Keresés

Részletes keresés

Opacs83 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 1221

Sziasztok!

Lehet hogy volt már róla szó, de én nem találtam meg. 

A beemelt fürdőszobánál ( kb. 10-15 cm-el magasabb ) meg lehet oldani, hoy a lakás teljes területén egy burkolati magasság legyen. Szintbe legyen hozva. A lakás teljes területére összefüggő lamináltat tervezek.

Lefelé lépkedni se szeretek, de fel meg főleg nem. Lusta is vagyok meg ki tudja mit hozz az élet és lehet, hogy öreg koromra az a 10 cm is sokat jelent majd. Idős szülő, stb... 

Mi a megoldás rá? Lehet hülyeséet kérdezek és egyszerűbb mit gondolnám, de egyáltalán nem értek hozzá. Nem az én szakmám.  

Ötlet? 

Olyan valaki aki megoldotta és képekket is tud mutatni annak  nagyon örülnék 

Köszönöm!

eekeili Creative Commons License 2020.10.04 0 0 1219

A panel lakásokban a födém  színtiszta vasbeton.   Házgyárakban készítették valamikor.

Némi furkálás nem árt neki.

Előzmény: Prymus (1218)
Prymus Creative Commons License 2020.09.27 0 0 1218

Üdv, 

Kis megnygutatásért jöttem. Álmennyezetet csinálnak nálunk panellakásban és elég sok lyukat fúrnak a mennyezetbe. 6mm átmérő 45mm mélyen, egymáshoz képest kb 50cm távolságra. A szakik szerint nem lehet belőle semmi gond ők is szétfurkálták a saját plafonjuk (bár engem az nem nagyon vígasztal). A nappaliban 50 lyuknál járunk ammiből 32 a falaktól 15cm távolságra van körben a többi bentebb. 

rokkenroller Creative Commons License 2020.06.10 0 0 1217

Üdv!

Panellakás melegburkolatait szeretném felújítani a szobákban. Egy vállalható minőségű és vastagságú laminált padlót képzeltem el ide lehetőleg jó lépéshang csillapítással. Jelenleg egy régi mozaikparkettára van rárakva egy szintén nem mai darab szalagparketta. A mozaik alatt párnafa van. Döng az egész, főleg ha a gyerekek szaladgálnak rajta.

Szeretném kibontani az összes réteget a betonig és tiszta lappal indulni. Kb. 8 cm-es mélységben lesz így a szoba betonfödém a közlekedő hidegburkolatához képest.

A megoldás mikéntjéről és a rétegrendről a födémtől a lamináltig egymásnak ellentmondó dolgokat hallottam.

Van aki szerint alá kell betonozni, majd arra önterülő, párazáró fólia, OSB, polifoam, laminált a sorrend.

Van aki szerint beton, aljzatkiegyenlítő és arra már mehet a polifoam és rá a padló.

Van aki szerint nem kell oda beton, minimális vastagságú aljzatkiegyenlítés után egy 4-6cm-es austrotherm nagysűrűségű  XPS tetejére mehet simán a laminált.

Van aki vékony réteg betont tenne csak rá vastag lépésálló laticel réteg, arra önterülő, arra vékony XPS és a laminált

És olyan verzió is felmerült, hogy nem emelünk szintet betonnal, hanem hagyjuk most hogy pár centivel (amennyit egy burkolatváltó elbír) lejjebb legyen a laminált padló mint a közlekedő és majd később inkább azt kell úgy kivésni, hogy lejjebb jöjjön annyival, hogy szintbe legyen a szobával (ez azt feltételezi, hogy most fölöslegesen magasan van a közlekedő, valószínűleg azt is rárakták anno valamire)

Mit javasoltok? Kell alábetonozás? Működhet a 4-6 centis XPS-re laminált rakás? Bármi egyéb tanácsot is szívesen fogadok.

Köszi előre is.

Zsolti

viripeti2 Creative Commons License 2020.01.23 0 0 1216

köszi

Előzmény: cityba (1215)
cityba Creative Commons License 2020.01.22 0 0 1215

Fixen vannak a kábelek, elosztótól kell cserélni az egész hálózatot.

Előzmény: viripeti2 (1213)
si Creative Commons License 2020.01.21 0 0 1214

Nem kell emelgetni meg leszedni azt az ajtót, meg lehet csinálni zsanérosan, nyithatóra vagy lehajthatóra. De a legjobb, ha olyan vízórát tesznek bele, ami rádiófrekvenciás, és akkor falon keresztül is le tudja olvasni a leolvasó. Ez esetben csak a vízóra cseréjekor kell az ajtót kinyitni. (meg csőtöréskor, de az szerencsére ritkán van)

Előzmény: imot78 (1212)
viripeti2 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 1213

Sziasztok,

van esetleg olyan, aki a Fraknó utca 24-30-ban (vagy mellette valamelyik ugyan ilyen panelben) újított már fel lakást. Főként az elektromos hálózattal kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének, hogy voltak-e kábelek, amiket lehetett cserélni, vagy mindegyik fixen volt a falba és teljesen új nyomvonalakat kellett-e csinálni. Ha bármi más érdekes tapasztalatotok van, ami hasznos lehet, annak is nagyon örülök. Köszi előre is

imot78 Creative Commons License 2019.07.29 0 1 1212

Valószínűleg csak rosszl használom a googlet, de nem találok semmit arra vonatkozóan, hogy a panellakásban az eredeti aknazáróajtót mivel lehetne felváltani? Nyilván vannak tűzvédelmi előírások, aminek meg kell felelnie, de nem mindenki tudja azt a nehéz ajtót le- és visszarakni a keretbe. Egyedül élő nyugdíjas nénik nem is tudom, hogyan oldják meg kéthavonta a vízóra-leolvasást, de hogy le nem kapják azt az ajtót, az biztos... 

Ha csak egy linkkel segítene valaki, azt megköszönném!

Mc-4 Creative Commons License 2019.02.03 0 0 1211

Sziasztok! 

Panel felujítás előtt állok.

A vizesblokk magasabb mint az összes többi helyiség ez abból adódik, hogy a fürdő és a wc külön építőelemként kerül be építéskor. 

Kérdédem, hogy ezt a 60mm betont fel lehet szedni törni, hogy minden egy szintbe legyen?

Köszi a választ!

Catella Creative Commons License 2018.10.15 0 0 1210

Mondjuk, nem ártana egy városnév:) Szerintem a neten találsz, ha beírod a várost meg a takarítás szót.

Előzmény: ches2110 (1209)
Catella Creative Commons License 2018.06.10 0 0 1208

Szigetelés nélkül mennyi a távhő költségetek?

Előzmény: Megvezethetetlen1 (1207)
Megvezethetetlen1 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 1207

Nagyon helyesen tettétek! Le kell szavazni és el kell zavarni az ilyen mocskos féreg közös képviselőket akik mint a parazita a lakók vérét szívják és átb...sszák azokat akiknek az érdekét kéne képviselniük! A Társasházi törvény egyértelműen fogalmaz amikor a lakók EGYHANGÚ döntését teszi előfeltétellé az ilyen volumenú munkákhoz és főleg a ház eladósításához. Ennek ellenére a közös képviselő nálunk törvénytelen módon a törvény által megjövetelt egyhangú határozat hiányában is áterőlteti ezt a dolgot.

Amikor szóltam neki hogy törvénytelen amit csinál kidobott az irodájából. 

A válaszom: a jövő héten az ügyvédem pert indít a társasház ellen és a Bíróságtól kérjük a dolog megállítását mivel törvénysértés van.

Ez egyébként a Budapest 11.ker. Tétényi út 22. alatti társasház.

Előzmény: si (1206)
si Creative Commons License 2018.06.08 0 0 1206

A közös képviselőknek is jut a zsebébe, ezért kényszerítik a lakókat. 

Nálunk panelprogramos ablakcsere 2/3 része lett volna annyi, mint amennyiből saját zsebre kicseréltettük magunknak. Ráadásul jobb ablakokat, mint amit ők raktak volna be.

Közös képviselő pedig valahogy megmagyarázta a lakóknak, hogy mi milyen rosszul jártunk, és érdekes módon sokan el is hitték ezt.

A cég 90 millióért akarta elvállalni a ház szigetelését plusz ablakcserét. (Mivel a cégnek volt a városban egy évek óta álló befejezetlen építkezése,így többen nem bíztunk benne, és sikerült leszavazni) 

Aztán hirtelen engedtek 15 milliót. 

Én erre azt mondtam, volt miből, és még így is megérné nekik.

De le lett szavazva.

Képviselő üvöltött az egyik lakóval, aki tisztán látta a helyzetet, és sikerült felnyitni a szemét a lakók nagy részének, és ennek köszönhetően nem mentünk bele a panel programba. 

Képviselő nem itt lakik, tehát neki mi volt az érdeke?

Előzmény: Megvezethetetlen1 (1204)
murray Creative Commons License 2018.06.08 0 0 1205

így van! főleg most hogy aranyáron megy minden.  

nem beszélve arról hogy bent a 40 éves szétrohadt víz és lefolyócsöveket és az alu villanyvezetékrendszert kéne kicserélni. 

mindenki be van indulva ezekre a fos panelekre hót szar az egész és huszonmlliókért veszik őket.. röhej

Előzmény: Megvezethetetlen1 (1204)
Megvezethetetlen1 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 1204

z az egész panelprogram egy nagy átverés és lehúzás!

A ház röhejes hungarocelles becsomagolása lakásonként 1-1.5 millió Ft-ba kerül a lakóknak.

A bevallott fűtési megtakarírás havonta kb. 3-4 ezer Ft.

Könnyű kiszámolni, hogy a megtérülés kb. 30+ év! Tehát 30+ év múlva kezd majd valami hasznot is hozni.

Ez vicc!!!

És ebbe kényszerítik bele a közös képviselők a lakókat szerte az országban! És a sok szerencsétlen buta ember mint a birkák belemennek ebbe a tökéletes lehúzásba.

Katasztrófa!

Pál utcai fiú Creative Commons License 2018.05.16 0 0 1203

Kösz!

Előzmény: a végtelen (1202)
a végtelen Creative Commons License 2018.05.16 0 0 1202

Kibírja, de azért finoman fúrj !!

Előzmény: Pál utcai fiú (1201)
Pál utcai fiú Creative Commons License 2018.05.15 0 0 1201

sziasztok!

Beírtam a statikai fórumba is, de megkérdezem itt is: 5 emeletes panelház első emeletén egy 15 cm-es vastagságú tartófalat kellene teljesen átfúrni egy 7cm átmérőjű furattal, kb 60 cm-es magasságban (a konyha kerülne át a szobába és itt mennének át a víz/szennyvíz csövek). Elbírja ez a fal ezt a lyukat?

előre is kösz a választ!

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 1200

Pl. ő is  :

Botka Valeria 1 napja

Előzmény: Mezőföldi 2 (1199)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 1199

Vannak ilyen cégek, sőt itt a fórumon is hirdetnek.

Ők a fővállalkozók.

De azt azért tudni kell, hogy  25 - 35 % magasabb áron dolgoznak mint saját szervezésben.

Előzmény: DonJon9988 (1198)
DonJon9988 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 1198

Sziasztok!
Kicsit olvasgattam visszafelé, de nem igazán találtam meg amit keresek, így bátorkodom feltenni a kérdést: vannak olyan cégek akik kompletten végeznek felújítási munkálatokat? Gondolok itt villanyszerelési, burkolói, apróbb kőműves munkákra, gipszkartonozásra. Szóval nagyjából mindenre, amire egy panel felújításánál szükség lehet. 
Szeretnék "egy füst alatt" letudni mindent, hogy ne kelljen koordinálni mondjuk a villanyszerelőt meg a burkolót, vagy hogy a giszpkarton legyen-e kész előbb, de utána ki tudja mikor ér rá a villanyszerelő (például, ha beépített spot lámpákat szeretnék).
Köszönöm előre is!

cityba Creative Commons License 2018.04.09 0 0 1197

Szerintem a kád alatti részen vidd át a csöveket, nálunk is így volt régebben.

Előzmény: arpix555 (1186)
nicko Creative Commons License 2018.04.09 0 0 1196

a padloburkolo a szakember aki lerakja a laminalt padlot vagy padloburkatot. :)

De abban igazad van nem parketta, mert semmi fa nincsen benne altalaban. Volt ebbol per is az elnevezesbol vagy 20 eve amit megisnyertek a parkettagyartok. Parketta elnevezest csak a 100%-ban fabol keszult burkolatra lehet mondani. 

Előzmény: Varek1 (1194)
Bdbutor Creative Commons License 2018.04.09 0 0 1195

Üdvözlök mindenkit itt a fórumon. 

Esetleg ha valaki bútort szeretne csináltatni forduljon hozzam bizalommal. 2 személyes asztalos csapat vagyunk.  Bárminemű fával kapcsolatos munkát elválalunk , leginkább bútorokat. Kiszállási díj nincs se felmérési. Budapest , Komárom Esztergom megye vonzáskörzetében bárhol rendelkezésre állunk. Rövid határidő, méret pontos gyártás, magas színvonal . Minőség az első szamunkra! Érdeklodj itt vagy e-mailen nyugodtan. 

Varek1 Creative Commons License 2017.09.23 0 0 1194

A laminált egy modern  padlóburkoló, de nem parketta !

kovagizella Creative Commons License 2017.09.21 0 0 1193

Sziasztok!

A laminált parketta szerintem is jó ötlet, nálunk is az volt, szerintem az egyik legjobb burkolat.

brombi Creative Commons License 2017.04.26 0 0 1192

Sziasztok!

Meglévő parkettára raknék le laminált parkettát. A meglévő néhol recseg, néhol picit mozognak a lapok. Amúgy nem csúnya, de így döntöttünk.  Felszedni nem akarjuk, mert alatta ki kéne termelni pár konténert, és alapozni..

A kérdés az lenne, hogy elég-e OSB lapokat rárakni és arra a laminált parkettát, vagy kell erre fa aljzatkiegyenlítő az esetleges mélyedésekhez, réskitöltéshez?

A szaki szerint ha OSB-t rakunk rá utána nagy valószínűséggel már nem fog recsegni. Amúgy is kicsit meg kell emelni a szintet. Gondoltam még szintemelő alátétlemezre, habszivacsokra azokra  a helyekre, ahol kicsit mélyebb a szint. Olvastam ragasztós kitöltésről is, de az nem volt szimpi. Van ez a Mapei Fiberplan ami gyenge ismereteim alapján szintén jó lehet az OSB alá. 

Remélem lesz valaki szakértő aki tud tanácsot adni!

Köszi

87Adrian Creative Commons License 2017.04.14 0 0 1191

Ctrl-Alt-DownArrow A lakásod egy panelházban van. :) A zsaluzott házak szerkezetileg egyben van.

Az illesztésbe fúrni biztos könnyebb, de inkább a betonba furkálj.

A függönyt tartó pedig szögelve van a vasbetonba, ha a feje  sima. Ha csavaros akkor puha rézcsavar tartja, ezt vagy  ki tudod szedni görcsöléssel vagy bele  szakad.

Mi nekünk az ablak szigetelésébe volt bele fúrva és abból sem akart könnyen ki jönni.

Ha villanyszerelésre van szükség (bár neked már talán nem) : rausch87@gmail.com

Ctrl-Alt-DownArrow Creative Commons License 2017.03.26 0 0 1190

Bár arpix555 az elmúlt másfél év alatt már biztosan rájött, de azért megemlítem, hogy a mi házunk csúsztatott zsalus technológiával épült, és én is megbántam, hogy csak később vettem észre (amikor - más okból - kibontották a gardrób egyik oldalán a takaró faborítást), hogy a gardrób és a fürdőszoba között van egy szerelőlyuk, amelyet direkt ilyen célokra hagytak az építéskor a betonban: ez a szerelőlyuk csak téglával van berakva, könnyű lett volna átfúrni. - Legalábbis könnyebb, mint kivenni a kádat és helyére ülőkádat tetetni, ahogyan én tettem (mivel már minden be volt ehhez szerezve, amikor fény derült a szerelőlyuk létére), hogy mellette a mosógép még elférjen.

Ennyit akartam csak válaszul írni, hátha valakinek épp kapóra jön.

Viszont nekem is van egy kérdésem, ami bagatellnek hangozhat, csak sehol nem találok rá választ: bizonyára nem csak csúsztatott zsalus házakban fordul elő, hanem más panelházban is, hogy a szobákban a plafonon helyenként látható az elemek illesztésének vonala.

Jelenleg azt kutatom, vajon lehetne-e ebbe a vonalba fúrni. Az egyik ilyen vonal ugyanis épp kapóra jönne számomra térelválasztó függöny felrakásához.

Ha valaki próbált már ebbe az illesztésbe befúrni, elmondhatná, hogy könnyebb-e esetleg ezt fúrni, mint az egybefüggő födémrészt mellette, vagy hogy esetleg kell-e ennél a résznél valami extra elektromos vezetékkel számolni, amit pont ott vezettek (ami nem valószínű, tekintve, hogy csúsztatott zsalus házakban a mennyezeti csillárokba sem a födémből érkezik az áram, hanem az oldalfaltól vezet oda a randa lengő vezeték).

Még az is érdekelne, próbálta-e már valaki házgyári lakásban lecsavarozni a gyárilag fölszerelt függönysíneket. - Ha sikerülne, még abból sem kellene újat vennem: a gyári elhelyezésűeket úgysem használom, mert nem pont az ablaktól 32 centire akarom a teret elválasztani, hanem máshol...

Előzmény: arpix555 (1186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!