Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

E30Allrad Creative Commons License 2003.11.01 0 0 19
Üdv mindenkinek........Ezen a címen találtok sok érdekességet http://auto.howstuffworks.com/airbag1.htm
Leon_ Creative Commons License 2003.10.24 0 0 18
tcaoe!

Nem tudom segítek-e, nekem Opel Corsával volt olyan balesetem ahol mindkét légzsák nyílt, és övfeszítők is dolgoztak, szerencsére semmi bajom nem lett (kopp-kopp). Én nem éreztem semmi hőt, nem volt horzsolás a kezemen, pedig mindkét kézzel fogtam a kormányt, és nyár volt tehát egy szál pólóban voltam. Fehér füst meg oltári büdös az volt, de ki kellett szellőztetni és kész.

Tudom, hogy hülyeséget kérdezek, de nem volt vmi olyan a zsebében, vagy az ölében az ismerősödnek, amit a légzsák az ingéhez dörgölhetett és az okozta a sérülést?

Előzmény: tcaoe (7)
wazul Creative Commons License 2003.10.24 0 0 17
A biztonsági öv feszítését is pirotek biszbasz csinájja. Lehet, hogy az övfeszítő, vagy az öv a "bűnős"?
Baliszoft Creative Commons License 2003.10.23 0 0 16
maga a zsak nincs meg? szerintem az is nagyjabol tuzallo (azt a kis idot mindenfelekeppen ki kene birnia), pont ezert hogy ne egesse meg az utast.

Sajnos az osszetetel gyartonkent valtozik! Van olyan amelyiben nincs utkozeserzekelo, maga a vegszer olyan erzekeny hogy ha bizonyos razkodas eri eldurran. Szinten modern autokban ilyet mar nem hasznalnak, hanem elektronikus gyujtas van.

Baliszoft Creative Commons License 2003.10.23 0 0 15
meg nem is eget agyon senkit...
Előzmény: Baliszoft (14)
Baliszoft Creative Commons License 2003.10.23 0 0 14
Manapsag mar csak oda tesznek loporos megoldast ahol nincsen hely (pl kormanylegzsak), de rengeteg ovfeszito es utaslegzsak sima suritett levegovel mukodik, hatalmas patronokban (mint pl szodas szifon patron csak nagyobb) taroljak a levegot (jo nagy nyomason) es amikor kell, pukk. Ez sokkal biztonsagosabb, es kontrollalhatobb. Az a vegyi piro mix amivel gazt fejlesztenek idovel "megromlik" es romlik a hatasfoka (vagy egyaltalan el sem indul). A suritett levegonek nincs ilyen mellekhatasa.
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.23 0 0 13
Puskapor...
bremse Creative Commons License 2003.10.23 0 0 12
Nekem volt már tapasztalatom légzsák robbanás ügyben, különösebb hőt nem észleltem, nem tudom mi tudna egy inget a bőrbe belesütni.

üdv

tcaoe Creative Commons License 2002.07.17 0 0 11
Idokozben mar kersegetek.:))
Előzmény: Eclipseboy_ (10)
Eclipseboy_ Creative Commons License 2002.07.17 0 0 10
Akkor sem biztos, hogy fent van a neten, de mondom, keress rá, hátha. Így csak általánosságban lehet beszélni.
Előzmény: tcaoe (9)
tcaoe Creative Commons License 2002.07.17 0 0 9
Mert, ha konkretumot mondok, akkor tudod?:)
Előzmény: Eclipseboy_ (8)
Eclipseboy_ Creative Commons License 2002.07.17 0 0 8
Hát akkor csak egyet tudok, próbálj rákeresni az interneten a gázösszetételére.
Előzmény: tcaoe (7)
tcaoe Creative Commons License 2002.07.17 0 0 7
Ezt sajnos nem tehetem meg.
Europai auto, SRS zsak.
Előzmény: Eclipseboy_ (6)
Eclipseboy_ Creative Commons License 2002.07.17 0 0 6
tcaoe!

Ehhez először azt kéne elárulnod, hogy milyen autórol van szó!

Általában argon, nitrogén, hélium vagy sodium acid van bennük. Csupa kellemes anyag. :-)

Előzmény: tcaoe (-)
BX_thomas Creative Commons License 2002.07.17 0 0 5
röviden tömören: szopás.... :(
Előzmény: tcaoe (4)
tcaoe Creative Commons License 2002.07.17 0 0 4
Az ugy eltunt a szervizben, hogy csak na. Ha a kezemben lenne, egyszeru lenne, mert ugye, ha van rajta ott lyuk, ahol a sofor megegett, akkor maris nyertunk....
Előzmény: BX_thomas (3)
BX_thomas Creative Commons License 2002.07.17 0 0 3
mégeccerűbb. a kinyilt lufit elő kéne kaparni. Az égés során szilárd anyagok is maradtak. Azokat laborban ki lehet mutatni és elemezni lehet, Mindenféle szempontból. Azt is meg tudják állapitani, hogy pontosan milyen anyagok égtak. Csak ez ksok pénz. És ha történetesen a bürokráci legyőzi az igazságot akkor mint vesztes fél neked kell fizetni.

Csak viszonyitásképpen: egy db dns vizsgálat pl cigarettacsikkről min 100 000 forint.....

Előzmény: BX_thomas (2)
BX_thomas Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2
mekkora hőmérsékletű monngyuk a torkolati láng?
1 hete beleztem ki egy terrano lufiját. Aztmondták nyissam ki! Megtettem...
Előzmény: tcaoe (1)
tcaoe Creative Commons License 2002.07.17 0 0 1
Tomicicam:))
Azt akarom megtudni, hogy ez a robbanotoltet pontosan micsoda. Azaz a kemiai jellemzoit, egeshojet es hasonlokat. Mert ha kilyukadt ott, ahol a pali megegett, akkor azt jo esellyel a forro gaz okozhatta, de az auto gyartoja szerint ez nem lehetseges.
Tehat roviden: mennyire lehet meleg a gaz, mikor kilep?
Előzmény: BX_thomas (0)
BX_thomas Creative Commons License 2002.07.17 0 0 0
felrobban a zsák. benne van a nevében.
Hasonlóan mint a robbanótöltet. A lufien ezért is vannak hátul lukak. ha megnézed nyitva akkor látod, kb 6-7 mm-es lukak vannak. Pont azért ha becsapódsz ne a pofikádba menjem a gáz hanem másfelé, nembeszélve arról ha kő kemény re fújódik az hasonló lenne mint a betonfalat megfejelnéd.
Előzmény: tcaoe (-)
tcaoe Creative Commons License 2002.07.17 0 0 topiknyitó
Ezt a topicot azert nyitottam, mert egy eset tisztazasahoz szuksegem lenne arra, hogy milyen anyagokat hasznalnak a legzsakok pirotechnikai rendszereiben.

Az eset tomoren: baleset, legzsak nyilik, a vezeto hasan oldalt beleeg az ing a borebe, 3. foku serulest okozva. A serulest vizsgalva az derul ki, hogy nem az arcon megszokott surlodas okozta eges, hanem joval komolyabb. Arra a kovetkeztetesre jutottunk, hogy a zsakbol kilepo forro gazok okozhattak, am amig ezekrol a gazokrol semmit sem tudunk, nem tudjuk bizonyitani.

Szoval, van valaki, aki tud valamit?:))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!