy 2 évet csúsznak a műtétek), és én is így fogom majd csinálni. Azt tudom, hogy az "elromlott" jelentését még nem érti, mások javaslatára próbálkoztam már nála ezzel, de csak az jött le neki belőle, hogy nem akarok cicit adni neki.

Voltak olyanok is (pl. egy ismerős védőnő), aki a hirtelen, teljes megvonást javasolta, azt mondták, hogy legfeljebb pár napig sír majd, utána elfelejti. De én ezt annyira kegyetlen módszernek tartom, hogy nem lennék képes végrehajtani. Meg persze lelki beteget sem szeretnék csinálni a gyerekemből.
Persze lehet, hogy inkább én betegednék bele...
Előzmény: Törölt nick (4331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!