Keresés

Részletes keresés

picur Creative Commons License 2002.07.19 0 0 74
"amiért mi mentünk Erdélybe 90-ben
amiért az erdélyiek jöttek idén.
"

Meselj, milyen szabadsagert kellett tuntetni iden? Plane az erdelyieknek.

Előzmény: magyarpolgar (42)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.07.19 0 0 73
Az a topik 30 akárhány hozzászólásos.

Kérjük meg a moderátotokat vonják össze a kettőt.

Előzmény: gárfild (70)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.07.19 0 0 72
azt hittem még írsz valamit addig amire reagálnék..
:) de nem baj amit mondtam megmondtam a topikot felhozom hátha sokan véleménnyel lesznek.

Főleg (67)-re.

Előzmény: Laskafülü Tóbiás (69)
gárfild Creative Commons License 2002.07.19 0 0 70
Ajánlom mindenki szives figyelmébe a Toller kekeckedik topicom,ami régebbi mint ez.Mért nem odairtok?
Laskafülü Tóbiás Creative Commons License 2002.07.19 0 0 69
Nah en csak hetfon, mivel most hetvegen nem jutok netkozelbe..:(
Bye
Előzmény: magyarpolgar (68)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.07.19 0 0 68
most mennem kell majd este felhozom a topikot ha sűllyed :)

sajnálnám :(

Előzmény: magyarpolgar (67)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.07.19 0 0 67
Az én véleményem a köv. egész ügynöktörvényről:

A III/3 as ügyosztály arra volt hivatott, hogy egyszerű magyar állampolgárokat figyeljen meg politikai megbízhatósági szempontból. Ha valaki egy csöppet megbízhatatlan volt már mehetett jóesetben a munkahelyéről rosszesetben megveretni magát és börtönbe. Családokat tettek tönkre, vitték el a családfenntartót, szegénységbe taszítva a családot, családokat telepítettek ki a pusztába a semmibe.
Emberek nem mehettek egyetemre, nem tanulhattak, nem lehettek életkilátásaik pusztán azért mert valami nem tetszett nekik. A saját apám is érintve volt. (még 1980(!) ban is jártak hozzá az államvédelmisek de ez hosszú történet) sok mindent 10szer nehezebben ért el az életben mint mások ha egyáltalán elérte. Másrészt ez a hálózat koncepciók alapján is dolgozott. Tehát sok olyan ember is áldozatául esett akire csak vki haragudott. Harmadrészt megzsaroltak embereket akik a családjukért, a megélhetésért kénytelenek voltak igent mondani. (apámat is többször megpróbálták beszervezni - sikertelenül)

Szóval bárki akinek köze volt e szervezethez, aki a kommunista szovjet diktatúrának dolgozott a magyar nemzet ellen (kivéve akinek szerencsétlenül nem volt más választása (ez sem mindig igaz de nincs jogom megítélni))
szóval az az ember húzza meg magát és ne vállaljon közéleti szerepet menjen kapálni a kiskertjébe és kussoljon.

Nos ennek a vizsgálóbizottságnak feladata lenne kideríteni, hogy Medgyessynek mennyire volt köze a III/3-hoz. Megjegyzem elég nagy átjárás volt az egyes ügyosztályok között. Ezt nem én mondom hanem egy volt III/2-es ügynök nyilatkozta.

Mert ha köze van akkor nem lehet erkölcsileg MO. miniszterelnöke. Ha ezt az mszp-nek az a fő feladata hogy eltussolja az ügyet akkor nagyon sajnálom az erkölcstelen hatalomvágyukat.

Azokat az embereket - állampolgárokat is nagyon sajnálom akiknek ez csak egy "ügy amivel nem kellene már foglalkozni".

Sajnos Magyarország erre az erkölcsi szintre sűllyedt. A történelem és a lelkiismeret elől nem lehet elmenekülni még akkor sem ha nem érintett az ember. Én szeretnék a történelmére a becsületére büszke Magyarországot. És nem azt a mostanit ahol csak az számít hány autód van meg milyen vállalkozásod. Meg mennyi pénzed a bankban. Sajnos ebben az irányban visz tovább a liberális gazdaságpolitika, a globalizáció, a fogyasztás és sajnos az EU is.

Előzmény: Laskafülü Tóbiás (64)
Laskafülü Tóbiás Creative Commons License 2002.07.19 0 0 66
Kihagynal az igenytelen hozzaszolasaidbol? Kosssz....
Előzmény: Törölt nick (65)
Laskafülü Tóbiás Creative Commons License 2002.07.19 0 0 64
Persze, vegul is ez az erdeke, hogy tussoljon.
Egy masik bizottsagban, ami esetleg a masik oldal valamely ugyet vizsgalja, ott a masik oldal kepviseloje fogja minden aron akadalyozni a munkat. Ez igy van, miota vilag a vilag es Gibraltar Angliae.:)
Előzmény: magyarpolgar (63)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.07.19 0 0 63
inkább most lesz aktuális.
Most álltak csak fel és még érdemi munkát nem nagyon végeztek.

És azt kell mondanom az mszp el akarja tussolni a dolgokat Toller Lacikát használva.

Eddig maximálisan jól működött Toller, ugyanis a bizottság semmilyen érdemi munkát nem végzett eddig.

Előzmény: Laskafülü Tóbiás (58)
Laskafülü Tóbiás Creative Commons License 2002.07.19 0 0 62
Akkor ebben a reszben tevedtem. Igazad van.
Hiaba, en sem tudhatok mindent..:))))
Szoval a bizottsagok.
Kisse tavolinak es kodosnek ertekelheti az atlag magyar ember barmifele bizottsag munkajat, mivel eleg keves infot szivarogtatnak ki, a hattermunkarol meg egyenesen semmit. Eppen ezert nem hiszem, hogy tudnank 1ertelmu velemenyt alkotni ez ugyben, pedig en is szivesen megtudnek egyket zaftosabb dolgot.
Előzmény: magyarpolgar (61)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.07.19 0 0 61
csak mert mindkét jogrend része, de ugye főleg szlovákiában a felvidéken élnek magyarok.

info

Előzmény: Laskafülü Tóbiás (56)
Laskafülü Tóbiás Creative Commons License 2002.07.19 0 0 60
Kis baratom, ez dicseretes, de nem tudom, hogyan jon ez most ide?
En nem vedtem a Benes dekretumokat, csak kozoltem nehany infot.
Ha az eszetlen tamadasaidon kivul mashogy nem tudsz beszelni, akkor inkabb igyal.
Magyarpolgarral egeszen kulturalt hangnemben tudunk targyalni..veled miert nem lehet?
Előzmény: Törölt nick (59)
Laskafülü Tóbiás Creative Commons License 2002.07.19 0 0 58
Nincs igazabol velemeny, mert aki nem kepviselo, az nem igazan rendelkezik pontosabb informaciokkal a bizottsagok mukodeserol. Eppen ezert kisse idejetmultnak erzem a topik temajat.
Előzmény: magyarpolgar (57)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.07.19 0 0 57
mellesleg azt nem értem miért ment el így a topik.

Konkrétan a vizsgálóbizottságok munkájáról ahogy a topiknyitóban írtam nincs vélemény?

Laskafülü Tóbiás Creative Commons License 2002.07.19 0 0 56
Valami ujabbat. Ezt mar olvastam. Mi a problemad?
Előzmény: magyarpolgar (55)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.07.19 0 0 55
Előzmény: Laskafülü Tóbiás (54)
Laskafülü Tóbiás Creative Commons License 2002.07.19 0 0 54
Az igaz, hogy a szlovakokat jobban erintette a dolog, de ne felejtsuk el, hogy a dekretumok meghozatalakor es vegrehajtasakor Csehszlovakiarol es annak fovarosarol Pragarol beszelunk. Tudtommal jelenleg is mar csak a cseh jogrend resze.
Laskafülü Tóbiás Creative Commons License 2002.07.19 0 0 53
Akkor mindenki el van tevedve, mert a nemetek es Viktor is a pragai vezetesen kert mindent szamon.
Előzmény: magyarpolgar (52)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.07.19 0 0 52
azok a szlovákok voltak nem a csehek
Előzmény: Laskafülü Tóbiás (51)
Laskafülü Tóbiás Creative Commons License 2002.07.19 0 0 51
Ah ertem.

Szoval akkortajt meg elt benne a liberalis ertekrend es az internacionalizmus.
Kesobb radobbent, hogy ez nem tul jo poen, mert ezzel nem fog a hatalom kozelebe jutni ezert gyorsan rantott a koponyegen es azonnal atesett a jobboldalra. Csunyan a csehek pofajaba koptunk, nem is olyan regen, az oreg Benes kapcsan..:)))
Enyjeee

Előzmény: magyarpolgar (49)
Laskafülü Tóbiás Creative Commons License 2002.07.19 0 0 50
Igen komam, 27 eves vagyok, de megeshet, hogy 56-ban a tomegbe lottem, sot 68-ban bevonultam Pragaba is. Kibaszottnagykommunista3/3-as ugynok is vagyok..na ne rohogtess..:))))
Előzmény: Törölt nick (48)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.07.19 0 0 49
a demokráciáért ment tüntetni.
Az országfüggetlen.

És akkor magyar érdek volt az is, hogy a szomszéd államokban is meginduljon a változás, különben egyedül megint levertek volna minket.

Előzmény: Laskafülü Tóbiás (46)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.07.19 0 0 47
Prága a csehek fővárosa volt akkor is.
(nem politikailag) a csehekkel pedig nagyon baráti volt a viszony (nem a szlovákokkal.)

Amit írtam az valóban csúsztatásnak tűnt, nem akartam összemosni. bocs

Előzmény: Laskafülü Tóbiás (44)
Laskafülü Tóbiás Creative Commons License 2002.07.19 0 0 46
Nem a magyar erdekekert ment tunteni.
Előzmény: Laskafülü Tóbiás (45)
Laskafülü Tóbiás Creative Commons License 2002.07.19 0 0 45
Es Pragaban mennyi magyar lakik? :) CSUUUUUSZTATAS....az nagyon megy
Előzmény: magyarpolgar (43)
Laskafülü Tóbiás Creative Commons License 2002.07.19 0 0 44
"amiért mi mentünk Erdélybe 90-ben
amiért az erdélyiek jöttek idén."

Megint csusztatas. Praga akkor Csehszlovakia fovarosa volt. Mi kozunk hozzajuk?

Előzmény: magyarpolgar (42)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.07.19 0 0 43
..idegen államba ahol ugyanolyan magyarok laknak mint Te vagy én
Előzmény: Laskafülü Tóbiás (41)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.07.19 0 0 42
amiért mi mentünk Erdélybe 90-ben
amiért az erdélyiek jöttek idén.
Előzmény: Laskafülü Tóbiás (40)
Laskafülü Tóbiás Creative Commons License 2002.07.19 0 0 41
Ha itthon tuntet es ezert zarja dutyiba, oks. Idegen allamban tunteni siman felforgatasnak szamit. Ugyhogy ne gyere nekem ezzel, nem veszem be.
Ennyire nem lehet semmibe venni a nemzetkozi jogot. Dajcs tudhatta volna, ha mar olyan okos es kimuvelt emberfo(lenne).
Előzmény: Laskafülü Tóbiás (40)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!