Keresés

Részletes keresés

stevebi Creative Commons License 2009.01.28 0 0 36
stevebi Creative Commons License 2005.12.30 0 0 35

Számomra a 3. lemezük a legjobb, a legkiforrottabb, ahogy a cikk is említi.

http://www.ekultura.hu/mutat.php?cid=452

Törölt nick Creative Commons License 2004.02.03 0 0 34
Azért ez a dal kissé kilóg az album összképéből szerintem. Nagyon jó lett, de nem szabad ez alapján megítélni a korongot.
Előzmény: Boy in the dirty shirt (32)
Szőrös Creative Commons License 2004.02.01 0 0 33
d.i.s.c.o., annak is szánták
Előzmény: Boy in the dirty shirt (32)
Boy in the dirty shirt Creative Commons License 2004.01.31 0 0 32
Sikerült meghallgatnom a "Four to the Floor" c. dalt, ha jól tudom, a harmadik kislemez az albumról - és - meglepő - tetszik, és nekem meglepően másnak tűnik, mint az a Starsailor, amit eddig ismertem (bár lehet, hogy a _nem_ ismertem helytállóbb lenne).
Előzmény: Törölt nick (30)
Alan Shearer Creative Commons License 2004.01.04 0 0 31
Az első albumra se mondanám, hogy unalmas és monoton. Inkább kifejezetten hangulatos(bár az nem mindegy, hogy milyen hangulatban hallgatjuk)és igényes. Nagyon jó bemutatkozás, a Silence Is Easy pedig ezt is felülmúlta.
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.01 0 0 30
Nyilván mert nem a Te stílusod:) Akkor nem is érdemes erőltetni, bár azért letöltögetni érdemes még Neked is. Ha azt számoljuk, hogy az albumot én több, mint 5 ropiért vettem, akkor a 3 kiló elég korrekt ár ;)
Előzmény: Boy in the dirty shirt (29)
Boy in the dirty shirt Creative Commons License 2004.01.01 0 0 29
Az első album nekem nem jött be; a Media Markt egy leértékelt kislemezeket ömlesztve tartalmazó ketrecében rábukkantam a Silence is Easy-re 299 forintért (1699-ről volt leértékelve :), de ha ez a legjobb szám az albumon, háát, valami azt súgja, a másodikra se fogok beruházni.
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.01 0 0 28
Miért? Személyes sebeket tép fel?
Muhahaha:) Bocsi.
Előzmény: krég (24)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.01 0 0 27
Akkor a második album dalait egy-két alkalommal hallgasd végig, lehet, hogy megéri ! ;)
A Coral-nak az igazat megvallva csak egy zenéjét ismerem, amit promoban küldtek kb. 3 hónapja, nem jut eszembe a címe. Kicsit countrys beütésű szám, talán ismered.

Mark! Komoly erőfeszítést igényel, hogy a taplóságod után bármit is tudjak reagálni a hozzászólásodra, de rendben.
Mitől tartalmas? Számomra attól, hogy azt a mondanivalót, amit tartalmaz (sok-sok mai populáris előadónál már eleve ez hiányzik!) igényes zenei(!) körítéssel, művészi megfogalmazásban képes előadni, amitől mélyebben, katartisztikusabban ragad meg az élmény. Röviden ennyi. Ha meg nem tetszik ez a zene, a véleményedet légyszíves fejtsd ki értelmes keretek között! Nem értem az ilyen embereket.
A BUÉK persze kölcsönös mindenkinek ;)

Előzmény: zeuszka (21)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.31 0 0 26
az első lemeztől én is beokádtam, de a 2. szerintem is egészen hallgatható. nem lett a kedvencem, bőven nem, de annyira nem is trágya.
Előzmény: zeuszka (21)
valleyboy Creative Commons License 2003.12.30 0 0 25
nekem is csak 3-4 dalért szokott pörögni az első lemez - Alcoholic, Fever, Love is here a csúcs, a többi helyenként dögunalom. 4-5 perces tételekben pedig sok ez a nyöszörgés. de nagyon hangulat zene, szóval nem csoda ha könnyen elutasítja aki hallja. talán olyan állapotban foghatja meg az embert amikor kurva fáradt és már arra sincs ereje, hogy kikeljen a fotelből amibe belefingott. ilyenkor hajlamos azt mondani talán nem is a cd-től aludt el. és akkor már lehet jó is, elvégre nem kapcsolta ki a második szám után.
Előzmény: Törölt nick (20)
krég Creative Commons License 2003.12.30 0 0 24
daddy was an alcoholic
???????

UZI-díj

Előzmény: Törölt nick (17)
zeuszka Creative Commons License 2003.12.30 0 0 23
kezd=kezdd
Előzmény: zeuszka (21)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.30 0 0 22
Köszi, boldog új évet neked is
(Figyu, mi az a "tartalmas zene"? Mondd el, légyszi)
Előzmény: Törölt nick (12)
zeuszka Creative Commons License 2003.12.30 0 0 21
megfogtál, nem hallottam a lemezt. amennyit hallottam tőlük, az úgy pont elég is volt a zenekarból, de majd megnézem, hátha a letöltött lemezek között megvan.
viszont ha te már amúgy is scouser vagy, akkor érdemes lenne csekkolnod a Coralt. mondjuk kezd az idei lemezzel, az kiforrottabb (bár nem feltétlenül jobb), mint az első.
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.30 0 0 20
Jaja, más szemmel nézzük őket, vagy inkább más füllel hallgatjuk ;)
Az igazság az, hogy a Starsailor első korongja tényleg monoton volt, amolyan beunós, de számomra a tartalma nagyon sokat jelentett. Plusz volt rajta 3-4 kifejezetten erős dal. Az új album pedig akár így, akár úgy, nagyon erős! Hangsúlyozom, hogy érezni rajta a kiadói nyomást, ami néha (itt is) jól sül el. Sokkal változatosabb lett, mint az előző és sem a mondanivalójából, sem a zenei igényességéből nem vesztett semmit. Hallgattad már?
Előzmény: zeuszka (18)
jehova szóda... Creative Commons License 2003.12.30 0 0 19
de ez minőségi unalom, azért azt vetted remélem
Előzmény: zeuszka (18)
zeuszka Creative Commons License 2003.12.30 0 0 18
nem tudom, én nem feltétlenül nyálasnak tartom ezeket, inkább unalmasnak, a dalokat meg középszerűnek és főként modorosnak (coldplay!). de háttérben pl. nem zavar.
Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.30 0 0 17
Nameg tartalmas zenét játszik mindhárom. Ami azért nem elhanyagolható szempont, ha már a minőségről beszélünk.
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.30 0 0 16
Ja.
Én pedig arra utaltam, hogy általában azok tartják nyálasnak, akiknek lassú. Jó lenne végre mindenkinek fölfogni, hogy egy másik együttes zenéjét nem a stílusa, hanem a minősége alapján kell értékelni. Ez pont az a fajta stílus, ami a brit-pop muzsikák között számomra ideális. Nem véletlenül írtam alant azt a bizonyos 3 együttest.
Előzmény: zeuszka (15)
zeuszka Creative Commons License 2003.12.30 0 0 15
nem csak zúzós szarok hallgatói tarthatják nyálasnak a starsailort, erre szerettem volna utalni.
Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.30 0 0 14
Igen. És?
Előzmény: zeuszka (13)
zeuszka Creative Commons License 2003.12.30 0 0 13
azért mintha volna átmenet a nyálas és a zúzós szarok között is
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.30 0 0 12
Szvsz a hozzád hasonló gyökereket kellene, akkor lenne igazán jobb hely a világ.

A Starsailor nagyon-nagyon jó! Mindkét album megvan, az első is üt, de a Silence is easy azzal együtt, hogy változatosabb, könnyebben emészthető és zeneileg is kifinomultabb. Hihetetlen sokat dob rajta az igényes hangszerelés, illetve az elképesztően hangzatos, és úgy általában remek zenekari string betétek.
Nyálas? Höhö:)
Röhögöm, amikor valaki attól érzi magát keménynek, hogy zúzós szarokat hallgat.
Starsailor, Travis, Coldplay RULEZ!

Előzmény: Törölt nick (10)
Alan Shearer Creative Commons License 2003.10.24 0 0 11
Erre van egy egyszerű megoldás is. Akinek nem tetszik, ne hallgassa.
Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.24 0 0 10
Először a Travist kell kivégezni, aztán jöhet a Radiohead, aztán a Starsailor és a Coldplay, máris boldogabb hely lesz a világ.
Alan Shearer Creative Commons License 2003.10.24 0 0 9
Mi a véleményetek az új albumról, a Silence Is Easy-ről?
Slint Creative Commons License 2002.07.24 0 0 8
MIért, haldoklik?
Előzmény: zeuszka (7)
zeuszka Creative Commons License 2002.07.18 0 0 7
de nem bírom ezeket a jeff buckley/radiohead seggét nyaló zenekarokat! egyiket sem (jó, a turin brakes-t nem nagyon ismerem).
viszont végre meggyőződhettem, hogy vannak még fiatal és jó angol zenekarok, mint a coral vagy a libertines. ezek tényleg jók, első hallásra megszerethető zenét nyomnak, szóval talán nem hal meg a brit pop.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!