Keresés

Részletes keresés

Magnat Creative Commons License 2003.03.09 0 0 14
Azért volt ott a smiley. A vákum elillanása nyilvánvalóan úgy történik, h a kérdéses tér felötlődik pl. levegővel.
Előzmény: viktor a takarító (12)
kockás Creative Commons License 2003.03.05 0 0 13
Tudós!

Ha fa ablakot szeretnétek akkor tudok egy asztalost ajánlani. Iváncsán lakik, de megéri az a 40km ami elválasztja a fővárostól. Ugyanolyan gépekkel dolgozik, mint a nagy ablakgyártó cégek de lényegesen olcsóbban. Néhány ár (brutto): 150*150 két szárnyas, b/ny 48.500 Ft; 90*90 b/ny 22.000 Ft; 120*150 két szárnyas, b/ny 42.500 Ft; 240*90 erkélyajtó 38.000 Ft. Borovi fenyővel dolgozik és alapban k=1,3-as üveggek adja. Természetesen minden szokásos "kurfli" (nemesebb fenyő, osztók, hossztóldás nélküli külső felületek) rendelhető, illetve a szabványon túl igény szerinti méretre készíti a nyílászárókat. Ajtók esetében bármilyen elképzelést megvalósít.
Elérhetősége: Léstár Zoltán Iváncsa, 30/922-4975

Előzmény: tudós (10)
viktor a takarító Creative Commons License 2003.03.05 0 0 12
Hogy tud elillani, ami nincs?
Előzmény: Magnat (11)
Magnat Creative Commons License 2003.03.04 0 0 11
Állítólag (ezt máshonnan is hallottam) a védőgáz szeret elillanni egy idő után. Amíg benne van, tényleg jó, de pár hónap után már nem annyira. Úgy tudom, a vákummal is ez a helyzet. Az is elillan :-)))
Előzmény: progress (7)
tudós Creative Commons License 2003.03.04 0 0 10
Nem lehet publikus?

Engem fa ablakok érdekelnének.

Előzmény: Szellőke (9)
Szellőke Creative Commons License 2003.03.02 0 0 9
Szia progress,

esetleg el tudnád nekem mélben küldeni nekem a bajai ablakos embered elérhetőségét?
Vagy egy-két ablakméret árát (mert mi is kértünk árajánlatokat cégektől és elég húzósak), az árfekvés összehasonlítása végett.
(pl 120*150 bny 1,3 üvegezéssel= 39e stb.)
Köszi: Sz.

Előzmény: progress (7)
progress Creative Commons License 2003.03.02 0 0 8
Bármilyen faablak gyártónál tudsz rendleni 1,1-es üvegezésűt.
Előzmény: tudós (5)
progress Creative Commons License 2003.03.02 0 0 7
Azért a védőgáz nem rossz, hogy az alap thermo üvegezés 2,6-os hőátbocsátáshoz képest a léteznek 1,1-es üvegek (2,5-szer jobb hőszigetelés). Ezekben nem csak védőgáz van, hanem az üvegen egy fémgúőz bevonat, ami visszaveri a hősugárzás egy részét. Közvetlenül úgy érzékeled a dolgot, hogy téli hidegben is majdnem szobahőmérsékletünek érzed az ablaküveget. Talán 3-4 ezer forinttal több az ilyen üveg nm-re. Szerintem ma már csak ilyet érdemes. Bátyám és mi is most építkezünk az ő ablakai már el is készültek. Réteg ragasztott fa nyílászárók egy bajai vállalkozótól. Azoknak a figyelmét szeretném felhívni akik műanyag abalkot akarnak venni, hogy ne sajnáljátok a jobb profilra, és a jobb vasalatokra a pénzt.
Előzmény: Magnat (6)
Magnat Creative Commons License 2003.03.01 0 0 6
Én most rendeltem meg az ablakaimat, a köv. paraméterekkel, hátha valakinek támpontot ad a vásárláshoz:
3 db 1 szárnyas ablak (sajna a méreteket nem tudom, de olyan átlagos méretűnek tűnnek :-)) + 1 2 szárnyas erkélyajtó + a többi kellék (purhab, takarók) +25% szerelés -5% kedvezmény, ami február 15-ig volt bruttó 215k körül lesz. Minden ablak bukik és nyílik, az ajtó 1ik fele csak nyílik, a másik bukik+nyílik. Roplasto (német) műanyagprofil, + nyír1házi Thermoplan üveg (4-16-4). Lehet felárral védőgázt kérni vákuum helyett, de nem ajánlotta a tag, mert szerinte nem ér annyit. + vannak még felárért mindenféle nyalánkságok, mint színes profil (alapban fehér), fóliás (hővédő) üveg, (ál)osztólécek a 2 üveg közé, stb. Én nem vetetem ki a fa tokokat, mert így nem kell kőművesmunka hozzá és a műanyag takarókkal szépen meg lehet csinálni (így a fa tokba applikáljákbele a bűanyag tokot, nem a téglába, és a régi redőny is marad6). Szállítás Kispestre 4k. A szerelés akkor is +25%, ha kiveteti az ember a régi tokot, így viszont egy laza porszívózás kell csak, és kész. 1 ablak berakása kb 30-40 min, az ajtó kb 1.5 óra.
Mivel egy jó ismerősöm házat épít, ő eléggé körbejárta a Tmát, így én ezen kívül csak 1 másik ajánlatot kértem, az kb 320k lett volna.
tudós Creative Commons License 2003.02.28 0 0 5
Tud valaki ajánlani jó minőségű k=1.1 es üvegezésű fa ablakokat? Mit érdemes választani?
ijedos Creative Commons License 2003.02.28 0 0 4
Üdvözlet!

Mostanság szeretnénk a panellakás régi fakeretes ablakait lecserélni műanyag ablakokra. Gondolom nem egyedüli problémám ez, így szívesen fogadnék minden jó tanácsot, hogy mire kell figyelni, milyen árakon mit kínálnak , stb.....
Ha valaki foglalatoskodott mostanság ilyennel megoszthatná a tapasztalatait. Az árak tekintetében itt is mint manapság szinte mindenhol elég széles a skála.......

DeadFox Creative Commons License 2002.07.19 0 0 3
zsuzsa
a valószinüleg az ablakod nem szabvány hanem beépítés útján egyedileg készítették, ha így van, akkor bizony nagyon megkérik az árát. Csak azt tudom mondani, hogy rengeteg ajánlatot kell bekérned és megnézned, mire megtalálod a megfelelőt.
Előzmény: zsuzsa (2)
zsuzsa Creative Commons License 2002.07.18 0 0 2
85 + AFA volt eddig a legolcsobb ajanlat. De volt , aki 230 ezer körüli arat mondott. :-((((( Ezek aranybol csinaljak az ablakokat?????? Az eddigieket az arany oldalakbol neztem ki. Ma hivok hirdetesi ujsagban talalt ablakosokat.
Előzmény: Niacska (1)
Niacska Creative Commons License 2002.07.18 0 0 1
Jó tanács nincsen, de ha segít, mi is ablakcsere előtt állunk s fogalmam sincs hogyan kezdjek hozzá. :(
Előzmény: zsuzsa (-)
zsuzsa Creative Commons License 2002.07.11 0 0 0
Felebarataim, valoban 130 ezer lenne egy szaros lakotelepi lakas loggiajanak 3 szarnyu ablaka ? Nem tud valaki olcsobban?
zsuzsa Creative Commons License 2002.07.11 0 0 topiknyitó
Ablakos topic még nem volt. Nekem az a gondom, hogy az ocsmanyul beüvegezett lakotelepi loggia ablakát ki szeretném cserélni. efféle ablakok nincsenek OBI-ban, Parktikerben. Vajon hol arulnak? Esetleg meretre kell csinaltatni? Tudtok tanacsot adni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!