Keresés

Részletes keresés

satine Creative Commons License 2003.12.17 0 0 74
Jó. Eldőlt.
Sok sikert kívánok,
nem leszek ellendrukker,
és kívánom, hogy helyre tegye a magyar válogatottat,
nagyon remélem, hogy nektek lesz igazatok, és M. sikerre vezeti az országot,
és nagyon remélem, hogy akkor, akkor még elnézést kérhetek mindenkitől!
Abban biztos vagyok, hogy soha nem ellendrukkerként leszünk a pályán,
és ettől kezdve nem az foglalkoztat, ki a kapitány,
hiszen eldőlt, pont,
hanem - a magam részéről - a legjobb eredményekért fogok szurkolni.
pityim palko Creative Commons License 2003.12.14 0 0 73
Eldölt. Ő lett a kapitány.
VIOLA_ Creative Commons License 2003.12.14 0 0 72
Elképzelhető, hogy azok a megmaradt emlékeim mondatják, amikor ő még a pályán bizonyított, mindenesetre ezúttal egy hullámhosszon vagyok az MLSZ-szel. Tehát: Lothar, wilkomme in Ungarn!
Lehet majd élcelődni a híren, a néhány szokott jóindulattal bíró arc gyaníthatóan megkísérli ezt. Az valszeg részletkérdés lesz náluk, hogy
1. Matthäus a német foci csúcsán válhatott kiemelkedő játékossá
2. nemcsak védőként jeleskedett, még előttem van, ahogy a pályafutása végén is milyen lendületesen tört előre
3. ami nekünk fontos szempont lehet: A Partizannal úgy nyitott nemzetközileg, hogy a Newcastle-vel szemben jutottak tovább!
A válogatottsági csúcsával ugyancsak nem szorul a védelmemre, avagy nem gyengíti azt a tételt, hogy a szakmában kétségtelenül újonc Matthäus a nevén kívül mást is hozhat Mo-ra, illetve az országnak. A hír maga egy helyzeti előny; lám, nem fogadjuk el a /különösképp a válogatottunk körül/ kitalakult szitut.
A főnökösdiről csak annyit: egyáltalán nem mindegy az, hogy mint beosztott felnézel-e rá és az egyéniségére, vagy pedig csak szimplán "beugat" és szigorúan bánik veled. Ez azesetben különösen érvényes, amikor egy kiküldetésen veszel részt, ahonnét tudod, hogy visszatérsz, történhet veled ott bármi. Hát pont ebből van elegünk! Abból, hogy egyáltalán felmerülhet bárkiről is, hogy nem teszi oda magát kellően a címeres mezben, utalva itt mindjárt egy burkolt kis nyilatkozatra a kinti lett meccs után, miszerint a klubcsapatában fontos feladatok /.../ várják.
Szerintem ha egy Anglia meglépi azt, hogy külföldről hozzon szöv.kapot, ezügyben nekünk abszolút felesleges egy percig is magyarázkodnunk.

Ami LM itteni munkáját illeti, alighanem Gellei is korrekt felkészülési terveket készített a munkája során. Egy Európa-szerte elismert játékoslegenda érkeztével azonban nem feltételezhető a klubvezetőinkről, hogy csak úgy kereszbe tesznek a megkezdett útján.

Összegezve, ezzel még semmivel nem tartunk előrébb, akár belátható időn belül ilyenkor mindig. Először a csapatnak kell visszaszerezni a szurkolókat, egyáltalán a lelkesebbik rétegből. Ez megfelelő alany hiányában vágyálom kategória marad. Matthäus nyilván nem akarja teljesen felforgatni a csapatot, illetve a jegyzett bajnokságban nyomuló pár légiósunkkal kapcs.ban fix, hogy képben van. Ez az ember márpedig az ott játszók nagyrészével szót ért. Ezt, no és a felmerült egy-két jelöltnél éppenhogy nem meglévő tiszta lapot kell nekünk belátni és megadni, tudva azt, hogy az alapok hiányát ezzel távolról sem kerültük meg.

Chip-TFF Creative Commons License 2003.12.13 0 0 70
Szerintem nalunk is ezt fogja muvelni. Foleg amikor majd marketing miatt betolnak valami Lipcsei felet a valogatottba es neki azzal kell majd dolgoznia. Jo kis balhek lesznek...
Előzmény: EBah (64)
EBah Creative Commons License 2003.12.13 0 0 69
Olyan érzésem van, mint amikor Varga Zoltán Diósgyőrbe jött edzőnek. Ment itt a felhajtás, aztán szépen lassan csődbe ment a csapat... Pedig akkor Temesvárit el sem kellett volna küldeni. Viszont mindenki csak Zolikával foglalkozott...
_DREAM_ Creative Commons License 2003.12.13 0 0 68
A Sat1-en is rajta van már a hír, miszerint Matthaus szerződést bontott a Belgrad-ral, és holnap kinevezik. Csak sajnálni tudom szegényt....

Ha Matthaus-t kinevezik, és megbukik, mit fogunk mondani,ki legyen a kapitány???? Hiszen most nagyon divatba jöttek az olyan kijelentések hogy "külföldi edző kell"!????

Dream

Gossard Creative Commons License 2003.12.13 0 0 67
A német RTL teletextjén a "Bams" című német újság értesülésére hivatkozva tényként kezelik, hogy holnap Matthäus-t kinevezik a magyar csapat élére.

Egyrészt izgalmas fejleménynek tartom, hiszen világ- és európabajnok, már-már legenda.
Másrészt ez még nem jelenti, hogy egyben jó edző is, pl. vmelyik osztrák csapattal tavaly borzalmas évet produkált, és a Partizannal sem brilírozott, igaz, legalább bejutottak a CL-be.

A Mezey pedig egy nagy 0, főleg középszerű, vagy még rosszabb eredményeket ért el magyar csapatokkal az utóbbi években. Lehet azt mondani, h. a feltételek így meg úgy, de azok Mo.-on sehol sem jók, mégis vannak elsők meg lemaradók. A Balaton FC a legjobb aktuális példa arra, hogy kevésből is lehet sokat kihozni. Meg aztán ha olyan nagy a tudása, miért nem jött-jön ki?

suicide_bomber Creative Commons License 2003.12.13 0 0 66
Ha nagyszájú, akkor hadd jöjjön!!!
:)
TOPMAN Creative Commons License 2003.12.13 0 0 65
Szerintem több haszna lehet Mattheus leszerződtetésében.

1. Lehet, hogy egy hosszabb távon komoly csapatot fog épiteni, hiszen tapasztalata "kicsivel" több van, mint a mezeyféléknek. Ez vitathatatlan. Habár mezey focistaként és edzőként is sikeresebb volt nála, igaz? :D

2. Amennyiben mezey nem tudja elviselni a konkurenciát, és a baráti társaság (maffia) lehetetlenné tenné a munkáját és Mattheus szakitana Magyarországgal, akkor kitálalhatná a világ elött a mezeyék piszkos ügyeit. Állitólag Mattheus őszinte szókimondó ember, még bajt hozhatna mezey fejére amit én nem bánnék! :)

EBah Creative Commons License 2003.12.13 0 0 64
kicsit szar angol, de a lényeg nem az:

[20:56] hi! where are you from
[20:56] ?
[20:56] Serbia
[20:57] Belgrdae
[20:57] than i think you know better matthaus than me
[20:57] whats wrong with him?
[20:58] he is coach that wants great discipline
[20:58] but he isn`t that good in tactics
[20:58] attacking, defending??
[20:58] you will be many times supriced with his moves
[20:58] DEFENDING
[20:58] pff, and what about his personality
[20:58] Well,we scored only 3 goals in CL
[20:59] I willtell you why he is your coach
[20:59] he camed here and almost first thing he done
[20:59] he found women here
[20:59] and they got married last week
[20:59] she is Serbian girl
[20:59] but lives in Hungary
[20:59] yes i know it
[21:00] and that`s why he went there
[21:00] he is superstar
[21:00] and he will always have big atention on him
[21:00] but as coach he like to miss practise
[21:00] ???
[21:00] really?
[21:00] because his kidds are in Germany
[21:01] and whole family
[21:01] and he travells much there
[21:01] even our second coach had to lead team on official matches instead of him
[21:01] since he wasn`t here
[21:01] and what do you think what will be Matthaus first move as Hungary Nat Coach?
[21:02] well..
[21:02] first he is going to do is to say that you need much more discipline in your national team
[21:02] One thing is sure here
[21:03] he doesn`t know your football players at all
[21:03] well,maybe few
[21:03] yes it is true
[21:03] so firt he`s gonna need time to get know them
[21:03] and that can couse many troubles like here in Partizan
[21:03] he changed many players position in team
[21:03] pfff
[21:04] and one player that always was central defender
[21:04] started this season as first attacker !!!!????
[21:04] ??
[21:04] heh
[21:04] and that`s not only example
[21:04] he will try many players
[21:05] like he did in Belggrade
[21:05] but i think it is not bad to ask for much more discipline , especially in hungary
[21:05] am i right?
[21:05] and he can lose some valueable players in that transactions
[21:05] hmm
[21:05] no
[21:05] we were without discipline either
[21:05] and he get that German discipline here
[21:05] but I think that he isn`t that good in tactics
[21:06] not good news...
[21:06] we`ll see
[21:06] I hope that you will improve your play
[21:06] but I doubt...:((
[21:06] in hungary, most hungarian people see it a good choice
[21:07] he is alway occupied with journalist
[21:07] better than pick a hungarian coach
[21:07] occupied with journalist
[21:07] ?
[21:07] first thing we all saw that he likes
[21:07] is night life
[21:07] ?????
[21:07] REALLY??
[21:07] he likes to go to best clubes in every city he lives
[21:08] and that night life have big effect on him
[21:08] all newspapers will be full of his pictures
[21:08] ??
[21:08] in hungary ... will be the same
[21:08] it is a great sensation
[21:09] yes
[21:09] to pick a foreign coach
[21:09] it was here like bobm exploted when he waas named as Partizan coach
[21:09] but what can I tell you about him..
[21:09] :((
[21:09] when he was coach of Rapid Wien
[21:09] he was fired
[21:09] because bad results
[21:10] and?
[21:10] then he camed to Partizan
[21:11] but it was more makreting move
[21:11] then he was really named as great coach
[21:11] he brought with him so many sponsor contracts
[21:11] hmm
[21:11] so Partizan had big profit then
[21:12] but results weren`t that good
[21:12] he lost both matches against biggest rival C.Zvezda
[21:12] easily
[21:12] so it is a bad choice...
[21:12] 2:0 and 3:0
[21:13] I think
[21:13] but who knows
[21:13] maybe he learned something here
[21:13] hmm, ok thank you, really useful informations...
[21:13] np
[21:13] in hungary
[21:13] people very dissappointed
[21:13] because of bad results
[21:13] and we
[21:14] waiting Matthaus
[21:14] as a wizard or something
[21:14] we think he is better than any other hungarian coach
[21:14] well, maybe you find bad wizsard for you
[21:14] because of the mentality
[21:14] Germany have really great coaches
[21:15] but they all proved themselfs
[21:15] and I don`t think that Matthaus did something great in his career
[21:15] hmmm we will see
[21:15] yes
[21:15] ok thank you again, and gl, i will be back
[21:16] ok
[21:16] i will search for you in a week or two
[21:16] :)
[21:16] and talk about it...
[21:16] :)
[21:16] ok
[21:16] ty again
[21:16] bye, gl
[21:17] one question
[21:17] yes?
[21:17] may i paste this talking into a hungarian forum?
[21:17] yes,of course
[21:18] ok, bye!
[21:18] bye

_Aki_ Creative Commons License 2003.12.12 0 0 63
Ki legyen az új szövetségi kapitány a nemzetgazdaság szempontjából? :)

Nagyon örülünk neki, ha előrébb viszed az országot, de az itt megspórolható összeg (egy külföldi és egy magyar kapitány bérének a különbsége) az általad említett távlatban szinte semmi. A bér mindig alku tárgya és nem kell besárgulni az irigységtől, mert az eddigi magyar kapitányok sem a töredékért vállalták el a feladatot. Azon lehet vitatkozni, hogy ez a pénz mehetne akár az utánpólásnevelésbe, de ez itt offtopic lenne.

A labdarúgás szempontjából nézve az EB selejtezők után újfent szerencsések voltunk a sorsolásnál. Nem csoda, ha a footballt szeretők most úgy gondolják, hogy az újabb (kis) esélyből egy külföldi szakember nagyobb valószínűséggel csinál majd sikert.

Előzmény: satine (57)
PeTyUs Creative Commons License 2003.12.12 0 0 62
Szerintem nagyon jó választás lenne "Super Lothar". =)

Egyrészt én úgy érzem, hogy amúgy sem túl acélos játékosaink bizony alulmotiváltak, féltik magukat a válogatott meccseken.. mivel többen Németországban fociznak, lehet egy német legenda unszolása jobban hatna rájuk.

Másrészt Matthaus fiatal edző, bizonyítani akar.. mi lenne nagyobb bizonyítás, mint Magyarországot kijuttatni egy vb-re? =) A modern labdarúgásról szerintem mindent tud ilyen pályafutással a háta mögött, meg nem kis edzőegyéniségekkel dolgozott együtt.. (Heynckes, Trapattoni, Beckenbauer, Rehagel, Hitzfeld ennyi Bayern edző jut eszembe =))

Szóval jöjjön, inkább ő kapja a milliókat mint az egymásnak a stafétabotot adogató belterjes magyar edzőgarnitúra legújabb tagja.

Louise Creative Commons License 2003.12.12 0 0 61
Ja, sokan járnak pszichológushoz, aki segit. Itt pont arról van szó, hogy nem át kell látni a magyar munkamorált, hanem éppen át kell lépni rajta. Idegen, idegen, és? A magyarok eddig megbuktak, de a pénzt felvették. Azt hiszem nem a csapattal együtt élni kell, hanem irányitani. Nem Lothar haverral poénkodni, hanem befogni a pofát, és figyelni rá. Nem pajtáskodni kell, hanem dolgozni.
Előzmény: satine (58)
satine Creative Commons License 2003.12.11 0 0 60
Hát, Te aztán nagyon kulturáltan tudsz érvelni,
tudod, amolyan igazi "magyar" módon...
Ezzel a stílussal nem biztos, hogy sikered lesz a M-féléknél... :))
Előzmény: extasee (48)
satine Creative Commons License 2003.12.11 0 0 59
Ó, mert valaki, aki egy dzót sem tud magyarul, esetleg hallott a gulaschról,
majd ismeri a magyar mentalitást, és szót tud érteni velük...
Neked külföldi főnököd van? naponta idegen ynelven tárgyalsz vele, átvetted az idegen munkamorált, idegen tárdalgási stílust? ha igen,
minden elismerésem a tied,
de akkor miért nem mégy külföldre?
Előzmény: extasee (44)
satine Creative Commons License 2003.12.11 0 0 58
Jó. Én például rád szavazok.
Tuti, jobb eredményeket érnél el, mint bárki más,
mert te emberközeli lennél,
együtt élnél egy csapattal, már csak magad miatt is mindent megtennél...
Szólj, ha indulsz, és ha lehet szavazni.

Szerintem egy idegen mindig idegen marad.
Gondoljatok bele, jön egy idegen a családotokba, hogy majd ő megoldja a családi válságot... aha... hm...

Előzmény: extasee (32)
satine Creative Commons License 2003.12.11 0 0 57
Elhiszem,
én is demagóg vagyok,
vállalom.
Szerinted ezért a sz futballért 7 milliót kell valakinek havonta adni?
Aki eddgi magyar páylán még soha a büdös életben semmit nem tett?
Nem élt itt, nem végzett egyetemet, nem tanult, nem fizetett adót - mint mondjuk, te, neked jólesik, hogy perkálod a sok pénzt, és nem kapsz érte semmit???
Nekem nem.
nem értek a focihoz,
de értek sok máshoz,
amivel sokkal előrébb vihetném az országomat, a népemet, és ezzel sokan vagyunk így.
és nem kérek havi 7 milliót, gondolom, te sem...
Így már másképp látod?
Nem baj, ha nem...
Előzmény: Ty Law (29)
Hütte Creative Commons License 2003.12.11 0 0 56
Igazad van, ratapintottal a lenyegre!
A valogatottak jelentös reszevel beszelni is tudna. Ö tudja, hogy mikor, mit lehet elvarni a profi jatekostol. A jatekosok is tudjak, hogy egy Matthäus mit var el tölük.
En nagyon örülnek neki, de egyre inkabb ugy erzem, hogy csak kacsa az egesz.

Annak a magyar edzönek pedig, aki vegül is majd elvallalja, eleg vastag bör lehet majd a kepen.
Ugyanis a szurkolok akarata ellenere elvallalni, mereszseg!

Előzmény: Törölt nick (53)
h3o Creative Commons License 2003.12.11 0 0 55
Amellett, hogy kinyalhatod - ez a minimális stílusbeli elvárásod beszélgetésnél?:) - érdemes rákeresni Carlos Albertora, és akkor látni fogod, hogy egy sor brazil csapatot, és a nigériai válogatottat is irányította már.

,,átlátja a problémákat...'' ez marha jó. És ha átlátja? Négy napos összetartás alatt megoldja? Vagy lecseréli az MLSz-t és a Ligát?

Néger meg majd lesz a keretben. A kedvenced...:)

Előzmény: extasee (50)
FRANKEE Creative Commons License 2003.12.11 0 0 54
A magam részéről Bölöninek örülnék a legjobban. De ha nem ő lesz, akkor inkább a Matthaeus, mint valamelyik a magyar jelöltek közül. Magyar edző esetén 0 esélyt látok az előre lépésre, de az az igazság, hogy igy sem nagyon sokat. Azért ki kellene próbálni, szerintem.

Csak a Zete!

Előzmény: Törölt nick (53)
Louise Creative Commons License 2003.12.11 0 0 52
Hát az biztos, hogy az öreg Lotharral nem lehet majd szivózni. Egyre inkább hajlok arra hogy jöjjön, bár szerintem kacsa a hir. Tényleg egy kivülálló és erös kezű edző kell. Bár egy idegent könnyebb is megbuktatni.
Előzmény: extasee (50)
extasee Creative Commons License 2003.12.11 0 0 51
Teljesen komolytalan volt szerintem a megemlítése!

Valaki csak gondolt egyet...
Meglepődnék ha "konkrét" tárgyalások kezdődnének vele!

Előzmény: Törölt nick (49)
extasee Creative Commons License 2003.12.11 0 0 50
A válogatott élére most magyar szakembert hiba lenne kinevezni!

Felesleges... Gyakorlatilag akkor maradunk megint ott ahol vagyunk (4.-5. kalap)!

Ide most olyan ember kell aki "nem szerelmes" egyik játékosba sem , kívülről látja a dolgokat, átlátja a problémákat a magyar és az európai szint között.
Neve legyen a játékosok előtt!

Azok meg szakadjanak meg azért, hogy felhívják magukra a figyelmet!
Néger nincs a keretben, ez sem lehet probléma!
De azért az eléggé "fura", hogy most bedobtak egy nevet és mindenki ellene fújjog.
Magyar mentalitás a 10millió szövetségi kapitány hazájában!

Így biztos mindenki a teljesítménye miatt fog bekerülni a válogatottba!

Előzmény: h3o (46)
extasee Creative Commons License 2003.12.11 0 0 48
Sz@rok én rád igen magas ivből.Nem hogy még a hülye angyalföldi fejed miatt idegeskedjek... :)
Te kezdted a személyeskedő jellegű beszólással, csak reflektáltam rá("Lotharod")!

A smiley ott volt a végén, nem értem mit nem lehet ezen érteni .

Nekem Katanec is megfelelne, csak Ő nem fog idejönni!
Meg más sem a neves edzői múlttal rendelkezők közül!
Amíg Honduras vonzóbb mint Hungary, addig ne csodálkozzunk!

Előzmény: h3o (45)
_Aki_ Creative Commons License 2003.12.11 0 0 47
Nagy fába vágja a fejszéjét, ha első edzői sikerét itt akarja megszerezni, noha, a magyar labdarúgást felületesen ismerve, illetve a sorsolás tudatában nem tűnhet elérhetetlennek itt felmutatni vmit.

Bármilyen gyengék vagyunk azért a kapitány felelőssége is volt, hogy pótselejtező helyett San Marinot megelőzve csak negyedikek lettünk, miközben a lettek véghezvitték azt, amiről mi már lassan húsz éve legfeljebb csak álmodozhatunk.

Személy szerint most egy külföldi kapitányt látnék szívesen, de ha nem tudnak olyat találni, aki már letett vmit az asztalra, legalább ne olyannal tárgyalnának, aki eddig csak bukott (mert ugye amit eddig csinált még közepesnek sem nevezhető).

h3o Creative Commons License 2003.12.11 0 0 46
Meg nem értem mit kérsz ki, azért a ,,bármely külföldi edzö jobb, mint bármely magyar'' elméleted elég húzós, nem?
h3o Creative Commons License 2003.12.11 0 0 45
Ne fogd vissza magad, tombolj!

Csak ne felejtsd el, hogy Európa körberepülése és a szállodák végigpróbálása, ami a problémád, egy kissé erösebben jelentkezik egy külföldi szövetségi kapitánynál, aki tényleg nem ismeri a játékosokat. Nem?

Előzmény: extasee (44)
extasee Creative Commons License 2003.12.11 0 0 44
"Mert a Lotharod garantálja a kijutást, mi?"

Ezt a szöveget kikérem magamnak és akkor még kibaszott módon visszafogott és nyugodt voltam!

Nekem mindegy, csak ne magyar legyen!

Előzmény: h3o (33)
Tschoerloe Creative Commons License 2003.12.11 0 0 43
Játékosként már letett valamit az 'öreg', de edzőként?
Milyen eredményeket értek el külfüldi edzők magyar klubcsapatoknál? :-{
temes Creative Commons License 2003.12.11 0 0 42
És alighanem Matthäus bácsira is emlékezni fogok:)
Még nem is biztos, hogy ő lesz a következő áldozat
Előzmény: h3o (41)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!