Keresés

Részletes keresés

pioker Creative Commons License 2002.07.21 0 0 121
A rendszer csak a nehézfelfogásúknak bonyolult.
Csillag mégcsak nem is egyeztett a vezérével, amikor a hülyéségét bejelentette. Látszik rajta, hogy nem éri feladatát a kormányban.

Ha hiányolod az infrastruktúrát, nézd meg mit (nem) tett a Horn-Kuncze kormány 4 év alatt. Modernizáció még sehol se ment végbe nagy dumákból.

Előzmény: muggsy (120)
muggsy Creative Commons License 2002.07.18 0 0 120
Köszönjük meg Orbán Viktornak, hogy négy évig nem építettek autópályát, meg hogy úgy megkavarták a rendszert, hogy egy év csúszást jelentene a közbeszerzési pályázat (miután elég komoly lemaradásunk van infrastrúktura terén bizony nem szívesen látnám, ha újabb egy évig szünetelne az autópályák építése, még akkor is ha ez az ára).
Előzmény: pioker (118)
pernahajder Creative Commons License 2002.07.18 0 0 119
Hát, Ignác bátyám (nem írom mán becézve, mer még félreértik) az "egyre fogynak" kitétel valahogy nem jön össze. Most épp szaporodtak 98-hoz képest.

Nem mintha ez boldogítana....

Előzmény: pioker (118)
pioker Creative Commons License 2002.07.18 0 0 118
Szerintem te vagy az, aki minden hülyeséget elhisz szeretett vezéreinek, akik pedig láthatóan fel se világosítottak titeket, hogy mik mennek a szadeszban. Maguk üldözik a zsidókat, aztán másokra fogják.
Azért eléggé furcsa mix ez az szdsz. Ugyanazok az arcok már 12 éve a parlamentben(szerencsére egyre fogynak), a szavazótáboruk is egyre csökken, viszont egyre színesedik. Szerinted ez a szenvedés 2006-ban is bejön?
Mindenesetre Csillag benyomott egy hatalmas KO-t az szdsz hívőknek.
Előzmény: voks02 (112)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.16 0 0 117
OFF
Szia, mail ment az itt megadott címedre.
ON
Előzmény: voks02 (112)
Fidélia Creative Commons License 2002.07.16 0 0 116
Ezt már én is javasolni szerettem volna apókának,de megelőztél:-)
Előzmény: Veszely Gyula jr. (115)
Veszely Gyula jr. Creative Commons License 2002.07.16 0 0 115
Olvasd végig a topikot, megtudod!
A regényeket is a végénél kezded?
Kis kíváncsi!
:-)

Gy.

Előzmény: Törölt nick (85)
pernahajder Creative Commons License 2002.07.16 0 0 114
Nem tudom. Ezt kérdezd meg attól, akitől idéztem.
Előzmény: picur (100)
Andy Capp Creative Commons License 2002.07.16 0 0 113
A 20-az az szdsz kapta.
Mi helyett is?:)))))
Előzmény: AliceCsodaországban (106)
voks02 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 112
Pioker,

"Egyébként emlékszel arra a Kövér nyilatkozatra, miszerint a Fidesz nem az a párt, ahol valakit azért nem választanak meg pártelnöknek mert zsidó?"

Emlékszem, persze — és akkor mi van? Ha Kövér holnap azt találja mondani, hogy piros hó esik felfele, akkor az rögtön igaz lesz? Te minden hülyeséget elhiszel, amit Kövér mond?

Ja, és ha megkérhetlek, ne kezdd el, hogy mi jelent meg annak idején a Beszélôben, mert a sok erre hivatkozóval ellentétben én valóban olvastam...

Üdvözlettel,

Péter

Előzmény: pioker (104)
parabel Creative Commons License 2002.07.15 0 0 111
Orbán Viktor a szobájában hokizik...

Hát igen, akkoriban még fiatal volt. És nem volt ennyire fáradt és csalódott :-))))

Előzmény: AliceCsodaországban (109)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.07.15 0 0 110
Elfelejtettem a végéről a szmájlit, most pótolom:
:-DDDDDDDDDDDD
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.07.15 0 0 109
Onnan tudom nagyokos, hogy a választások után elolvastam az összes riportot ami róluk (meg a többiekről) készült. A Magyar narancs riportere volt benn az elnöki szobában, és vele beszélgetett Orbán. (Mielőtt bement volna, érdeklődött, hol van a pártelnök, és azt a felvilágosítást kapta, hogy Orbán Viktor a szobájában hokizik.)
Előzmény: Rém Hírügynökség (107)
parabel Creative Commons License 2002.07.15 0 0 108
Szerintem meg azért, mert ezt már kábé ezerszer megírták az elmúlt nyolc évben, többek között jobbos újságírók és viktorpárti "udvari történészek" is. Úgy tűnik, ez tény, bármennyire is szomorúságot okoz nektek.
Előzmény: Rém Hírügynökség (107)
Rém Hírügynökség Creative Commons License 2002.07.15 0 0 107
És mindezt azért tudja ilyen pontosan Alice, mert ő volt a lambéria a szobában...
Előzmény: AliceCsodaországban (106)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.07.15 0 0 106
Igen, én is emlékszem az 1994-es választás éjszakájára. A fidesz úgy 20 % szavazatra számított, és 7% lett belőle. (A 20-az az szdsz kapta.) A választás éjszakáján Orbán egész éjjel a pártelnöki szobában ült a fidesz székházban és videofelvételről jéghokimeccset nézett.
Mikor valaki bement hozzá, és közölte, hogy sokkal kevesebb jön össze mint amennyire számítottak, azt hajtogatta: Nem lesz itt semmi baj. Meglesz a 20 százalék. - és tovább nézte a finn meg mittudém milyen jéghokimeccset.
Előzmény: arkanoid (105)
arkanoid Creative Commons License 2002.07.15 0 0 105
Csak emlékeztetlek, hogy a jobboldal mérget mert volna venni arra, hogy a szadesz 2002-ben nem jut be a parlamentbe, valamint arra is, hogy a fidesz lenyomja a szocikat és abszolút többséget szerez.

Olvass vissza pár topicot úgy február-április között... Nagyon mulatságos hozzászólások voltak, nagynéha - ha rossz a kedvem - mostanában is beleolvasok ezekbe a tutifrankó előrejelzésekbe, és egészen felvidulok.

Nem jött be. Úgyhogy óvatosan azzal a 2006-os prognózissal, nehogy egy teljesen másik párt essen ekkorát pofára, a csurkista bagázs után.

Mellesleg 1994-ben viktoron már láthatók voltak a téboly első jelei.

Előzmény: pioker (103)
pioker Creative Commons License 2002.07.15 0 0 104
Mi az, nem avattak be a legbelső szadesz titkokba?
Petőt maga a szadesz bírta visszakozásra a miniszterelnöki jelöléstől (tehát a pártelnöki poszttól), mert úgy ítélték meg, hogy származása miatt a szadesz eljátssza esélyeit a 94-es választásokon.
Milyen aranyos kis antiszemita párt.

Egyébként emlékszel arra a Kövér nyilatkozatra, miszerint a Fidesz nem az a párt, ahol valakit azért nem választanak meg pártelnöknek mert zsidó?

Na, összejött a kapocs a Pető üggyel?

Előzmény: voks02 (102)
pioker Creative Commons License 2002.07.15 0 0 103
Ajánlanám figyelmedbe, hogy a mocskolódó kampányt egyértelműen a szadesz kezdte el. A Lop-stop, a hajszer és a többi mocsok reklámszövegek mind szadesz találmányok. Talán az ÁVÓ-s apák is besegítettek? Aztán a szadesz agyak szinte belebolondultak a Miépes félelmükbe.

Ami az "ősellenséggel" való lepaktálást illeti, az 1994-ben volt, amikor a Fidesz látóhatáron se volt. Hibás tehát a történelem szemléleted.
Éhes hatalomvágy vezette akkor a szadeszt, csakúgy mint 2002-ben. Ebben a ciklusban viszont minden mocskolódásukat visszakapják kamatostul. 2006-ig meg végképp lenyomul 5% alá. A magyar történelem legnagyobb örömére.

Előzmény: arkanoid (91)
voks02 Creative Commons License 2002.07.15 0 0 102
AliceCsodaországban,

"Fidélia, kizárt dolognak tartom, hogy Pető Ivánt pl. lemondatták volna. (Tölgyessyről elhiszem)."

Tölgyessy úgy lett elnök (és úgy szűnt meg elnöknek lenni késôbb), hogy az SZDSZ küldöttgyűlése (olyan ötszáz ember) összegyűlt, és titkosan szavazott — ezt, persze, te is tudod, nem is neked szánom a választ, csak a te leveledre reagálva. Ez egyébként a többi pártban (persze, a kisgazdák kivételével) is így szokás. Csak mellesleg jegyzem meg, hogy mindkét eseménynél jelen voltam, nem szorulok tehát rá, hogy mások — ráadásul információk helyett pletykákra alapozva — elmagyarázzák nekem: mi is történt valójában... :-))

Pioker,

"Petőt szépen lemondatták 1993-ban. Csinált ugyanis a szadesz egy saját megrendelésű közvéleménykutatást, amibe becsempésztek egy olyan kérdést, hogy örülne-e ön annak, ha Magyarország következő miniszterelnöke zsidó lenne. Erre jött az elsöprő válasz, hogy nem. Ekkor Petőt szép demokratikusan eltanácsolta a pártja attól, hogy merjen nagyot álmodni. Azóta se törekszik az élre."

Ez akkor butaság, hogy szót sem érdemes rá vesztegetni...

Fidélia,

"Ezekben a mintákban azért nem hiszek mert szerintem azáltal, hogy milyen körökben történik a felmérés az manipulálható. Csak abba gondolj bele,hogy állítólag a Fidesz szavazóbázisának nagy része falvakban él. Ezeken a helyeken ritkábban van telefon."

Nem tudom, ma milyen a telefonok elterjedtsége (a több mint ötmillió mobiltelefon, plusz a nem is tudom mennyi vezetékes azért arra utal, hogy korántsem csak a városok kiváltsága ez ma már), de ez nem is különösebben érdekes. A közvéleménykutatók egyrészt gondosan építik fel a mintáikat, nem hasraütéssel választják ki, kit kérdeznek meg, és szép számmal vannak matematikai eszközeik arra is, hogy a kapott eredményeket megfelelôen súlyozzák, hogy valóban érvényes válaszokat kapjanak.

A Medián egyébként most is, négy éve is egész pontos eredményeket hozott ki. Lehet tehát, hogy nem érdemes mindegyik közvéleménykutatónak hinned, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy egyiknek sem kell hinned...

Üdvözlettel,

Péter

Előzmény: AliceCsodaországban (81)
pernahajder Creative Commons License 2002.07.15 0 0 101
A kettő száz százalékig egybevág. Bár a keleti megfigyelés az adott történelmi közegben aligha értelmezhető.
Előzmény: crvena zvezda (95)
picur Creative Commons License 2002.07.15 0 0 100
"Megfigyelésekre nem csak külföldre, hanem mindenhová a száz százalékig megbízható elvtársakat küldték."

De vajon mitol lesz egy elvtars 100%-ig megbizhato?

Előzmény: pernahajder (22)
bubis Creative Commons License 2002.07.15 0 0 97
Elhiszem, hogy nem tudod hova tenni, hogy eddig csak az SZDSZ-nek valot "baja" az osszes III/x-essel, de azert nem kellene ennyire szanalmasan eloadni.
Előzmény: Mekegi Petike (5)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.15 0 0 96
Nyilván, amolyan politikai verőemberek, amolyan Hajrá a Fidesz ellen. Hiszen milyen programjuk is lehetne, amikor 80-90 százalékban az MSZP-től függenek. Marad a jópofizás, a Fidesz lejáratása. Hogy meg lehet-e ezzel úszni, kilehet-e húzni újabb négy évet? Aligha...
Előzmény: rinpoce (92)
crvena zvezda Creative Commons License 2002.07.15 0 0 95
pontosan meghatározza az állítmány célját

Az állítmány a kiküld, a cél a megfigyelés. De nem derül ki, hogy a helyhatározó leszűkíti-e az állítmány céljából említett személyeket (nyugati megfigyelésre csak száz százalékig megbízható besúgókat küldtek, keleti megbízás esetén ez nem volt fontos), vagy - ahogy a mondatot végül értelmeztük - a cél szűkíti a helyhatározó által kijelölt halmazt (nyugatra küldtek sokmindenkit, de megfigyelésre csak megbízható palikat)

"...mert nyugatra csak az önkéntes besúgókat, a 100%-ig megbízható elvtársakat küldték ki megfigyelésekre"

Előzmény: pernahajder (84)
Molaf Creative Commons License 2002.07.15 0 0 94
Az volt a beszélgetés egyik remek pillanata, amikor Kuncze nyíltan elismerte, hogy az az előtti mondatában burkoltan "lekomcsizta" a Fideszt. :)
Andy Capp Creative Commons License 2002.07.15 0 0 93
Az SZDSZ-nek már jo ideje a FIDESZ ellenességen
Ez igy nem pontos. Inkabb ugy, hogy az szdsz egy ellensegkep-driven:)) part.
Előzmény: rinpoce (92)
rinpoce Creative Commons License 2002.07.15 0 0 92
Az SZDSZ-nek már jo ideje a FIDESZ ellenességen kivül nincs más programja. Ezért már másodszor képes volt a saját embereit verö párt ágyába befeküdni...

Mondhatom szánalmas, bár nem sokáig fog üzemelni, mint párt...

Előzmény: arkanoid (91)
arkanoid Creative Commons License 2002.07.15 0 0 91
Az SZDSZ egyértelműen kijelentette már februárban, hogy elsődleges célja a Fidesz leváltása. Hála Istennek, ez összejött nekik.

Az elmúlt négy évvel a Fidesz (többek között) elérte azt, hogy szerzett egy olyan ellenséget magának, aki még az "ősellenséggel" is hajlandó összefogni ellene.

Ha Kövér, Orbán, Pokorni és Rogán nem viszi túlzásba a mocskolódást, most Fidesz-SZDSZ kormány van hatalmon, minimum 65%-os többséggel.

Előzmény: pioker (88)
Tamás Creative Commons License 2002.07.15 0 0 90
Két teljesen külön dolgot kevertél össze, az a marhaság.

Az meg csupán a kérdés, hogy ha valaki ennyire nem ismer egy pártot, akkor minek akarja megmondani róla a frankót? :-))))))))

Előzmény: pioker (88)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!