Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2023.02.13 0 0 1230

Nekem nincs, de szintén érdekelne.

Előzmény: raider (1229)
raider Creative Commons License 2023.02.13 0 0 1229

Érdeklődni szeretnék, hogy panellakásban van-e esetleg valakinek tapasztalata zajszigeteléses megoldásokkal (pl. csendlap)? Előre is köszönöm!

PETYUS Creative Commons License 2022.08.11 0 1 1228

Építéskor a vizesblokkot daruval emelték be egy darabban, ezért annak összefüggő vasszerkezete van. Kivenni belőle egy darabot maximum flexszel lehet.

Előzmény: P++ (1227)
P++ Creative Commons License 2022.08.10 0 0 1227

Sziasztok! Panellakásban a fürdőben és a WCben lévő ajtó küszöbe alatt valami vas fut. Tudja valaki, hogy ennek milyen kiterjedése van, kivehető-e és mennyire nehéz kivenni? Azt szeretném elérni, hogy az említett két helyiség ajtaja "lefusson" az előszobában és ne "lebegjenek". Csatoltam fotót. Köszönöm.

Catella Creative Commons License 2022.06.23 0 0 1226

Ezt pont nem ismerem, de az Ikeának most is van, nem drága, nálam 6 éve működik.

VALLOXEN WC- ülőke, fehér - IKEA 

Előzmény: Frobertovics (1225)
Frobertovics Creative Commons License 2022.05.27 0 0 1225

Üdv!

 

WC ülőkét kellene cserélnem, de nem tudom, hogy mennyire tartósak ezek a Soft Close ülőkék: https://szerelvenybolt.hu/ulokek-es-tetok-wc-ulokek
Kifejezetten a Soft Close érdekel, de tartok tőle, hogy a gyerek erővel lenyomja és ez úgy tudom, hogy nem jó neki. Nektek (már aki használ ilyet), mennyire tartós ez a lecsapódásgátlós fajta? Annyira nem horror költség és a ha gyerek lenyomkodása ellenére is kibírna 3 évet, akkor vennék egyet, mert mire tönkremegy, addigra a gyerek is nagyobb lesz és már lesz annyi esze, hogy nem teszi oda a kezét. De ha csak rövid időt bír, akkor ..... hát akkor sem tudom mit csinálok majd, mert pont rászoktatás van és ilyenkor nagyobb az esélye az ilyen balesetnek, hogy a kezére csukja. na mindegy, a tapasztalatok érdekelnek.

bajusz77 Creative Commons License 2022.05.26 0 0 1224

Szia , jutottál valamire a korábbi témával kapcsolatban ? 

Előzmény: Mc-4 (1211)
nicko Creative Commons License 2021.04.26 0 0 1223

Milyen tipusú lakás? 

Mozaik parketta ragasztással készül és nem párnafára.

Előzmény: teniko90 (1222)
teniko90 Creative Commons License 2021.04.26 0 0 1222

Szia Zsolti,

 

Várhatóan mi is hasonló problémával fogunk megküzdeni, érdeklődnék, hogy nálad mi lett végül a megoldás?

 

Köszi,

Enikő

Előzmény: rokkenroller (1217)
Opacs83 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 1221

Sziasztok!

Lehet hogy volt már róla szó, de én nem találtam meg. 

A beemelt fürdőszobánál ( kb. 10-15 cm-el magasabb ) meg lehet oldani, hoy a lakás teljes területén egy burkolati magasság legyen. Szintbe legyen hozva. A lakás teljes területére összefüggő lamináltat tervezek.

Lefelé lépkedni se szeretek, de fel meg főleg nem. Lusta is vagyok meg ki tudja mit hozz az élet és lehet, hogy öreg koromra az a 10 cm is sokat jelent majd. Idős szülő, stb... 

Mi a megoldás rá? Lehet hülyeséet kérdezek és egyszerűbb mit gondolnám, de egyáltalán nem értek hozzá. Nem az én szakmám.  

Ötlet? 

Olyan valaki aki megoldotta és képekket is tud mutatni annak  nagyon örülnék 

Köszönöm!

eekeili Creative Commons License 2020.10.04 0 0 1219

 A panel lakásokban a födém  színtiszta vasbeton.   Házgyárakban készítették valamikor.

Némi furkálás nem árt neki.

Előzmény: Prymus (1218)
Prymus Creative Commons License 2020.09.27 0 0 1218

Üdv, 

 

Kis megnygutatásért jöttem. Álmennyezetet csinálnak nálunk panellakásban és elég sok lyukat fúrnak a mennyezetbe. 6mm átmérő 45mm mélyen, egymáshoz képest kb 50cm távolságra. A szakik szerint nem lehet belőle semmi gond ők is szétfurkálták a saját plafonjuk (bár engem az nem nagyon vígasztal). A nappaliban 50 lyuknál járunk ammiből 32 a falaktól 15cm távolságra van körben a többi bentebb. 

rokkenroller Creative Commons License 2020.06.10 0 0 1217

Üdv!

 

Panellakás melegburkolatait szeretném felújítani a szobákban. Egy vállalható minőségű és vastagságú laminált padlót képzeltem el ide lehetőleg jó lépéshang csillapítással. Jelenleg egy régi mozaikparkettára van rárakva egy szintén nem mai darab szalagparketta. A mozaik alatt párnafa van. Döng az egész, főleg ha a gyerekek szaladgálnak rajta.

 

Szeretném kibontani az összes réteget a betonig és tiszta lappal indulni. Kb. 8 cm-es mélységben lesz így a szoba betonfödém a közlekedő hidegburkolatához képest.

 

A megoldás mikéntjéről és a rétegrendről a födémtől a lamináltig egymásnak ellentmondó dolgokat hallottam.

 

Van aki szerint alá kell betonozni, majd arra önterülő, párazáró fólia, OSB, polifoam, laminált a sorrend.

Van aki szerint beton, aljzatkiegyenlítő és arra már mehet a polifoam és rá a padló.

Van aki szerint nem kell oda beton, minimális vastagságú aljzatkiegyenlítés után egy 4-6cm-es austrotherm nagysűrűségű  XPS tetejére mehet simán a laminált.

Van aki vékony réteg betont tenne csak rá vastag lépésálló laticel réteg, arra önterülő, arra vékony XPS és a laminált

És olyan verzió is felmerült, hogy nem emelünk szintet betonnal, hanem hagyjuk most hogy pár centivel (amennyit egy burkolatváltó elbír) lejjebb legyen a laminált padló mint a közlekedő és majd később inkább azt kell úgy kivésni, hogy lejjebb jöjjön annyival, hogy szintbe legyen a szobával (ez azt feltételezi, hogy most fölöslegesen magasan van a közlekedő, valószínűleg azt is rárakták anno valamire)

 

Mit javasoltok? Kell alábetonozás? Működhet a 4-6 centis XPS-re laminált rakás? Bármi egyéb tanácsot is szívesen fogadok.

 

Köszi előre is.

Zsolti

viripeti2 Creative Commons License 2020.01.23 0 0 1216

köszi

Előzmény: cityba (1215)
cityba Creative Commons License 2020.01.22 0 0 1215

Fixen vannak a kábelek, elosztótól kell cserélni az egész hálózatot.

Előzmény: viripeti2 (1213)
si Creative Commons License 2020.01.21 0 0 1214

Nem kell emelgetni meg leszedni azt az ajtót, meg lehet csinálni zsanérosan, nyithatóra vagy lehajthatóra. De a legjobb, ha olyan vízórát tesznek bele, ami rádiófrekvenciás, és akkor falon keresztül is le tudja olvasni a leolvasó. Ez esetben csak a vízóra cseréjekor kell az ajtót kinyitni. (meg csőtöréskor, de az szerencsére ritkán van)

 

Előzmény: imot78 (1212)
viripeti2 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 1213

Sziasztok,

van esetleg olyan, aki a Fraknó utca 24-30-ban (vagy mellette valamelyik ugyan ilyen panelben) újított már fel lakást. Főként az elektromos hálózattal kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének, hogy voltak-e kábelek, amiket lehetett cserélni, vagy mindegyik fixen volt a falba és teljesen új nyomvonalakat kellett-e csinálni. Ha bármi más érdekes tapasztalatotok van, ami hasznos lehet, annak is nagyon örülök. Köszi előre is

 

imot78 Creative Commons License 2019.07.29 0 1 1212

Valószínűleg csak rosszl használom a googlet, de nem találok semmit arra vonatkozóan, hogy a panellakásban az eredeti aknazáróajtót mivel lehetne felváltani? Nyilván vannak tűzvédelmi előírások, aminek meg kell felelnie, de nem mindenki tudja azt a nehéz ajtót le- és visszarakni a keretbe. Egyedül élő nyugdíjas nénik nem is tudom, hogyan oldják meg kéthavonta a vízóra-leolvasást, de hogy le nem kapják azt az ajtót, az biztos... 

 

Ha csak egy linkkel segítene valaki, azt megköszönném!

Mc-4 Creative Commons License 2019.02.03 0 0 1211

Sziasztok! 

Panel felujítás előtt állok.

A vizesblokk magasabb mint az összes többi helyiség ez abból adódik, hogy a fürdő és a wc külön építőelemként kerül be építéskor. 

Kérdédem, hogy ezt a 60mm betont fel lehet szedni törni, hogy minden egy szintbe legyen?

Köszi a választ!

Catella Creative Commons License 2018.10.15 0 0 1210

Mondjuk, nem ártana egy városnév:) Szerintem a neten találsz, ha beírod a várost meg a takarítás szót.

Előzmény: ches2110 (1209)
Catella Creative Commons License 2018.06.10 0 0 1208

Szigetelés nélkül mennyi a távhő költségetek?

Előzmény: Megvezethetetlen1 (1207)
Megvezethetetlen1 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 1207

Nagyon helyesen tettétek! Le kell szavazni és el kell zavarni az ilyen mocskos féreg közös képviselőket akik mint a parazita a lakók vérét szívják és átb...sszák azokat akiknek az érdekét kéne képviselniük! A Társasházi törvény egyértelműen fogalmaz amikor a lakók EGYHANGÚ döntését teszi előfeltétellé az ilyen volumenú munkákhoz és főleg a ház eladósításához. Ennek ellenére a közös képviselő nálunk törvénytelen módon a törvény által megjövetelt egyhangú határozat hiányában is áterőlteti ezt a dolgot.

Amikor szóltam neki hogy törvénytelen amit csinál kidobott az irodájából. 

A válaszom: a jövő héten az ügyvédem pert indít a társasház ellen és a Bíróságtól kérjük a dolog megállítását mivel törvénysértés van.

Ez egyébként a Budapest 11.ker. Tétényi út 22. alatti társasház.

Előzmény: si (1206)
si Creative Commons License 2018.06.08 0 0 1206

A közös képviselőknek is jut a zsebébe, ezért kényszerítik a lakókat. 

Nálunk panelprogramos ablakcsere 2/3 része lett volna annyi, mint amennyiből saját zsebre kicseréltettük magunknak. Ráadásul jobb ablakokat, mint amit ők raktak volna be.

Közös képviselő pedig valahogy megmagyarázta a lakóknak, hogy mi milyen rosszul jártunk, és érdekes módon sokan el is hitték ezt.

A cég 90 millióért akarta elvállalni a ház szigetelését plusz ablakcserét. (Mivel a cégnek volt a városban egy évek óta álló befejezetlen építkezése,így többen nem bíztunk benne, és sikerült leszavazni) 

Aztán hirtelen engedtek 15 milliót. 

Én erre azt mondtam, volt miből, és még így is megérné nekik.

De le lett szavazva.

Képviselő üvöltött az egyik lakóval, aki tisztán látta a helyzetet, és sikerült felnyitni a szemét a lakók nagy részének, és ennek köszönhetően nem mentünk bele a panel programba. 

Képviselő nem itt lakik, tehát neki mi volt az érdeke?

 

Előzmény: Megvezethetetlen1 (1204)
murray Creative Commons License 2018.06.08 0 0 1205

így van! főleg most hogy aranyáron megy minden.  

nem beszélve arról hogy bent a 40 éves szétrohadt víz és lefolyócsöveket és az alu villanyvezetékrendszert kéne kicserélni. 

mindenki be van indulva ezekre a fos panelekre hót szar az egész és huszonmlliókért veszik őket.. röhej

 

 

Előzmény: Megvezethetetlen1 (1204)
Megvezethetetlen1 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 1204

z az egész panelprogram egy nagy átverés és lehúzás!

A ház röhejes hungarocelles becsomagolása lakásonként 1-1.5 millió Ft-ba kerül a lakóknak.

A bevallott fűtési megtakarírás havonta kb. 3-4 ezer Ft.

Könnyű kiszámolni, hogy a megtérülés kb. 30+ év! Tehát 30+ év múlva kezd majd valami hasznot is hozni.

Ez vicc!!!

És ebbe kényszerítik bele a közös képviselők a lakókat szerte az országban! És a sok szerencsétlen buta ember mint a birkák belemennek ebbe a tökéletes lehúzásba.

Katasztrófa!

 

Pál utcai fiú Creative Commons License 2018.05.16 0 0 1203

Kösz!

Előzmény: a végtelen (1202)
a végtelen Creative Commons License 2018.05.16 0 0 1202

  Kibírja, de azért finoman fúrj !!

Előzmény: Pál utcai fiú (1201)
Pál utcai fiú Creative Commons License 2018.05.15 0 0 1201

sziasztok!

 

Beírtam a statikai fórumba is, de megkérdezem itt is: 5 emeletes panelház első emeletén egy 15 cm-es vastagságú tartófalat kellene teljesen átfúrni egy 7cm átmérőjű furattal, kb 60 cm-es magasságban (a konyha kerülne át a szobába és itt mennének át a víz/szennyvíz csövek). Elbírja ez a fal ezt a lyukat?

 

előre is kösz a választ!

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 1200

Pl. ő is  :

 Botka Valeria 1 napja

Előzmény: Mezőföldi 2 (1199)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 1199

Vannak ilyen cégek, sőt itt a fórumon is hirdetnek.

  Ők a fővállalkozók.

 De azt azért tudni kell, hogy  25 - 35 % magasabb áron dolgoznak mint saját szervezésben.

Előzmény: DonJon9988 (1198)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!