Ha fa ablakot szeretnétek akkor tudok egy asztalost ajánlani. Iváncsán lakik, de megéri az a 40km ami elválasztja a fővárostól. Ugyanolyan gépekkel dolgozik, mint a nagy ablakgyártó cégek de lényegesen olcsóbban. Néhány ár (brutto): 150*150 két szárnyas, b/ny 48.500 Ft; 90*90 b/ny 22.000 Ft; 120*150 két szárnyas, b/ny 42.500 Ft; 240*90 erkélyajtó 38.000 Ft. Borovi fenyővel dolgozik és alapban k=1,3-as üveggek adja. Természetesen minden szokásos "kurfli" (nemesebb fenyő, osztók, hossztóldás nélküli külső felületek) rendelhető, illetve a szabványon túl igény szerinti méretre készíti a nyílászárókat. Ajtók esetében bármilyen elképzelést megvalósít.
Elérhetősége: Léstár Zoltán Iváncsa, 30/922-4975
Állítólag (ezt máshonnan is hallottam) a védőgáz szeret elillanni egy idő után. Amíg benne van, tényleg jó, de pár hónap után már nem annyira. Úgy tudom, a vákummal is ez a helyzet. Az is elillan :-)))
esetleg el tudnád nekem mélben küldeni nekem a bajai ablakos embered elérhetőségét?
Vagy egy-két ablakméret árát (mert mi is kértünk árajánlatokat cégektől és elég húzósak), az árfekvés összehasonlítása végett.
(pl 120*150 bny 1,3 üvegezéssel= 39e stb.)
Köszi: Sz.
Azért a védőgáz nem rossz, hogy az alap thermo üvegezés 2,6-os hőátbocsátáshoz képest a léteznek 1,1-es üvegek (2,5-szer jobb hőszigetelés). Ezekben nem csak védőgáz van, hanem az üvegen egy fémgúőz bevonat, ami visszaveri a hősugárzás egy részét. Közvetlenül úgy érzékeled a dolgot, hogy téli hidegben is majdnem szobahőmérsékletünek érzed az ablaküveget. Talán 3-4 ezer forinttal több az ilyen üveg nm-re. Szerintem ma már csak ilyet érdemes. Bátyám és mi is most építkezünk az ő ablakai már el is készültek. Réteg ragasztott fa nyílászárók egy bajai vállalkozótól. Azoknak a figyelmét szeretném felhívni akik műanyag abalkot akarnak venni, hogy ne sajnáljátok a jobb profilra, és a jobb vasalatokra a pénzt.
Én most rendeltem meg az ablakaimat, a köv. paraméterekkel, hátha valakinek támpontot ad a vásárláshoz:
3 db 1 szárnyas ablak (sajna a méreteket nem tudom, de olyan átlagos méretűnek tűnnek :-)) + 1 2 szárnyas erkélyajtó + a többi kellék (purhab, takarók) +25% szerelés -5% kedvezmény, ami február 15-ig volt bruttó 215k körül lesz. Minden ablak bukik és nyílik, az ajtó 1ik fele csak nyílik, a másik bukik+nyílik. Roplasto (német) műanyagprofil, + nyír1házi Thermoplan üveg (4-16-4). Lehet felárral védőgázt kérni vákuum helyett, de nem ajánlotta a tag, mert szerinte nem ér annyit. + vannak még felárért mindenféle nyalánkságok, mint színes profil (alapban fehér), fóliás (hővédő) üveg, (ál)osztólécek a 2 üveg közé, stb. Én nem vetetem ki a fa tokokat, mert így nem kell kőművesmunka hozzá és a műanyag takarókkal szépen meg lehet csinálni (így a fa tokba applikáljákbele a bűanyag tokot, nem a téglába, és a régi redőny is marad6). Szállítás Kispestre 4k. A szerelés akkor is +25%, ha kiveteti az ember a régi tokot, így viszont egy laza porszívózás kell csak, és kész. 1 ablak berakása kb 30-40 min, az ajtó kb 1.5 óra.
Mivel egy jó ismerősöm házat épít, ő eléggé körbejárta a Tmát, így én ezen kívül csak 1 másik ajánlatot kértem, az kb 320k lett volna.
Mostanság szeretnénk a panellakás régi fakeretes ablakait lecserélni műanyag ablakokra. Gondolom nem egyedüli problémám ez, így szívesen fogadnék minden jó tanácsot, hogy mire kell figyelni, milyen árakon mit kínálnak , stb.....
Ha valaki foglalatoskodott mostanság ilyennel megoszthatná a tapasztalatait. Az árak tekintetében itt is mint manapság szinte mindenhol elég széles a skála.......
zsuzsa
a valószinüleg az ablakod nem szabvány hanem beépítés útján egyedileg készítették, ha így van, akkor bizony nagyon megkérik az árát. Csak azt tudom mondani, hogy rengeteg ajánlatot kell bekérned és megnézned, mire megtalálod a megfelelőt.
85 + AFA volt eddig a legolcsobb ajanlat. De volt , aki 230 ezer körüli arat mondott. :-((((( Ezek aranybol csinaljak az ablakokat?????? Az eddigieket az arany oldalakbol neztem ki. Ma hivok hirdetesi ujsagban talalt ablakosokat.
Ablakos topic még nem volt. Nekem az a gondom, hogy az ocsmanyul beüvegezett lakotelepi loggia ablakát ki szeretném cserélni. efféle ablakok nincsenek OBI-ban, Parktikerben. Vajon hol arulnak? Esetleg meretre kell csinaltatni? Tudtok tanacsot adni?