Keresés

Részletes keresés

Városjáró_Blog Creative Commons License 2018.01.15 0 0 8951

Gondoltam, kulturális ajánlok egyet :)

 

Ma már ez a topik is egy szép emlékű zárványhely csupán, mely a FB térhódításának egyik tematikus "vesztese" lett. Ott mennek ma már az efféle - szétaprózott, de kétségtelenül jobban körbeküldözgethető - hírek, ajánlók, kampányok és szavaztatások.

Előzmény: Goldman Emma (8950)
Goldman Emma Creative Commons License 2018.01.15 0 0 8950

Köszönöm, hogy megtörted a csendet. :-))

 

Hahó, emberek!!!

Ha valaki még szeretne beszélgetni a közelgő bulinegyed-népszavazásról, itt is lehet ám.

Előzmény: Városjáró_Blog (8949)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2018.01.15 0 0 8949
Goldman Emma Creative Commons License 2016.10.05 0 0 8948

Ez az egész kerület már csak a gerillaakciók miatt működik, úgy veszem észre. Figyeld meg, miféle polgári kooperációk alakulnak ki a gázvezeték-csere sújtotta utcákban!

 

Előzmény: Lamneta (8947)
Lamneta Creative Commons License 2016.10.05 0 0 8947

Valami gerillaakció lehetett, mert az oszlop kint maradt :)

Előzmény: Goldman Emma (8946)
Goldman Emma Creative Commons License 2016.10.04 0 0 8946

Leszedték? :-)

Előzmény: Lamneta (8945)
Lamneta Creative Commons License 2016.09.15 0 0 8945

De! 2 év kellett ahhoz, hogy leszedjék a felesleges egyirányú utca táblát a kiskörút torkolatból. Ez is valami :)

Előzmény: djz (8944)
djz Creative Commons License 2016.09.14 0 0 8944

Mindenki elköltözött? Vagy nincs miről beszélni?

Lamneta Creative Commons License 2014.07.04 0 0 8940
Goldman Emma Creative Commons License 2014.07.02 0 0 8939

Ez a burkolat tényleg megdöbbentő. Bontottan vették valami közfürdőből?

Előzmény: Lamneta (8938)
Lamneta Creative Commons License 2014.07.02 0 0 8938

Oké! Bár azóta magyarósiék kijöttek egy fotós poszttal. (Amin persze nem minden szerepel, azok közül amikről én írtam, de azért a eligazodást segíti).

 

http://varosban.blog.hu/2014/07/01/atadtak_a_madach_teret_majdnem_jo_lett

Előzmény: Goldman Emma (8937)
Goldman Emma Creative Commons License 2014.07.01 0 0 8937

Lőjél, én pedig megnézem, amint tudom.

Előzmény: Lamneta (8935)
Goldman Emma Creative Commons License 2014.07.01 0 0 8936

Meg a két év közügyektől való eltiltás.

Előzmény: Krampulák (8933)
Lamneta Creative Commons License 2014.07.01 0 0 8935

Meglehetősen csendesen, de asszem átadták a Madách teret. Legalábbis már kordon nem állja útját a népnek. Kipucolták a teret, az igaz. Meg kapott fákat is. Más tészta, hogy a zöldterülete nem igazán hasznos zöld, inkább amolyan vizuális effekt. Főleg a végeken kialakított rámpás fűmező. Azon heverni tuti nem lesz érdemes. De akkor minek van? A szemnek? Ahhoz képest elég cifra, hogy pünkt a közepibe rakták be különböző közműcégek aknafedeleit. Közműves tereptárgyból amúgy sincs hiány a téren. Legalább öt ilyen-olyan műanyagdoboz állja útját az árkádok felül érkezőknek jobbra is balra is. És fedlapokból is van vagy egy tucatnyi. Mondjuk szerencs, hogy egyik se olyan mint a másik - de legalábbis a párjától tuti különböző mintázatú. Biztos nem volt 10 egyforma... A kör alakú darabok kőlapba illesztését persze itt sem sikerült hézag- és szögletmentesen megoldani, még ha az öntöttkavicsos és a sziloplasztos kitöltetés csúcsra is lett járatva. De legalább tudjuk általuk, hogy merre is járunk. Nem úgy az autósok. A tér ugyanis a kiskörúti úttest felől "Minkét irányból behajtani tilos - kivéve kerékpár" táblával védett, ám a káoszosítás érdekében azért lefúrtak egy "Egyirányú forgalmi út" táblát is az előbb említettől négy lépésnyire, kb a néhai parkoló határának vonalába. Vagyis ha van autó amelyik mondjuk a kiskörutat és a teret elválasztó járdán születik, az mégiscsak áthajthat a téren, hogy aztán az Asbóth utcánál kaphassa el a fakabát, hiszen oda is kitettek egy "Minkét irányból behajtani tilost". 
Kukából sincs hiány. Kár hogy mindet valamely gyalogos áramlás útjába tették. Nem a falak mellé, nem az árkádok oszlopainak tövébe. Nem. Pont bele valamely útirányba. Mintha egyébként nem találna rá a célközönség. Igaz ez a semmivel se passzoló - életveszélyes sarkokkal és élekkel ellátott - bringatámaszokra is, amiket szintén sikerült egy jótékonyan útban álló ivókút mögé betenni (amiből persze kihagyták a kutyaitató funkciót), hogy a zebráktól érkezőknek még véletlenül se sikerüljön egyenes vonalban, vagy legalább könnyed irányterelődéssel továbbhaladniuk az immáron gyalogosbaráttá tett téren. 
Pozitív viszont, hogy megmenekülhetett másodjára is a "védett ipari műemléknek számító" Vendéglátó múzeum kezelésében(?) lévő múltszázadi hirdetőoszlop - igaz, betört alsó üvegtáblájának cseréje meghaladhatta a projekt költségkeretét, mert ott rútul benne továbbra is szegény.

Képeket nem lőttem - ha lövök, folytatom a kritikai eszmefuttatást. Mert persze örül az én kicsi szívem, csak hát ami buhera az azért mégiscsak buhera.

Lamneta Creative Commons License 2014.07.01 0 0 8934

:)

Előzmény: Krampulák (8933)
Krampulák Creative Commons License 2014.07.01 0 0 8933

Hunvaldilag ne is reménykedj. Levonta őt a konzekvencia:

 

http://hvg.hu/itthon/20140701_hunvald_visszalepett

Előzmény: Lamneta (8931)
Goldman Emma Creative Commons License 2014.07.01 0 0 8932

A Király utcai boltok a csipsz/sör vonalon működnek, a körúti Sparokban szégyenletes a kínálat, a Szentkirályi sarkáig még sosem kutyagoltam el cekkerrel, de a Corvin igazoltan rohadt messze van. Ennyit a fjordokról.

Hunvalddal meg ne bosszants, kérlek.

 

Előzmény: Lamneta (8931)
Lamneta Creative Commons License 2014.07.01 0 0 8931

Urániával szemközti TESCO, vagy a szomszédsági SPAR. Netán a körúti SPAR-ok valamelyike. Esetleg valamelyik Király utcai ABC/CBA/Lidl/Coop? Jó-jó, egyik se piac. Na de ez se volt az már vagy 25 éve...

 

A Csarnokünnep nevű rendezvényt egyébként én sem értettem. Na de majd jön megint Hunvald és megint minden szép és jó lesz :))))

Előzmény: Goldman Emma (8930)
Goldman Emma Creative Commons License 2014.07.01 0 0 8930

Gyerekek,

tud valaki valamit a csarnok sorsáról? Másfél hónapja bezárták, azóta egy szalmaszálat nem raktak keresztbe benne, láthatóan szó sincs bármiféle felújításról. A Spar-dolgozókat átirányították más üzletekbe, világos, hogy évekig nem lesz itt semmi árusítás.

Ami enyhén szólva necces onnan nézve, hogy itt, a Belső-Erzsébetvárosban már minden közért átállt- a romkocsmák népének kiszolgálására, csipszen és sörön kívül nem nagyon lehet kapni semmit. A legközelebbi normális bevásárlóhely a Damjanich utcai Spar, de az ide mégiscsak négy trolimegálló. Mégis, hogy a fenébe lesz ez éveken át??!! A kiváló Erzsébetváros című újság egy szót sem ír az egészről, a Csarnokünnep című érthetetlen rendezvényről is úgy sikerült hírt adniuk, hogy csak a lényeg nem derült ki belőle: mi a nyavalya lesz a csarnokkal. A gutaütés kerülget.

 

Lamneta Creative Commons License 2014.01.26 0 0 8929

Pedig az egész piac kitelepülhetne a csarnok elé az aszfaltra. Tán még egy sávnyi forgalom is elférne mellette.

Előzmény: Goldman Emma (8928)
Goldman Emma Creative Commons License 2014.01.25 0 0 8928

Eredményekben gazdag új évet kívánok mindenkinek. Ide is beteszem a legfrissebb hírt:

 

Olyan már a Klauzál téri csarnok, mint egy kísértetkastély, kitették az ócskást, a péket, a büfét, a savanyúst, mindent. Pár napja a szervült zöldségesbódékat is elköltöztették. Itt a magyarázat:

 

http://nepszava.hu/cikk/1008944-kesik-a-klauzal-teri-csarnok-felujitasa

 

Az, mondjuk, szellemes, hogy a zöldséges menjen a Garayra. Meg, gondolom, a Klauzál téri lakó is.

 

De ha már itt tartunk, megkerestem az ócskás dicséretét zengő opuszt:

 

http://nol.hu/megmondok/kosaj/archiv-6642

lafal Creative Commons License 2013.08.23 0 0 8927

Szervusztok!

 

Nagy igyekezettel próbálok régi, 1968 elötti képet találni a Damjanich utca 48. számú házról, de eddig nem sikerült. Hálás lennék, ha valaki, akinek van, küldene. Itt régen tanoncotton volt.

Vaszon Vaszonovna Creative Commons License 2013.08.13 0 0 8926

Sziasztok, ismeri valaki a Magonc óvodát, esetleg más óvodát a kerületben?

 

djz Creative Commons License 2013.04.08 0 0 8925

Ezúton szeretnék gratulálni annak az illetékesnek, aki úgy szervezte meg a Marek József utcai járdaszegélyátalakítási munkálatokat, hogy a páros oldalt (a Bethlen G. utcától a Dózsa György útig) teljesen lezárták, a páratlant részlegesen. Nem tudom, hány parkolóhely esett ki, de szemlátomást hiányzik a környékről. Több hete tart a dolog. (Március 15.-én is ott álltak már a behavazott munkagépek.)

Kilroy Creative Commons License 2013.03.20 0 0 8924

Tényleg jó rég nem írt ide senki. Így aztán én se, mert nem volt mire, öncélúan meg nem floodolok :-)

Sajnos nemigen tudok segíteni. Azért az kicsit meglep, hogy a neten is csak egy dokiról van infó.

Előzmény: Goldman Emma (8923)
Goldman Emma Creative Commons License 2013.03.20 0 0 8923

Na, jó régen nem járt erre senki.

Kérdés: van-e háziorvos, akit ajánlanátok, alapvetően Nagykörúton belül, esetleg azon kicsit kiívül? Elhoznám a kártyámat a mostani szakembertől, de megdöbbenésemre senkiről semmit nem találok a neten. Pontosabban: az egy szem Gergely Györgyről (Csengery utca) volt egy kedvező vélemény a hálón. Valaki ismeri esetleg? Köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.04 0 0 8922

Szisztok!Ha van vkinek felesleges női cipője (jelenleg ahol dolizok máltainál ebböl van kevés)akkor azt ne dobja ki hanem adja nekem én elszállitom a szeretet szolgálathoz,köszönöm.

címem: szilay44@hotmail.com :)

 

Krampulák Creative Commons License 2012.02.15 0 0 8921
anjelica Creative Commons License 2012.01.03 0 0 8920

Ki a tulajdonosa a volt Európa és Hunnia moziknak?

 

Mert mindkettőt roppant gyorsan értékesítették, vmelyik nap a Hunniát verték szét :-( Kár, hogy nem jegelték ezeket pár évre, mert változhat a tendencia a mozizást illetően.

 

anjelica Creative Commons License 2011.12.17 0 0 8916

Már Gált is kiengedték: http://index.hu/belfold/2011/12/16/hunvald-ugy_megszuntettek_gal_gyorgy_elozetes_letartoztatasat/

 

Szép ez, sehol egy szó sem a zsidónegyedbeli bontásokról, amiért őket feljelentették. Köze sincs a 2 ügynek egymáshoz. Mert ugye városjáró haverjai, Ughy Attiláék is sárosak lennének:-/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!