Keresés

Részletes keresés

crockl Creative Commons License 2011.01.11 0 0 1224

hm, KMPlayert kiadtak linux-ra is?

Előzmény: Jec84 (1223)
Jec84 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1223

Sziasztok!

 

Ha már lejátszó akkor én csak a KMplayert használom.....

Minden fájlt lejátszik tökéletesen müködik én évek óta ezt használom,csak ajánlalni tudom.

Előzmény: tökösmákosrétes (1222)
tökösmákosrétes Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1222
"-mc 0" paramétert kell még hozzátenni, hogy ne csússzon a hang!

penna6 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1221
Csak még annyit: ezt az oldalt kerestem, és szerencsére nagy nehezen megtaláltam:
http://mpf.dzm.hu/download.php
Nekem a 0-19-0 változat vált a legjobban be. Nem a filmre, hanem a fekete sávba teszi a feliratot, az egérgombokkal szünetet, megállítást, OSD funkciót, hangerőt lehet szabályozni, kényelmes, szuper. Pl. az SMPlayernél, ha beállítottam, hogy a feliratot a fekete sávba tegye, akkor a film közepén egy vastag kék csík jelenik meg, szétesik az egész. Szóval, sokszor a tök egyszerű a legjobban kezelhető. a 0-19-1 már nem annyira tetszett nekem.
Előzmény: penna6 (1220)
penna6 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 1220
Kösz a választ. A VLC megvan, használom is, bár főleg rádiózásra, ill. a. Az SMPlayert letöltöttem, beletörődve, hogy a régi kis programomat nem találom. De majd megszokom ezt is :).
Előzmény: locsemege (1219)
locsemege Creative Commons License 2010.05.13 0 0 1219
Katt ide! Szerintem ez is kell majd. Amúgy a VLC is igen jó dolog.
Előzmény: penna6 (1218)
penna6 Creative Commons License 2010.05.12 0 0 1218
Sziasztok!
Látom, hogy nagyon régi a legutóbbi hozzászólás, de azért leírom, hátha akad segítő.
Újra kellett telepíteni a gépemet és emiatt az MPlayert is újra le kell töltenem. Ciki vagy sem, nem tudom, melyik verziót használtam, az ikonja fekete négyzet alapon fehér MP betűs volt. Biztos, hogy nem valami új verzió, de nekem nagyon bevált és azt szeretném újra használni.. 2008 végén töltöttem le az MPlayer honlapján. Most újra bementem a honlapra és egyszerűen nem találom azt a helyet, ahonnan anno letöltöttem. Emlékszem, volt egy oldal, ahol feltüntették az összes addigi verziót, melléjük volt írva a letöltések száma. És onnan az akkor legnépszerűbbre rákattintottam és leszedtem. De most ki se tudok igazodni a honlapon, egyszerűen nem tudok rálelni, hogyan tölthetnék le onnan, hiába nyitom meg a "letöltés" fület, csak rengeteg hivatkozás, számomra érthetetlen szaknyelven.
Kösz, ha valaki tudna segíteni.
ERDOS Creative Commons License 2009.06.15 0 0 1217
Szervusztok!
Az a problémám, hogy ha mencoderben a hangot lavc-vel szeretném elkódolni, mindig csúszik a hang a képhez képest. A képet is lavc-vel kódolom. A parancssor hangra vonatkozó része így néz ki: -oac lavc -lavcopts acodec=mp2:abitrate=192
Szóval teljesen jó lesz a hang csak csúszik. Ha mp3lame-t használok semmi gond. Tud valaki megoldást?
H_G Creative Commons License 2009.05.09 0 0 1216
Az igen, mindenre van jogom.

Előzmény: locsemege (1215)
locsemege Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1215
A konfigurációs állományára van írási jogod?
Előzmény: H_G (1214)
H_G Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1214
Jó emberek, megmagyarázná nekem valaki (de szótagolva! :), miért nem tudok opciókat adni az mplayernek ezen a módon? Ahogy sejthetitek: beírom, OK, nem érvényesül.

Köszönet előre is!

RogerWilco Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1213
Hosszú idő után új verzió - 1.0-rc2!
norbika Creative Commons License 2006.07.31 0 0 1212
nem
ha nem kell, a második menetben nem is kell file-t csinálni, ha kimenetnek a /dev/null-t adod meg (-o /dev/null)
a második menet (ami igazából az első, de ebbe most ne menjönk bele :D) arra kell, hogy el tudja dönteni az encoder hogy a következő menetben hogyan tömörítsen hogy a legjobb eredményt érje el

ammúgy a hárommenetes tömörítés hülyeség, felejtős...
Előzmény: ERDOS (1211)
ERDOS Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1211
Van egy lamer kérdésem.
A mencoder doksija ezt írja példaként 3 menetes kódolásra:
mencoder -dvd 2 -ovc frameno -o frameno.avi -oac mp3lame -lameopts vbr=3:opciók
mencoder -dvd 2 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=1100 -oac copy -o movie.avi -pass 1
mencoder -dvd 2 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=1100 -oac copy -o movie.avi -pass 2

Namost a második menetben már képződik egy video mégpedig úgy átméretezve, olyan bitrátával, vágva, ahogy akarom.
Akkor a 3. menetnek nem ez a bemeneti fájlja?
szultusz Creative Commons License 2006.07.19 0 0 1210

Üdv!

Sikerült iso-t készítenem és fel is mountoltam de ugyanúgy nyitotta meg, mintha símán felmásoltam volna a hdd-re, azzal a különbséggel, h most már lejátszotta a menüt, nem tekerte át de a menüben nem lehet navigálni, csak egy kép.

Ezt csinálta felmásoláskor is ha megnyitottam a menüt, akkor pörgette végig, ha a könyvtár lejátszását választottam.

Elvileg a vob fájlt nyitja meg menünek, az ifo fájlt nem.

Lehet, hogy kéne egy spéci menű-s plug-in (minden plug-int felraktam, a xine plug-inek közül, van fenn kifejezetten dvdmenu és libcssdvd is) vagy máshol van a hiba?

Előzmény: Celtix (1200)
e_laca Creative Commons License 2006.07.18 0 0 1209
... miért nem kezeli az mp3-at, míg az amarok igen.

A KDE-s cuccok megérzik, hogy lame van feltéve, és használják, tapasztalatom szerint.
Amikor én feltettem, azóta, ha rákattintok a KDE CD-ikonjára, és hanglemez van a meghajtóban, akkor azt úgy nyitja meg, hogy egy mp3-as aldirectory is van az ablakban, benne virtuális fájlokkal (akkor kezdi konvertálni, amikor rákattintasz, vagy másolod).
Előzmény: szultusz (1203)
szultusz Creative Commons License 2006.07.15 0 0 1208
Tiéd a csont köszönöm!
Előzmény: ERDOS (1205)
locsemege Creative Commons License 2006.07.15 0 0 1207
Az nem baj, ha az ldconfig tudja, hol keresse a forrásból felrakott library-kat, aztán le is futtatod az ldconfig parancsot.

Errefelé érdemes létrehozni pl. egysoros *.conf file-(oka)t:

/etc/ld.so.conf.d
Előzmény: ERDOS (1201)
Apostrophe Creative Commons License 2006.07.14 0 0 1206
em meg vagy masik 1000
Előzmény: ERDOS (1205)
ERDOS Creative Commons License 2006.07.14 0 0 1205
Szerintem xmms-mp3.
Előzmény: Apostrophe (1204)
Apostrophe Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1204
Keres olyan plugint az xmmshez hogy xmms-mpg123
Előzmény: szultusz (1203)
szultusz Creative Commons License 2006.07.13 0 0 1203

Hű bakker tényleg. Iso-ba kell nyomni. Köszi.

 

Azt még mindíg nem értem, h a xmms (fordítani valahogy nincsen kedvem még megtanulni) miért nem kezeli az mp3-at, míg az amarok igen.

Tettem fel mad-et, lame-et, mindenféle kódolót.

 

Valaki?

Előzmény: Celtix (1200)
ERDOS Creative Commons License 2006.07.08 0 0 1202
Ja! lame-devel...
Csak azt nem értem forrásból miért nem volt jó?
Előzmény: ERDOS (1201)
ERDOS Creative Commons License 2006.07.08 0 0 1201
Egy kis segítséget kérnék. Hogy lehet elérni hogy a mencodernek legyen mp3lame kodekje? A lame 3.96.1-et forrásból raktam fel. A configure viszont a következőt írja: Checking for libmp3lame (for mencoder) ... no
Googleztam, sokaknak volt problémája ezzel, de használható ötletet nem találtam.
Celtix Creative Commons License 2006.06.22 0 0 1200
Hogy teszed fel? ISO-t keszitesz belole vagy csak egyszeruen felmasolod az osszes filet? Az utobbi eset nem jo, valahol van egy leiras az mplayer doksiban, hogy a Linuxos dvd-kezelok nem file-szinten kezelik a DVD-t, hanem nyersen a lemezt olvassak, ezmiatt a masolt file-ok kiirasa utan konnyen lehet, hogy windowson/asztali lejatszon megy, de Linuxon nem. De ennek pontosabban az mplayer doksiban kellene utananezni.
Előzmény: szultusz (1199)
szultusz Creative Commons License 2006.06.15 0 0 1199

Köszi!

Régen útáltam -9.1- a Kaffeint de most -10.0- egyre szimpatikusabb.

 

Offtopic: Te találkoztál már olyannal, hogy a xine vagy kaffeine kezeli a dvd menüt meghajtóból de ha felteszed a merevlemezre, akkor megnyitja de nem lehet benne klikkelni, mintha csak egy kép lenne?

 

Előzmény: dcxx (1198)
dcxx Creative Commons License 2006.06.14 0 0 1198
Az mplayer nem tudja kezelni a DVD menüket, így nem rontottál el semmit :)
Ha menüvel szeretnéd nézni, akkor VLC, Xine, Kaffeine (Xine motort használ), ogle stb. programokkal tudod megtenni.

Nemrég jelent meg egy újabb kiadás (1.0pre8):
http://www1.mplayerhq.hu/design7/news-hu.html
de még ebben sincs DVD menü támogatás. Maximum innen DVDnav letölthetsz egy kisérleti verziót, vagy meg kell várni azt a változatot ami már tartalmaz menü támogatást.
Előzmény: szultusz (1192)
locsemege Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1197
Szerintem ez csak windowsos jelenség. Olyan lehet, hogy két alkalmazás ugyanarra a library-re hivatkozik, de a library-k önálló csomagok szoktak lenni.

Egyébként nálam az xmms egyáltalán nem viszi az mp3-at

Ennek licensz okai szoktak lenni. Fedorán sincs alapból mp3 lejátszás, de az extra csomagok között megtalálható. Valahol gondolom meglesz Suséhoz is rpm-ben, de ha nem, akkor lefordíthatod és feltelepítheted az xmms-t forrásból is.

találkoztál már olyannal, hogy a xine kezeli a dvd menüt meghajtóból de ha felteszed a merevlemezre, akkor megnyitja de nem lehet benne klikkelni

Nem, de ez lehet azért is, mert még sohasem másoltam DVD-t HDD-re.
Előzmény: szultusz (1196)
szultusz Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1196

Mp3 lejátszásért felelős plugin-ek nem akadhatnak össze?

Vagy az csak a windosban van?

 

Egyébként nálam az xmms egyáltalán nem viszi az mp3-at csak az amarok. Meglehet oldani, hogy mindkettő vigye?

 

Te találkoztál már olyannal, hogy a xine kezeli a dvd menüt meghajtóból de ha felteszed a merevlemezre, akkor megnyitja de nem lehet benne klikkelni, mintha csak egy kép lenne?

Előzmény: locsemege (1195)
locsemege Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1195
Micsoda? Mondjuk felteszed a xine-t, és nem tudsz xmms-sel mp3-at lejátszani? Közük nincs egymáshoz.
Előzmény: szultusz (1194)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!